Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Witam, mam pytanko (w sumie pytałem o to parę tygodni temu na innym temacie)...właściwie to prośba. Nie mam zielonego pojęcia o sprzęcie o którym pisze się na tym temacie, a szykuje się do wymiany jednostki centralnej (monitorek jest, drukarka i inne bajery też zostają). Myślę, że przeznaczyć na ten cel mogę ok. 1800 zł +/- 200 zł. Kompa używam raczej użytkowo, rozrywka to filmiki, w gry rzadko nawalam, od czasu do czasu jakaś strzelanka albo seria Total War...pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 12:02, Isil napisał:

Witam, mam pytanko (w sumie pytałem o to parę tygodni temu na innym temacie)...właściwie
to prośba. Nie mam zielonego pojęcia o sprzęcie o którym pisze się na tym temacie, a
szykuje się do wymiany jednostki centralnej (monitorek jest, drukarka i inne bajery też
zostają). Myślę, że przeznaczyć na ten cel mogę ok. 1800 zł +/- 200 zł. Kompa używam
raczej użytkowo, rozrywka to filmiki, w gry rzadko nawalam, od czasu do czasu jakaś strzelanka
albo seria Total War...pomożecie?


W takim razie polecał bym taką konfigurację:

Cena: 1899,-

(Wejdź pod ten adres)

http://www.komputronik.pl/Komputery_PC/Sensilo/katalog,kat,5874/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 12:04, MLODY2K6 napisał:

Ale o dzialanie roznych aplikacji szybciej lub wolniej a C2DUO sa duzo lepsze. Polecam
bo mam


No, rozpakujesz plik w Winrarze o 3 sekundy szybciej! Dlatego trzeba brać C2D! To w końcu kosmiczna różnica :)
Przy laptopie, w którym najczęściej używany jest Word, to ja nie widzę różnicy między C2D, a jednordzeniowym Athlonem (no, chyba, że chodzi o różnicę w cenie :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 12:02, Isil napisał:

Witam, mam pytanko (w sumie pytałem o to parę tygodni temu na innym temacie)...właściwie
to prośba. Nie mam zielonego pojęcia o sprzęcie o którym pisze się na tym temacie, a
szykuje się do wymiany jednostki centralnej (monitorek jest, drukarka i inne bajery też
zostają). Myślę, że przeznaczyć na ten cel mogę ok. 1800 zł +/- 200 zł. Kompa używam
raczej użytkowo, rozrywka to filmiki, w gry rzadko nawalam, od czasu do czasu jakaś strzelanka
albo seria Total War...pomożecie?


Za 1800 zł to dostaniesz świetny sprzęt:
Core 2 Duo E7200
MSI P35 Neo-F
4GB RAM OCZ Platinum
WD 500GB (AAKS)
Pioneer 215
Radeon HD4850
CoolerMaster Elite 340 Black
Chieftec 500W
Suma: 1842 zł (ceny biorę z www.gral.pl, jednego z tańszych sklepów w Polsce)
Nie pisałeś, czy chcesz Windowsa, więc uznałem, że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 08:50, gadula4 napisał:

....

Dzięki za to :] coś trzeba będzie pomyśleć w tej sprawie i teraz wiem że lekko nie będzie ;]
Ten sprzęt z allegro na pewno będzie ciekawym rozwiązaniem sprawy muszę się jeszcze trochę zastanowić

BTW okazało się że mój komputer nie ma w ogóle wentylatora na tył obudowy xD (nawet w zasilaczu jest tylko wentylator "na dół") To myślę że najpierw kupie wentylator na tył taki spory typu 120 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze takie jedno pytanko skoro mam procek 2 rdzeniowy intel pentium dual e2160 1,80 to w sumie jest 3,25 a jak podkece go do 2,8 to będzie 5 i iles tam ghz tak ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 12:11, ziptofaf napisał:

> http://www.komputronik.pl/Komputery_PC/Sensilo/katalog,kat,5874/
A co to za chłam? Dobra rada - komputronik jest drogi. A gotowe zestawy w 95 przypadkach
na 100 skopane.


Nie masz racji, skąd możesz wiedzieć, że 95 na 100 jest skopanych jeśli nic w tym sklepie nie kupiłeś? A nawet jak tak to góra 2 PC.
P.S. Wolę zapłacić trochę więcej i mieć wszystko w pożądku niż mniej i żeby mi się później wszystko skopało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 12:32, DJ Danielus napisał:

Taktowań 2 rdzeniowych procesorów (i więcej) się nie sumuje.

not onei rozumiem to ile teraz mam w sumie ghz 1,8 czy 3,25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 12:09, Nevikanos napisał:

> Witam, mam pytanko (w sumie pytałem o to parę tygodni temu na innym temacie)...właściwie

> to prośba. Nie mam zielonego pojęcia o sprzęcie o którym pisze się na tym temacie,
a
> szykuje się do wymiany jednostki centralnej (monitorek jest, drukarka i inne bajery
też
> zostają). Myślę, że przeznaczyć na ten cel mogę ok. 1800 zł +/- 200 zł. Kompa używam

> raczej użytkowo, rozrywka to filmiki, w gry rzadko nawalam, od czasu do czasu jakaś
strzelanka
> albo seria Total War...pomożecie?

W takim razie polecał bym taką konfigurację:

Cena: 1899,-

(Wejdź pod ten adres)

http://www.komputronik.pl/Komputery_PC/Sensilo/katalog,kat,5874/


heh...dzięki;-) okazuje się, że ten sklepik mam praktycznie pod nosem :-P no, ale jeszcze pomyśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 12:32, Nevikanos napisał:

Nie masz racji, skąd możesz wiedzieć, że 95 na 100 jest skopanych jeśli nic w tym sklepie
nie kupiłeś? A nawet jak tak to góra 2 PC.

Chodzi mi o same podzespoły, a nie awaryjność. Tam się wsadza zelżały towar. Nie wierzysz? Porównaj tego składaka za 1800 zł zrobionego przeze mnie kilka postów wcześniej z gotowymi zestawami z komputronika. Te za 2,5 tysiaka są już nawet porównywalne :)

Dnia 13.09.2008 o 12:32, Nevikanos napisał:

P.S. Wolę zapłacić trochę więcej i mieć wszystko w pożądku niż mniej i żeby mi się później
wszystko skopało

A czym się różni komp stworzony przez komputronik (albo CD-Action, bo i takie zestawy znajdziemy w komputroniku) od tego stworzonego przeze mnie? Przecież oba mają procesory, karty graficzne itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 12:15, ziptofaf napisał:

> Witam, mam pytanko (w sumie pytałem o to parę tygodni temu na innym temacie)...właściwie

> to prośba. Nie mam zielonego pojęcia o sprzęcie o którym pisze się na tym temacie,
a
> szykuje się do wymiany jednostki centralnej (monitorek jest, drukarka i inne bajery
też
> zostają). Myślę, że przeznaczyć na ten cel mogę ok. 1800 zł +/- 200 zł. Kompa używam

> raczej użytkowo, rozrywka to filmiki, w gry rzadko nawalam, od czasu do czasu jakaś
strzelanka
> albo seria Total War...pomożecie?

Za 1800 zł to dostaniesz świetny sprzęt:
Core 2 Duo E7200
MSI P35 Neo-F
4GB RAM OCZ Platinum
WD 500GB (AAKS)
Pioneer 215
Radeon HD4850
CoolerMaster Elite 340 Black
Chieftec 500W
Suma: 1842 zł (ceny biorę z www.gral.pl, jednego z tańszych sklepów w Polsce)
Nie pisałeś, czy chcesz Windowsa, więc uznałem, że nie.

W programy powinna zaopatrzyć mnie firma...dzięki, tylko nie za bardzo orientuje się czym są opisy, które od Ciebie otrzymałem:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 12:35, Isil napisał:

heh...dzięki;-) okazuje się, że ten sklepik mam praktycznie pod nosem :-P no, ale jeszcze
pomyśle


Zły wybór, będziesz żałować. Zestawy z komputronika są kiepskie (sam zelżały towar...), a sam sklep drogi. Podałem ci bardzo dobry konfig za tę cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 12:39, Isil napisał:

W programy powinna zaopatrzyć mnie firma...dzięki, tylko nie za bardzo orientuje się
czym są opisy, które od Ciebie otrzymałem:-P


Po kolei:
Procesor - Core 2 Duo E7200. Przyzwoity model procesora. To szybki dwurdzeniowiec wystarczający do typowych zastosowań (i do gier)
Płyta główna - MSI P35 Neo-F. Tania, ale dobra płyta główna.
RAM - 4 GB RAM OCZ Platinum. Bardzo dobre jakościowo pamięci.
Dysk - WD 500GB z serii AAKS. Pojemny i szybki dysk.
Nagrywarka DVD - Pioneer 215. Najlepsza dostępna nagrywarka.
Karta graficzna - Palit Radeon HD4850. Szybka karta graficzna, radzi sobie z najnowszymi grami.
Obudowa - CoolerMaster Elite 340 Black. Ładna i dobrze chłodzona obudowa.
Zasilacz - Chieftec 500W. Porządny, markowy zasilacz. A nie chłam sprzedawany w gotowych zestawach, który może wybuchnąć w każdej chwili.

Ten konfig za 1800 zł radzi sobie bez wysiłku nawet z najnowszymi grami na rynku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 12:44, ziptofaf napisał:

> W programy powinna zaopatrzyć mnie firma...dzięki, tylko nie za bardzo orientuje
się
> czym są opisy, które od Ciebie otrzymałem:-P

Po kolei:
Procesor - Core 2 Duo E7200. Przyzwoity model procesora. To szybki dwurdzeniowiec wystarczający
do typowych zastosowań (i do gier)
Płyta główna - MSI P35 Neo-F. Tania, ale dobra płyta główna.
RAM - 4 GB RAM OCZ Platinum. Bardzo dobre jakościowo pamięci.
Dysk - WD 500GB z serii AAKS. Pojemny i szybki dysk.
Nagrywarka DVD - Pioneer 215. Najlepsza dostępna nagrywarka.
Karta graficzna - Palit Radeon HD4850. Szybka karta graficzna, radzi sobie z najnowszymi
grami.
Obudowa - CoolerMaster Elite 340 Black. Ładna i dobrze chłodzona obudowa.
Zasilacz - Chieftec 500W. Porządny, markowy zasilacz. A nie chłam sprzedawany w gotowych
zestawach, który może wybuchnąć w każdej chwili.

Ten konfig za 1800 zł radzi sobie bez wysiłku nawet z najnowszymi grami na rynku :)

jeszcze raz thx
Właśnie dlatego pytam, żebym później nie był rozczarowany zakupem...
Z uszanowaniem dla Forum i jego użytkowników;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 12:32, Nevikanos napisał:

P.S. Wolę zapłacić trochę więcej i mieć wszystko w pożądku niż mniej i żeby mi się później
wszystko skopało


Trochę ?! miejscowy sklep komputerowy, cały komputer kupowany i w sklepie takim obok za całego kompa wraz z usługą złożenia zapłaciłem 3000zł a w komputroniku za TEN sam zestaw bez złożenia zapłaciłbym min 3900zł, no faktycznie 900zł to minimalna różnica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się