Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Książka "Dzielnica Obiecana" autorstwa Pawła Majki już dostępna w sprzedaży

6 postów w tym temacie

Czy opisy na książce może pisać autor? To miałoby styl książki, pieczę autora i jego sznyt. Od razu czulibyśmy ich smak.
Mnie zawsze trafiają się perfidne spoilery. Kupiłem dawno Metra 2033 i 2034. Podekscytowany przeczytałem opisy i przy 2034 jest opisane zakończenie poprzedniej. NO DO[m]!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opisy z tylu ksiazki sa czyto marketingowe - dlatego dziwne byloby, gdyby autor sam wychwalal swoje dzielo. Robi to wydawca i pisze w samych superlatywach po to, abys drogi czytelniku ksiazke kupil. Czasem umieszcza sie tam wyrywki z samej ksiazki - to moze ewentualnie dac jakies (jakkolwiek bardzo mgliste) pojecie o stylu autora.

A co do streszczenia fabuly - tak sie ZAWSZE robi, czego sie spodziewales? Serie ksiazkowe tworza najczesciej zamknieta fabule i naturalne jest to, ze jedna z czesci bedzie nawiazywala do poprzednich. Prosta sprawa - nie czytaj opisow z tylu zanim nie skonczysz poprzedniej ksiazki.
No i pewnie i to ma byc zabieg marketingowy - ma ci przypomniec gdzie skonczyla sie historia poprzedniej czesci i w ten sposob zachecic do poznania jej dalszego ciagu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2014 o 12:47, Niepokorny napisał:

Czy opisy na książce może pisać autor? To miałoby styl książki, pieczę autora i jego
sznyt. Od razu czulibyśmy ich smak.
Mnie zawsze trafiają się perfidne spoilery. Kupiłem dawno Metra 2033 i 2034. Podekscytowany
przeczytałem opisy i przy 2034 jest opisane zakończenie poprzedniej. NO DO[m]!


Ostrzeżenie za słownictwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować