Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

ojojojojojojojo namieszałem wszystkim i sobie mam 256 nie wiem ile MHz i chcial bym sobie dokupic tylko nie wiem czy lepiej jak kupie z wiecej MHz czy mniej || dlaczego DDR 1 256 kosztuje tylko co 512 DDr2 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest tylko jeden model FOXCONN N570SM2AA-8EKRS2H nForce 570-SLI Socket AM2 (PCX/DZW/GLAN/SATA/DDR2) ale ma tylko 2 PCI mimo wszystko bym kupił tą płyte

Inna sprawa na twoim miejscy bym kupił
EVGA 122-CK-NF66-T1 nVidia 650i ULTRA Socket 775 (PCX/DZW/GLAN/SATA2/RAID/DDR2) 368 zł
oraz
CORE 2 DUO E6550 2.33GHz LGA775 BOX 604 zł i robisz zajefajne OC na tym na pewno wydajniej od AMD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 00:08, blacklio2 napisał:

CORE 2 DUO E6550 2.33GHz LGA775 BOX 604 zł i robisz zajefajne OC na tym na pewno wydajniej
od AMD


Nie lepiej parędziesiąt złotych do E6750 dołożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 00:08, blacklio2 napisał:

CORE 2 DUO E6550 2.33GHz LGA775 BOX 604 zł i robisz zajefajne OC na tym na pewno wydajniej
od AMD


A jeżeli już i tak i tak ma być OC, to nie bardziej opłacalnie by było wziąć E6300? ;F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 00:16, heyboy napisał:

Tyle, że ja się nie chcę bawić w kręcenie. Potem trza wymieniać chłodzenie itp, itd.


Ależ skąd. Nie trzeba, wystarczy tylko w biosie odpowiednio zmienić zegar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 00:25, dawidos170 napisał:

Ależ skąd. Nie trzeba, wystarczy tylko w biosie odpowiednio zmienić zegar.


Czyli lepiej wziąć tego C2D E6550? Tak przyszłościowo myśląc? Do ilu można go pokręcić bez zmiany chłodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 00:30, heyboy napisał:

> Ależ skąd. Nie trzeba, wystarczy tylko w biosie odpowiednio zmienić zegar.

Czyli lepiej wziąć tego C2D E6550? Tak przyszłościowo myśląc? Do ilu można go pokręcić bez
zmiany chłodzenia?


Myślę,że do tych 3.0 Ghz spokojnie jak jesteś niepewny. Ale to podkręcaj stopniowo np co 10 mhz i patrz na temperatury procesora ( np. w programie everest )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dobrych pamięciach i zasilaczu oraz mobo 3.4 - 3.6 Ghz na def vcore ( jak mobo osiągnie FSB 500Mhz to właśnie tyle zrobisz ). Na BOX koło 3Ghz zrobisz jak wyżej to może być wysoka temp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz kręcił z umiarem to i nic wymieniać nie będziesz musiał!
Z tego co czytałem E6320 można nawet do ponad 3,8GHz, ale już ze zmianą.
Dokładnie nie wiem ile można bez zmiany, ale grunt to bardzo dobra płyta główna.

Np. na Abicie IP35-E udało się uzyskać bardzo wysokie FSB - 550MHz

"W pierwszej kolejności sprawdzaliśmy realne możliwości podkręcania na procesorze Core 2 Duo E6320. Zwiększając napięcie mostka północnego do około 1,5V, uzyskaliśmy FSB 550 MHz. Jest to bardzo dobry wynik. Nie obeszło się oczywiście bez zwiększania napięcia procesora do około 1,56V oraz pamięci do 2,4V – w końcu nasz procesor miał taktowanie na poziomie 3,85 GHz. Płyta była jednak w pełni stabilna, co potwierdziło wiele godzin testów. Gdybyśmy jednak chcieli używać takiego ustawienia na co dzień (i posiadamy odpowiednio dobrą sztukę procesora), powinniśmy się zastanowić nad jakimś nadmuchem w kierunku mostka północnego - mimo, że radiator jest dobrej jakości, przy napięciu 1,5V grzeje się niemiłosiernie, co w zamkniętej obudowie bez obiegu powietrza może spowodować przegrzewanie się chipsetu.

Drugi w Abicie zajął miejsce procesor Pentium Dual-Core E2160, który został podkręcony do maksymalnego stabilnego przy rozsądnym napięciu (1,46V) FSB 360 MHz, co dało 3240 MHz. Tak więc problemów z E2160 nie doświadczyliśmy.

Trzeci w kolejności był procesor Core 2 Duo E6750. Tutaj również nie doświadczyliśmy żadnych problemów i uzyskaliśmy taktowanie na poziomie 3700 MHz przy FSB 462 MHz."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się