Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wolfenstein: The New Order - recenzja

47 postów w tym temacie

Powiem tak: Niemal każda wasza ocena gry, w którą spiele''łem, odpowiada moim odczuciom. Tym bardziej to, co zawieracie w recenzji.
Dzięki za umysłowy plagiat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2014 o 18:20, lis_23 napisał:

A mnie Wolf rozczarował:
niezbyt urodziwy graficznie a wymaga prawie 50 GB na HDD, jak dla mnie, gra ma też nieciekawe
sterowanie na PC (dobrze, że mam pada), może jak pogram dłużej to się przekonam, na razie
wolę grać w AC IV.

Moje wrażenia są podobne a nawet bardziej negatywne.
Po chyba czwartej lokacji "Więzienie" stwierdziłem dosyć tego.
Nie znalazłem w tej grze niczego takiego co by wciągało.
To marny film z przerywnikami na strzelanie do nazioli. Graficznie pod konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2014 o 10:43, Kociomisio napisał:

Moje wrażenia są podobne a nawet bardziej negatywne.
Po chyba czwartej lokacji "Więzienie" stwierdziłem dosyć tego.
Nie znalazłem w tej grze niczego takiego co by wciągało.
To marny film z przerywnikami na strzelanie do nazioli. Graficznie pod konsole.

Tylko przypomnę, że jest to standardowy fps w którym się tylko "strzela". Nie ma w nich specjalnych urozmaiceń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2014 o 10:57, Zgreed66 napisał:


Tylko przypomnę, że jest to standardowy fps w którym się tylko "strzela". Nie ma w nich
specjalnych urozmaiceń.

Problem tutaj jest taki, że gra jest chyba zbyt oldscoolowa (w negatywnym tego słowa znaczeniu), przypomina mi trochę Duke Nukem Forever.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna, konkretna i wyczerpująca recenzja - takie lubię ;)

Ps. Czy mi się wydaje czy tylko niektórzy recenzenci z CD-Action nie widzą w tej grze nic dobrego? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest super :) Chociaż czuję spory niedosyt, zwłaszcza po końcówce, na której nieco się zawiodłem. Nie sprawdzałem jeszcze drugiej ścieżki, ale zaraz się za nią wezmę.
Gra ma taki ciekawy, dość specyficzny klimat. Z jednej strony jest tu pewne poczucie humoru (nie da rady się nie uśmiechnąć, czytając różne wycinki z gazet, czy słuchając płyt z "przerobionych" po niemiecku zespołów :D), a z drugiej strony jest nieraz śmiertelnie poważnie. Moim zdaniem połączenie to wyszło całkiem udanie. Czuć taki powiew klasyki przy poziomie trudności (na czwartej trudności naprawdę można dostać baty) czy też możliwości spojrzenia na mapę jak w Duke Nukem 3D. Fajne są też polskie akcenty. Długość też raczej zadowoli każdego (nawet jeżeli gramy bez kolekcjonowania różnych "znajdziek")
Jedyna naprawdę słaba strona gry to ID Tech (nie miałem wcześniej styczności z tym silnikiem i niestety nie zrobił na mnie zbyt dobrego wrażenia). Grafika w grze jest bardzo nierówna. Czasem jest bardzo ładnie (efekty świetlne jak światło wolumetryczne, różne soczewki na ekranie czy też efekt eksplozji lub "blur" pod wodą są genialne) ale czasem można złapać się za głowę widząc konkretnie paskudne tekstury, które nie umywają się do tych z obu części Metro. Poza tym przesadzono z ogólnym Blurem w grze. O ile na otwartym terenie sprawdza się to całkiem nieźle (np 3 misja w nocy - wygląda to świetnie) to np. nie widzę po kiego grzyba zamazuje się pokoje w kryjówce ruchu oporu, sprawiając że gramy jakimś krótkowidzem. Fajnie wygląda ten efekt jedynie kiedy jesteśmy w płonącym pomieszczeniu lub pod wodą. Ale w takich momentach to ostra przesada. Poza tym bardziej wyczulonych na grafikę może irytować (na szczęście jakoś po połowie gry przestałem na to zwracać uwagę) doczytywanie się tekstur - widać to przy gwałtownym obracaniu się (jeszcze czegoś takiego nie widziałem w żadnym FPS-ie)
I to jedyne do czego można się doczepić. Grę się po prostu pochłania.
Ja bym dał 9/10 i czekam na kolejną część, a myślę że powstanie na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować