Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

A właśnie co myślicie o pomyśle Abit KN9 albo Foxconn i do tego Semprona 2800+ Manila ? 1 Gb ram i jeżeli Abita to jeszcze grafika za 300 może max 400 zł ? Potem wymienię procesor i dołożę ram?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 11:53, DJ Danielus napisał:

No dobra - nie zrozumiałem za bardzo.

Nie pójdzie i tyle... Na razie procesora nie zmieniaj - wymienisz razem z płytą lub zostawisz
stary, o ile dobry...



No nie wiem czy P4 Prescott dobry, ale spowalnia mi całego kompa, wiec raczej przy nim długo nie zostanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 22:06, DJ Danielus napisał:

To lepiej kup mu lepsze chłodziwo - na tym długo nie pociągnie!


Zmieniłem pastę Termoizolacyjną i efekt przed 70c 6k RPM po 35C 2k RPM ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 12:06, DJ Danielus napisał:

Ten procek to cienki jest... Zależy ile kosztuje. Grafę za tę cenę to 7600GS/GT.


Wiem,że jest cienki nie musisz mi mówić. Kosztuje 110 zł. 2 razy mniej niż najtańszy X2. Za tą cenę mam z Allegro 7900GS ( dokładnie za 370 zł z DDR3 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obsługiwane procesory: Intel Core 2 Extreme / Core 2 Duo / Pentium XE / Pentium D / Pentium 4 / Celeron D, supporting Quad Core Kentsfield processors
FSB [MHz]: 1066/800/533 MHz

Moim zdaniem weź jakiś tani procek, nawet Pentium Dual Core, a później i tak kupisz lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 11:59, TuśTuś napisał:

a ile bedzie gdzies kosztowala plyta glówna MSI K9NU Neo V ?? i do niej jeszcze 512 RAMu i
do niej bym wsadzil tego procka



nie pytaj sie ile bedzie kosztowała, bo to naprawde zależy od sklepu. Wpisz w google spzret jaki chcesz kupić, to ci wyskącza sklepy. Polecam także www.ceneo.pl i www.skapiec.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 12:12, DJ Danielus napisał:

Tu masz mniej więcej do 300zł inne proce:
http://morele.net/katalog/45/13/1/110.00,250,,15,p,,73O679/


Danielus lubię Cię bo znasz się i jesteś miły. Ale masz jedną zajedwabiście wkurzająca wadę - NAUCZ SIĘ ROZUMIEĆ CO SIĘ PISZE. Chce wziąć najtańszego procka bo będę go wymieniał. Po co mam dawać 7 dych więcej za procesor, który wymienię ? I piszesz o prockach do 300 zł. Ja chce procesor za 100-110 zł kupić ;/ Może dzisiaj jesteś w jakiejś słabszej formie bo przed momentem gaweyn miał z Tobą ten sam problem ;)

Abit KN9 + Sempron Manila = 350 zł. Ramy 150 = 500 zł + grafika 300 = 800zł

Foxconn + Sempron + Ramy = 500 złotych.

I to by mnie urządzało. Tata ma sypnąć gotówką później to wtedy Drugi gigabajt ramu i grafika a za parę miesięcy procesor. Na x2 3800+ bądź 4200+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 12:26, blacklio2 napisał:

Abit KN9 tylko na allegro, Foxcoon dostępny od reki w sklepach


Tak wiem,że Foxconny od ręki ;) W znaku mają za 240 nie wiem jak to w innych sklepach w Poznaniu jest i na necie bo jeżeli gdzieś z przesyłką wyjdzie taniej to biorę w ślepo. Uważasz,że pomysł z tym,żeby mieć przejściowego proca jest dobry? Uprzedzam,że moja mobo może w każdej chwili paść :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intel Core2 Duo E6850 3,00GHz (S775) BOX
Gigabyte GA-P35T-DQ6
GeForce 8500 GT Asus Silent Magic 512MB HDTV & DVI (PCI-E) HDCP
Kingston DDR3 2x 1GB 1333MHz CL8

Co sądzicie na temat Tego Zestawienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 12:28, dawidos170 napisał:

> Abit KN9 tylko na allegro, Foxcoon dostępny od reki w sklepach

Tak wiem,że Foxconny od ręki ;) W znaku mają za 240 nie wiem jak to w innych sklepach w Poznaniu
jest i na necie bo jeżeli gdzieś z przesyłką wyjdzie taniej to biorę w ślepo. Uważasz,że pomysł
z tym,żeby mieć przejściowego proca jest dobry? Uprzedzam,że moja mobo może w każdej chwili
paść :/



Choc pytanie nie do mnie ;p to uważam, że dobry. Tylko jedna kwestia. Kup taki procesor, żeby potem było ci go łatwo sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 12:30, Jan Czarny napisał:

Intel Core2 Duo E6850 3,00GHz (S775) BOX
Gigabyte GA-P35T-DQ6
GeForce 8500 GT Asus Silent Magic 512MB HDTV & DVI (PCI-E) HDCP
Kingston DDR3 2x 1GB 1333MHz CL8

Co sądzicie na temat Tego Zestawienia ?


Pamięci lepsze 800Mhz podkręcić do 900 mhz

Grafika do bani - to tak jakbyś do mercedesa chciał wstawić silnik od malucha - Procesor 3 giga i dwa rdzenie a karta największy szit jaki ma w ofercie GF z DX 10. Zmień procka oszczędź na rami i bierz 8800 GTX bądź HD 2900XT. Procka spokojnie możesz wziąć E6750 - będzie wystarczający.

Przypomnij tylko czy komputer do grania czy obliczeń ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 12:30, Jan Czarny napisał:

Intel Core2 Duo E6850 3,00GHz (S775) BOX
Gigabyte GA-P35T-DQ6
GeForce 8500 GT Asus Silent Magic 512MB HDTV & DVI (PCI-E) HDCP
Kingston DDR3 2x 1GB 1333MHz CL8

Co sądzicie na temat Tego Zestawienia ?


Bron cie Panie Boże od GF 8500 GT, to shit jakich mało. Jesli seria 8 to tylko 8800 GTS 320 MB i wyżej. Ewentualnie GF 7900 GS. Jeśli ci sie nie spieszy, poczekaj do grudnia, kiedy wyjdą nowe procki od AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem - chodziło mi o to byś porównał i jak coś to wydał z kilka złotych więcej - za 5zł więcej masz Semprona 3000+. Porównanie do 300zł wyszło z przypadku - równie dobrze mogłem dać do 200zł. Po prostu chodzi mi oto byś dobrze kupił - z tą kartą co podałeś nie opłaca się kupić bardzo słabego procesora...


To w końcu co kupujesz?


Nie lepiej wstrzymać się na chwilę z kupnem i kupić później już wszystko dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2007 o 12:33, dawidos170 napisał:

Pamięci lepsze 800Mhz podkręcić do 900 mhz

Grafika do bani - to tak jakbyś do mercedesa chciał wstawić silnik od malucha - Procesor 3
giga i dwa rdzenie a karta największy szit jaki ma w ofercie GF z DX 10. Zmień procka oszczędź
na rami i bierz 8800 GTX bądź HD 2900XT. Procka spokojnie możesz wziąć E6750 - będzie wystarczający.

Przypomnij tylko czy komputer do grania czy obliczeń ?


8800 jest lepszy od 2900 XT ale też i droższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 12:34, DJ Danielus napisał:

Wiem, wiem - chodziło mi o to byś porównał i jak coś to wydał z kilka złotych więcej - za 5zł
więcej masz Semprona 3000+. Porównanie do 300zł wyszło z przypadku - równie dobrze mogłem dać
do 200zł. Po prostu chodzi mi oto byś dobrze kupił - z tą kartą co podałeś nie opłaca się kupić
bardzo słabego procesora...


Procesor i tak bym wymienił ;) Co do Semprona 3k+ wiem ale w proline nie jest dostępny ( może będzie ). Chodzi o to,że ten procek ma być przejściówką w drodze na dwurdzeniowca.

Dnia 29.09.2007 o 12:34, DJ Danielus napisał:



To w końcu co kupujesz?


Jeszcze nic ;)

Dnia 29.09.2007 o 12:34, DJ Danielus napisał:


Nie lepiej wstrzymać się na chwilę z kupnem i kupić później już wszystko dobre?


Zrozum,że jak mi padnie mobo to wtedy już dupa nic nie zrobię. A nie chciałoby mi się latać po Poznaniu w poszukiwaniu części :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się