PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

DJ Danielus łoj tu to jest problem bo jak sprawdzałam w lato temperaturę GPU to o ILE są to poprawne dane to było koło 60 stopni :/ i myślę,że to wina dziadowskiej obudowy z zasilaczem ok.230 W( w załączniku ) ,którą za niedługo wymieniam na Tracer Xeno z zasilaczem 450 W.Mam nadzieje ,że będzie pasować.

20070915190325

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 19:06, DJ Danielus napisał:

Hmm...
60 stopni to wcale nie tak znowu dużo jak dla karty graficznej, aczkolwiek może to być to lub
wina słabego zasilacza.


sorry pomylka 70 stopni teraz mam 60 C :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...Wole sama nie odkręcać kompa ,bo nie znam się na tym co gdzie jest przy okazji znajomego kiedyś poproszę żeby mi pomógł.Z tego co wiem na obudowie nie ma dziurek żadnych tylko jeden mały wentylatorek z tyłu.A na dodatek obudowa kopie jak jest włączony komputer :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 19:14, Kathrinee napisał:

Hmmm...Wole sama nie odkręcać kompa ,bo nie znam się na tym co gdzie jest przy okazji znajomego
kiedyś poproszę żeby mi pomógł.Z tego co wiem na obudowie nie ma dziurek żadnych tylko jeden
mały wentylatorek z tyłu.A na dodatek obudowa kopie jak jest włączony komputer :P


A komputer masz podłączony do takiego gniazdka z bolcem?
Jak nie to weź jakiś kabel i jeden koniec przyczep do obudowy np do śrubki a drugi do np grzejnika i ładunek powinien odpływać i więcej obudowa kopać nie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 19:14, Kathrinee napisał:

Hmmm...Wole sama nie odkręcać kompa ,bo nie znam się na tym co gdzie jest przy okazji znajomego
kiedyś poproszę żeby mi pomógł.Z tego co wiem na obudowie nie ma dziurek żadnych tylko jeden
mały wentylatorek z tyłu.A na dodatek obudowa kopie jak jest włączony komputer :P



Temperatura 60*C jest w zupełności przyzwoitą temperaturą dla grafiki. Przypominam, że próg zwalniania NVidia ustawia fabrycznie na 130*C, więc trochę Ci brakuje... Tym bardziej, że nie przypuszczam, żeby nawet po kilku godzinach grania przekroczyła 80*C.

Co do obudowy. Jeśli zależy Ci na tej właśnie to ok ale za żadne skarby nie bierz z zasilaczem, sorry, z wyrobem zasilaczopodobnym marki Tracer. Chyba, że nie szkoda Ci w razie czego spalenia całego kompa...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 18:49, czaja24 napisał:

najprawdopodobniej lampa ci sięskończyła albo układ wysokiego napięcia, możesz spróbować rozebrać
obudowę i poszukać pokręteł od kolorów. AHA sprawdź kabel sygnałowy czy jest dobrze podpięty
do karty albo czy nie jest przełamany na wejściu do monitora


Pokręteł od kolorów ten model najzwyczajniej w świecie nie ma. Dobierał się do niego tata (elektronik), jeżeli chodzi o "bebechy", wszystko jest okej (no chyba, że to wina samego kineskopu). W menu ustawień funkcji odnośnie kolorów brak, dlatego też szukam wskazówek co do trybów serwisowych itp. Sprawdzę jeszcze kabel, ale z nim chyba też wszystko okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 20:21, Santino93 napisał:

Ja mam takie pytanko : czy jak sformatuję dysk to mi z niego wszystko usunie ???


Tak, ale nie ostatecznie. Całkowicie likwiduje dane siedmiokrotny, tzw."niski" format (z pozycji DOSu). Niemniej jest on generalnie wystarczający przy reinstalacji systemu czy likwidacji danych w normalnym użytkowaniu.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 20:21, Santino93 napisał:

Ja mam takie pytanko : czy jak sformatuję dysk to mi z niego wszystko usunie ???

Oczywiście, że wszystko usunie...
Ale są programy, którymi można niektóre dany odzyskać. Resztę można odzyskać za grubą kasę w specjalnych laboratoriach.
Ale są również programy, które formatują tak że nie da rady tego odzyskać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 20:21, Santino93 napisał:

Ja mam takie pytanko : czy jak sformatuję dysk to mi z niego wszystko usunie ???

systemowym poleceniem? nie, zamaże tylko informacje co gdzie jest (do odzyskania w warunkach domowych). Jeśli natomiast użyjesz dobrego programu do trwałego usuwania danych (takiego co miejsce zajmowane przez pliki zapisze kilka razy, i to wg specjalnego algorytmu uniemożliwiającego softwarowe odzyskanie danych sprzed skasowania), to do odzyskania będzie potrzebna kupa czasu i mikroskop elektronowy (a i on nie zawsze pomoże)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 01:44, Mizioltoja napisał:

Czy mógłby mi ktoś pomóc z moim problemem??
link do posta którego wcześniej zamieściłem:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=11845


Nie mecz sie tylko zrob nowy system....ja wlasnie to zrobilem bo sciagnolem demko gry Eternal Teritory i zrobil sie syf...2 godzinki i mam wszystko od nowa zrobione i swiety spokoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 09:25, Papa dance1222 napisał:

Mam słuchawkę bluetooth do fona i bluetootha do kompa chciałbym przez nią pogadać na skype
ale nie mogę bo komputer jej nie widzi. Ma ktoś jakiś pomysł jak to zrobić żeby działało?


Dodaj po prostu nowe urządzenie bluetooth (tzw. parowanie urządzeń). Powinno być wykryte jako słuchawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się