Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 25.12.2006 o 13:34, Idzikowski6 napisał:

Co do zintegrowanej karty ... hmmm ... nie jestem specem, ale jednek wydaje mi się, że nie
ma możliwości zmiany zintegrowanej karty na inną ;/ Ale może się myle, jak ktoś wie lepiej
to niech podpowie, chyba, że masz tam w kompie slot PCI-E gdzie można taką kartę włożyć, może
wtedy będzie korzystał z tej, a nie z tej zintegrowanej. Ale tak jak mówie, może ktoś się lepiej
orientuje.


Mam w kompie slot PCI-E. Mam nadzieję, że tą kartę graficzną mogę zmienić. Denerwuję mnie to, że abym mógł pograć w najnowsze gry bez zawieszek to muszę iść do kolegi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Co jest Lepsze Radeon 9600 pro czy 9550? Mam zamiar kupić taką na której Pujdzie mi H V, G3, NWN2, Oblivion, Mark of Chaos.


Poprzednio przed upgrade''m kompa miałem 9550, było to dokładnie to samo co 9600 tylko minimalnie osłabione, lecz dające się łatwo podkręcać niż 9600. Powodowało to, że niższym kosztem zakupu po podkręceniu mogłeś mieć takie same parametry jak 9600, a nawet ciut wyższe, ale to już trochę wyższa szkoła jazdy przy takim mocnym podkręcaniu karty.

Powiedz ile chciałbyś wydać, bo na 9550/9600 w G3, NWN2, Oblivion czy MoC pograsz napewno na średnich detalach co najwyżej (według mnie), a nowsze jeszcze gry za pare miechów mogą wymusić znowu kupno nowej karty bo te nie pociągnął już.
Taki był ogólnie powód mojej zmiany karty, poprosty 9550 nawet podkręcona już nie ciągnęła najnowszych gier na pełnych/prawie pełnych detalach, a szczególnie wykładała się przy AA na max;a ustawionym.


Pepper Ronie -> Musi się wypowiedzieć ktoś kto się lepiej orientuje, ale według mnie jeżeli masz slot PCI-E to powinieneś mieć możliwość włożenia "zewnętrznej" karty graficznej. W moim mniemaniu, ale mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>A mam jescz slot AGP x4, czy AGP x8 na tym pójdzie?

Hmmm, sorry wielkie ale tutaj już nie powiem tak czy nie, bo jakoś w AGP sie nie orientuje obecnie. Opcje są dwie: pójdzie ale jako x4 albo nie pójdzie wogóle, choć ja stawiam bardziej na tą drugą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Prosze was o fachowa porade, bo na sprzecie to znam sie tak srednio...

Jestem zainteresowany kupnem proca AMD Barton 2500. I moje pytania sa takie: czy na kazdej plycie one sa podkrecalne? Na moim najtanszym ASRocku da rade go podkrecic? Poza tym, o co chodzi z roznymi seriami procesorow? Niektore sa gorsze,niektore okrojone? Czy kolor laminatu tez o czyms swiadczy? Dzieki, pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2006 o 13:12, Pepper Ronie napisał:

Nie znam się na komputerach dlatego chcialbym się spytać czy można zmienić zintegrowaną kartę
graficzną??? Chciałbym ją zmienić ponieważ reszta kompa jest dobra - AMD Athlon 64 3200+ 2GHZ
i 1 GB RAM''u. Chciałbym zmienić moją kartę graficzną (zintegrowaną) Radeona X200 64 MB na
7300GT GF Gigabyte.

P.S. Czy jak zmienię tą kartę to będę mógł grać w Gothic III lub The Elder Scrolls IV: Oblivion
na średnich ustawieniach???

oczywiście, wystarczy włożyć nową karte i wyłączyć starą w biosie o ile bios nie zrobi tego automatycznie :)
ja polecam jednak 7600GS lub GT ponieważ różnica między 7300 a 7600 jest minimalna, a nawet polecał bym radeona x1600pro :)
kupi je po naprawde niewielkich cenach, już za 450 zł, jeśli nie mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2006 o 13:51, Tomasz K. napisał:

A mam jescz slot AGP x4, czy AGP x8 na tym pójdzie?

wiesz co z tego co wiem mark of chaos wymaga 256 mega ram na karcie, polesam ci 7600GS lub GT poniewarz nie wiele kosztują a to naprawde dobre karty, możesz wziąć też radeona x1600pro, też niezla karta.
wszystkie są też w wersji AGP 8x więc nie ma problemu (sam mama 7600GS w werskji na AGP


Rider of Rohan

hmmm nie wiem czy nie lpiej by ci było kupić athlina 64 3200-3500 i płytke pod socket 939, jednak wracając do pytnia.
na każdej płycie da się kręcić procki, wymaga to w zasadzie podwyższenia prędkości FSB, jednak uwaga, na bardziewnych kościach ram możesz uzyskać bardzo słąbe osiągi, do nap[rawdę dobrygo OC wymagane są już dpowiednie ramy które mogą współpracować z wwysoką częstotliwośccią FSB.
niemniej jednak te 200MHz powinieneś wyciągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2006 o 14:39, Dark SMG napisał:



Rider of Rohan

hmmm nie wiem czy nie lpiej by ci było kupić athlina 64 3200-3500 i płytke pod socket 939,
jednak wracając do pytnia.
na każdej płycie da się kręcić procki, wymaga to w zasadzie podwyższenia prędkości FSB, jednak
uwaga, na bardziewnych kościach ram możesz uzyskać bardzo słąbe osiągi, do nap[rawdę dobrygo
OC wymagane są już dpowiednie ramy które mogą współpracować z wwysoką częstotliwośccią FSB.
niemniej jednak te 200MHz powinieneś wyciągnąć


Ram mysle ze mam dobry: 2 x 512 Kingsotna na 400 Mhz. A co do proca to wiadomo, ze bartona 2500 da sie podkrecic do 3200 ? A wiesz moze o co dokladnie chodzi z tym roznymi seriami i cyferkami na procach? Swiadcza one o czyms waznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2006 o 14:49, Rider of Rohan napisał:

Ram mysle ze mam dobry: 2 x 512 Kingsotna na 400 Mhz. A co do proca to wiadomo, ze bartona
2500 da sie podkrecic do 3200 ? A wiesz moze o co dokladnie chodzi z tym roznymi seriami i
cyferkami na procach? Swiadcza one o czyms waznym?

hmm no to są numery seryjne :P
ram masz kipski, nie chodzi tu o firme ale o częstotliwość :P
bartona podkręciszz ale mówie nie wiem czy kości dadzą rode, możesz też ręcznie ( ołówniem połączyć mostki na procku) odblokować mnożnmik ale ja się w to nigdy nie bawwiłem, wtedy w biosie możesz podwyższyć mnożnik procka i będzie działał szybciej bez zwiększania FSB.
jednak poczytaj o tymm na dobrych stronach OC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Mój procek już siada (1,7 Sempron a ze starości działa jak 1.05 Athlon), więc niedługo siadłoby kupić nowego. Chciałbym wiedzieć jakiego. Zastanawiałem się nad dwurdzeniowym Intelem ale nie jest tani więc pytam się was. I jeszcze nowy monitor bo mój 17" CRT niestety ma za duże dupsko, a ja mam problem ze wzrokiem więc muszę
kupić jakiś dobry LCD żeby się mieścił. Mniej więcej w cenie do 1000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2006 o 15:11, ziom91 napisał:

Mam pytanko. Mój procek już siada (1,7 Sempron a ze starości działa jak 1.05 Athlon), więc
niedługo siadłoby kupić nowego. Chciałbym wiedzieć jakiego. Zastanawiałem się nad dwurdzeniowym
Intelem ale nie jest tani więc pytam się was. I jeszcze nowy monitor bo mój 17" CRT niestety
ma za duże dupsko, a ja mam problem ze wzrokiem więc muszę
kupić jakiś dobry LCD żeby się mieścił. Mniej więcej w cenie do 1000zł.

Tutaj sprawa nie jest tak kolorowa. Jakbys chcial miec C2D to bedziesz musial tez plyte główną wymienić zeby pasował ten procek a co za plytą idzie to i ramy i nawet grafa wiec caly komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś podkręcał już procki na płycie asus p5b? Chciałbym podkręcić swojego e6400 i nie wiem dokładnie jak się oprogramowaniem obsłużyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2006 o 17:06, Radzisz napisał:

czy ktoś podkręcał już procki na płycie asus p5b? Chciałbym podkręcić swojego e6400 i nie wiem
dokładnie jak się oprogramowaniem obsłużyć :P



Ja proponuje z biosa płyty, programy raczej omijam z daleka, powodują zawieszanie kompa, szkoda się męczyć.
Zaczynasz od poszukania w biosie czegokolwiek na temat overclockingu, zwiękaszanie napięcia proca, zwiekszanie mnożnika o ile to możliwe, podniesienie szyny, to możesz próbować.
Żeby to wyjaśnic krok po kroku to mnóstwo pisania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 512 ram , jeżeli dokupię jeszcze 1024 to odczuję wyraźną różnicę w grach ? Np. w Gothic 3 ( gram narazie na średnich , ale jako tako )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 kości po 512mb, dwie to 400, jedna 333 czy w związku z tym mogą pojawiać się jakieś problemu z działaniem kompa. Np. Gothic 3 chodzi mi lepiej, ale zdarza się że wywala mnie całkiem z gry i wyrzuca komunikat o memory allocation. Może powinienem coś zmienić w BIOS-ie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam zamiar kupić nową obudowę, zasilacz i płytę główną. Jakie polecacie? Na płytę chcę wydac do 190 zł socket 775, złącze PCIe, obudowę chcę oczywiście ATX, a zasilacz markowy, 300-350 W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2006 o 19:47, Pablor napisał:

Mam 3 kości po 512mb, dwie to 400, jedna 333 czy w związku z tym mogą pojawiać się jakieś problemu
z działaniem kompa.



Problemów nie będzie, a przynajmniej u mnie kiedyś jak miałem tak samo, nie było żadnych.

Jedyny problem jest taki, że skoro ta jedna jest wolniejsza to całość będzie chodzić z taką prędkością jak najwolniejsza pamięć w kompie, a więc u ciebie, wszystko będzie szło na 333, zamiast na 400.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się