Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Hm, z wyglądu prezentuje się tak...tak sobie. Zwłaszcza te dziwne zwichrowania na slidzie z ekranem. Za to technikalia robią lepsze wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś PSP-1000 (Fat), ale sprzedałem jakiś czas temu. Teraz potrzebuję rady-kupuję PSP na prezent, i mam pytania z tym związane:
1. Czy przeróbka wiąże się z całkowitą utratą gwarancji? Zawsze grałem na oryginałach i nie interesowałem się przeróbkami.
1. Co dale przeróbka? Oprócz rzecz jasna odczytywania gier z karty pamięci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie mam konsolę dopiero od 2 dni i to model nie przerobiony, ale zanim się zdecydowałem czytałem nieco informacji na różnych forach więc chyba będę mógł ci odpowiedzieć w miarę rzetelnie.
1. Jeśli trzeba będzie oddać konsolę na gwarancję to wystarczy downgrade''nąć soft do wersji oficjalnej - wówczas nikt serwisie się nie zorientuje że coś było nie tak. Oczywiście zawsze istnieje ryzyko, że konsola uszkodzi się na tyle, że nie będzie się dało tego zrobić, wtedy byłby problem.
2. Możesz odpalać wszelkiej maści aplikacje homebrew, emulatory GBA, NES itp. Czytać pliki w formacie PDF czy ustawić większą jasność wyświetlacza. Oczywiście jest tego więcej.

Jeśli gdzieś się pomyliłem lub zapomniałem o jakiejś istotnej rzeczy to przepraszam i proszę kogoś mądrzejszego o sprostowanie :)

EDIT: literówka ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez ten cały czas co nie prowadziłem GS wydarzyło sie dużo mniejwięcej to

-Zapowiedz nowego PSP Go
-CFW na PSP2000 (tego nieprzerabianego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 11:05, Pitej napisał:

1. Jeśli trzeba będzie oddać konsolę na gwarancję to wystarczy downgrade''nąć soft do
wersji oficjalnej - wówczas nikt serwisie się nie zorientuje że coś było nie tak. Oczywiście
zawsze istnieje ryzyko, że konsola uszkodzi się na tyle, że nie będzie się dało tego
zrobić, wtedy byłby problem.



No taa.. Tylko że musi być specjalna płyta główna. Z tego co wiem jest tylko w niektórych modelach PSP 2k ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań:

1. Jest możliwość całkowitego wyłączenia ekranu w PSP? np. podczas słuchania muzyki? Chodzi mi o nieaktywne podświetlenie.

2. Zna ktoś dobry program do konwertowania filmów na format MP4? Aby poprawnie działały na konsoli.

3. W GTA:VCS potrzeba obu rąk, żeby sterować postacią? Tzn. analogiem chodzisz, a palcami u prawej ręki musimy obracać "oczami" postaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 15:24, Hommicide napisał:

Kilka pytań:

1. Jest możliwość całkowitego wyłączenia ekranu w PSP? np. podczas słuchania muzyki?
Chodzi mi o nieaktywne podświetlenie.

Sam sie wylacza.. Dziala to tak jak wygaszacz ekrany w kompie, po jakims czasie.

Dnia 31.05.2009 o 15:24, Hommicide napisał:

2. Zna ktoś dobry program do konwertowania filmów na format MP4? Aby poprawnie działały
na konsoli.

PSP Video 9

Dnia 31.05.2009 o 15:24, Hommicide napisał:

3. W GTA:VCS potrzeba obu rąk, żeby sterować postacią? Tzn. analogiem chodzisz, a palcami
u prawej ręki musimy obracać "oczami" postaci?


Dawno nie gralem, ale to jest chyba tak: nie trzeba obu rąk, gdyż prawą reką są chyba różne przyciski do sterowania typu bicie, strzelanie itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 15:24, Hommicide napisał:

Kilka pytań:

1. Jest możliwość całkowitego wyłączenia ekranu w PSP? np. podczas słuchania muzyki?
Chodzi mi o nieaktywne podświetlenie.

W opcjach bodajże ''Power Save Settings'' jest możliwość wyłączenia LCD-ka po kilku minutach nieaktywności.

Dnia 31.05.2009 o 15:24, Hommicide napisał:

2. Zna ktoś dobry program do konwertowania filmów na format MP4? Aby poprawnie działały
na konsoli.

Polecam "Free Video Downloader"- downloader filmów z serwisów takich jak Youtube, Maxior czy Google Video. Po ściągnięciu dostępna opcja konwerterowania do fomatu PSP MP4.

Dnia 31.05.2009 o 15:24, Hommicide napisał:

3. W GTA:VCS potrzeba obu rąk, żeby sterować postacią? Tzn. analogiem chodzisz, a palcami
u prawej ręki musimy obracać "oczami" postaci?

Nie, rozgląnie się jest automatyczne, aczkolwiek można obracać manualnie kombinacją L+ analog.


A podałby ktoś konwerter z formatu DVD (VOB) do MP4? Może być płatny, byle obsługiwał pełną rozdziałkę PSP 480x272 (chyba).
EDIT: Thx, T-Tronix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej zastanawiam się nad kupnem PSP.
Jest to jednak tak skomplikowany temat, że 2 dni intensywnego przeglądania internetu nie wystarczą by się z nim w chociaż 60% zapoznać.

To słowem wstępu. A teraz dokładniej.
No więc chce sobie kupić PSP. Jednak ponieważ 600-700zł to dla mnie kupa kasy, to zwracam się do was, drodzy forumowicze z prośbą o pomoc.
Przede wszystkim - na co zwracać uwagę??? Czy wziąć wersję 3004, czy też dopłacić i zdecydować się na rzekomo z ekranem bez pasków 2004? Jakie softy mają poszczególne wersje? Czy karta 4GB wystarczy na 5-10 utworów muzycznych, 1-2 filmy i oczywiście stany gier? Jeśli nie, to ile trzeba kupić GB, no i jakie są ceny (widziałem cholernie drogie, za 4GB 150zł, czy to prawda?)?
Jakie są zestawy gier (chodzi o gra, dwie + PSP)? No i teraz bardzo ważne - jakie będą potrzebne akcesoria, i co mamy już w zestawie startowym? Ja planuję kupić tak:
-napewno karta (2-8GB)
-napewno pokrowiec (jak znajdę, to oryginalne Sony)
-napewno zapasowy akumulatorek (koniecznie oryginał Sony!)
-może ładowarkę samochodową, i stojaczek z ładowarką (na gram.pl za 20zł)
-słuchawki Razer Moray

No i odnośniesprzętu także kilka pytań:
1. Ile kosztują pokrowce (oryginalne i nie oryginalne)?
2. Czy zapasowy akumulatorek, to ten sam, co mam w zestawie?
3. Jak działa ładowarka samochodowa? A jak ten stojaczek?
4. Czy PSP 3004 ma wyjście słuchawkowe 3.5mm, i czy Moray do nich wejdzie?

Wiem, że was zdrowo zanudziłem, ale jestem spragniony wiedzy, a jak już wspomniałem, 700zeta, to dla mnie nia mało.
Dzięki z góry, BYL

PS. Proszę o szybką odpowiedź!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 18:55, Byl napisał:

Przede wszystkim - na co zwracać uwagę??? Czy wziąć wersję 3004, czy też dopłacić i zdecydować
się na rzekomo z ekranem bez pasków 2004?

Jeszcze raz ktoś coś takiego powie, to powieszę na palu za jądra. 3004 nie ma ŻADNYCH pasków! Żadnych! RLY! To była żydowsko-radziecka propaganda chyba! A nawiasem mówiąc to 200x jest zwykle tańsza niż 300x.
>Jakie softy mają poszczególne wersje?
Startowo? To chyba niezbyt ważne, zawsze można zrobić szybki upgrade do najnowszej wersji przez PlayStation Network. W każdym razie nowe wersje 200x i 300x mają softa >4.00

>Czy karta 4GB wystarczy na 5-10 utworów muzycznych, 1-2 filmy i oczywiście stany gier?
Filmy ważą od 400-600MB, utwór MP3 około 7-10, a pojedynczy save to nie więcej niż 512kb.

Dnia 31.05.2009 o 18:55, Byl napisał:

(widziałem cholernie drogie, za 4GB 150zł, czy to prawda?)

Cofnij się o kilka postów -podawałem linka do allegro karty SONY 8GB za 90zł.

Dnia 31.05.2009 o 18:55, Byl napisał:

i co mamy już w zestawie startowym?

Ładowarkę, PSP, czasem kartę(zależy od wydania),baterię, "skarpetę", masę dokumentów.

Dnia 31.05.2009 o 18:55, Byl napisał:

No i odnośnie sprzętu także kilka pytań:
1. Ile kosztują pokrowce (oryginalne i nie oryginalne)?

Od ~10 złotych oryginalny, miękki SONY Resistance. Zestawy twardszych i nie oryginalnych (nie znaczy, że gorszych!) to od 25zł. Zestawy pokrowiec+USB+coś tam zaczynają się od ~35zł.

Dnia 31.05.2009 o 18:55, Byl napisał:

2. Czy zapasowy akumulatorek, to ten sam, co mam w zestawie?

To zależy jaki kupisz. Najlepiej kupić taki sam oryginalny. Lookaj tutaj: http://robson.pl/?p=psp

Dnia 31.05.2009 o 18:55, Byl napisał:

4. Czy PSP 3004 ma wyjście słuchawkowe 3.5mm, i czy Moray do nich wejdzie?

Tak, ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj specjalnie wyszedłem z PSP na dwór, w celu testowania WiFi. Udawało mi się odnajdywać mnóstwo sieci bez hasła (oznaczonych, jako NONE), ale za cholerę nie mogłem się połączyć... Za każdym razem, kiedy klikałem na "testuj połączenie", wszystko było ok, aż do końcowego komunikatu - zawsze jakieś errory. Wie ktoś może, dlaczego się tak dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strzelam, że mimo iż widzi sieci, mają tak słabe połącznie że po prostu się z nimi nie łączy. Ja mam taką sytuację z laptopem. W domu włączam wyszukiwanie sieci i znajduje mi ileś w tym kilka bez hasła, niestety po połączeniu pisze że sygnał bardzo słaby i net nie działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 21:28, Xlol1 napisał:

Strzelam, że mimo iż widzi sieci, mają tak słabe połącznie że po prostu się z nimi nie
łączy. Ja mam taką sytuację z laptopem. W domu włączam wyszukiwanie sieci i znajduje
mi ileś w tym kilka bez hasła, niestety po połączeniu pisze że sygnał bardzo słaby i
net nie działa :)


Bardzo możliwe, ale łącze jednego osobnika, którego udało mi się "złapać" będąc na dworze wynosiło aż 67% (to nadal za mało?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 21:33, Hommicide napisał:

> Strzelam, że mimo iż widzi sieci, mają tak słabe połącznie że po prostu się z nimi
nie
> łączy. Ja mam taką sytuację z laptopem. W domu włączam wyszukiwanie sieci i znajduje

> mi ileś w tym kilka bez hasła, niestety po połączeniu pisze że sygnał bardzo słaby
i
> net nie działa :)

Bardzo możliwe, ale łącze jednego osobnika, którego udało mi się "złapać" będąc na dworze
wynosiło aż 67% (to nadal za mało?)


Możliwe że sieć ma typ zabezpieczeń których PSP nie obsługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do nowego PSP, najpierw ponarzekam. Analog 2x fail. Po pierwsze ja chcę dwa analogi! Po drugie, ten co jest wsadzili w jakieś dziwne miejsce. Wydaje się bardzo niewygodne, ale najpierw wolę sam sprawdzic. Sam wygląd jest średni, Sony stac na coś lepszego. No i mniejszy wyświetlacz, na szczeście nie dużo. Usunięcie UMD jest wg mnie dobrym posunięciem. Każdy chyba wie co w nim takiego złego się kryje. Na początku byłem przeciew elektroniczną dystrybucją gier, ale jeśli nadal będą pudełkowe wersje (pudełko, intrukcja i kod do ściągnięca gry) to jestem za. Druga sprawa, to wbudowana pamięc. 16 GB to dużo i tak szybko się nie zapełni ;] Do tego bluetooth. Jeżeli PSP go! będzie stosunkowo tanie (ponoc ma nie byc droższe niż np. wersja 3004) i wygodne lub nawet wygodniejsze (w co wątpię), to zastanowię się nad zmianą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 21:33, Hommicide napisał:

Bardzo możliwe, ale łącze jednego osobnika, którego udało mi się "złapać" będąc na dworze
wynosiło aż 67% (to nadal za mało?)


Musi być minimum 80% żeby połączylo.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>Usunięcie UMD jest wg mnie dobrym posunięciem.

Dnia 31.05.2009 o 23:01, MaccCry napisał:

Każdy chyba wie co w nim takiego złego się kryje. Na początku byłem przeciew elektroniczną

No właśnie ja nie wiem! Co takiego złego jest w UMD? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 19:13, Madoc napisał:


>Usunięcie UMD jest wg mnie dobrym posunięciem.
> Każdy chyba wie co w nim takiego złego się kryje. Na początku byłem przeciew elektroniczną

No właśnie ja nie wiem! Co takiego złego jest w UMD? ;)

Teoretycznie ogranicza objętość gry do bodaj 1,7 GB. Przez to np. w Metal Gear Solid Portable Ops nie ma podłożonych głosów w Codecu a zamiast filmików dostajemy wstawki komiksowe :/ Aczkolwiek ja tam wolę mieć grę na płycie niż "dożywotni dostęp do raz zakupionego tytułu w PSStore".

EDIT: no zapomniałem oczywiście o piractwie, ciekawe czy jak piratów przypili to nie znajdą sposobu na zripowanie gry z PSStore, czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy przy PL menu moglbym wgrac oryginalne, angielskie? (wiadomo, ze to nie jest full pl, brak polskiej czcionki, wiec dziekuje za takie cos :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować