Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PlayStation zapewniło Sony najwyższe przychody od 1998 roku

7 postów w tym temacie

1. Premiera ktora tym razem nie byla opozniona o rok
2. Dzialania MS - czyli masywny hejt ktory poszedl po planowanej implementacji DRM
3. Potencjalnie mocniejsze bebechy
4. Nizsza cena w stosunku do MS o 50 USD/EUR za podstawowy model
5. Tym razem rewelacyjna kampania - prosta i zrozumiala, skupiajaca sie przede wszystkim na grach, plus rodzynki w stylu game sharing.

Dodajcie do tego ogromne oczekiwania zwiazane z nastepna generacja graczy core''owych a zauwazycie ze wiekszosc z nich w Europie wybrala wlasnie PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kluczem do sukcesu było doskonałe wykorzystanie porażek Xboksa One i właściwe wnioski wyciągnięte ze swoich błędów w poprzedniej generacji.

Teraz tylko poproszę dobre exclusive''y i kupuję PS4. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Kluczem do sukcesu było doskonałe wykorzystanie porażek Xboksa One i właściwe wnioski
> wyciągnięte ze swoich błędów w poprzedniej generacji.

Racja mi wystarczyło jak MS na początku kampanii miał wprowadzić opłaty by móc odsprzedać używkę. Nie wprowadzili tego, ale zrazili mnie tym by się na nich wypiąć. No i nie dotrzymują słowa o wiele bardziej niż Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> 1. Premiera ktora tym razem nie byla opozniona o rok
> 2. Dzialania MS - czyli masywny hejt ktory poszedl po planowanej implementacji DRM
> 3. Potencjalnie mocniejsze bebechy
> 4. Nizsza cena w stosunku do MS o 50 USD/EUR za podstawowy model
> 5. Tym razem rewelacyjna kampania - prosta i zrozumiala, skupiajaca sie przede wszystkim
> na grach, plus rodzynki w stylu game sharing.
>
> Dodajcie do tego ogromne oczekiwania zwiazane z nastepna generacja graczy core''owych
> a zauwazycie ze wiekszosc z nich w Europie wybrala wlasnie PS4.


Nic dodać, nic ująć. Teraz gada o grach, a tutaj nie ma rewelacji ;p
Głównie dzięki początkowym problemom konkurenta PS4 bardzo się wybiło. Dokładnie śledziłem losy obu konsol w okresie przed i po premierowym (byłem napalony na kupno, pieniądze były już odłożone no i zwiastun The Division obejrzany :) ).

MS poszło w złym kierunku i zagwarantowało Sony dużą przewagę.

Należy również pamiętać o obecnych i przyszłych deweloperach - już teraz wszyscy wiedzą, że lepiej nastawić się na Sony - prawie 2x większa sprzedaż to dobra zachęta dla wydawcy (dużego i małego).

Osobiście wybrałem PS4 i z perspektywy czasu uważam to za b. dobrą decyzję, zwłaszcza po ostatnich trailerach Bloodborne. No i ten odpychający pad z PS3 wreszcie poprawiony jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 15:07, golic napisał:

1. Premiera ktora tym razem nie byla opozniona o rok
2. Dzialania MS - czyli masywny hejt ktory poszedl po planowanej implementacji DRM
3. Potencjalnie mocniejsze bebechy
4. Nizsza cena w stosunku do MS o 50 USD/EUR za podstawowy model
5. Tym razem rewelacyjna kampania - prosta i zrozumiala, skupiajaca sie przede wszystkim
na grach, plus rodzynki w stylu game sharing.

Dodajcie do tego ogromne oczekiwania zwiazane z nastepna generacja graczy core''owych
a zauwazycie ze wiekszosc z nich w Europie wybrala wlasnie PS4.


100% prawda. Sprzedaż ma niewielki związek z zawartością. No może z zapowiadana zawartością (nowe hypowane exclusive IP) jakiś minimalny ma. To nie oni się wykazali tylko MS się wykazał, ale na minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować