Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Konkurs – weź udział w testach laptopa Lenovo Y50, spotkaj redakcję, wygraj turniej i zgarnij nagrody.

12 postów w tym temacie

gram.pl

Czy laptop może zastąpić komputer stacjonarny jako sprzęt do grania? Większość graczy zapewne odpowie, że nie, ale Lenovo chce nas przekonać, że jest inaczej. Ich laptop Y50 został stworzony z myślą o graczach.

Przeczytaj cały tekst "Konkurs - weź udział w testach laptopa Lenovo Y50, spotkaj redakcję, wygraj turniej i zgarnij nagrody." na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się kilkoma y510p i wciąż jestem zdania, że laptop nie nadaje się do gier. Ponadto dwie karty gtx 755m w sli nie dorównują wydajnością jednemu desktopowemu gtx 750. Laptop to w większej części system chłodzenia dla procesora i grafik, a mimo to, podczas prób z kopaniem jedna z nich osiągnęła 80 stopni zaś druga ponad 90. Jedyne plusy tego urządzenia to matryca oraz design, szczególnie czerwone podświetlenie klawiatury. Pamiętajmy jeszcze o tym, że przez modułowe podłączenie drugiej karty graficznej zabrakło miejsca na napęd optyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niech lenovo popracuje nad jakością... ile tego trafia na serwis z wyłamanymi zawiasami, popękanymi obudowami, wyrwanymi tulejami, uszkodzonymi laminatami płyty głównej - masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja własnie zastanawiałem się nad kupnem Lenovo y510p w SLI z i7, bo potrzebuje wydajnego laptopa do gier a przy okazji na studia. Idę na informatykę i dlatego wiem, że pracę na nim wykonam stosunkowo szybko, ale w wolnym czasie chciałbym pograć z kolegami w np: BF3, BF4... Oglądałem dużo filmów na YT o tym lapku i chyba niczego lepszego w stosunku cena-jakość nie znajdę... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A ja własnie zastanawiałem się nad kupnem Lenovo y510p w SLI z i7, bo potrzebuje wydajnego
> laptopa do gier a przy okazji na studia. Idę na informatykę i dlatego wiem, że pracę
> na nim wykonam stosunkowo szybko, ale w wolnym czasie chciałbym pograć z kolegami w np:
> BF3, BF4... Oglądałem dużo filmów na YT o tym lapku i chyba niczego lepszego w stosunku
> cena-jakość nie znajdę... :(

Dołączam się do pytania. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A ja własnie zastanawiałem się nad kupnem Lenovo y510p w SLI z i7, bo potrzebuje wydajnego
> laptopa do gier a przy okazji na studia. Idę na informatykę i dlatego wiem, że pracę
> na nim wykonam stosunkowo szybko, ale w wolnym czasie chciałbym pograć z kolegami w np:
> BF3, BF4... Oglądałem dużo filmów na YT o tym lapku i chyba niczego lepszego w stosunku
> cena-jakość nie znajdę... :(

Od roku korzystam z Y580 i poza wyższymi temperaturami (które rozwiązała podkładka) nie narzekam. Duży zapas mocy, wszystko pięknie chodzi, zero problemów (posiadam wersje z i7, 16GB RAM i GTX 660M). Z kolei znajomy ostatnio zakupił Y50 i problem z temperaturą został naprawiony (zmieniona konstrukcja laptopa), a wydajnościowo jest mniej więcej to samo. Z kolei odradzam branie wersji SLI. Z mojego doświadczenia i rozeznania w temacie skok mocy nie jest wart ceny + masa problemów w grach i ogólnie z wykorzystaniem tej mocy w grach. W innych zastosowaniach może być inaczej, ale nie wiem. Liczę, że trochę pomogłem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A ja własnie zastanawiałem się nad kupnem Lenovo y510p w SLI z i7, bo potrzebuje wydajnego
> laptopa do gier a przy okazji na studia. Idę na informatykę i dlatego wiem, że pracę
> na nim wykonam stosunkowo szybko, ale w wolnym czasie chciałbym pograć z kolegami w np:
> BF3, BF4... Oglądałem dużo filmów na YT o tym lapku i chyba niczego lepszego w stosunku
> cena-jakość nie znajdę... :(
Lepiej poczekaj nazbieraj pieniążki i kup MSI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > . Z kolei znajomy ostatnio zakupił Y50 i problem z temperaturą
> został naprawiony (zmieniona konstrukcja laptopa), a wydajnościowo jest mniej więcej
> to samo.
- Jak problem problem został naprawiony? Klawiatura osiąga około 60 stopni Celcjusza. To jest istny dramat.
- Procesor przy wykorzystaniu wielu rdzeni nie pracuje nigdy w trybie turbo (jedynie parę sekund). Cały czas jest zdławiony.
- matryca jest DRAMATYCZNA. Kąty to dramat ale jeśli jesteśmy jedynymi użytkownikami i nic nie będziemy nikomu na lapku prezentować to są one do przeżycia. Niestety kontrast matrycy to masakra w połączeniu z odwzorowaniem barw - coś około 49% sRGB. Polecam poczytać fora zagraniczne dla tego modelu. Jest masa poradników jak wymienić matrycę i jaką kupić, żeby poprawić to co tak strasznie zepsuło Lenovo :/ Można było wsadzić głośniki podobne jakościowo do JBL i zejść z ceny przez brak znaczka tego producent w zamian dając lepszą matrycę.
Ja niestety bardzo się zawiodłem na tym laptopie a czekałem na niego bo w tej cenie zapowiadał się hit. Niestety wyszło jak wyszło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Laptopa z naprawdę dobrą matrycą, a nie takim badziewiem jak w Lenovo i jemu podobnych nie kupi się za 4000 zł. Cena takiego sprzętu to bagatela 6000 zł w górę.
I właśnie dlatego ostatecznie wybiłem sobie z głowy kupno laptopa "do gier".
Wolę wydać 4-5 tyś. na znacznie wydajniejszego PC, kolejne 2 tyś. na monitor 27" 1440p i w ten sposób mieć sprzęt i do pracy i do zabawy na dobrych kilka lat ;)
Jeśli zaś idzie o laptopy z dobrymi matrycami: Dell XPS 15, MacBook Pro Retina (late 2013 i następcy).
Jeśli chcecie laptopa "dla graczy" z dobrym ekranem: Razer Blade (2014).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Dołączam się do pytania. :)
>
Zakupiłem nie tak dawno temu y510p i przyznam się szczerze, że jestem zadowolony. Co do jakości wykonania, zastrzeżeń brak - może trafiłem na dobry model. Nie widzę sensu w kartach łączonych SLI - nawet w wersji jednokartowej zdarzają się czasem skoki temperatury, co jest jednym z większych minusów lapka - BF3 lapek uciągnąłby na very high gdyby tylko nie temperatury rzędu 89-95 stopni. I to z podkładką Glacier. Faktem jest, laptop zawsze będzie miał niższą wydajność od piecyka, ale jeśli komuś zależy na wydajności i mobilności jednocześnie, a przy okazji niezłej cenie, to y510p jest dobrym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prośba do tego kto wygra trening z Carmonem - niech poprosi go aby zagrał czołgiem IS-7 i pojechał na mapie Lakeville przez wąwóz z zastrzeżeniem, że w przeciwnej drużynie w to samo miejsce niech wybierze się Maus :D

Niestety ale u mnie w lato Asus G74Sx bardzo się nagrzewa (zwłaszcza procesor) i jednak do wymagających gier lepszy jest klasyczny PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować