Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dark Souls II - różnice między wersją na PS4 i Xbox One a wersją na konsole poprzedniej generacji

14 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Reżyser Dark Souls II ogłosił, że gra na PS4 i Xboksa One będzie cechować się nie tylko lepszą grafiką i większą rozdzielczością, ale też np. rozmieszczeniem i zachowaniem przeciwników.

Przeczytaj cały tekst "Dark Souls II - różnice między wersją na PS4 i Xbox One a wersją na konsole poprzedniej generacji" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy wersja na nowe konsole dorówna prezentacji Dark Souls 2 na E3. Finalny produkt nie dość, że wyglądał o wiele gorzej niż na E3, to jeszcze miał braki w AI (na YT są porównania, wrogowie mieli reagować na poczynania gracza).

Tutaj linki dla ciekawych:
https://www.youtube.com/watch?v=YOmWf4oSav8
https://www.youtube.com/watch?v=ykbT03r_9Zo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pani Malgorzato, ja rozumiem, ze angielski nie musi byc drugim jezykiem dla wszystkich, ale w takiej sytuacji nie robi sie cytatow, tylko streszczenie lub parafrazuje sie wypowiedz. Fragment Możecie stwierdzić: "to ładnie wygląda, więc wszystko jest dobre", to kompletny belkot. Po polsku nie ma to sensu, nie oddaje tez sensu wypowiedzi. W oryginale chodzilo o to, ze gracz bedzie w stanie z daleka ocenic, czy w okolicy jest czysto ("all good"), czy moze gdzies czaja sie wrogowie.

A co do samej gry... chyba pojde z torbami na wiosne. Battlefield: Hardline, Bloodborne, DS II... skad tu brac kase?! Jak grac, panie premierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ciekaw jestem czy wersja na nowe konsole dorówna prezentacji Dark Souls 2 na E3. Finalny
> produkt nie dość, że wyglądał o wiele gorzej niż na E3, to jeszcze miał braki w AI

Ano zgadza się, zgadza, ale najwyraźniej seria Dark Souls ma u recenzentów z całego świata współczynnik +3 do końcowej oceny, a skoro tak, to po co twórcy mają się bardziej starać? "30 klatek na sekundę jest wartością idealną do gry w Bloodborne" i tak dalej. Ludzie i tak kupią, a jak ktoś nie dostrzeże w produkcji Japończyków żadnych znamion tego ich tzw. "geniuszu", to zostanie momentalnie zgnieciony komentarzami ultrasów. Samo życie. Zresztą, nie bronię nikomu wielbić jakiegoś tytułu, w końcu o gustach nie powinno się dyskutować, wkurza mnie natomiast, że media zdają się ignorować problem kłamliwych kampanii reklamowych, podczas gdy twórców uciekających się do "pudrowania" przedpremierowych gameplay''ów powinno się bezlitośnie piętnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Pani Malgorzato, ja rozumiem, ze angielski nie musi byc drugim jezykiem dla wszystkich,
> ale w takiej sytuacji nie robi sie cytatow, tylko streszczenie lub parafrazuje sie wypowiedz.
> Fragment Możecie stwierdzić: "to ładnie wygląda, więc wszystko jest dobre", to
> kompletny belkot. Po polsku nie ma to sensu, nie oddaje tez sensu wypowiedzi. W oryginale
> chodzilo o to, ze gracz bedzie w stanie z daleka ocenic, czy w okolicy jest czysto ("all
> good"), czy moze gdzies czaja sie wrogowie.
>
> A co do samej gry... chyba pojde z torbami na wiosne. Battlefield: Hardline, Bloodborne,
> DS II... skad tu brac kase?! Jak grac, panie premierze?

Też nie pasowało mi to tłumaczenie choć można każdą sytuację oczywiście zrozumieć jeśli wynikało to np z niewiedzy. Myślę że ta grafika to nie będzie tylko lepsza rozdzielczość ale też bogaty post fx i cieniowanie. Poległem przy 2 na PC po prostu była za trudna dla mnie. Po pracy włączając coś chce się zrelaksować a nie frustrowac niepotrzebnie. Far Cry 4 jest do tego idealny hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2014 o 18:20, MisioKGB napisał:

Też nie pasowało mi to tłumaczenie choć można każdą sytuację oczywiście zrozumieć jeśli
wynikało to np z niewiedzy.


Zgoda, ale niewiedza nie moze tlumaczyc wszystkiego. Niedawno Therionee napisala w artykule o Satellite Reign, ze Syndicate byl strategia turowa... To troche tak, jakby redaktor jakiegos portalu o motoryzacji pomylil diesla z benzyniakiem. Jak napisalem wczesniej, zyjemy w Polsce i nikt od nikogo nie oczekuje perfekcyjnej znajomosci jezyka, ale wtedy raczej nie nalezy robic doslownych tlumaczen. Dla wlasnej wygody lepiej jest w takiej sytuacji machnac jakies streszczenie wypowiedzi i juz.

Dnia 01.12.2014 o 18:20, MisioKGB napisał:

Poległem przy 2 na PC po prostu była za trudna dla mnie.


W DS jeszcze nie gralem, ale przycinam w Lords of the Fallen i w koncu doszedlem do wniosku, ze to nie gra jest za trudna, tylko ja za tepy :D przenosze do niej przyzwyczajenia z gier typu Diablo, czyli topor w lape i wsiegda wpieriod, a tu trzeba ostroznie, powoli, z rozmyslem. Powoli sie tego ucze i idzie mi coraz lepiej, wiec mam nadzieje, ze w DS sobie poradze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez 2 lata siedzę na gram.pl i nic nie sprowokowalo mnie do założenia konta aż po dzis dzien . Tłumaczenie cytatu mistrzowskie , poprawila mi Pani humor do konca dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, trochę szkoda że kupiłem już DS2 jakieś dwa miesiące temu i zdążyłem go przejść razem z DLC 3 razy, zdobywając niemal wszystko co się da. Raczej nie widzę sensu dla siebie tego kupować, ale jeśli ktoś nie grał to warto, zwłaszcza DLC są bardzo fajnie zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2014 o 18:32, Ring5 napisał:

W DS jeszcze nie gralem, ale przycinam w Lords of the Fallen i w koncu doszedlem do wniosku,
ze to nie gra jest za trudna, tylko ja za tepy :D przenosze do niej przyzwyczajenia z
gier typu Diablo, czyli topor w lape i wsiegda wpieriod, a tu trzeba ostroznie, powoli,
z rozmyslem. Powoli sie tego ucze i idzie mi coraz lepiej, wiec mam nadzieje, ze w DS
sobie poradze :)


Lords of the Fallen w porównaniu do Dark Souls to bardzo prosta gra w której prawie nie da się zginąć ^_^ Z kolei w Dark Souls ginąć wręcz należy, stanowi to część gameplayu (ba, jest czasem niezbędne by przejść dalej). O wiele bardziej bezlitośnie (zwłaszcza pierwsza część, dwójka jest już pod tym względem bardziej przyjazna) każe za najmniejsze nawet błędy - jeden krok za daleko w niektórych miejscach = powtarzasz ostatnie 10-15 minut rozgrywki. Istnieją też obszary z których nie da się w żaden sposób uciec ani ich opuścić dopóki ich nie ukończysz więc jeśli nagle zrozumiesz że BARDZO przydałby ci się tam konkretny przedmiot sprzedawany gdzie indziej - cóż, będziesz musiał się obejść bez niego. Ot, to jest tytuł którego pierwsze przejście potrafi zająć nawet 100 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co zalowac. Za duzo gier by sie przejmowac ;). Pamietaj, ze wychodzi Bloodborne tydzien przed. Zanim skoncze Bloodborne''a to DkS2 "Special Ed" bedzie juz moze w jakiejs promocji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2014 o 20:00, ziptofaf napisał:

Lords of the Fallen w porównaniu do Dark Souls to bardzo prosta gra


Brzmi niezle. Ja wlasnie sie przekonuje, ze majac odpowiedni ekwipunek, Lordsi robia sie znacznie latwiejsi. Wlasnie ubilem Championa bez giniecia, korzystajac raptem z 3 czy 4 mikstur leczniczych, wlasnie dlatego, ze udalo mi sie znalezc dobra bron, z ktora moj Rogue wymiata. Ale i tak najbardziej napalam sid na Bloodborne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Lords of the Fallen w porównaniu do Dark Souls to bardzo prosta gra
>
> Brzmi niezle. Ja wlasnie sie przekonuje, ze majac odpowiedni ekwipunek, Lordsi robia
> sie znacznie latwiejsi. Wlasnie ubilem Championa bez giniecia, korzystajac raptem z 3
> czy 4 mikstur leczniczych, wlasnie dlatego, ze udalo mi sie znalezc dobra bron, z ktora
> moj Rogue wymiata. Ale i tak najbardziej napalam sid na Bloodborne.

Dobra kupuje Lordsow dzisiaj, przekonaliscie mnie kolejny raz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2014 o 06:47, MisioKGB napisał:

Dobra kupuje Lordsow dzisiaj, przekonaliscie mnie kolejny raz :D


Bierz, bierz, na pewno pożałujesz, gdy dostaniesz KOLEJNEGO zawału serca, gdy bossowi zostaje 1% energii, Ty już nie masz mikstur leczniczych, resztkę HP i musisz robić kolejne szaleńcze uniki przed jego atakami. I nie, to nie przenośnia, to doświadczenie :D Przy żadnej grze (a gram już ponad ćwierć wieku) nigdy tak się nie wiłem i nie kwiliłem. Gdy odpalam Lordsów, żona przychodzi do pokoju z colą i popcornem, traktując to jako najlepszą komedię roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować