PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 23.06.2008 o 19:06, Virus 500 napisał:

Co to jest ta temperatura AUX ?


aux to jest temperatura mostka polnocnego. Jednak glowy nie dam.
Taki wniosek wyciagnalem porownujac wyniki z everesta i programu S&M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 18:36, DJ Danielus napisał:

Jeżeli nic w tym czasie nie robiłeś to możesz mieć jakiś proces niepewny - masz 100%
użycie procesora. Przeskanuj go antywirem i np. SpyBotem oraz usuń zbędne rzeczy z autostaru.


Taki jak "Proces bezczynności systemu", który nawet teraz u mnie sięga 99%? Mówię "nawet teraz", bo po wyłączeniu kompa na jakiś czas i ochłodzeniu go wiatrakiem działa już jak należy... Więc chyba naprowadza to już na pewien trop "co jest grane?" :)

EDIT: z ciekawości odpaliłem jeszcze SpeedFana i teraz jednak faktycznie CPU Usage wisi na poziomie ok 1.6%. Więc może miałeś rację. Cokolwiek dziwne to :/ Może polecisz mi jakieś darmowe antywirusy, żebym mógł sobie zrobić pełny skan kompa i pozbyć się całego syfu, jaki się u mnie przez pół roku mógł nazbierać (bo przez ten czas tylko parę razy byłem w domu, a tak to inni domownicy korzystali z kompa)? W sumie Spybot Search&Destroy niczego nie wykrył, no ale kto wie...

20080623192053

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Misquamaqus mówi - to jest OK. Ale tak jak mówię - zdefragmentuj, wyrzuć niepotrzebne badziewie i przeskanuj. Z tych darmowych to myślę, że Avira AntiVir. Jeżeli chcesz tak "pełniej" (lepiej) to np. wersja trial NODa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 20:26, Virus 500 napisał:

Czyli ?? :| Nie wiem co to , proszę szczegóły ....
Oraz czemu taka temperatura ?


Czemu taka temperatura u Ciebie w speed fanie na aux ?. Tego nie wiem. Moze czujnik zle odczytuje a moze speed fan klamie a moze faktycznie masz grzejnik z mostka polnocnego.

Co do pierwszej fazy pytania to nie wiem o co biega. Co znaczy czyli ?. Jakie szczegoly ?.
Moze chodzi Ci o porownanie everest i S&M . Obydwa programy pokazuja temperatury z tym, ze w everescie byla roniez nazwa AUX a w S&M byla podana temperatura, ktora porownalem z ta z
aux i to musial byc mostek polnocny bo temperatura plyty glownej i procesora mialem wczesniej ustalona.

Najbardziej grzejacym sie elementem na mobo jest wlasnie mostek polnocny tym bardziej gdy sie robi OC.

W msi, ktora umarla smiercia tragiczna temperatura mostka osiagala 109 st C. Dopiero po zmianie chlodzenia na jakies przyzwoite temp. spadla do 73, ale to i tak juz bylo za pozno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 20:59, The-Darkest napisał:

A jak mozna sprawdzic temperature karty graf?:) mam AH3650 asusa, w CCC nie ma opcji
Ati Overdrive, ktos wie jak ja wlaczyc:)?


Np. poprzez program Ati Tool. Wyświetla temperaturę rdzenia i pamięci karty graficznej. Przy okazji pozwala też na podkręcanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 18:19, DJ Danielus napisał:

Mam pytanko - co to jest za funkcja IDE Detect Time Out?

chyba nie może znależć kontrolera/dysku (p)ATA (brak sterownika do tego 1?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 21:05, ziptofaf napisał:

Np. poprzez program Ati Tool. Wyświetla temperaturę rdzenia i pamięci karty graficznej.
Przy okazji pozwala też na podkręcanie.


Wlasnie jestem po deinstalacji:P uzywa 90% procka stoi w miejscu i pojawia sie tylko w pasku zadan i nic... Czy moze za krotko czekam?:) jak dlugo zbiera info o karcie? Bo mysli mysli i nic... A co z Ati overdrive?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 21:17, The-Darkest napisał:

Wlasnie jestem po deinstalacji:P uzywa 90% procka stoi w miejscu i pojawia sie tylko
w pasku zadan i nic... Czy moze za krotko czekam?:) jak dlugo zbiera info o karcie? Bo
mysli mysli i nic... A co z Ati overdrive?


Widać nie lubi się z twoją kartą - program sam w sobie jest dobry, ale nie radzi sobie z najnowszymi modelami najwyraźniej. A co do Ati overdrive - nie używam, więc nic o nim nie wiem. Za to możesz spróbować użyć Riva Tuner.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 21:10, sig. napisał:

> Mam pytanko - co to jest za funkcja IDE Detect Time Out?
chyba nie może znależć kontrolera/dysku (p)ATA (brak sterownika do tego 1?)

Hyh! Tylko powiedz jak to zrobić w Linuksie....Oprócz tego, że system ładuje się 7 minut to w niczym mi nie przeszkadza, bo wszystko działa... Ale fakt faktem pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: mój stary chce nagrać film z telewizji ale nagrywarka stacjonarna sie zjeb*** i chce jakoś nagrac na twardziela z pc-a ,znaczy podłączyć pc-a z tv ,jest taka możliwośc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 21:42, Logan10 napisał:

Mam pytanie: mój stary chce nagrać film z telewizji ale nagrywarka stacjonarna sie zjeb***
i chce jakoś nagrac na twardziela z pc-a ,znaczy podłączyć pc-a z tv ,jest taka możliwośc
?

potrzebny jest tuner tv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem: odłączyła mi się wtyczka, która łączy PieC z listwą. Podłączyłem w końcu (pomyliła mi się jedna, ale co tam) i sprawdziłem, czy wszystko dobrze "wetknięte" jest i tutaj problem. Miałem włączoną listwę (tj. prąd) no i naciskałem power w kompie sprawdzając, czy ta wtyczka. Jak już było ok to ze 3 razy włączałem i wyłączałem listwę.
Czy nie zepsuje się z tego powodu mój komputer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 21:54, sig. napisał:

> Mam pytanie: mój stary chce nagrać film z telewizji ale nagrywarka stacjonarna sie
zjeb***
> i chce jakoś nagrac na twardziela z pc-a ,znaczy podłączyć pc-a z tv ,jest taka
możliwośc
> ?
potrzebny jest tuner tv

A internet jaką powinien mieć prędkość ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. mam problem na który wcześniej nikt nie przyszedł z pomocą.Otóż gadu gadu coś kiepsko mi sie loguje ,znaczy przy starcie systemu sie noe loguje ,dopiero teraz za któryam razem się włączyło.Dlaczego są takie problemy z logowaniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się