Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Mi przez te HDR gierka się trochę zacina znaczy się mniej płynniej działa, ale to może przez to, że pobierałem Runes of Magic. :D Ostatnio mnie jakoś naszło na gothica 3. Koszę sobie orków w okół Vengardu, ale chyba pominąłem jakąś grupkę, bo questa nie wykonałem. Próbuję także czyścić miasto moim pro wymiatającym łucznikiem, ale jak zginie jeden paladyn i "wieśniak" to nie mogę tak to pozostawić i szukam sposobu, by wszyscy przeżyli, więc trochę wolno to idzie. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 jeśli wogóle mi się uruchomi to na styk na najmniejszych detalach.
No i jeśli zainstalowałbym patche to czy wymagania jeszcze poszłyby w góre czy nie ma to wiekszego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie patche? Tzn. wersja. Dla mnie najlepszy jest najnowszy patch 1.73. On bardzo upłynnia grę, dodaje możliwość włączenia funkcji HDR i eliminuje bardzo dużo lagów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 09:10, 1096 napisał:

Gothic 3 jeśli wogóle mi się uruchomi to na styk na najmniejszych detalach.
No i jeśli zainstalowałbym patche to czy wymagania jeszcze poszłyby w góre czy nie ma
to wiekszego znaczenia.


Nie, nie... Nie polecam tego patcha. W nim są poprawki graficzne więc to na pewno pomniejszy Ci liczbę fps. Zainstaluj 1.72, lub 1.6. Mi bardzo dobrze grało się na obu tych patchach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 10:24, 1096 napisał:

a jakiego masz kompa ???


Obecnie dość mocnego(kupiłem go 3 miech.temu) , a poprzedni komputer miał taki sprzęt: INVIDA 6600 256 mb, procesor 1.3 GHz (nawet nie wiem czy dwu rdzeniowy.) 1gb RAM. Na takim sprzęcie grało mi się dobrze, tylko gra się dość długo wczytywała, lekkie przycinki, ale... Zauważyłem, że na starym kompie miałem miej bugów.

Aha. Po instalacji proponuje wykonać : Usunąć nie potrzebne gry i programy, zrobić Defragmentacje, i na końcu przeskanować 2 programami anty-wirusowymi komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 12:48, Karol44 napisał:

lekkie lagi na takim kompie ;-) ja na swoim w podpisie to mam lekkie lagi a na twoim
na takiej karcie to lagi powinny być co chwila .


Jak ma się ogarnięty komputer to nie jest tak źle. Może przesadziłem z tymi lekki lagami, ale mówię, nie było tragedii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na kompie nic nie mama hehe (no oprócz kilka programów razem 10 ikonek na pulpicie i powyżej 180 giga wolnego
miejsca na dyskach a gra sie tak samo dławi jak na zapchanym kompie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, czy Wam też po włączeniu tych bajerków świetlnych z najnowszego pacza gierka zaczęła się ścinać ? Wcześniej działała niemal płynnie, a ostatnio po włączeniu tych bajerów mam czasami spadki płynności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 22:07, Albii napisał:

Pytanko, czy Wam też po włączeniu tych bajerków świetlnych z najnowszego pacza gierka
zaczęła się ścinać ? Wcześniej działała niemal płynnie, a ostatnio po włączeniu tych
bajerów mam czasami spadki płynności.


Ja nie grałem, na tym patchu, ale chyba każdy bajer coś kosztuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 21:12, Gorn006 napisał:

jak można wypakować tekstury z gothic 3 aby je później przerobić


Zabawa programem G3 Archiv Explorer i później G3PakDir.

->Piotrek
Trzeba być nie z tej planety żeby przed babraniem się w poważnych rzeczach nie zrobić sobie backupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 21:12, Gorn006 napisał:

jak można wypakować tekstury z gothic 3 aby je później przerobić


Przed kombinowaniem radzę zachować gdzieś pliki które będziesz podmieniać, ja też chciałem się tym pobawić i wszystko spie... - rdzieliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 22:46, Piotrekmysza napisał:

Ja nie grałem, na tym patchu, ale chyba każdy bajer coś kosztuje...

Pewnie tak, ale kilka osób też mówiło, że ten pacz poprawił płynność działania u nich gry, więc lepiej się dowiedzieć jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie mam kolejne pytanie :) Zainstalowałem sobie najpierw patcha 1.70 i nie powiem znacznie upłynnił grę, tylko że grafika stała się mniej szczegółowa, wszystko w oddali było bardziej rozmazane, pomimo że rozdzielczość była bez zmian i szczegółowość ustawiona na maksa. Teraz zainstalowałem patcha 1.73 gra strasznie się tnie, a grafika jest bez zmian, tak samo skopana jak na wersji 1.70. Dodatkowo mam pytanie co oznacza alternatywny balans, tzn co robi w praktyce? Piszecie że można uruchomić dodatkową opcję związaną z grafiką, jak o zrobić, w opcjach głównych gry tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alternatywny Balans nie pozwala ci rozwinąć "pro" postaci na powiedzmy 75 lvlu. Za questy dostajesz mniej expa, za potwory również. Ja gram na wyłączonym AB i tobie też to radzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 09:05, Corporal napisał:

Witam ponownie mam kolejne pytanie :) Zainstalowałem sobie najpierw patcha 1.70 i nie
powiem znacznie upłynnił grę, tylko że grafika stała się mniej szczegółowa, wszystko
w oddali było bardziej rozmazane, pomimo że rozdzielczość była bez zmian i szczegółowość
ustawiona na maksa. Teraz zainstalowałem patcha 1.73 gra strasznie się tnie, a grafika
jest bez zmian, tak samo skopana jak na wersji 1.70.


Jeżeli bardzo Ci przeszkadza ta szczegółowość...

Patch 1.73 - co by tu o nim powiedzieć... Gówno. Poprawia parę niedoróbek graficznych, co znacznie obniża liczbę fps. Osobiście nikomu nie polecam.

A próbowałeś patcha 1.72 ? Z tą szczegółowością będzie raczej to samo, ale powinno poprawić Ci płynność gry.
Możesz również skorzystać z patcha 1.6 - do niego nie miałem większych "ale"...

edit: Na twoim miejscu zainstalował bym 1.72 i dał spokój z tą grafiką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 09:05, Corporal napisał:

Witam ponownie mam kolejne pytanie :) Zainstalowałem sobie najpierw patcha 1.70 i nie
powiem znacznie upłynnił grę, tylko że grafika stała się mniej szczegółowa, wszystko
w oddali było bardziej rozmazane, pomimo że rozdzielczość była bez zmian i szczegółowość
ustawiona na maksa. Teraz zainstalowałem patcha 1.73 gra strasznie się tnie, a grafika
jest bez zmian, tak samo skopana jak na wersji 1.70.


Piotrekmysza ma sporo racji w tym co mówi. Patch 1.73 dodaje wiele efektów graficznych, które tylko spowalniają rozgrywkę - rozmazywanie w ogniu, wiatr nie przenika przez budynki.
Osobiście polecam 1.72 - nie znalazłem, żadnych większych błędów i można włączyć alternatywny balans.

Dnia 26.12.2009 o 09:05, Corporal napisał:

Dodatkowo mam pytanie co oznacza alternatywny balans, tzn co robi w praktyce?

Alternatywny balans jak sama nazwa wskazuje zmienia większość parametrów w grze - obrażenia broni, siłą ataku przeciwników, doświadczenie za zadania oraz SI przeciwników.
Zmiana w SI jest widoczna ponieważ normalnie bez patcha atakowanie miast wyglądało jak ubój w rzeźni ;-)
Orkowie z całego miasta podchodzili wężykiem po 20, a ty tylko je tłukłeś jeden po drugim.
Z balansem orkowie stali się na tyle mądrzy, że wbiegając "na żywioł" do miasta z bronią orkowie tak mnie okrążyli, że z przodu było ich z 10, a reszta obiegając budynki oblazła mnie z każdej strony i zamiast walczyć 2 na raz uciekałem przed 9 otoczony z każdej strony.

Dnia 26.12.2009 o 09:05, Corporal napisał:

Piszecie że można uruchomić dodatkową opcję
związaną z grafiką, jak o zrobić, w opcjach głównych gry tego nie ma.

Tak, jest to w opcjach. Ale w przypadku gdy tnie ci się 1.73 to nie polecam tego włączać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się