Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Webmastering - HTML, PHP, JavaScript, edytory - temat ogólny

1333 postów w tym temacie

Dnia 12.05.2010 o 16:36, ziptofaf napisał:

Szczerze mówiąc, problem już rozwiązałem dwa dni temu, właśnie tym sposobem, jaki opisałeś
- position:relative w tabeli dało pożądany efekt ;)
Tym niemniej, dzięki za radę.


Sprawdź to jeszcze na innych przeglądarkach - tabele są inaczej renderowane niż divy i mogą być różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób sortować dobrze znaki polskie ? [js]

Czy np zamiana nr(kodu) znaku np. a=40 , ą = 41 , b = 42

jest dobry rozwiązaniem ?

i jak rozwiązać problem dodawanie danych do istniejącej tablicy asocjacyjnej [js]

tablica[i ] =
{
"a1": document.getElementById(''tabela'').rows[i + 1 + 1].cells[1].innerHTML,
"a1_style_name": document.getElementById(''tabela'').rows[i + 1 + 1].cells[1].className,
"a2": document.getElementById(''tabela'').rows[i + 1 + 1].cells[2].innerHTML,
"a2_style_name": document.getElementById(''tabela'').rows[i + 1 + 1].cells[2].className,
}

if (jakis warunek)

{

tablica[i ] =
{
"a1_zz": document.getElementById(''tabela'').rows[i + 1 + 1].cells[1].innerHTML,
}

}

,aby tablica nie traciła pierwotnych danych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Chcę zrobić efektowne menu graficzne na stronę wykorzystujące efekt rollover. Problem polega na tym, że grafika musi się zmieniać w dwóch różnych częściach strony.
Poniżej podaje jak ma to wyglądać mniej więcej.

MGraf1 | MGraf2 | MGraf3 | MGraf4 | MGraf5
Jakaś grafika lub treść jednego panelu strony
DGraf1 | DGraf2 | DGraf3 | DGraf4 | DGraf5

Po najechaniu myszką na np. MGraf1 zmienią się grafiki MGraf1 i DGraf1 i tak samo dla innych numerków DGraf i MGraf. Przejrzałem dużo stron, na których są tego typu skrypty i jakoś nie przyuważyłem nić co by mogło mi pomóc.
Macie może jakieś sprawdzone rozwiązania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, mianowicie mam Krasnala zainstalowanego razem ze wszystkim. Napisalem sobie baze danych w MySQL oraz skrypt w php, który się ma z nią łączyć. Chodzi np. o wyświetlanie danych czy dodawanie nowych rzeczy do bazy. Problem w tym, że w ogóle nie łączy mi się PHP z bazą. W kodzie błędu nie mam, mam też zaznaczone w nim, że jeśli będzie błąd w bazie czy nie da się otrzymać żądanych informacji, to PHP wygeneruje ostrzezenie. Jednak nie ma zadnego ostrzezenia, chce dodac informacje i mam pustą stronę, tak samo przy odczytywaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 20:47, Psych0 napisał:

Mam problem, mianowicie mam Krasnala zainstalowanego razem ze wszystkim. Napisalem sobie
baze danych w MySQL oraz skrypt w php, który się ma z nią łączyć. Chodzi np. o wyświetlanie
danych czy dodawanie nowych rzeczy do bazy. Problem w tym, że w ogóle nie łączy mi się
PHP z bazą. W kodzie błędu nie mam, mam też zaznaczone w nim, że jeśli będzie błąd w
bazie czy nie da się otrzymać żądanych informacji, to PHP wygeneruje ostrzezenie. Jednak
nie ma zadnego ostrzezenia, chce dodac informacje i mam pustą stronę, tak samo przy odczytywaniu.


A dałeś skryptowi namiary na bazę danych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 16:18, Piterus_Von_Drackus napisał:

typu skrypty i jakoś nie przyuważyłem nić co by mogło mi pomóc.
Macie może jakieś sprawdzone rozwiązania?


Pierwsze co przychodzi mi na myśl i co na pewno działa (sam z tego korzystałem) to zagnieżdzenie obu divów do jednego, a następnie hover każdego z nich na podstawie diva. Mam na myśli coś w stylu:

<div class="obydwa">
<div class="pierwszy">a</div>
<div class="drugi">b</div>
</div>

A następnie w stylach:

div.obydwa:hover .pierwszy { COŚ}
div.obydwa:hover .drugi {COŚ}.

To działa, jednakże będziesz musiał pomyśleć jak rozbić te divy, ale to chyba nie problem? :) Jak coś to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 20:47, Psych0 napisał:

Mam problem, mianowicie mam Krasnala zainstalowanego razem ze wszystkim. Napisalem sobie
baze danych w MySQL oraz skrypt w php, który się ma z nią łączyć. Chodzi np. o wyświetlanie
danych czy dodawanie nowych rzeczy do bazy. Problem w tym, że w ogóle nie łączy mi się
PHP z bazą. W kodzie błędu nie mam, mam też zaznaczone w nim, że jeśli będzie błąd w
bazie czy nie da się otrzymać żądanych informacji, to PHP wygeneruje ostrzezenie. Jednak
nie ma zadnego ostrzezenia, chce dodac informacje i mam pustą stronę, tak samo przy odczytywaniu.


1. Krasnal jest trochę przystary , zalecałbym wymianę na xampa albo pakiety osobne apache , mysql
2. Schemacik

$sq="nasze zapytanie";
$wynik=mysql_query($sql); // wykonuje zapytanie
$ile=mysql_num_rows($wynik); // zlicza rekordy

for ($i=1;$i<=$ile;$i++)

{

$data=mysql_fetch_array($wynik) // pakuje ci do tej zmienne dane z 1-go rekordu

Echo "{$data[''nazwapola'']}<br/>";

}

taki schemat do wyświetlania , a co do zapisu poczytaj o bezpieczeństwie. przed SQL injection.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc planuję przez wakacje nauczyć się PHP i MySQL (bo chyba to muszę znać, żeby być w stanie stworzyć własnoręcznie coś w rodzaju systemu logowania). Polecicie jakąś dobrą literaturę o tych tematach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 19:32, ziptofaf napisał:

No więc planuję przez wakacje nauczyć się PHP i MySQL (bo chyba to muszę znać, żeby być
w stanie stworzyć własnoręcznie coś w rodzaju systemu logowania). Polecicie jakąś dobrą
literaturę o tych tematach?

Pierwszy post na każdej stronie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 20:31, Marrbacca napisał:

Pierwszy post na każdej stronie :P


Ja tam widzę HTML, XHTML, CSS, czyli nie to co mi potrzebne ;)
A kursy online mnie nieszczególnie obchodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 20:41, ziptofaf napisał:

> Pierwszy post na każdej stronie :P

Ja tam widzę HTML, XHTML, CSS, czyli nie to co mi potrzebne ;)
A kursy online mnie nieszczególnie obchodzą.

O rzeczywiście ;). Byłem przekonany, że jak ustalaliśmy listę to i PHP zostało wrzucone... dziwne ;).
Osobiście korzystam z wcześniejszego wydania tej książki http://helion.pl/ksiazki/php_i_mysql_tworzenie_stron_www_vademecum_profesjonalisty_wydanie_czwarte_luke_welling_laura_thomson,phmsv4.htm
I w zasadzie nie odrzucałbym na Twoim miejscu kursów online. Na sam początek będą najlepsze. Jakiś kurs internetowy plus dokładna lektura manuala i będziesz miał mocne podstawy języka. A później wyżej wymieniona książka, douczenie się wybranego frameworka i jesteś programistą php ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 21:28, Marrbacca napisał:

O rzeczywiście ;). Byłem przekonany, że jak ustalaliśmy listę to i PHP zostało wrzucone...
dziwne ;).

Dnia 19.06.2010 o 21:28, Marrbacca napisał:

I w zasadzie nie odrzucałbym na Twoim miejscu kursów online. Na sam początek będą najlepsze.

Heh, ja po prostu nie potrafię się w ten sposób uczyć, co już sprawdziłem na sobie przy kursach HTML (skończyło się na kupieniu książki) i C++ (jw.).

Dnia 19.06.2010 o 21:28, Marrbacca napisał:

Jakiś kurs internetowy plus dokładna lektura manuala i będziesz miał mocne podstawy języka.
A później wyżej wymieniona książka, douczenie się wybranego frameworka i jesteś programistą
php ;P

No właśnie - jak trudny jest PHP? Da radę się go nauczyć w miesiąc/dwa? Niby umiem programować w C++ i (trochę) w Javie, ale nie wiem, czy to się na coś przyda w tym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 22:30, ziptofaf napisał:

Heh, ja po prostu nie potrafię się w ten sposób uczyć, co już sprawdziłem na sobie przy
kursach HTML (skończyło się na kupieniu książki) i C++ (jw.).


tak samo mialem z xhtml/css, IMVHO lepiej kupic dobra ksiazke za kilkadziesiat zlotych, wygodniej jest miec wszystko w jednej ksiazce, niz miec pootwieranych 7 stron intern. naraz :P
mysle, ze ksiazka zalinkowana wyzej bedzie ok, mam/mialem sporo ksiazek tego (helion) wydawnictwa, byle syfu nie wydaja.

Dnia 19.06.2010 o 22:30, ziptofaf napisał:

No właśnie - jak trudny jest PHP? Da radę się go nauczyć w miesiąc/dwa? Niby umiem programować
w C++ i (trochę) w Javie, ale nie wiem, czy to się na coś przyda w tym :P


na pewno bedzie latwiej niz jakby zaczynac od zera, ale to jest j. o zupelnie innych zastosowaniach, okielznanie go (przynajmniej mnie) zajelo (wciaz zajmuje :P) "troche" wiecej czasu niz (x)html ;]


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 22:30, ziptofaf napisał:

Heh, ja po prostu nie potrafię się w ten sposób uczyć, co już sprawdziłem na sobie przy
kursach HTML (skończyło się na kupieniu książki) i C++ (jw.).

No to poprzeglądaj opinie internautów na helion.pl i wybierz sobie jakąś ;). Ważne, żeby była o PHP5 ;)

Dnia 19.06.2010 o 22:30, ziptofaf napisał:

No właśnie - jak trudny jest PHP? Da radę się go nauczyć w miesiąc/dwa? Niby umiem programować
w C++ i (trochę) w Javie, ale nie wiem, czy to się na coś przyda w tym :P

Nauczyć to się go da w tydzień :P. Albo krócej, jeśli znasz inne języki. Wystarczy przejrzeć sobie składnię i po sprawie. Ale żeby opanować na przyzwoitym poziomie to niestety już trochę więcej czasu zajmuje :P. Oczywiście, jeśli nie chcesz pisać w nim na codzień to wystarczy raz, a potem ewentualnie przypominać. W innym przypadku trzeba być na bieżąco ze wszelkimi nowinkami, PHP jako język wciąż rozwijający się wymaga ciąglego doskonalenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 19:32, ziptofaf napisał:

No więc planuję przez wakacje nauczyć się PHP i MySQL (bo chyba to muszę znać, żeby być
w stanie stworzyć własnoręcznie coś w rodzaju systemu logowania). Polecicie jakąś dobrą
literaturę o tych tematach?

Ja polecam Ci to http://helion.pl/ksiazki/php_i_mysql_tworzenie_stron_www_vademecum_profesjonalisty_wydanie_czwarte_luke_welling_laura_thomson,phmsv4.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak przerzućić pliki dbf do mysql? Chodzi mi o wyciagniecie rekordów i stworzenie nowej bazy danych z tymi plikami. Da się to jakoś zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2010 o 14:42, Psych0 napisał:

Wie ktoś jak przerzućić pliki dbf do mysql? Chodzi mi o wyciagniecie rekordów i stworzenie
nowej bazy danych z tymi plikami. Da się to jakoś zrobić?

napisać krótką aplikację posiadającą obsługę danego silnika bazodanowego która wybierze wszystkie rekordu z bazy z pliku .dbf, połączy się z mysqlem i wstawi te rekordy. Proste ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować