Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 03.10.2007 o 18:35, GANGSTERR napisał:

> Jaki remis HyperyX maja CL2.0 czyli są lepsze od Geil


chodzi o polecanie...danielius poleca kingstony, a dawidos geil (choć jego wypowiedź nie jest
jednoznaczna)


O nie w przypadku CL2.5 w geilach polecam Kingstony ;)

Ponoć dual lepszy o jakieś 3-5% :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 18:54, GANGSTERR napisał:

A ja mam pytanie, Co lepsze, 2x512 MB w dualu czy jedna kość 1 GB ? I co to w ogóle jest ten
dual chanel ;p


Lepszy jest dual channel. Jeśli porównałbyś dwa zestawy: pierwszy 2x512MB i drugi - 1x1024MB to ten pierwszy będzie wydajniejszy (szybszy) od drugiego o jakieś 10-15%. Generalnie już teraz większość producentów pamięci produkuje kości w zestawach "dualowych", trudniej dostępne są pojedyncze kości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu uzyskasz podwojenie przepustowości przesyłu danych do pamięci.

Jest to wydajniejsze od jednej kości ponieważ dual channel są to 2 kanały 64 bitowe, co razem daje 128bit, czyli szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz już ostatnie pytanie, czy do każdej pasuje RAM 800mhz, czy też wybrać może ten 600 z kawałkiem mhz? Bo w tym także się nie orientuje ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 19:25, Galadin napisał:

Dla tych co kupują aktualnie nowy sprzęt:
http://www.in4.pl/komentarze_W_poniedzia%B3ek_obni%BFka_cen_Athlon%F3w_X2_,14336.htm

Ceny w Polsce powinny spaść między 8 a 10 października, jeżeli ta wiadomość jest prawdziwa.



kurde, nie dało sie wcześniej ? (przed wczoraj kupiłem sobie proca....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy kupując GeForce 8800 GTS EVGA 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) KO ACS3 ( http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_nVidia/GeForce_8800_GTS/GeForce_8800_GTS_EVGA_320MB_TV __2x_DVI_PCI_E_KO_ACS3/pelny,id,37139/ ) muszę wymienić procesor (intel Celeron D 3.06ghz )? bo słyszałem że karta może mi się spalić ponieważ tenże procesor może nie dać rady prosze o odpowiedz z gory dziekuje i czy moglibyście polecić płytę główną do 550 zł pod celerona D i obsługująca technologię SLI ( chodzi mi o mozliwośc podpiecia dwoch kart graficznych i ich wspołpracy w przyszłosci )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera to chyba nici z własnego kupowania części do kompa, muszę to zanieść do sklepu i się zapytać co jest dobre....
Bo nie wiem co ja mam wcisnąć do kompa i nie wiem przede wszystkim jak wybadać płytę główną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 19:48, Tieru napisał:

Mam pytanie czy kupując GeForce 8800 GTS EVGA 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) KO ACS3 ( http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_nVidia/GeForce_8800_GTS/GeForce_8800_GTS_EVGA_320MB_TV
__2x_DVI_PCI_E_KO_ACS3/pelny,id,37139/ ) muszę wymienić procesor (intel Celeron D 3.06ghz
)? bo słyszałem że karta może mi się spalić ponieważ tenże procesor może nie dać rady prosze
o odpowiedz z gory dziekuje i czy moglibyście polecić płytę główną do 550 zł pod celerona
D i obsługująca technologię SLI ( chodzi mi o mozliwośc podpiecia dwoch kart graficznych i
ich wspołpracy w przyszłosci )


To jakaś głupota,że proc może spalić kartę :| Karta może się spalić jak się ją za mocno podkręci bądź operuje na niej gdy jest podpięta to zasilania ( sam tak spaliłem nie jedną rzecz ;) ) ale nie dlatego,że procek jest za słaby !! Po prostu nie wykorzysta swojego potencjału. Płyta do 550 zł ? Hmm dużo :) Zdecydowanie coś na nForce 590 SLI 650i SLI np. http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=1101&prid=s775AsuP5N32SLI+Premium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee... To raczej niemożliwe, choć może się zdarzyć jeżeli masz za słaby zasilacz.

Jednakże do tego procesora jest to nieopłacalne! Super GPU i bardzo wolny CPU - raczej nie polecam tego mieszać!

SLI to tylko nVidia nForce:
ASUS P5N-E

Ale SLI jest nieopłacalne! 2x GPU nie da wydajności 2x większej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 20:22, DJ Danielus napisał:

Jaką jeśli można wiedzieć?



Nie przytoczę Ci dokładnie modelu ale było ostatnio nawet na forum mówione :) Mają jedną jedyną płytę na SLI :) Podajże coś już z X38 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się