Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2010 o 13:16, KamiKAzeDBC napisał:

Ale kupno E8400 i tak jest nie opłacalne. Ma taktowanie 3.0GHz, Nie wiem ile L1 ale L2
6MB i kosztuje 700zł. A AMD Phenom II X2 555 ma 3,2GHz, L2 1MB, L3 6MB, możliwość włączenia
jeszcze 2 rdzeni, nowszą architekturę i kosztuje 400zł. AMD + Płyta głowna = 700zł...
Dalej nie muszę pisać...

Nigdzie nie neguję kupowania AMD, neguję głupie ugrade''y posiadanego sprzętu szczególnie w przypadku posiadania platformy LGA775 z quadem typu Q6600 lub choćby duala E6600 (a nawet E5200). Twierdzenie, że te procesory są wolne to nieporozumienie z dowolnego punktu widzenia. Wszystkie są dość szybkie na obecne potrzeby graczy.
Kiedy ktoś 2-3 lata temu kupował Q6600 lub E6400/5200/6600 AMD ze swoimi Athlonami 6000 mogło conajwyżej liczyc na litość kupujących, bo wydajnościowo była duża różnica. Teraz, pomimo upływu czasu te procki nadal daja radę, a AMD w tym czasie wymieniło 3 generacje procesorów i dwie podstawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie poszukaj, np. w Komputroniku czegokolwiek z segmentu "uniwersalny" lub "multimedialny". Większość ma opinie uzytkowników, warto poczytać, a ponadto wybór zacznij od rozmiary ekranu. Największe różnice w cenie to przekątna matrycy (masz od 14 cali do 22 nawet).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz E8400 juz jest nieoplacalny, choc uzywke mozna kupic za ok. 400zl. Ja mojego kupowalem prawie poltora roku temu, w € i to w cenie E8200, ktory byl wycofywany, AMD nie mialo wowczas nic ciekawego, a doplacanie ponad 100 Euro do przyzwoitego Quada (czyt. Q9xxx) nie mialo duzego sensu.
Od tego czasu sporo sie pozmienialo, w przypadku mniejszego budzetu wygrywa AMD (Athlon II X2/X4 / Phenom II X4).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 14:18, kuba9876543210 napisał:

w przypadku mniejszego budzetu wygrywa AMD (Athlon
II X2/X4 / Phenom II X4).

Jeśli już to tylko 4.rdzeniowce, jeśli chcesz kupić 2 rdzenie - dowolny core i3 lu i5 będzie szybszy od dowolnego AMD, a cena takiego zestawu nie będzie wyższa niż AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 14:38, kuba9876543210 napisał:

Najtanszy Athlon X2 - 175zl
Najtanszy Core i3 - 389zl

Tylko, że w tym wypadku jest conajmniej 100% różnicy w wydajności. Schowaj tej język, boś nie krowa a porównuj porównywalne rzeczy. Na Athlonie za 175 zł to możesz sobie fotki poogladać a nie pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 14:43, Aurelinus napisał:

> Najtanszy Athlon X2 - 175zl
> Najtanszy Core i3 - 389zl
Tylko, że w tym wypadku jest conajmniej 100% różnicy w wydajności. Schowaj tej język,
boś nie krowa a porównuj porównywalne rzeczy. Na Athlonie za 175 zł to możesz sobie fotki
poogladać a nie pograć.

Poza tym w klasie Phenom II nie widze niczego poniżej 220 zł. Bo tym tu rozmawiamy (tzn. podstawka AM3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam przed chwila napisales, ze cenowo Core i3 (juz nie wspomne o Core i5...) nie bedzie drozsze od AMD, wiec podalem Ci najnizsze ceny jakie znalazlem, zeby Ci pokazac, ze nie masz racji.
No i roznica miedzy tymi procami to nie "co najmniej 100%"...
...naprawde nie rozumiem co poniektorych osob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisał coś innego :P

dowolny core i3 lu i5 będzie szybszy od dowolnego AMD, a cena takiego zestawu nie będzie wyższa niż AMD.

Czyli, będzie wydajniejsze, a zapłacisz mniej niż za AMD (lub tak samo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 19:51, GANGSTERR napisał:

Nigdzie nie napisałem, że masz kupić nowego proca, tylko go ewentualnie podkręcić.

Zasilacz sprawdza się następująco: zdejmujesz bok obudowy i odczytujesz to z naklejki
na zasilaczu (chyba wiesz, jak wygląda?)


Hmm... na tym zasilaczu nic nie pisze orpcz mocy;/ A w jaki sposób mogę podkręcic procka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2010 o 15:08, kuki288 napisał:


Hmm... na tym zasilaczu nic nie pisze orpcz mocy;/ A w jaki sposób mogę podkręcic procka?


Nie ma takiej mozliwośći

Zrób zdjęcie tego zasilacza i zamieść tutaj.

Co do podkręcania, to raz, że jest tutaj o tym temat, a dwa, jest o tym od groma w internecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 15:06, GANGSTERR napisał:

Napisał coś innego :P

dowolny core i3 lu i5 będzie szybszy od dowolnego AMD, a cena takiego zestawu nie
będzie wyższa niż AMD.


Czyli, będzie wydajniejsze, a zapłacisz mniej niż za AMD (lub tak samo)


Że myślałem o kompletnym zestawie, to oczywiście pominę. Akurat tydzień temu stanąłem przed takim "wyzwaniem" i wolałem dopłacić - w sumie ok. 200 zł do zestawu na core i5 750 (x4 rdzenie).
Ale gdybym nie trafił 5.ki za 500 zł, to kupiłbym i3/i5.
W tym wypadku najtańsza płyta główna pod 1156 jest lepsza od najdroższej pod AM3.
A 4 rdzenie zawsze zdążyłbym kupić gdy stana sie potrzebne. na razie więcej w tym fanaberii niż rzeczywistej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2010 o 15:21, Aurelinus napisał:


Że myślałem o kompletnym zestawie, to oczywiście pominę. Akurat tydzień temu stanąłem
przed takim "wyzwaniem" i wolałem dopłacić - w sumie ok. 200 do zestawu na core i5 750
(x4 rdzenie). Ale gdybym nie trafił 5.ki za 500 zł, to kupiłbym i3/i5.


Umiesz czytać ze zrozumieniem? Napisałeś dowolny, a teraz wyskakujesz z konkretnym zestawem.

Poza tym, fajnie, że w cenie i5 650 który ma 4 rdzenie rdzenie (bodajże 3,2 GHz nie?) jest Phenom II x4 955 lub 965 który ma odpowiednio 3,2 lub 3,4 GHz. No ale oczywiście, dla ciebie i tak intel bedzie lepszy. To się nazywa fanboystwo

>W tym wypadku

Dnia 11.05.2010 o 15:21, Aurelinus napisał:

najtańsza płyta główna pod 1156 jest lepsza od najdroższej pod AM3.


Tu już nieźle pieprzysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 15:25, GANGSTERR napisał:

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Napisałeś dowolny, a teraz wyskakujesz z konkretnym
zestawem.

Podałem przykład "wyliczenia" ceny, może raczej opłacalnosci wydatku. Nie umniejsza to ani nie poprawia faktu, że i3/i5 są szybsze od AMDków. Nie ma tu żadnej sprzeczności.

Dnia 11.05.2010 o 15:25, GANGSTERR napisał:

Poza tym, fajnie, że w cenie i5 650 który ma 4 rdzenie rdzenie (bodajże 3,2 GHz nie?)
jest Phenom II x4 955 lub 965 który ma odpowiednio 3,2 lub 3,4 GHz. No ale oczywiście,
dla ciebie i tak intel bedzie lepszy. To się nazywa fanboystwo

Phenom i core i5? Nawet podkręcony Phenom jest ledwo równie wydajny co core i5 x4. W tym wypadku jest zabawna - historycznie odwrotność. Kiedyś nisko taktowane Amd demolowały Intela, teraz na odwrót.. nic tu nie ma z fanboyostwa, fakty sa takie, a nie inne.
Dodatkowo gram dość intensywnie, dobrze obaj wiemy, że bywają gry,które zwyczajnie na AMD mają problemy. rzadziej jest odwrotnie tzn. z Intelem.

Dnia 11.05.2010 o 15:25, GANGSTERR napisał:

>W tym wypadku
> najtańsza płyta główna pod 1156 jest lepsza od najdroższej pod AM3.

Tu już nieźle pieprzysz

Nie wiem, muszę opierać się na opisach. Jesli tania płyta pod core i5 pozwala go wykręcic ponad 4,0GHz a Phenomy ledwo pływają (w testach przynajmniej) w takich taktowaniach to coś musi przeszkadzać. Jeśli sam procesor, to tym gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 15:33, Aurelinus napisał:

Podałem przykład "wyliczenia" ceny, może raczej opłacalnosci wydatku. Nie umniejsza to
ani nie poprawia faktu, że i3/i5 są szybsze od AMDków. Nie ma tu żadnej sprzeczności.

Nie, nie i nie. Napisałeś, że co się nie wybierze od intela zawsze będzie wydajniejsze i tańsze od AMD

Dnia 11.05.2010 o 15:33, Aurelinus napisał:

Phenom i core i5? Nawet podkręcony Phenom jest ledwo równie wydajny co core i5 x4.


OMFG. Naucz się czytać dokładnie. Napisałem wyraźnie, że w cenie i5 650 (2 rdzenie) można dostać Phenom II X4 955/965 (nie pamiętam już dokładnie cen). i5 650 ma taktowanie bodajże 3,2 GHz, phenomy odpowiednio 3,2 i 3,4 GHz. Za tą samą kwote płyte pod AMD będzie zawsze wyższej klasy niż płyta pod LGA 1156. Każdy i3 i i5 serii 600 są nieopłacalne, a ich zintegrowane układy graficzne są beznadziejne i przegrywają z każda integrą nvidii i AMD

Dnia 11.05.2010 o 15:33, Aurelinus napisał:

tym wypadku jest zabawna - historycznie odwrotność. Kiedyś nisko taktowane Amd demolowały
Intela, teraz na odwrót.. nic tu nie ma z fanboyostwa, fakty sa takie, a nie inne.

no fajnie, ale co z tego?

Dnia 11.05.2010 o 15:33, Aurelinus napisał:

Dodatkowo gram dość intensywnie, dobrze obaj wiemy, że bywają gry,które zwyczajnie na
AMD mają problemy. rzadziej jest odwrotnie tzn. z Intelem.

Pokaż mi te gry

Dnia 11.05.2010 o 15:33, Aurelinus napisał:

Nie wiem, muszę opierać się na opisach. Jesli tania płyta pod core i5 pozwala go wykręcic
ponad 4,0GHz a Phenomy ledwo pływają (w testach przynajmniej) w takich taktowaniach to
coś musi przeszkadzać. Jeśli sam procesor, to tym gorzej.


No fajnie, że to Phenomy II mają rekord co do najwyższego taktowania 4 rdzeniowców. Poza tym, stepping C3 który dostępny jest w sklepach jakieś pół roku robi 4 GHz bez problemu.

Nowe 6 rdzeniowe phenomy też robią bez problemy 4 GHz, a nawet więcej (na chłodzeniu powietrzem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 15:50, GANGSTERR napisał:

Nie, nie i nie. Napisałeś, że co się nie wybierze od intela zawsze będzie wydajniejsze
i tańsze od AMD

Nie, nie i nie. mówiłem o platformie pod core i5/i7 tj. 1156. Nie ma w tym ani grama fałszu. Aktualnie core i3/core i5 sa szybsze od AMDków. I da się złozyć zestaw porównywalny cenowo z AMD, czego sam ostatnio dokonałem, choć w wyższym segmencie. Przykro mi.

Dnia 11.05.2010 o 15:50, GANGSTERR napisał:

OMFG. Naucz się czytać dokładnie. Napisałem wyraźnie, że w cenie i5 650 (2 rdzenie)
można dostać Phenom II X4 955/965 (nie pamiętam już dokładnie cen). i5 650 ma
taktowanie bodajże 3,2 GHz, phenomy odpowiednio 3,2 i 3,4 GHz. Za tą samą kwote płyte
pod AMD będzie zawsze wyższej klasy niż płyta pod LGA 1156. Każdy i3 i i5 serii 600 są
nieopłacalne, a ich zintegrowane układy graficzne są beznadziejne i przegrywają z każda
integrą nvidii i AMD

OMVFG. O ile mnie oczy nie mylą to w testach te "nieopłacalne" core i3/i5 - tylko 2.rdzeniowe - są szybsze niż 4.rdzeniowce AMD. PClaby itp się mylą? A co ma do rzeczy pseudo-karta? Wyłączasz ją i jej nie ma. Nie ma to wpływu na ogólna wydajność.

Dnia 11.05.2010 o 15:50, GANGSTERR napisał:

no fajnie, ale co z tego?

Oskarzasz mnie o fanboizm, więc ci odpowiadam. To z tego.

Dnia 11.05.2010 o 15:50, GANGSTERR napisał:

Pokaż mi te gry

Nie siegam teraz pamięcią, ale dla przykładu biorę udział w betatestach dodatku do Spellforce 2. Jakież było zdziwienie twórców gdy okazało się, że na AMD gra nie rusza... Wiem poprawia to przed wydaniem, ale jest cos na rzeczy.

Dnia 11.05.2010 o 15:50, GANGSTERR napisał:

No fajnie, że to Phenomy II mają rekord co do najwyższego taktowania 4 rdzeniowców.
Poza tym, stepping C3 który dostępny jest w sklepach jakieś pół roku robi 4 GHz bez problemu.

Teraz pieprzysz ty. To bardzo fajnie. Core i5 dobijają u normalnych ludzi dużo wyżej a nie w testach na ciekłym azocie.

Dnia 11.05.2010 o 15:50, GANGSTERR napisał:

Nowe 6 rdzeniowe phenomy też robią bez problemy 4 GHz, a nawet więcej (na chłodzeniu
powietrzem)

Eeee... cena? porównanie wydajności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 15:19, GANGSTERR napisał:


>
> Hmm... na tym zasilaczu nic nie pisze orpcz mocy;/ A w jaki sposób mogę podkręcic
procka?

Nie ma takiej mozliwośći

Zrób zdjęcie tego zasilacza i zamieść tutaj.

Co do podkręcania, to raz, że jest tutaj o tym temat, a dwa, jest o tym od groma w internecie


AHA... ja jakos nie mogę znalezc;/ Na tym procku od spodu jak go rozgręciłem znalazłem napis FEELI Mode com;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 16:04, Aurelinus napisał:

I da się złozyć zestaw porównywalny cenowo z AMD, czego sam ostatnio dokonałem, choć w wyższym segmencie.


Sporo tanszy Phenom II X4 nie odbiega duzo wydajnoscia od Core i5 750 (taki masz na GSie), moze z 10% i jest tanszy od owego Intela o... wiecej niz te 10%.

Dnia 11.05.2010 o 16:04, Aurelinus napisał:

betatestach


... i wszystko jasne.

Dnia 11.05.2010 o 16:04, Aurelinus napisał:

> No fajnie, że to Phenomy II mają rekord co do najwyższego taktowania 4 rdzeniowców.

> Poza tym, stepping C3 który dostępny jest w sklepach jakieś pół roku robi 4 GHz
bez problemu.
Teraz pieprzysz ty. To bardzo fajnie. Core i5 dobijają u normalnych ludzi dużo wyżej
a nie w testach na ciekłym azocie.


Powyzej 4GHz na powietrzu? Sa przyzwoitym chlodzeniu przy 4GHz temp. moga przekraczac 80 st.
np. tu: http://www.overclockers.com/forums/showthread.php?t=625392
Zreszta nie kazda sztuka kreci sie do tych 4GHz, niektorzy nie moga wyciagnac stabilnego 3.8GHz juz nie mowiac o wiekszym O/C.

Dnia 11.05.2010 o 16:04, Aurelinus napisał:

> Nowe 6 rdzeniowe phenomy też robią bez problemy 4 GHz, a nawet więcej (na chłodzeniu

> powietrzem)
Eeee... cena? porównanie wydajności?


przeciez phenomy x6 kosztuja podobnie do i5 750.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się