Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

A ja mam klopot z FF;/ Nie moge nic dodac do ulubionych, klikam w zakladki, chce dodac jakas strone i nic;/ nie dodaje;/ Ma ktos na to jakies rozwiazanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 22:52, NuGGet napisał:

A ja mam klopot z FF;/ Nie moge nic dodac do ulubionych, klikam w zakladki, chce dodac jakas
strone i nic;/ nie dodaje;/ Ma ktos na to jakies rozwiazanie?


Eee... Próbowałeś wcisnąć CTR+D? :)
I trochę więcej informacji, co się dzieje. Nie wiem jak u innych, ale moja kryształowa kula się zepsuła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2007 o 23:13, rob006 napisał:


Eee... Próbowałeś wcisnąć CTR+D? :)


Probowalem i nie dziala;/

Dnia 08.05.2007 o 23:13, rob006 napisał:

I trochę więcej informacji, co się dzieje. Nie wiem jak u innych, ale moja kryształowa kula
się zepsuła :D


Poprostu jak chce cos dodac do zakladek to mi tego nie dodaje, klikam na ok i nic;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 23:14, NuGGet napisał:

Poprostu jak chce cos dodac do zakladek to mi tego nie dodaje, klikam na ok i nic;/


Hmm, możliwe, że dodaje, tylko w takim miejscu, że tego nie widzisz. Przeszukaj dokładnie zakładki - może gdzieś tam są.
U mnie nie ma żadnych problemów. Wersja 2.0.0.3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mialem doniedawna strara wersje firefoxa a po zainstalowaniu nowej 2.o mam problem z reklamami ktorego wczesniej nie mialem:/wyskakuja caly czas na onecie itd :/ jak moge je zablokowac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 12:56, żyrafa napisał:

mialem doniedawna strara wersje firefoxa a po zainstalowaniu nowej 2.o mam problem z reklamami
ktorego wczesniej nie mialem:/wyskakuja caly czas na onecie itd :/ jak moge je zablokowac??


Narzędzia => Opcje => Treść => Zablokuj wyskakujące okna. Zainstaluj też sobie wtyczkę "Adblock". Powinno pomóc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 12:56, żyrafa napisał:

mialem doniedawna strara wersje firefoxa a po zainstalowaniu nowej 2.o mam problem z reklamami
ktorego wczesniej nie mialem:/wyskakuja caly czas na onecie itd :/ jak moge je zablokowac??

Chcesz pozbyć się problemu raz na zawsze wgraj sobie rozszerzenie NOSCRIPT. Powoduje ono, że każda strona czy podstrona, której jawnie nie odblokujesz używania skryptów (95% to reklamy) nie będzie ich uzywać i będzie działać tak jak czysty kod html. Nie muszę tez chyba dodawać, że przy pozbawionym bugów parserze html (gecko) zawartym w FF możliwość, żeby jakieś paskudztwo wpakowało Ci się przez Web jest równe ZERO.

To rozszerzenie ma jeszcze jedną zaletę. Bardzo często witryny z reklamami mają miejsca źródłowe tych reklam i innych elementów na innych serwerach niż ten z adresu. Możesz więc odblokować stronę, która Cie interesuje, tak aby działał javascript (np. strona sklepu lub banku, a nawet ogólny portal internetowy taki jak onet czy wp), a wszystkie inne reklamy z pozostałych serwerów po prostu nie będą dla Ciebie istnieć (bo będą nadal zablokowane). Przy okazju dowiesz się jak strony są pozawalane obca zawartością, której nawet byś nie podejrzewał - liczniki odwiedzin tj. Adstat, to najdrobniejszy przykład (możesz je też indywidualnie blokować lub nie).
Dopiero z tym rozszerzeniem osobiście mogę polecić danie komuś do ręki własnego kompa, żeby mógł jeździć po internecie (oczywiście blokując ściąganie exeków mechanizmami FF).

Noscript nie wyklucza działania ani wbudowanego blokera javascriptu (chociaż noscript ma najwyższy priorytet), ani innych rozszerzeń typu adblock, które przydają się na portale typu Onet lub sklepy, które same z własnego serwera pchają reklamy. W takim wypadku odblokowujesz jedną witrynę i pozwalasz działać antyreklamiarzom i częściowemu ograniczaniu javascriptu przez FF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pduży problem. Przekształciłem XP w Vistę i uruchamiam Firefoxsa, a tu nagle cała strona chodzi w dół i w górę. Chcem sprobować przeinstalować Firefoxsa tylko nie wiem czy usuwając usunę też zakładki. Możecie mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 14:02, legenda27 napisał:

Mam pduży problem. Przekształciłem XP w Vistę i uruchamiam Firefoxsa, a tu nagle cała strona
chodzi w dół i w górę. Chcem sprobować przeinstalować Firefoxsa tylko nie wiem czy usuwając
usunę też zakładki. Możecie mi pomóc?


Jeśli chcesz przeinstalować FF - nie ma problemu. Otwierasz FF, wybierasz po kolei: Zakładki->Zarządzaj zakładkami->Plik->Eksportuj. Następnie podajesz miejsce, gdzie ma zostać zapisany plik zawierający zakładki (będzie się nazywał "bookmarks". Po ponownym zainstalowaniu FireFoxa postępujesz podobnie. Wybierasz po kolei: Zakładki->Zarządzaj zakładkami->Plik->Importuj a następnie wskazujesz wcześniej zapisany plik "bookmarks". I tyle. Wszystkie zakładki zachowasz.
Co zaś do przekształcania XP w Vistę używając UX Theme Patchera lub Vista Customisation Pack. Wielokrotnie padały już informacje, że tego typu programy zmieniają jeden z najważniejszych plików systemowych, shel32.dll, czyli bibliotekę powłoki systemowej. Z tego co się orientuję jest to nieodwracalne. Jedynym rozwiązaniem w przypadku niepowodzenia jest reinstalacja systemu. Także..... Miłej pracy.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2007 o 13:17, Olamagato napisał:

Chcesz pozbyć się problemu raz na zawsze wgraj sobie rozszerzenie NOSCRIPT.



nieznam sie zabardzo na tych sprawach wiec jakbys mogl powiedziec jeszcze mi jak moge wgrac sobie te rozszerzenie ??;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

noscript moze powodowac bledy przy korzystaniu z bankowosci internetowej wiec ja tego dodatku nie polecam

zainstaluj sobie adblock plus :) i wsadz dowolna subskrybcje z filtem z reklamami :) reklam widziec nie bedziesz a jesli nawet to wystarczy jak klikniesz na taka prawym przyciskiem i zaznaczysz adblokuj :) - podobnie postepujesz z 99% banerow flash (jesli sie jakis przedrze rzecz jasna przez filtr)

adblock plus ma ta przewage nad adblockiem ze zjada praktycznie wszystkie reklamy oraz nie powoduje bledow z ich usunieciem (korzystajac z adblocka czasami zdarzalo mi sie usunac relame ale ona wciaz byla tyle ze niewidoczna i nie moglem np zaznaczac tekstu czy kliknac w odnoscik gdyz "duch" reklamy zajmowal miejsc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 10:02, morthi napisał:

noscript moze powodowac bledy przy korzystaniu z bankowosci internetowej

Tak jak każdej strony, która używa skryptów. Przecież to oczywiste, że takie strony się odblokowuje.

Dnia 11.05.2007 o 10:02, morthi napisał:

zainstaluj sobie adblock plus :)

Przecież adblock robi prawie dokładnie to samo co noscript tylko próbuje ze skryptu zablokować pojedyncze operacje co czasem nie wychodzi więc reklama wtedy i tak się pojawia.
Różnica jest taka, że nosript w ogóle nie próbuje uruchomić okaleczonego skryptu, a adblock tak. Moim zdaniem to własnie adblock jest bardziej niebezpieczny dla stron bankowych ponieważ jeżeli nie pozwala uruchomić skryptów to w całości. Jakie efekty może powodować częściowo działający skrypt tego często nikt nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie adblock plus swietnie dziala - jedyny problem jaki mialem to z adblockiem zwyklym ktory blokowal stronke konfiguracyjna liveboxa (o dziwo) wszystkie inne strony lacznie z bankami i domami maklerskimi dzialaja mi be zarzutu - za to kiedy korzystalem z noscripta mialem problemy z logowaniem sie do domu maklerskiego - byc moze nie umialem czegos ustawic nie wiem - przy adblock plus nie musze niczego ustawiac oprocz subskrypcji filtra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 09:57, żyrafa napisał:

nieznam sie zabardzo na tych sprawach wiec jakbys mogl powiedziec jeszcze mi jak moge wgrac
sobie te rozszerzenie ??;)

Tak jak wszystkie inne - wchodzisz w narzędzie/rozszerzenia/Pobierz więcej rozszerzeń i tam na stronie od razu go widzisz wśród pieciu najpopularniejszych rozszerzeń (jest tam tez adblock plus). Nic nie przeszkadza, żeby wgrać sobie oba.
Byle pamiętać, że siła zabezpieczeń przed reklamami i stonami z wirusami jest w kolejności od najsłabszego taka: Ustawienia blokowania skryptów w FF > adblock plus > noscript.
Jeżeli strona jest przyblokowana przez nocript, to nie ma co blokować adblock plus i FF, a jezeli reklamy przyblokuje adlock plus na stronie niezablokowanej przez noscript, to nie ma co blokować sam FF bo adblock robi to samo tylko w większym stopniu lub wybiórczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 11:28, morthi napisał:

za to kiedy korzystalem z noscripta mialem problemy z logowaniem sie do domu maklerskiego - byc moze nie umialem czegos ustawic

Oczywiście nie odlokowałeś strony, co robi się przez kliknięcie w prawym dolnym rogu strony i wybranie "odblokuj z [...]" (nazwa domeny). Żadna strona bankowa, ani sklepu internetowego nie będzie działać ponieważ uaktywnia się na nich skrypt pozwalający się zalogować hasłem, które jest szyfrowane i przesyłane na serwer. To samo dotyczy wszystkie elementów, które zmeniają się tylko po najechaniu myszką (bez kliknięcia - czyli wszelkie menu, bajery graficzne itp.). To wszystko są skrypty lub programy (java, flash, w IE również żywy kod maszynowy czyli Active X).

Dnia 11.05.2007 o 11:28, morthi napisał:

nie wiem - przy adblock plus nie musze niczego ustawiac oprocz subskrypcji filtra

Oczywiście, że jeżeli nie musisz niczego robić, to masz nad tym taką kontrolę i ochronę jakiej oczekujesz, czyli żadną. Dlatego adblock służy i jest skuteczny wyłącznie na reklamy (o ile kod na stronie naprawdę jest reklamą, a nie robalem służącym do włamywania się).
Noscript dla odmiany jest skuteczny na wszystko. Oba rozszerzenia służą po prostu innym celom tyle, że noscript blokuje również reklamy jako efekt uboczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie tej przeglądarki. Niedawno przerzuciłem się na Firefoxa z Opery i brakuje mi w nim jednej opcji ... Mianowicie opcji takich jak panele czy kaskada. Chodzi o o że np. ekran jest przedzielony na pół i widzę dwie lub więcej kart jednocześnie. Czy jest może jakaś wtyczka która dodaje tą opcję ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja takze mam pytanko. jak usunac na stale belke widoczna na gorze firefoxa?? Szczegoly na obrazku. Jak go klikne zamknij to znika ale przy nastepnym uruchomieniu znowu sie pojawia. Cóż z tym zrobic??

20070512103223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 10:32, Erton napisał:

ja takze mam pytanko. jak usunac na stale belke widoczna na gorze firefoxa?? Szczegoly na obrazku.
Jak go klikne zamknij to znika ale przy nastepnym uruchomieniu znowu sie pojawia. Cóż z tym
zrobic??

Musiałeś coś instalować. Ja w ogóle takiej belki nie miałem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2007 o 10:34, kolektor napisał:

Musiałeś coś instalować. Ja w ogóle takiej belki nie miałem ...

No coś zainstalowalem, tylko nie wiem co.... a nie wiesz moze jak ogolnie usunac byle jaka belke??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować