Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 21.08.2007 o 21:18, konrad015 napisał:


sprawdzałem nie ma komputronika, proline i znaku w szczecinie.


To mnie zdziwili - to nie pomogę. Raczej popytaj znajomych ze szczecina gdzie tam jest jakiś tani sprawdzony sklep :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 21:17, blacklio2 napisał:

Nie ma problemu sprawdzimy


Na tej stronce shita jest taki sam wybór jak w alsenie, np. nie ma dysków z sata2 tylko ata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 19:09, konrad015 napisał:

Co sądzicie o tym sprzęcie, coś z nim nie tak?

Asus P5K SE DDR2 SATA GBLAN CH8 AT
385.32zł
Intel CORE 2 DUO 2,20GHz BOX E4500 2M LGA-775 800FSB
542.92zł
Kingston DDR2 1GB DUAL (PC800) KVR800D2N5K2/1G
218.05zł
Samsung 320GB 7200RPM SATAII HD321KJ NCQ,16MB
265.30zł
Chieftec BH-01B-B-B-400 W MidiTower USB FW AU
362.72zł
Gigabyte GF8800GTS 320MB 320bit PCIex TV 2xDVI LB
1115.70zł
Samsung 19'''' LCD SM931BW 2GtG DVI 2000:1
904.26zł
Logitech Internet 350 OEM Kbrd Black USB 967740
41.57zł
Logitech Logitech OEM NX50 black laser mouse 910-000317
55.53zł
Samsung DVDRRW 20x SATA black+Soft SH-S203B/BEBN
100.73zł
ALPS FDD 1,44 MB ALPS BLACK
19.06zł
Microsoft OEM Vista Home Prem. PL 1PK DVD 64-bit 66I-00807
345.42zł
Ever LISTWA ZASILAJĄCA STANDARD PLUS 1,8M
37.77zł

Dzieki z góry za pomoc.


Po pierwsze - po co ci stacja dyskietek? Jeżeli już, to czytnik kart.
Po drugie - po co ci E4500? E4300 i E4400 nie ustępują mu wydajnością, a po podkręceniu wszystkie te modele osiągają takie same wyniki. Po drugie - nie wiem, skąd masz takie ceny. Ja za taki sam ram na www.gral.pl widziałem cenę 140 zł. Nawiasem mówiąc najlepszym wyborem jest chyba OCZ 2 GB (800 MHz CL4) lub 1 GB o takich samych parametrach. Po trzecie - po co ci monitor LCD za 1000 zł? Wiem, że tylko to reklamują, ale używany 21 "CRT (ale jeszcze z gwarancją!) kosztuje ok. 300 zł. A osiągami (możliwość zmiany rozdzielczości, brak takich problemów jak czas reakcji, mocna, wyrazista czerń) wyrównuje z LCD''kami za 15000 zł. Po czwarte - zasilacz. 400W to mało w tych czasach. Osobiście polecam obudowę Arctic Cooling T5 Pro z 500W zasilaczem (markowym, i lepszym niż Chieftec). Kosztuje jakieś 370 zł. Reszta części może być, choć zmieniłbym dysk na jakiś firmy WD z serii AAKS - są dużo cichsze i podobno wydajniejsze.
PS Polecam sklep gral.pl - tam kupiłem swojego PC-ta. Nie mam żadnych problemów z uwzględnieniem gwarancji. (poza czasem - na płytę główną jak padła, to czekałem 11 dni...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 21:32, konrad015 napisał:

> Nie ma problemu sprawdzimy

Na tej stronce shita jest taki sam wybór jak w alsenie, np. nie ma dysków z sata2 tylko ata.


Dobrze się przyjrzyj są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 21:11, Galadin napisał:

> Vista to bardzo dobry system tylko mocno krytykowany przez tych którzy go nieużywali :P
XP
> też krytykowano dokładnie za to samo co teraz Viste(zużycie pamięci,wymagania, niekompatybilnośc

> aplikacji i brak sterownikow)

no widzisz a ja od stycznia siedze na Vista i dla mnie jest znacznie lepszy i stabilniejszy, różnic w prędkości dzialania nie zauważyłem (tylko niekt orych gier ) a komunikaty to nic strasznego w porownaniu z linuxowymi wpisywaniami haseł albo uruchamianiu z roota i to tylko tyle. A moja żona powiedziala że na Vista to ona nie ma pytań co zrobic i jak, gdzie znaleźć to czego potrzebuje a w XP niestety ... Aha zero zwisów od stycznia i nie widze potrzeby rreinstalacji OSa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 21:41, czaja24 napisał:

> > Vista to bardzo dobry system tylko mocno krytykowany przez tych którzy go nieużywali
:P
> XP
> > też krytykowano dokładnie za to samo co teraz Viste(zużycie pamięci,wymagania, niekompatybilnośc

>
> > aplikacji i brak sterownikow)
no widzisz a ja od stycznia siedze na Vista i dla mnie jest znacznie lepszy i stabilniejszy,
różnic w prędkości dzialania nie zauważyłem (tylko niekt orych gier ) a komunikaty to nic strasznego
w porownaniu z linuxowymi wpisywaniami haseł albo uruchamianiu z roota i to tylko tyle. A moja
żona powiedziala że na Vista to ona nie ma pytań co zrobic i jak, gdzie znaleźć to czego potrzebuje
a w XP niestety ... Aha zero zwisów od stycznia i nie widze potrzeby rreinstalacji OSa


No tak - trzeba się trochę wysilić to już za trudne :/ Linux pocina każdą Windę no problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 21:38, blacklio2 napisał:

> > Nie ma problemu sprawdzimy
>
> Na tej stronce shita jest taki sam wybór jak w alsenie, np. nie ma dysków z sata2 tylko
ata.

Dobrze się przyjrzyj są


patrzyłem, lookne jeszcze raz. W backupie sprawdzalem, bardzo slaby wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie - po co ci monitor

Dnia 21.08.2007 o 21:38, ziptofaf napisał:

LCD za 1000 zł? Wiem, że tylko to reklamują, ale używany 21 "CRT (ale jeszcze z gwarancją!)
kosztuje ok. 300 zł. A osiągami (możliwość zmiany rozdzielczości, brak takich problemów jak
czas reakcji, mocna, wyrazista czerń) wyrównuje z LCD''kami za 15000 zł. Po czwarte - zasilacz.
400W to mało w tych czasach. Osobiście polecam obudowę Arctic Cooling T5 Pro z 500W zasilaczem
(markowym, i lepszym niż Chieftec). Kosztuje jakieś 370 zł. Reszta części może być, choć zmieniłbym
dysk na jakiś firmy WD z serii AAKS - są dużo cichsze i podobno wydajniejsze.
PS Polecam sklep gral.pl - tam kupiłem swojego PC-ta. Nie mam żadnych problemów z uwzględnieniem
gwarancji. (poza czasem - na płytę główną jak padła, to czekałem 11 dni...)


monitor lcd jest mi potrzebny poniewaz mam bardzo malo miejsca na biurku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 21:41, czaja24 napisał:

no widzisz a ja od stycznia siedze na Vista i dla mnie jest znacznie lepszy i stabilniejszy,
różnic w prędkości dzialania nie zauważyłem (tylko niekt orych gier ) a komunikaty to nic strasznego
w porownaniu z linuxowymi wpisywaniami haseł albo uruchamianiu z roota i to tylko tyle. A moja
żona powiedziala że na Vista to ona nie ma pytań co zrobic i jak, gdzie znaleźć to czego potrzebuje
a w XP niestety ... Aha zero zwisów od stycznia i nie widze potrzeby rreinstalacji OSa


Ja korzystałem z Visty na naprawdę mocnym sprzęcie: HD2900XT, Core 2 Duo E6700 @ 3,6 GHz, 2 GB RAM @ 1100 MHz CL5. Wytrzymałem miesiąc. Potem miałem jej dosyć. Kradzież 500 MB RAM''u dla siebie, zmniejszenie ilosći FPS w wielu grach itd. Dla mnie obecnie wyklucza to ją jako Windowsa do gier. Do tego najlepszy (na razie) jest XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 21:41, czaja24 napisał:

no widzisz a ja od stycznia siedze na Vista i dla mnie jest znacznie lepszy i stabilniejszy,
różnic w prędkości dzialania nie zauważyłem (tylko niekt orych gier ) a komunikaty to nic strasznego
w porownaniu z linuxowymi wpisywaniami haseł albo uruchamianiu z roota i to tylko tyle. A moja
żona powiedziala że na Vista to ona nie ma pytań co zrobic i jak, gdzie znaleźć to czego potrzebuje
a w XP niestety ... Aha zero zwisów od stycznia i nie widze potrzeby rreinstalacji OSa

nie wiem o co ci chodzi z tym wpisywaniem hasła w niektórych dystrybucjach linuxa nie jest potrzebna przy pracy raczej tylko przy zmianie programów, bądź ważnych ustawień i jest wg. mnie dobrym rozwiązaniem, przynajmniej żadne złoślistwo same się nie zainstaluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 21:52, konrad015 napisał:

monitor lcd jest mi potrzebny poniewaz mam bardzo malo miejsca na biurku.


Szkoda. Ja wciąż używam 20" CRT''ka. Poza jedną, jedyną wadą jaką jest rozmiar nie widzę problemów. Zresztą u mnie na biurku też jest mało miejsca. Ale jakimś cudem na monitor starczyło. Nim będziesz pewien, że nie wejdzie, to sprawdź rozmiary takiego CRT''ka. Niektóre nie są aż tak olbrzymie (największe są chyba Samsung''i). 19" CRT jest naprawdę fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2007 o 21:55, pendejo napisał:

nie wiem o co ci chodzi z tym wpisywaniem hasła w niektórych dystrybucjach linuxa nie jest
potrzebna przy pracy raczej tylko przy zmianie programów, bądź ważnych ustawień i jest wg.
mnie dobrym rozwiązaniem, przynajmniej żadne złoślistwo same się nie zainstaluje


tez jestem tego samego zdania, nic w takim przypadku sie nie zainstaluje bez naszej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 21:56, ziptofaf napisał:

> monitor lcd jest mi potrzebny poniewaz mam bardzo malo miejsca na biurku.

Szkoda. Ja wciąż używam 20" CRT''ka. Poza jedną, jedyną wadą jaką jest rozmiar nie widzę problemów.
Zresztą u mnie na biurku też jest mało miejsca. Ale jakimś cudem na monitor starczyło. Nim
będziesz pewien, że nie wejdzie, to sprawdź rozmiary takiego CRT''ka. Niektóre nie są aż tak
olbrzymie (największe są chyba Samsung''i). 19" CRT jest naprawdę fajny.


mam wlasnie crt samsunga 17 calowego i juz mam dosc go, za duzo zajmuje miejsca i jest tak blisko krzesła ze wzrok niedlugo strace. nie mam niestety innej mozliwosci jak lcd,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 21:58, konrad015 napisał:

tez jestem tego samego zdania, nic w takim przypadku sie nie zainstaluje bez naszej wiedzy.


Taaa, jasne. Ten system działa chyba tylko na nazwy plików. Jeżeli jest inna niż install, czy setup, to często w ogóle nie reaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 21:45, dawidos160 napisał:

> > > Vista to bardzo dobry system tylko mocno krytykowany przez tych którzy go nieużywali

> :P
> > XP
> > > też krytykowano dokładnie za to samo co teraz Viste(zużycie pamięci,wymagania,
niekompatybilnośc
>
> >
> > > aplikacji i brak sterownikow)
> no widzisz a ja od stycznia siedze na Vista i dla mnie jest znacznie lepszy i stabilniejszy,

> różnic w prędkości dzialania nie zauważyłem (tylko niekt orych gier ) a komunikaty to
nic strasznego
> w porownaniu z linuxowymi wpisywaniami haseł albo uruchamianiu z roota i to tylko tyle.
A moja
> żona powiedziala że na Vista to ona nie ma pytań co zrobic i jak, gdzie znaleźć to czego
potrzebuje
> a w XP niestety ... Aha zero zwisów od stycznia i nie widze potrzeby rreinstalacji OSa

>

No tak - trzeba się trochę wysilić to już za trudne :/ Linux pocina każdą Windę no problem

Widzisz tak jest że mam i ubuntu i viste ale na linuxie to se raczej nie pogram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 22:05, ziptofaf napisał:

> tez jestem tego samego zdania, nic w takim przypadku sie nie zainstaluje bez naszej wiedzy.


Taaa, jasne. Ten system działa chyba tylko na nazwy plików. Jeżeli jest inna niż install, czy
setup, to często w ogóle nie reaguje.

no cóż jeżeli dopuściłes do iinstalacji to po co ma reagować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 22:07, czaja24 napisał:

Widzisz tak jest że mam i ubuntu i viste ale na linuxie to se raczej nie pogram


Nie przesadzaj. O ile pamietam istniał jakiś emulator. Wszystkie stare gry działały, a z nowych większość tych firmy ID (która nie uznaje DirectX)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 22:10, czaja24 napisał:

no cóż jeżeli dopuściłes do iinstalacji to po co ma reagować?

Niezupełnie o to mi chodzi. Po prostu, jeżeli instalujemy przypadkiem jakiegoś trojana, czy wirusa, to jeżeli nazwa pliku jest inna niż install, czy setup, to to wspaniałe zabezpieczenie w ogóle nie zauważy problemu. Co wiecej, taki program może sam się zainstalować, mimo tych nowych, "wspaniałych" zabezpieczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 22:07, czaja24 napisał:

> > > > Vista to bardzo dobry system tylko mocno krytykowany przez tych którzy
go nieużywali
>
> > :P
> > > XP
> > > > też krytykowano dokładnie za to samo co teraz Viste(zużycie pamięci,wymagania,

> niekompatybilnośc
> >
> > >
> > > > aplikacji i brak sterownikow)
> > no widzisz a ja od stycznia siedze na Vista i dla mnie jest znacznie lepszy i stabilniejszy,

>
> > różnic w prędkości dzialania nie zauważyłem (tylko niekt orych gier ) a komunikaty
to
> nic strasznego
> > w porownaniu z linuxowymi wpisywaniami haseł albo uruchamianiu z roota i to tylko
tyle.
> A moja
> > żona powiedziala że na Vista to ona nie ma pytań co zrobic i jak, gdzie znaleźć to
czego
> potrzebuje
> > a w XP niestety ... Aha zero zwisów od stycznia i nie widze potrzeby rreinstalacji
OSa
>
> >
>
> No tak - trzeba się trochę wysilić to już za trudne :/ Linux pocina każdą Windę no problem

>
Widzisz tak jest że mam i ubuntu i viste ale na linuxie to se raczej nie pogram

Od kiedy to Linux jest do grania ? Po drugie są emulatory. A Winda ma to do siebie że jest pamięciożerna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 22:11, ziptofaf napisał:

> Widzisz tak jest że mam i ubuntu i viste ale na linuxie to se raczej nie pogram

Nie przesadzaj. O ile pamietam istniał jakiś emulator. Wszystkie stare gry działały, a z nowych
większość tych firmy ID (która nie uznaje DirectX)...

no to widze że uzywałeś linuxa tak jak vistę chyba, "emulator" to implementacja DX i udawanie systemu plików i katalogów z windy - nazywa się WINE i jest jeszcze CEDEGA(płatna). Powiem szczerze da sie uruchomic 70% gier ale wydajność kart w 3D to lepiej nic nie mowic (pomimo sterownikow). Najfajniejszy bajer w linuxach to beryl a dla laptopa to bardzo male zużycie energi przy pracy standardowej. Jest Jescze naprawdę duzo fajnych rzeczy w linuxach które się tak naprawdę przydadzą profesjonalistom i entuzjastom tego OSa ja polecam Ubuntu/Kubuntu szczególnie w polskiej dystrybucji obecnie Frywolny Fulmar, dobrze okodekowana i do pracy biurwej i multimediow znakomicie sie nada i w zupelnnosci wystarczy. Jak ktoś chce to mogę mu wyslać plytę za free (orginał) 64bity wersja 7.04 fiesty faun. UWAGA moze nie chodzić z kartami 8x00 i z nowszymi notebookami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się