moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Ja nie rozumniem tych co robią piraty. Nic z tego nie mają. I wogóle po co. można negocjować o cenie produktu "mały popyt i cena w dół". we Francji rozważają nad dodatkowymi opłatami za kożystanie z inter netu i MOGĄ ściągać piraty legalnie w ich kraju! Pieniądze zebrane na to zą zadość uczynieniem prawom autorskim.
(tak napisałem dla ciekawości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest to kompletna głupota - dodatkowe opłaty za korzystanie z internetu za wszystkich ? Czyli + ~10 euro nawet dla tych, co nie ściągają gier? O wiele lepszym zadośćuczynieniem dla producentów jest zawiadomienie policji, która sprzątnie piratów (producentów i użytkowników) i pobierze wysoki mandat, który z pewnością odstraszy bardzo dużą grupę osób od piracenia ( tak jest teraz ). Takie działanie we Francji tylko zwiększy piractwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 18:31, Juzek303 napisał:

Ja nie rozumniem tych co robią piraty. Nic z tego nie mają. I wogóle po co. można negocjować
o cenie produktu "mały popyt i cena w dół". we Francji rozważają nad dodatkowymi opłatami za
kożystanie z inter netu i MOGĄ ściągać piraty legalnie w ich kraju! Pieniądze zebrane na to
zą zadość uczynieniem prawom autorskim.
(tak napisałem dla ciekawości ;)



pomysła dodatkowej opłaty popieram gry i programy w tym np. winxp byłyby tańsze ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 18:52, Konrad162 napisał:

> Ja nie rozumniem tych co robią piraty. Nic z tego nie mają. I wogóle po co. można negocjować

> o cenie produktu "mały popyt i cena w dół". we Francji rozważają nad dodatkowymi opłatami
za
> kożystanie z inter netu i MOGĄ ściągać piraty legalnie w ich kraju! Pieniądze zebrane
na to
> zą zadość uczynieniem prawom autorskim.
> (tak napisałem dla ciekawości ;)


pomysła dodatkowej opłaty popieram gry i programy w tym np. winxp byłyby tańsze ;P



Jakoś w to nie uwierze... szczególnie co do windowsa (choć ostatnio jest w przystępnych cenach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co tu jest do rozumienia? tak samo jak diler, osoba ktora w nocy obija komus mordy i kradnie telefony... chec zysku i tyle. Chyba nie ma piratow robin hoodow:P Mimo ze sam wole kupic w sklepie, to inaczej patrze na sciaganie z netu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 18:56, Ad_aM21 napisał:

Jakoś w to nie uwierze... szczególnie co do windowsa (choć ostatnio jest w przystępnych cenach)


jak za te parędziesiąt zł więcej mógłbym legalnie pobierać oprogramowanie z neta to phi czemu nie... przynajmniej jest to uczciwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę wam się pokręciło. NIGDZIE nie jest i nie ma być legalne pobieranie licencjonowanych PROGRAMÓW. To miało dotyczyć tylko i wyłącznie utworów audio/video dla swoich własnych potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 12:56, SwenG napisał:

Trochę wam się pokręciło. NIGDZIE nie jest i nie ma być legalne pobieranie licencjonowanych
PROGRAMÓW. To miało dotyczyć tylko i wyłącznie utworów audio/video dla swoich własnych potrzeb.


hmm nie nam sie pokręciło tylko Juzek303 źle przedstwaił sytuację :P Co do Twojej wersji to i tak chyba lepiej ;) filmy, muzyka wlaściwie darmo (za jakąś śmieszną opłatę) też dobrze :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 13:06, Konrad162 napisał:

> Trochę wam się pokręciło. NIGDZIE nie jest i nie ma być legalne pobieranie licencjonowanych

> PROGRAMÓW. To miało dotyczyć tylko i wyłącznie utworów audio/video dla swoich własnych
potrzeb.

hmm nie nam sie pokręciło tylko Juzek303 źle przedstwaił sytuację :P Co do Twojej wersji to
i tak chyba lepiej ;) filmy, muzyka wlaściwie darmo (za jakąś śmieszną opłatę) też dobrze :))

Wbrew pozorom ta opłata wcale taka mała nie jest i przychody z tejże mogą być większe niż ze sprzedaży płyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piratów jest pełno w Polsce i nic tego nie zmieni.Chyba że polskie prawo zacznie surowo przestrzegać zasad ochronu dorobku osobistego firm i nielegalne kopiowanie programów zostanie zabronione.Na szczęście mamy takie firmy jak CDProject lub Cenege które wydają te nowe i stersze gry w przystępnych cenach dla nas graczy.

OD WSZYSTKICH GRACZY WIELKIE:

DZIĘKUJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 13:34, Grushmar napisał:

Piratów jest pełno w Polsce i nic tego nie zmieni.Chyba że polskie prawo zacznie surowo przestrzegać
zasad ochronu dorobku osobistego firm i nielegalne kopiowanie programów zostanie zabronione.Na
szczęście mamy takie firmy jak CDProject lub Cenege które wydają te nowe i stersze gry w przystępnych
cenach dla nas graczy.


Ale przecież nielegalne kopiowanie ejst zabronione przez prawo, wiec o co be? A jesli uwazasz, ze producenci i artysci ("artysci"?:P) są chronieni przez prawo, salabiej niz konsumenci, to sie chyba z lekka mylisz:)
Nie mam nic naprzeciw, aby ktos dostawal pieniadze za swoaj prace, ale chce miec proporcjonalne prawa, jako konsument, do tworcy i aby ta proporca nie byla jak 1 :10 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 14:15, Grushmar napisał:

Kordzio1- wiem że nie każdy ma kase na oryginały po 200 zł ale przecież nie można okradać innych
z ich pracy!



przeciez producenci płyt sa sami sobie winni że traca przez piractwo, żądając nierzadko kosmiczych pieniedzy na muze czy gre. wiem ile kosztuje druk okladek czy tłoczenie płyt i po doliczeniu nagrań w studiu taka płyta wcale nie musi kosztować 50 zł. no ale jak ktos jest pazerny to niech traci dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 14:24, janusz82 napisał:

> Kordzio1- wiem że nie każdy ma kase na oryginały po 200 zł ale przecież nie można okradać
innych
> z ich pracy!


przeciez producenci płyt sa sami sobie winni że traca przez piractwo, żądając nierzadko kosmiczych
pieniedzy na muze czy gre. wiem ile kosztuje druk okladek czy tłoczenie płyt i po doliczeniu
nagrań w studiu taka płyta wcale nie musi kosztować 50 zł. no ale jak ktos jest pazerny to
niech traci dalej.

A póżniej będą robić gry pokroju Maluch Racer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 14:26, Grushmar napisał:

> > Kordzio1- wiem że nie każdy ma kase na oryginały po 200 zł ale przecież nie można
okradać
> innych
> > z ich pracy!
>
>
> przeciez producenci płyt sa sami sobie winni że traca przez piractwo, żądając nierzadko
kosmiczych
> pieniedzy na muze czy gre. wiem ile kosztuje druk okladek czy tłoczenie płyt i po doliczeniu

> nagrań w studiu taka płyta wcale nie musi kosztować 50 zł. no ale jak ktos jest pazerny
to
> niech traci dalej.
A póżniej będą robić gry pokroju Maluch Racer?



wcale nie. przykładem tego jest nasz polski painkiller. gierka kosztuje 19 zl(nawet juz do gazet była dawana) a niczym nie ustepuje tym grom za 100zl(a nawet niektóre te gry przewyższa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ja pisze, ze krasc wolno? w polsce i nie tylko, producenci/tworcy sa chronieni duzo bardziej niz producenci innych produktow (czy slusznie? wg. mnie nie do konca). Nie mowie o ludziach którzy kupuja u pirata, bo naturalnie im sie nie nalezy ochrona praw do rzeczy, która zdobyl legalnie. Ale porownaj jakie mozliwosci ma konsument, a jakie producent, nie mowaic o tym, ze producent zabiera ci TWOJE prawo niektorymi zabezpieczeniami, których wg. niego nie możesz lamac. Smiesza mnie niektorzy muzycy, korzy sami w gazetach, daja wywiady jak to sie inspirowali kims kiedys i informujac, ze sluchali muzyki przegrywanej od kogos, kto gdzies tam zalatwil sobie tasme, a teraz chca karac ludzi, ktorzy, tez przegrywaja od znajomych... jak sie takie cos nazywa? :) ale to tak na marginesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Painkiller,Chrome,Call of Jaruez to tylko nieliczne polskie dobre gry o ile nie jedyne(a szkoda),a grywalnośc za 19 zł nie jest gorsza od taej za 50 żł czy 200żł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 14:36, Grushmar napisał:

Painkiller,Chrome,Call of Jaruez to tylko nieliczne polskie dobre gry o ile nie jedyne(a szkoda),a
grywalnośc za 19 zł nie jest gorsza od taej za 50 żł czy 200żł?


nie. gry tańsze nie ustępują prawie w niczym dorższym odpowiadnikom.... przy cenie gry załóżmy 120 zł jej wyprodukowanie kosztuje może z 40 zł a reszta to okładka+reklamy+pudełko+zarobek sprzedawcy i innych pośredników. Skąd to wiem, kiedyś był taki taki artykuł w jakiejś gazecie komputerowej i nie tylko....

Da sie robić tańsze gry tylko trzeba CHCIEĆ i być mniej pazernym


janusz82

>przeciez producenci płyt sa sami sobie winni że traca przez piractwo, żądając nierzadko kosmiczych pieniedzy na >muze czy gre. wiem ile kosztuje druk okladek czy tłoczenie płyt i po doliczeniu nagrań w studiu taka płyta wcale >nie musi kosztować 50 zł. no ale jak ktos jest pazerny to niech traci dalej.

popieram!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pazernosc swoja droga, choc nie zabraniam byc komus pazernym, choc co za duzo to nie zdrowo:) smieszy mnie taka sprawa, postanowilem kupic sobie w dalsej przyszlosci gry silent hill 3 i 4, tyle, ze nie mozna dostac ich praktycznie w polsce za rozsadna cene na pc... wiec skoro nie w polsce to szukajmy dalej, na jednej z pierwsysch stron, znalazlem silent hilla za ile? za 10$ i to chyba z kosztami przesylki, bo na czyms co jest naszym skapiec.pl, byla cena 4.99$, a przy wkladaniu do koszyka jest taka cena... pod wplywem emocji chcialem zamowic odrazu, ale towar sie skonczyl w magazynie. A zgadnijcie ile kosztuje u nas soundtrack do silent hill the room? cena ze strony o silent hill-Cena: ok. 100 zł. Albo inne ceny, sprawdzilem ceny plyt Kazik na zywo - wystep 2CD, cena odczytana z pudelka z plyta, gdzie plyta jakiechs kasi cerekwickich czy tokio fotel:P kosztuje ok 40zl... I jaki wplyw, ma na sprzedaz plyt piractwo w moim wypadku? jezeli ja tych plyt nie chce nawet za darmo, a jezeli sciagne jakas ich plyte, to chyba zeby sie posmiac w jakims pijackim zwidzie, albo kompanow przy piwie podenerwowac:P nie bede juz rozpisywal sie o plytach baba marleya w angli 3 plyty za 3,99, albo 4,99 funta, a zobaczcie ceny w PL... to tak apropos pazernosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się