Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wypchany dialogami nowy zwiastun Śródziemie: Cień Mordoru

12 postów w tym temacie

Przecież Sauron = twórca pierścieni, a news sugeruje, że to dwie różne osoby. Nie wspominając o tym, że pierścień sam w sobie zła nie może zgładzić, bo po cholerę Sauron by go tworzył? Zło można zaatakować jedynie pośrednio, niszcząc Jedynego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2014 o 11:56, AdZero napisał:

Przecież Sauron = twórca pierścieni, a news sugeruje, że to dwie różne osoby. Nie wspominając
o tym, że pierścień sam w sobie zła nie może zgładzić, bo po cholerę Sauron by go tworzył?
Zło można zaatakować jedynie pośrednio, niszcząc Jedynego.


Sauron osobiście stworzył tylko Jedyny Pierścień,nie miał nic wspólnego ze stworzeniem trzech pierścieni Elfów,nie wiem jak było z pierścieniami Krasnoludów i Ludzi ale tylko Jedyny jest w pełni jego dziełem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2014 o 12:15, lis_23 napisał:

Sauron osobiście stworzył tylko Jedyny Pierścień,nie miał nic wspólnego ze stworzeniem
trzech pierścieni Elfów,nie wiem jak było z pierścieniami Krasnoludów i Ludzi ale tylko
Jedyny jest w pełni jego dziełem.


Duch na tym trailerze (a raczej w tej grze) to Celebrimbor. To on pod wpływem Saurona stworzył pierścienie dla krasnoludów i ludzi, a później także trzy pierścienie dla elfów. W czasie najazdu Saurona na Eregion został pojmany, później był torturowany, a następnie zabity gdyż nie chciał zdradzić miejsca ukrycia trzech pierścieni elfów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Drugiej Erze w Eregionie żyli Noldorowie, elfowie, którzy pragnęli wytwarzać rzeczy doskonalsze i przemyślne niż dotychczas. Nawiązali oni współpracę z Sauronem, który podówczas ukrywał swą prawdziwą naturę. Kierował on ich pracami, oni zaś obmyślili i zrobili Pierścienie Władzy. W tajemnicy powstał jednak Jedyny Pierścień, który miał rządzić pozostałymi. Gdy Sauron włożył go na palec, elfowie wyczuli to i pojęli jego prawdziwe zamiary, tego, którego brali za mędrca. Zdjęli swe pierścienie, trzy zaś w których wykuciu Sauron nie brał udziału ukryli. Były to Narya, Nenya i Vilya, a wykonał je Celebrimor, którego Sauron porawł i torturował, by wydobyć zeń informacje o nich. Celebrimor zmarł w męczarniach, nie powiedział jednak Czarnemu Władcy niczego. Wszystkie, z wyjątkiem trzech ukrytych, pierścienie Sauron odzyskał i rozdzielił między mieszkańców Śródziemia. Resztę historii znają wszyscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie, z wyjątkiem trzech ukrytych,

Dnia 28.07.2014 o 13:02, otnokk napisał:

pierścienie Sauron odzyskał i rozdzielił między mieszkańców Śródziemia. Resztę historii
znają wszyscy.


Nie wiadomo,co się stało ze wszystkimi pierścieniami Krasnoludów,ponoć trzy lub cztery zniszczyły smoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie pierścienie wykuł Celebrimor, a żaden nie powstał z myślą o daniu ich ludziom, czy krasnoludom. Poza tym ważne jest podkreślenie, że elfowie nie wiedzieli kim naprawdę jest Sauron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2014 o 13:05, lis_23 napisał:

Nie wiadomo,co się stało ze wszystkimi pierścieniami Krasnoludów,ponoć trzy lub cztery
zniszczyły smoki.

Ależ wiadomo, cztery zniszczyły smoki, trzy Sauron zabrał z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2014 o 13:09, otnokk napisał:

Ależ wiadomo, cztery zniszczyły smoki, trzy Sauron zabrał z powrotem.


A co się z nimi później stało?,odegrały one jakąś rolę w Wojnie o Pierścień?
dziewięć Pierścieni dano ludziom a te trzy?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to chyba te trzy pierścienie pozostały bez historii. Wydaje mi się, że przed Wojną o Pierścień Sauron chciał je ofiarować krasnoludom w zamian za pomoc w szukaniu Jedynego, ale odmówili. Nie jestem w stanie sobie przypomnieć czy potem były jeszcze jakieś wzmianki na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co pamiętam, to chyba te trzy pierścienie pozostały bez historii. Wydaje mi się,
> że przed Wojną o Pierścień Sauron chciał je ofiarować krasnoludom w zamian za pomoc w
> szukaniu Jedynego, ale odmówili. Nie jestem w stanie sobie przypomnieć czy potem były
> jeszcze jakieś wzmianki na ten temat.
Było dokładnie tak jak mówisz, opowiadał o tym Gloin, podczas Narady u Elronda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować