Zaloguj się, aby obserwować  
Burszurasek

Wiedźmin - Pięć Tomów Sagi o losach Geralta [M]

488 postów w tym temacie

A ja mam szczęście bo nauczycielka od Polskiego zgodziła się na lekturę uzupełniającą(2 klasa gimnazjum) Sapkowskiego... Teraz mam dylemat, który tom opisać? Który według was jest najciekawszy? Sam zastanawiam się nad "Wieżą Jaskółki", "Krew Elfów" albo "Pani Jeziora" Pomożecie? (Ps. jest jeszcze możliwość, że opiszę coś z "sagi Husyckiej", ale to mało prawdopodobne, gdyż jednak wolę opowiedzieć o Białym Wilku). Help!
destro177 Ja też długo się zastanwiałem nad kupnem i jednak się zdecydowałem - nie musiałem wypożyczać, miałem te świetne książki w domu. Ale to jeszcze nic! Moja nauczycielka ma w księgozbiorze, na honorowym miejscu "sagę" z własnoręcznym podpisem Sapkowskiego(sam podpisał) " :) Mówi, że nie sprzeda nigdy:) Ale pieniędzy by z tego troszkę było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałem jeszcze wiedźmińskiej całości, ale już teraz mogę co najmniej stwierdzić, że Sapkowski jest pisarzem ponadprzeciętnym.
Tak na marginesie, najbardziej podobało mi się pierwsze opowiadanie, a i przy Ostatnim życzeniu uśmiałem się co nie miara.
Do rzeczy: potrzebowałbym fragment powieści zgrabnie ujmujący charakter i temat Cyklu. Zna kto jaki?
Kiedyś, na przykład, natknąłem się na fragment traktujący chyba o polowaniu Geralta na wilkołaka. Wiedźmin, zdaje się, wytropił bestię w jej jaskini, a to poddała się bez walki, w oczekiwaniu na ostateczny cios. Wspomniany był powód kierujący Geraltem (nagroda), itp. Kojarzy ktoś może? Tego typu fragment byłby doskonały...
Z góry dzięki! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 17:39, karollek napisał:

Nie przeczytałem jeszcze wiedźmińskiej całości, ale już teraz mogę co najmniej stwierdzić,
że Sapkowski jest pisarzem ponadprzeciętnym.
Tak na marginesie, najbardziej podobało mi się pierwsze opowiadanie, a i przy Ostatnim
życzeniu uśmiałem się co nie miara.
Do rzeczy: potrzebowałbym fragment powieści zgrabnie ujmujący charakter i temat Cyklu.
Zna kto jaki?
Kiedyś, na przykład, natknąłem się na fragment traktujący chyba o polowaniu Geralta na
wilkołaka. Wiedźmin, zdaje się, wytropił bestię w jej jaskini, a to poddała się bez walki,
w oczekiwaniu na ostateczny cios. Wspomniany był powód kierujący Geraltem (nagroda),
itp. Kojarzy ktoś może? Tego typu fragment byłby doskonały...
Z góry dzięki! :))

Czy chodzi o wilkolaka? cos mi sie tak zdaje. Geraltowi bylo go zal ale go zabij bo potrzebowal pieniedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie. Duzo rzeczy jest niewytlumaczonych w Sadze ale jedno mnie meczy. Jak wygladala mordownia albo wiatrak? chodzi o trening w KM. Tak mysle ze mordownia to dolina wokol KM gdzie Ciri biegala bo na Thanned Geralt mowi do Ciri "Biegnij Ciri z calych sil jak na mordowni". Ma ktos jakis pomysl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 21:32, Sareth14 napisał:

A wlasnie. Duzo rzeczy jest niewytlumaczonych w Sadze ale jedno mnie meczy. Jak wygladala
mordownia albo wiatrak? chodzi o trening w KM. Tak mysle ze mordownia to dolina wokol
KM gdzie Ciri biegala bo na Thanned Geralt mowi do Ciri "Biegnij Ciri z calych sil jak
na mordowni". Ma ktos jakis pomysl?


Tak jak sobie wyobrazisz ;) Dla mnie była to długa ścieżka z wieloma przeszkodami, pagórkami i dołami, biegnąca częściowo przez las wokół Kaer Morhen a częściowo przez pustą, jałową ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 21:32, Sareth14 napisał:

A wlasnie. Duzo rzeczy jest niewytlumaczonych w Sadze ale jedno mnie meczy. Jak wygladala
mordownia albo wiatrak? chodzi o trening w KM. Tak mysle ze mordownia to dolina wokol
KM gdzie Ciri biegala bo na Thanned Geralt mowi do Ciri "Biegnij Ciri z calych sil jak
na mordowni". Ma ktos jakis pomysl?

http://www.made-in-china.com/image/2f0j00VvBEoHMqbRusM/Wooden-Dummy.jpg
Ja sobie tak wyobrażałem wiatraki. Rząd takich bel gdzie jak uderzysz choć w jedno z tych ramion wszystkie bele zaczynają się kręcić i machać ramionami, co dosyć szybko trenuje refleks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 21:46, Vaadeer napisał:

> A wlasnie. Duzo rzeczy jest niewytlumaczonych w Sadze ale jedno mnie meczy. Jak
wygladala
> mordownia albo wiatrak? chodzi o trening w KM. Tak mysle ze mordownia to dolina
wokol
> KM gdzie Ciri biegala bo na Thanned Geralt mowi do Ciri "Biegnij Ciri z calych sil
jak
> na mordowni". Ma ktos jakis pomysl?
http://www.made-in-china.com/image/2f0j00VvBEoHMqbRusM/Wooden-Dummy.jpg
Ja sobie tak wyobrażałem wiatraki. Rząd takich bel gdzie jak uderzysz choć w jedno z
tych ramion wszystkie bele zaczynają się kręcić i machać ramionami, co dosyć szybko trenuje
refleks

Ty to to jest nawet nie glupie (: dzieki. I jeszcze upewnienie czy garda to oslona jelcem miecza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować