Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dobrze, że dostałem jednoznaczną odpowiedź :D
Trudno. Widocznie gdzieś zginął w wojennej zawieruszy i bede miał tego jednego questa niewykonanego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2008 o 17:45, YahooPL napisał:

Ja mogę potwierdzić bo pomagałem mu tweakowac grę swego czasu i widziałem jak to wszystko
wyglądało. Dobrze, że już większość ludzi przeskoczyła problem sprzetu i nie muszę patrzeć
na takie twory :D

Bardzo dobrze, że możesz potwierdzić :D Taa... pamiętam do dziś te screeny :P Nieźle wtedy Gothic III wygląda, nawet jedynka miejscami jest lepsza xD

Matias16162
Na maxa w pełni znaczenia tego słowa raczej nie pograsz na 1280 ramach ;) Aczkolwiek średnio-wysokie są jak najbardziej prawdopodobne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 16:55, Ecko09 napisał:

nie ma to jak nielegalność ;P skąd masz? ;p


Ichi chi chi, zjedli Cię, a ja jeszcze na popitkę. ;-)

Fakt, jest jedno miejsce w Internecie, skąd można ściągnąć muzykę, ale to jest podobno legalne inaczej, więc sprawę przemilczę. Więc...

Dnia 19.02.2008 o 16:55, Ecko09 napisał:

nawet jakby się chciało komuś nielegalnie ściągać to i
tak są raczej nikłe szanse na to by znaleźć coś takiego.


...Mit.

Można to zrobić w inny, już zgodny z prawem sposób (jeśli będzie to tylko dla użytku własnego, nie publicznego).
Po pierwsze, wymagana jest gra. Następnie należy ściągnąć program G3 Archiv Explorer ( http://download.phx.pl/gothic/gothic3/G3Explorer.zip). W folderze z grą znajduje się katalog ''Data'' z plikami *.pak wewnątrz. Owym programem należy je otworzyć (w oknie programu Datei -> Offnen) - w ten sposób uzyskamy dostęp do plików w nich spakowanych. Aby wypakować dane należy dwukrotnie kliknąć na interesującą pozycję.
Pliki z muzyką, o ile dobrze pamiętam, posiadają format *.ogg, jednak można przekonwertować je bardzo prostym programem MeowMultiSound ( http://muzyka.idg.pl/ftp/pc_13923/MeowMultiSound%201.0.html).
Koniec. ;-) Mam nadzieję, że nie popełniłem żadnego błędu, gdyż dawno się tym nie bawiłem.

A tak po drodze...

Dnia 19.02.2008 o 16:55, Ecko09 napisał:

Rzadko staje w obronie Matiasa, ale
teraz musze mu przyznać rację.


:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 17:02, Ecko09 napisał:

Próbki, on nic nie wspomina o próbkach i raczej nie ma EK G3.


Na oficjalnej stronie gry "gothic3.com" są dostępne 2 utwory z soudtrucka.Na pewno jeszcze gdzieś , na jakimś portalu growym , widziałem przynamniej parę kompozycji.O ile nie chcę dyskutować o legalności muzyki na stronach prywatnych , o tyle mp3 umieszczone na oficjalnym www jako darmowe pliki , chyba można ściągać bez obawy o łamanie prawa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 18:23, Matix123 napisał:

Jakie miasta trzeba oczyścić z orków żeby król RHOBAR nauczył mnie jak zostać paladynem.

Miast nie musisz "czyścić" z orków, jedyne co musisz zrobić to zebrać 5 artefaktów Adanosa zanieść je Innosowi do Klasztoru wtedy Innos powie co masz zrobić, ale nim wypełnisz zadanie zlecone przez boga możesz pójść do Rhobara i nauczyć się od niego tej umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogniste puchary są zaznaczone na dołączonej mapie. Rhobar nauczy Cię umiejętności "Paladyn" tylko jeśli wybierzesz stronę Innosa w wojnie bogów (aby to zrobić musisz najpierw odnaleźć 5 artefaktów Adanosa).

20080219183125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra mam znowu trochę pytań:
Czy ktoś z was przeszedł całego Gothica 3 jak tak to co robiłeś przechodząc to a od czego zależy żeby przejść grę może od poziomu na którym się jest a jak dobrze myśle to który trzeba mieć poziom żeby przejśc grę. Czy trzeba być wykszałconym czyli mieć wszystkie umiejętności ? I właśnie nie wiem co trzeba zrobić żeby przejść grę ja myślę że chyba trzeba mieć jakiś poziom ale jaki ? No bo co trzeba zrobić żeby przejść ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 18:33, Karharot napisał:

Ogniste puchary są zaznaczone na dołączonej mapie. Rhobar nauczy Cię umiejętności "Paladyn"
tylko jeśli wybierzesz stronę Innosa w wojnie bogów (aby to zrobić musisz najpierw odnaleźć
5 artefaktów Adanosa).

Dzięki ale mugłbyś napisać liste bo nie zabardz sie orjętuje w mapce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 18:27, Matix123 napisał:

Napiszcie jeszcze liste gdzie znaleść puchary ogniste .

Cape Dun u Urkassa
Rakus koło Okary
U niewolnika w Monterze
Zapotek w Silden
Kopalnia w Geldern
Konrad w Trelis
Mag Ognia w Monterze
Paladyn w Vengardzie
Milten w klasztorze
Bandyci między Trelis , Bragą
Masil w Mora Sul
Paladyn przebywający razem z Yuseffem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lista znajduje się w lewym górnym rogu mapy. Same Ogniste puchary są zaznaczone na mapie jako białe kwadraty z symbolem żółtego kielicha w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 18:35, HEB napisał:

No dobra mam znowu trochę pytań:
Czy ktoś z was przeszedł całego Gothica 3 jak tak to co robiłeś przechodząc to a od czego
zależy żeby przejść grę może od poziomu na którym się jest a jak dobrze myśle to który
trzeba mieć poziom żeby przejśc grę. Czy trzeba być wykszałconym czyli mieć wszystkie
umiejętności ? I właśnie nie wiem co trzeba zrobić żeby przejść grę ja myślę że chyba
trzeba mieć jakiś poziom ale jaki ? No bo co trzeba zrobić żeby przejść ?


Mógłbyś napisać o co Ci chodzi bo tak zamotałeś że nie wiem co masz na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 18:35, HEB napisał:

No dobra mam znowu trochę pytań:
Czy ktoś z was przeszedł całego Gothica 3 jak tak to co robiłeś przechodząc to a od czego
zależy żeby przejść grę może od poziomu na którym się jest a jak dobrze myśle to który
trzeba mieć poziom żeby przejśc grę. Czy trzeba być wykszałconym czyli mieć wszystkie
umiejętności ? I właśnie nie wiem co trzeba zrobić żeby przejść grę ja myślę że chyba
trzeba mieć jakiś poziom ale jaki ? No bo co trzeba zrobić żeby przejść ?

Nie trzeba mieć określonego poziomu, ale wiadomo nie zakończysz gry na 1 poziomie główne misje dają sporo doświadczenia. Jak w każdym RPG nie trzeba mieć wszystkich umiejętności, a nawet się nie da. Udaj się jak najszybciej do Xardasa resztę on ci wytłumaczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Nie musisz posiadać wszystkich umiejętności aby ukończyć grę, ucz się jedynie tych które uważasz za przydatne (tzn. nie wydawaj PN na umiejętność posługiwania się łukiem jeśli zamierzasz się skoncentrować na walce wręcz).
2) Twoja postać poprzez zdobywanie wyższych poziomów staje się coraz potężniejsza, to zdecydowanie ułatwia wykonywanie zadań. Nie ma jednak żadnego wymagania względem poziomu aby ukończyć grę - podejrzewam że gdyby się naprawdę zawziąć i pomijać wszystkie questy poboczne oraz unikać walki kiedy się tylko da to można by ukończyć grę poniżej 20 poziomu postaci, choć oczywiście nigdy czegoś takiego nie próbowałem.
3) Najważniejszym questem w grze (który musisz ukończyć niezależnie od tego po której stronie się ostatecznie opowiesz) jest zdobycie 5 artefaktów Adanosa.

P.S.
Taka drobna rada: Pisząc posta postaraj się przywiązywać nieco większą wagę do konstrukcji zdania zwłaszcza do stosowania znaków interpunkcyjnych - zrozumienie twojej wypowiedzi w pierwszej chwili sprawiało mi pewne trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahaha. Dobrze powiedziane. Ecko09 teraz pewno się gotuje w środku :)
No z tym programem jest fajna zabawa można np. puścic sobie jakikolwiek dialog i słowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się