Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kciuk w dół - nowy trailer Total War: Attila

11 postów w tym temacie

Kreatywny hak na uwagę z tym całym "kciukiem w dół": myślałem, że trailer jest słaby i dajecie mu minusa, a tutaj chodziło o realia rozgrywki, gdzie wspomniane wyrażenie oznacza coś całkowicie innego. Propsy dla autora tytułu. (Patryka Purczyńskiego? Wybaczcie, ale mam dziewoję siedzącą w dziennikarstwie i wiem, że czasem zachodzą pewne edycje od "osób trzecich", więc jestem ostrożny w takich deklaracjach.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Kreatywny hak na uwagę z tym całym "kciukiem w dół": myślałem, że trailer jest słaby
> i dajecie mu minusa, a tutaj chodziło o realia rozgrywki, gdzie wspomniane wyrażenie
> oznacza coś całkowicie innego.
To jak to w końcu jest, kciuk w dół to łaska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

^^^
Według obecnej kinematografi. Jak było naprawdę, mało kto wie. Chodzą przesłanki, że to gest kciuka w górę skazywał na śmierć, inne, że była kwestia czy kciuk przylega do palców (pięść) czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2014 o 21:51, Stasheq napisał:

^^^
Według obecnej kinematografi. Jak było naprawdę, mało kto wie. Chodzą przesłanki, że
to gest kciuka w górę skazywał na śmierć, inne, że była kwestia czy kciuk przylega do
palców (pięść) czy też nie.

Z tego co na historii mnie uczono, to cezar dawał rękę w pięśc przed sobą i wtedy albo kciuk w górę albo w dół dla kolejny łaski albo śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2014 o 22:05, Deusolbert napisał:

Z tego co na historii mnie uczono, to cezar dawał rękę w pięśc przed sobą i wtedy albo
kciuk w górę albo w dół dla kolejny łaski albo śmierci.

Tak uczą na historii, to prawda. Tyle że w szkołach powtarzają mity, które już dawno zostały obalone. :P Polecam zajrzeć do innych źródeł, kciuk w górę i w dół to wymysł głównie na potrzeby filmu. Ja znam wersję, że kciuk w górę oznaczał łaskę, a kciuk w bok (po zgięciu ręki skierowany w szyję) oznaczał śmierć. Jak już wspomniał Staszeq wersje sa różne i wszystko skupia się wokół słowa "prawdopodobnie", ale mało które źródła wskazują jakoby gest kciuk w górę/w dół jednoznacznie określał łaskę/śmierć. :P

No i to nie musiał być cezar. Igrzyska nie odbywały się jedynie w Rzymie. :P Równie dobrze mógł to być generał lub wysoki urzędnik państwowy. ;)

Sam trailer wg mnie jest miałki i nudny. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ten Cezar to tak dla przykładu ;p. Ale powiem Ci że od czegoś dzisiejszy gest kciuków się musiał wziąc np na youtubie
kciuk w górę filmik dobry
kciuk w dół filmik do banii ;p
trzeba by poszperać i popytać historyków, archeologów bo to debata na dłuższą chwilę ;p

Co do trailera jak i całej gry która wyjdzie w 2015 powinien to być dodatek do Rome 2, zaś sam trailer nie robi na mnie wrażenia jak te z dwójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2014 o 12:44, Deusolbert napisał:


. Ale powiem Ci że od czegoś dzisiejszy gest kciuków

Dnia 11.11.2014 o 12:44, Deusolbert napisał:

się musiał wziąc np na youtubie kciuk w górę filmik dobry kciuk w dół filmik do banii ;p
trzeba by poszperać i popytać historyków, archeologów bo to debata na dłuższą chwilę
;p


Odpowiedź masz kilka postów wyżej - z filmów ;) Hollywood kształtuje postrzeganie świata znacznie bardziej niż się wydaje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2014 o 13:10, Rick napisał:

Odpowiedź masz kilka postów wyżej - z filmów ;) Hollywood kształtuje postrzeganie świata
znacznie bardziej niż się wydaje. ;)

Wyczytałem, że faktycznie w różnych regionach świata kciuk w górę/dół oznacza co innego

http://www.edulandia.pl/edukacja/1,101856,7938213,mowa_ciala_nie_dla_wszystkich_ta_sama.html tutaj co niec i kończę offtopa ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować