Zaloguj się, aby obserwować  
Boguslav4

Civilization: Beyond Earth - Temat ogólny

18 postów w tym temacie

Ohoho, i to już na jesień :) W piątą część Civki za bardzo nie pograłem, ale czwórkę za to dość długo męczyłem. Mam nadzieję, że Beyond Earth nie będzie gorsze.
Sam trailer też piękny, ta muzyczka... Zastanawia mnie tylko, jak to jest cholera możliwe, że przy takim stopniu zaawansowania technologicznego, jaki widzimy na filmiku, ludzie wciąż nie radzą sobie z dobrą jakością transmisji audio? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, no, wygląda ciekawie. Chyba do tego czasu trzeba będzie w końcu dorwać Brave New World i ukończyć piątą civkę Polską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony odkrywanie kosmosu zapowiada się ciekawie, z drugiej strony mnie w "piątce" zaawansowanie technologiczne nudziło, znacznie bardziej wolałem prać się z przeciwnikiem na miecze i łuki. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2014 o 21:19, Woko11 napisał:

Zastanawia mnie tylko, jak to jest cholera możliwe, że przy takim stopniu zaawansowania technologicznego, jaki
widzimy na filmiku, ludzie wciąż nie radzą sobie z dobrą jakością transmisji audio? :D

Teoretycznie mówiąc, czytając książkę używasz ponad 1900-letniej technologii, która dopiero teraz przechodzi rewolucję za sprawą wynalezienia e-papieru. Mnie tam bardziej zastanawia jakim cudem Egipt zdążył wprowadzić u siebie program kosmiczny i stanąć ramię w ramię z największymi mocarstwami w podbijaniu kosmosu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2014 o 23:01, Sandro napisał:

Mnie tam bardziej zastanawia
jakim cudem Egipt zdążył wprowadzić u siebie program kosmiczny i stanąć ramię w ramię
z największymi mocarstwami w podbijaniu kosmosu :P

Eee tam, mój Egipt w "piątce" jeździł czołgami po konnicy wrogów, a to przecież kontynuacja. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2014 o 23:11, Kadaj napisał:

Eee tam, mój Egipt w "piątce" jeździł czołgami po konnicy wrogów, a to przecież kontynuacja.

He he :) W sumie logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubiłem Alpha Centauri i od dawna brakowało mi tego że pomimo powstawania kolejnych Cywilizacji żaden następca AC się nie pojawił więc już teraz mogę stwierdzić że chętnie w tą grę zagram jak tylko wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbierając informacje po stronach można już zrobić małe streszczenie:

-Frakcja tworzona jest przez gracza z udostępnionych "kawałków"

-Technologie oparte o Purity, Supremacy i Harmony ; każda z innym podejściem i innym rodzajem zwycięstwa osiągalnym dla gracza + zmianami wizualnymi stylu cywilizacji gracza

-Technologie do odkrycia tworzą sieć, nie są zaś pogrupowane liniowo w drzewie, jak w Civ 5

-Można wygrać przez podbicie innych lub nawiązanie kontaktu z kosmitami (kulturowe zwycięstwo czy naukowe bardziej ?)

-3 typy światów możliwe do skolonizowania

-Dodatkowa warstwa "kosmiczna" pozwalająca umieścić satelity i prawdopodobnie stacje, do pozbycia się mgły wojny potrzeba wystrzelić pierwszego satelitę.

-Gracz będzie dostawał zadania do wykonania, przybliżające go do osiągnięcia zwycięstwa

-Teren podzielony na heksy w stylu Civ5

-Ziemia nie tylko staje się niezdatna do zamieszkania; w tyle podobno jest większa katastrofa

-Prawdopodobna data premiery to jesień 2014

-To nie jest Civ 6, ani bezpośredni sequel Alpha Centauri, bardziej "duchowy" następca

-Niektórzy się zastanawiają, czy też będą potrzebne dwa dodatki do maksymalizacji jakości gry :P

W sumie niektóre wiadomości są oczywistościami (ale nie każdy grał w Civ/zawsze mogli to zmienić), a co godzinę są nowe informacje- post może szybko stać się przestarzały :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2014 o 02:29, Karharot napisał:

Bardzo lubiłem Alpha Centauri i od dawna brakowało mi tego że pomimo powstawania kolejnych
Cywilizacji żaden następca AC się nie pojawił więc już teraz mogę stwierdzić że chętnie
w tą grę zagram jak tylko wyjdzie :)


A Pandora First Contact probowal?
Nie jest to moze AC ale duzo nie brakuje. Kawal porzadnego kodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dosyć duża cena, dziwny sklep i mieszane recenzje nie są zachęcające, ale jak kiedyś dojdą do wniosku, by wydać to w Polsce/ na Steamie to dam im szanse :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2014 o 13:09, Boguslav4 napisał:

Dosyć duża cena, dziwny sklep i mieszane recenzje nie są zachęcające, ale jak kiedyś
dojdą do wniosku, by wydać to w Polsce/ na Steamie to dam im szanse :P


Troche dziwne masz argumenty ale co kto lubi. Rozumiem ze gier pokroju AC jest na peczki wiec masz w czym wybierac:)

Co do recenzji to ja znalazlem wiele pochlebnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2014 o 12:52, Jester napisał:

A Pandora First Contact probowal?

Nope. Nawet nie wiedział że coś takiego jest.
Listopad 2013 czyli całkiem świeży towar :) Brak dystrybucji w Polsce boli ale i tak wygląda smakowicie :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2014 o 13:12, Jester napisał:

> /.../
Co do recenzji to ja znalazlem wiele pochlebnych.


No nie ma właśnie, ale postanowiłem czekać na jakieś wydanie pudełkowe- jedno jest, ale dosyć drogie :/
Sama gra wydaje sięświetna, a co zapomniałem dodać, moim zdaniem te negatywne (dosyć nieliczne) opinie wydane był przez serwisy znane ze złośliwości (trolle takie), których nazwy bym zacytował, ale nie wiem czy można i czy warto robić im reklamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować