Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2013 o 11:31, TerrorHurtz napisał:

Ile miejsca radzicie poświęcić na system operacyjny (Windows 7 HP x64)? Mam dysk 500GB
i myślałem nad 50-gigową partycją dla systemu i reszta na gry.


Na tym dysku zamierzasz oprócz Windowsa coś jeszcze instalować? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 11:31, TerrorHurtz napisał:

Ile miejsca radzicie poświęcić na system operacyjny (Windows 7 HP x64)? Mam dysk 500GB
i myślałem nad 50-gigową partycją dla systemu i reszta na gry.


Ja na system zawsze przeznaczam plus minus 60GB - Win+sterowniki+jakieś podstawowe programy typu AV.
Reszta na innych partycjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!
Jakiś czas temu prosiłem Was o złożenie nowego kompa. (Nie)Stety z przyczyn niezależnych ode mnie zakup ten został przełożony na teraz. Czy zmienilibyście coś z tej listy?
Podzespoły:
Płyta główna MSI Z77A-GD55
Procesor Intel Core i7 3770K 3.5GHz BOX
Karta graficzna Gigabyte Radeon HD 7970 OC (GV-R797TO-3GD) 3GB DDR5 PCI-E BOX
Zasilacz OCZ Z-Series 850W SLI
Obudowa SilentiumPC Gladius x80 Pure Black SPC084
Chłodzemie Procesora SilentiumPC Fortis HE1225
Pamięć Corsair DDR3 2x8GB 1600MHz CL10 Vengeance
Dysk SSD Samsung 830 Series MZ-7PC256D (2.5", 256GB, SATA/600)
Napęd Asus DVD-RW DRW-24B5ST
Microsoft Windows Professional 7 SP1 64bit PL OEM

Komp do wszystkiego ;)
Kasa - 6000 zł.

PS Tak poza konkursem: Czy ten pendrak jest dobry?
Pendrive A-DATA S102 Pro 32GB 100MB / 50MB (AS102P-32G-RGY)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 11:31, TerrorHurtz napisał:

Ile miejsca radzicie poświęcić na system operacyjny (Windows 7 HP x64)? Mam dysk 500GB
i myślałem nad 50-gigową partycją dla systemu i reszta na gry.

100 GB. Sam katalog Windows z czasem będzie się rozrastał coraz bardziej.

20130306200104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 20:01, Narmo napisał:

100 GB. Sam katalog Windows z czasem będzie się rozrastał coraz bardziej.


Licytujmy się - teraz mam na system i programy 200 GB i dopiero czuję się bezpiecznie :D
Tak naprawdę zawsze jakieś 10 GB na dysku systemowym jest zajęte przez różne funkcje, z których istnienia nie zdajemy sobie nawet sprawy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 21:45, pawbuk napisał:

Licytujmy się - teraz mam na system i programy 200 GB i dopiero czuję się bezpiecznie
:D

Ja mam 195GB. Z czego wolne jest prawie 100. Więc w sumie aż tak dużo nie było mi potrzebne.

Dnia 06.03.2013 o 21:45, pawbuk napisał:

Tak naprawdę zawsze jakieś 10 GB na dysku systemowym jest zajęte przez różne funkcje,
z których istnienia nie zdajemy sobie nawet sprawy :D

Same sterowniki wszelkiej maści, Flashe, przeglądarki, Silverlighty, antywirus i wszystkie inne tego typu rzeczy zajmują olbrzymie ilości miejsca. A że na C standardowo lądują jeszcze moje dokumenty i profile użytkownika to już w ogóle się robi ciekawie. I autentycznie potrzeba kilkudziesięciu GB żeby to upchnąć. A pomyśleć że starszemu Windowsowi XP to i 10 GB starczało do szczęścia... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 22:15, kuba9876543210 napisał:

To wszystko lepiej wrzucic na inna partycje, aby na systemym dane nie ulegaly takiej
fragmentacji, wtedy 30 GB starczy z bardzo duzym zapasem.
+paging file

NIE DA SIĘ wrzucić wszystkiego na inne partycje. Z czasem system będzie przybierał na wadze instalując chociażby same aktualizacje. Jasne, że można to wyrzucać, ale po co zajmować się takimi głupotami praktycznie codziennie i walczyć o miejsce, skoro terabajtowy dysk twardy można dostać za ok 250 zł? A jak jednak okaże się, że zabraknie? Zabawa z programami do zmiany rozmiaru partycji może często skończyć się fatalnie. Zwłaszcza, jeżeli posiada się tylko jeden dysk twardy i nie było możliwości skopiowania wszystkiego gdzie indziej. Moim zdaniem zawsze lepiej mieć większą partycję systemową i ewentualnie instalować na niej dodatkowy soft gdy zabraknie miejsca (Office, antywirus. 7-zip, kodeki, programy do odtwarzania filmów itd.), niż potem obudzić się z ręką w nocniku, gdy nagle system zacznie krzyczeć, bo zostało tylko 10 MB wolnego miejsca. Poza tym system chodzi lepiej, gdy jest więcej wolnego. No i partycje lepiej się defragmentują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 23:17, Narmo napisał:

system chodzi lepiej, gdy jest więcej wolnego. No i partycje lepiej się defragmentują.


Jak nie masz pierdyliarda programow ciagle cos piszacych na dysku - caly soft, ktory pobiera aktualizacje + przegladarki + uzytkownicy z dokumentami, danymi na pulpicie, sciagajacymi przez przegladarki domyslnie lokujacymi dane na profilu uzytkownika, to nie ma takiego problemu, bo danych, ktore ulegaja fragmentacji jest duzo mniej. Nie ma ze sie ''lepiej defragmentuja'', mniej danych w ogole ulega fragmentacji, wiec szybko to trwa. Najlepiej od razu na swiezym systemie poswiecic chwile czasu na zmiane domyslnych ustawien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw nadal jest dobry, ale ja bym się wstrzymał z zakupem do czerwca/lipca. Niedługo na rynku pojawią się nowe karty graficzne Nvidii oraz nowa rodzina procesorów Intela przeznaczona na nową podstawkę. Na Twoim miejscu bym poczekał i od razu kupił te nowości, bo najprawdopodobniej za tą samą cenę (albo niewiele wyższą) będzie można kupić wydajniejszy sprzęt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad kupnem karty graficznej do mojego komputera.
Jestem w tym zielony dlatego postanowiłem napisać tutaj z nadzieją, że uzyskam konkretne propozycje kart, które sprawdzą się w grach takich jak BF3 czy DoTa 2.

Mój sprzęt znajdziecie w załączniku. Jest on wykonany poprzez komendę DxDiag.

http://speedy.sh/AhzNW/DxDiag.txt - Dxdiag

Dane mojego zasilacza są pod tym linkiem.

http://www.angela.pl/galerie/d/delta-gps-400a...mm_10310.jpg - Zdjęcie - zasilacz

Narazie mam na oku Nvidia GT 640.
Mój budżet to ok. 300 zł.
Dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Link do zasilacza nie działa.

Co do twojego dxdiag - da się wyczytać, że masz procesor Q8200, ~3,4GB używanego RAMu(nie wiadomo ile w ogóle) oraz Windows XP. Do doradzenia tobie potrzebna jest wieda na temat posiadanej przez ciebie płyty głównej. Czy mógłbyś ściągnąć program CPU-Z, uruchomić i ze zakładki "Mainboard" zrobić screena?

Co do karty to poszukiwałbym coś w stylu AMD Radon HD 7750.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W załącznik nie wchodziłem , ale kolega Niewiernus zauważył , że masz Windows XP.
Od razu Ci powiem , że takiego BF3 nie włączysz , ponieważ wymagany jest system przynajmniej Vista 32bit.
Jeśli zaś chodzi o twój sprzęt , to procek jeszcze daję radę , oraz odpowiednia ilość ram, natomiast 300zł na NOWĄ kartę to jest mało :/ , bo coś sensownego zaczyna się od HD 7750 , który kosztuje lekko ponad 300zł, jeśli mówimy o takim BF3.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Potrzebuję pomocy w złożeniu kompa za ok. 1200 zł. W sumie nie chodzi o całego kompa, a o 3 podzespoły, grafikę, procek i płytę główną (no i zasilacz i RAM, ale z tym nie powinno być problemu). Mam na oku grafikę Palit GF GTX650 1GB, procek Intel i5, nie orientuję się w płytach. Moglibyście pomóc? :) Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 1200 zł, to raczej żaden i5 nie wejdzie :) Gdybyś potrzebował zestawu bez grafiki i zasilacza, to może, ale tak to...

No ale postaram się w tej kwocie zmieścić :

Procesor:
http://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g-860-3-00ghz-3mb-lga1155-32nm-box-bx80623g860-415111/ 245 zł

Plyta główna:
http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75ma-e33-intel-b75-lga-1155-pcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-matx-b75ma-e33-492767/ 200 zł

Pamięć operacyjna:
http://www.morele.net/pamiec-patriot-4gb-1333mhz-ddr3-cl9-psd34g133381h-534870/ 89 zł

Karta graficzna:
http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-hd7770-1024mb-ddr5-128b-d-h-pci-e-hd7770-1gd5-513201/ 482 zł

Zasilacz:
http://www.morele.net/zasilacz-fortron-atx-hexa-500w-120-mm-he-500-387227/ 180 zł

RAZEM: ok 1200 zł

Masz tutaj dwurdzeniowy procesor Intela, płytę główną już z chipsetem B75 (daje to choćby USB 3.0), 4 GB pamięci operacyjnej oraz naprawdę niezłą kartę graficzną HD7770 od Asusa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 00:18, pawbuk napisał:

Za 1200 zł, to raczej żaden i5 nie wejdzie :) Gdybyś potrzebował zestawu bez grafiki
i zasilacza, to może, ale tak to...

No ale postaram się w tej kwocie zmieścić :

Procesor:
http://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g-860-3-00ghz-3mb-lga1155-32nm-box-bx80623g860-415111/
245 zł

Plyta główna:
http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75ma-e33-intel-b75-lga-1155-pcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-matx-b75ma-e33-492767/
200 zł

Pamięć operacyjna:
http://www.morele.net/pamiec-patriot-4gb-1333mhz-ddr3-cl9-psd34g133381h-534870/ 89


Karta graficzna:
http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-hd7770-1024mb-ddr5-128b-d-h-pci-e-hd7770-1gd5-513201/
482 zł

Zasilacz:
http://www.morele.net/zasilacz-fortron-atx-hexa-500w-120-mm-he-500-387227/ 180 zł

RAZEM: ok 1200 zł

Masz tutaj dwurdzeniowy procesor Intela, płytę główną już z chipsetem B75 (daje to choćby
USB 3.0), 4 GB pamięci operacyjnej oraz naprawdę niezłą kartę graficzną HD7770 od Asusa
:)

Zapomniałem dodać, że chciałbym móc w miarę płynnie nagrywać filmiki z nowszych gier... Raczej nie mogę na to liczyć na tym sprzęcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 08:25, BabciaKleofas napisał:

Raczej nie mogę na to liczyć na tym sprzęcie?

Nie licz na to.

@kennymon
Zasilacz jest w porządku. Wytrzyma proponowaną grafikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 08:25, BabciaKleofas napisał:

Zapomniałem dodać, że chciałbym móc w miarę płynnie nagrywać filmiki z nowszych gier...
Raczej nie mogę na to liczyć na tym sprzęcie?


Na tym sprzęcie nie będziesz mógł płynnie GRAĆ w najnowsze tytuły w wyższych detalach, o nagrywaniu nie wspominając xD

Ogólnie z tego co sprawdzałem to na płynność nagrywania/streamowania w wysokich rozdzielczościach i podczas grania wpływa:
a) Procesor - głównie on ma znaczenie. Jeśli masz Quada a gra korzysta tylko z 2 rdzeni nie obciążając ich zbytnio to w zasadzie ZAWSZE jest płynnie nawet jeśli nagrywasz w 60 fps-ach i HD.
b) Pamięć RAM - trochę tego idzie, zalecałbym 8GB ogółem mieć.
c) Dysk twardy - mam w domu 1TB Seagate, 2 starsze 250GB połączone w Raid 0 i jeden 128GB SSD. Przy nagrywaniu materiału w rozdzielczości 1680x1050@60FPS w Open Broadcaster Software przy Quality Balance ustawionym na 10, Max Bitrate na 4500 a x264 CPU Preset na Veryfast wyglądało to tak:
Na SSD zawsze było płynnie. Na 2x250GB też. Na Seagate w kilku miejscach widziałem już ściny.
Wykorzystywałem do testów Core i5 2500k (niepodkręconego) i HD6950. Czyli maszyna tak z 2x szybsza od tego co ci zaproponowano.
d) (tylko streamowanie) Szybkość łącza. A głównie to upload - bez 1 mbps to co najwyżej 480p, przy 2 mbps można już liczyć na HD Ready, od 3 da się nagrywać w FullHD bądź HD Ready+ 60 fps. Typowa neostrada ma zazwyczaj 1 mbps, doradzam do takich celów internet ciągnięty do akademików bo często jest po kilka-kilkanaście mbps xD

Na tym co ty będziesz mieć możliwe wydaje mi się nagrywanie w HD Ready i 30-45 fps-ach o ile w grach normalnie będziesz mieć 60+ (czyli okolice średnich detali). Na więcej to bym się nie nastawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.03.2013 o 10:44, Niewiernus napisał:

@kennymon
Zasilacz jest w porządku. Wytrzyma proponowaną grafikę.


Czyli mówisz o GT 640? Bo wyczytałem, że Radeon HD 7770 potrzebuje min. 450

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się