Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Company of Heroes: Kompania Braci - ruszyła oficjalna strona!

40 postów w tym temacie

Domek

W sieci pojawiła się pełna, oficjalna strona gry Company of Heroes: Kompania Braci, doskonale się zapowiadającego RTS-a twórców Homeworlda i Warhammera 40,000: Dawn of War. Znaleźć można na niej podstawowe informacje na temat tego tytułu, galerie obrazów i inne interesujące materiały. Zachęcamy do odwiedzenia!

Przeczytaj cały tekst "Company of Heroes: Kompania Braci - ruszyła oficjalna strona!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grą interesuje się od dawna, i wreszcie ruszyła normalna strona( wcześniejsza pełniła funkcje ulotki wręcz)

No to do września. I czekam na demo( lub betę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy gra ma coś wspólnego z serialem ?? O ile mnie pamięć nie myli to jego oryginalny tytuł to "Band of Brothers". Tytuł gry natomiast "Company of Heroes" powinno się chyba tłumaczyć na "Kompania Bohaterów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2006 o 16:54, Klimos napisał:

Czy gra ma coś wspólnego z serialem ?? O ile mnie pamięć nie myli to jego oryginalny tytuł
to "Band of Brothers". Tytuł gry natomiast "Company of Heroes" powinno się chyba tłumaczyć
na "Kompania Bohaterów".

Tak, gra jest powiązana z tym słynnym serialem. Wiadomo, nazwa gry inna ze względu na prawa autorskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ gzimu: nie będzie działać tylko pod Vistą. Na pewno będzie działać też pod XP. Jak tylko otrzymamy oficjalne wymagania, pojawią w karcie produktu na stronie http://www.gram.pl/gra.asp?id=580

@ Darkstar181: nie do końca. Gra powiązana jest tylko i wyłącznie tematyką II wojny światowej i frontu zachodniego. Nie ma licencji filmowej z serialu Band of Brothers, natomiast mocno inspirowali się serialem i chcieli grze nadać mocno filmową fabułę, bo o widowiskowości nie ma co dyskutować ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gierka będzie pewnie niezła, szkoda tylko że polska nazwa jest mocno ekhem z*****a, niestety widzę że najlepsze czasy CDP minęły bezpowrotnie a wielka szkoda:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2006 o 19:30, Viper napisał:

Gierka będzie pewnie niezła, szkoda tylko że polska nazwa jest mocno ekhem z*****a, niestety
widzę że najlepsze czasy CDP minęły bezpowrotnie a wielka szkoda:/

Nie wiem czeog ty chcesz od tytułu, jest dobrze przetłumaczony. Wiadomo że lepiej dać Kompania braci, niż kompania bohaterów. Będzie łatwiej kojarzyło się z tym słynnym serialem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

---->Darkstar181
Właśnie o to mi chodzi że kojarzyć się nie powinno, bo Company of Heroes nie ma nic wspólnego z Band of Brothers, jedyny wpsólny temat to druga wojna światowa i wychodząc z tego założenia co CDP, możnaby przecież z 10 gier nazwać "kampianią braci 1,2,3,4...20":/
Kiedyś szanowałem CDP wlasnie za dosłowne i dobre tlumaczenia, gdyż mierzi mnie bardzo to co się od zawsze działo w świecie filmu oraz gier (wtedy mi chodziło o innych wydawców, teraz niestety CDP do nich dołącza), bardzo mało jest filmów które mają dobrze przetłumaczone tytuły a jeszcze mniej które mają dobre tlumaczenia w ogóle, niestety polska to kraj w którym każdy debil może zostać tłumaczem i robić co chce z nazwą filmu.
Ciekawe co będzie jak kiedyś faktycznie powstanie gra Band of Brothers...wtedy pewnie ją nazwą "Kompania Braci 2":/
Tak, jestem zwolennikiem angielskich gier i filmów, pasuje mi jak jest polska wersja kinowa gry, nie mówiąc o filmach:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2006 o 22:05, Viper napisał:

Kiedyś szanowałem CDP wlasnie za dosłowne i dobre tlumaczenia, gdyż mierzi mnie bardzo to co
się od zawsze działo w świecie filmu oraz gier (wtedy mi chodziło o innych wydawców, teraz
niestety CDP do nich dołącza), bardzo mało jest filmów które mają dobrze przetłumaczone tytuły
a jeszcze mniej które mają dobre tlumaczenia w ogóle, niestety polska to kraj w którym każdy
debil może zostać tłumaczem i robić co chce z nazwą filmu.


Wiesz, niby tak. Ale skoro jesteś zwolennikiem dosłownych tłumaczeń...
Według ciebie jak CDP miałby przetłumaczyć tytuł gry "Black Hawk Down" ? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2006 o 22:10, Darkstar181 napisał:

Wiesz, niby tak. Ale skoro jesteś zwolennikiem dosłownych tłumaczeń...
Według ciebie jak CDP miałby przetłumaczyć tytuł gry "Black Hawk Down" ? :))


W przypadku "Black Hawk Down" CDP nie miał wyboru, film wyszedł wcześniej niż gra (a przynajmniej polski tytul był znany wcześniej) i miał tytuł taki jaki każdy zna,a że CDP to firma nastawiona na zyski zapewne przekalkulowali sobie ile kosztowałoby ich inne tlumaczenie, w końcu pewnie nie jeden kupił grę gdyż byl zajawiony filmem.
Jest też inna sprawa którą zauważyłem dopiero po rozpoczęciu pracy w hurtowni gier i oprogramowania, a mianowicie jak mi przychodzi gość i mówi : czy macie "Szybkich i Wściekłych??" to ja zachodzę w głowę o co mu kurde chodzi, dopiero po kilku rundach wzrokiem po pułkach zauważam grę która się nazywa "Juiced" i nie miała w oryginale żadnego podtytułu (przynajmniej w wersji na PC), a w hurtowni się poslugujemy głównie oryginalnymi tytułami.
Podalem przykład który mówi tylko tyle, że nie każdy chcąc w coś zagrać musi znać tytul gry, i dlamnie osobiście jest to problem, przekładać nieistniejący podtytul na coś co jest "zjadliwe" i zrozumiałe dlamnie i moich kolegów z hurtowni.
Nie wiem czy zrozumiesz mój punkt widzenia ale piszę to nie bynajmniej by kogoś obrazić tylko uświadomić że na świecie nie istnieją tylko ludzie bardzo interesujący się tematem gier komputerowych (tak jak Ja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gizmu - gra chodzi na XP. Mam okazje grac w wersje beta z fileplanet wiec nie sadze zeby cos sie mialo zmienic. A nawiasem mowiac gra sie swietnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2006 o 22:32, Viper napisał:

Nie wiem czy zrozumiesz mój punkt widzenia ale piszę to nie bynajmniej by kogoś obrazić tylko
uświadomić że na świecie nie istnieją tylko ludzie bardzo interesujący się tematem gier komputerowych
(tak jak Ja).

Ależ doskonale rozumiem Ciebie.
Tak swoją drogą... po co w ogóle tłumaczyć tytuł gry? Nie lepiej zostawić w oryginale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pfunk >>> to że gra jest świetna to nawet moje oczęta widzą, a niepokuj był związany tylko i wyłącznie z vistą na którą to jeszcze niechcę sie przesiadać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować