Zaloguj się, aby obserwować  
pitors89

Napisy.org zamknięte!

243 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2007 o 22:53, morthi napisał:

zgodnie z ustawa o radiofonii i telewizji "podatekl" czy tez "haracz" nalezy sie panstwu za
posiadanie odbiornika telewizyjnego (czyli nie karty telewizyjnej czy tez dvd wyposazonego
w tuner telewizyjny) opraz odbiornika radiowego

chcesz czy nie - telewizja i radio sa platne


Pod warunkiem że jest się posiadaczem jedynego odbiornika w lokalu. Jeeli lokal zamieszkuje kilka osób ze sobą spokrewnionych to wystarczy że jedna z nich opłaca abonament. Tak jest w moim przypadku.
Wracając do tematu: w którym momencie popełniam przestępstwo ściągając Prison Break emitowany w amerykańskiej ogólnodostępnej stacji Fox a u nas na Polsacie? Obie stacje nie są płatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie powiedzialem ze oni nie zlamali prawa jak rowniez nie twierdze ze zlamali - uwazam ze na chwile obecna jest o wiele za wczesnie by ferowac takie wyroki - praktycznie nie posiadamy zadnych informacji oprocz tych ktore zostaly upublicznione przez policje oraz samych zatrzymanych wiec trudno powiedziec cos wiecej w tej sprawie

@malpka
zakladajac ze pobierasz serial przez siec p2p to jednoczesnie go udostepniasz a to w mysl polskiego prawa jest niedozwolone. Jesli pobierasz jednak serial z legalnego zrodla (np od wlasciciela praw autorskich zwiazanych z utworem) i jednoczesniej go nie rozsylasz dalej wtedy droga wolna

W przypadku programow telewizyjnych mamy doczynienia z licencja na wyswietlanie danego utworu na bardzo scisle i dokladnie opisanym obszarze (no na terenie polski) w przypadku zbyt silnych nadajnikow przy granicach kraju stacja telewizyjna musi doplacac wlascicielowi praw badz tez liczyc sie z karami na nia nalozonymi - tak wiec skoro serial jest emitowany na terenie usa w tv (a nie rpzez internet) a Ty go ogladasz w polsce uprzednio go pobierajac z sieci (nie z legalnego zrodla ktore wykluczylismy) to naruszasz prawa autorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 22:59, malpka napisał:

Wracając do tematu: w którym momencie popełniam przestępstwo ściągając Prison Break emitowany w amerykańskiej ogólnodostępnej stacji Fox a u nas na Polsacie? Obie stacje nie są płatne.


Ty się zgrywasz z tym bezpłatnym Polsatem? czy naprawdę nie umiesz tego pojąć? Nie ma czegoś takiego jak bezpłatna telewizja... płacisz kablówkę albo spółdzielnia ma odpowiednią umowę i jest to wliczone w czynsz, albo płacisz abonament... i to jest PŁATNA telewizja, tzw komercyjna.
Jeśli chodzi o Twoje pytanie: wyłączne prawo do emisji posiada Polsat, na sprzedaż DVD bodajże Imperial, więc jak ściągasz epizody z sieci, to je kradniesz. Nie umiesz tego pojąć?
Ps. czy Twoje biadolenie o córce to była brednia? podejrzewam, że masz może z 15 lat maksymalnie... :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

15 lat kończyłem w momencie gdy premierem był Jaruzelski. W którym konkretnie miejscu Polsat albo TVN jest płatny. Nie rozumiem tego do końca. Jest jakieś okienko na poczcie w którym płaci się abonament? Jak rowiązano kwestię druków? Z regóły rachunki płacę przez Polcard, wiesz może jaką biorą prowizję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 23:25, malpka napisał:

15 lat kończyłem w momencie gdy premierem był Jaruzelski. W którym konkretnie miejscu Polsat
albo TVN jest płatny. Nie rozumiem tego do końca. Jest jakieś okienko na poczcie w którym płaci
się abonament? Jak rowiązano kwestię druków? Z regóły rachunki płacę przez Polcard, wiesz może
jaką biorą prowizję?


Wytłumaczę Ci to łopatologicznie. Polsat odkupuje prawa od producenta i jest wyłącznym dystrybutorem na terenie polski. Na ewentualnych reklamodawcach uzyskuje to, że Ty nie musisz płacić abonamentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli twierdzisz że 30 milionów Ameryknów oglądających z zaprtym tchem Gotowe na Wszystko nie przełacza odbiorników na reklamach? Czy znasz kogoś kto tego nie robi? Czy w tym momencie nie okradają przykładowo Polsatu? oglądasz Prison Break, wychodzisz na reklamach bądź przełączasz kanał. Polsat nie zarabia. Nie widzisz analogii pomiędzy tobą a mną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 23:30, Marius77 napisał:

Wytłumaczę Ci to łopatologicznie. Polsat odkupuje prawa od producenta i jest wyłącznym
dystrybutorem na terenie polski. Na ewentualnych reklamodawcach uzyskuje to, że Ty nie musisz
płacić abonamentu.

Buehehehe a to dobre. A wiesz jaka jest definicja dystrybutora? Bo chyba raczej nie wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 23:23, hans olo napisał:

Polecam lekturę konwencji berneńskiej (ale nie tej o zwierzątkach).


:] troszkę nieaktualna jest ta konwencja, ale dzięki za polecenie i uważam, że ma sie nijak do zamknięcia serwisu. Dziadku ortografie czemu nie karcisz Towarzysza malpki? taki stary jest, a takie błędy popełnia :P i na dodatek nie pojmuje co znaczy opłata abonamentowa... ach zapomniałem, że on już płaci kartą...
Dobra koniec spamu, bo Budo zaraz wleci z miotłą, albo z rózgą :P hyhy
Acha, napisy.info i animesub.info zawiesiły również działalność... ciekawe czy ze strachu czy prewencyjnie? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 23:34, greg_f napisał:

:] troszkę nieaktualna jest ta konwencja,

Konwencja jest jak najbardziej aktualna i obowiązująca

Dnia 18.05.2007 o 23:34, greg_f napisał:

ale dzięki za polecenie i uważam, że ma sie nijak
do zamknięcia serwisu.

Chodzi mi o Twoje rozumowanie, a nie o samą sprawę serwisu.

Dnia 18.05.2007 o 23:34, greg_f napisał:

Dobra koniec spamu, bo Budo zaraz wleci z miotłą, albo z rózgą :P hyhy
Acha, napisy.info i animesub.info zawiesiły również działalność... ciekawe czy ze strachu czy
prewencyjnie? ;]

Co za nowość. Są pewne serwisy, które juz wrócily do normalności, ale to w tej chwili total underground i pozostawię to dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polcard to nie tylko płatności kartą. Jak wstaniesz rano do szkoły to może pani wychowaczyni ci to wytłumaczy. A napisy.info jeszcze działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 23:34, malpka napisał:

Czyli twierdzisz że 30 milionów Ameryknów oglądających z zaprtym tchem Gotowe na Wszystko nie
przełacza odbiorników na reklamach? Czy znasz kogoś kto tego nie robi? Czy w tym momencie nie
okradają przykładowo Polsatu? oglądasz Prison Break, wychodzisz na reklamach bądź przełączasz
kanał. Polsat nie zarabia. Nie widzisz analogii pomiędzy tobą a mną?


Polsat zarabia, bo do tej pory funkcjonuje. Biznes polega na tym, że bilans ma się zgadzać. Są wykresy oglądalności, także reklam.
Co do mnie. Trafiłeś kulą w płot. Prisin Break i Lost znam tylko z nazwy. W TV oglądam mecze Ligi Mistrzów i wżeniejsze wydarzenia sportowe "na żywo". Góra 10 godzin na tydzień. Naprawdę mam ciekawsze zajęcia aniżeli oglądanie seriali. Ostratni który mnie fascznował to było "Miasteczko Twin Peaks" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 23:34, greg_f napisał:

Acha, napisy.info i animesub.info zawiesiły również działalność... ciekawe czy ze strachu czy
prewencyjnie? ;]


Dziś jeszcze sprawdzałem i napisy.info działały. Nie wiem jak ze ściąganiem ale to inna sprawa. Ale looknij na to http://hatak.pl/index.php?page=27 - przeczytaj nicki tłumaczy odpowiedzialnych za 3x21 :P I przeczytaj też info na stronie głównej ;)
Z animesub.info korzystam i ja i wielu innych fanów anime, byc może i ty (chocby do Bleacha czy Claymore :P). Można stamtąd ściągac napisy, trzeba tylko znac sposób :D Zresztą tam ludzie teraz załatwiają napisy od autorów przez priva, ale obejście systemu nie jest wcale takie trudne (wręcz banalnie łatwe, ktoś dał info jak to zrobic na forum i w komentach, jednak zostało to usunięte).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 23:40, hans olo napisał:

Chodzi mi o Twoje rozumowanie, a nie o samą sprawę serwisu.


Prosiłbym jaśniej... czy jest coś nie tak z moim sposobem rozumowania?

Jeśli zaś chodzi o aktualność konwencji to chodziło mi, że nijak się ona ma do kwestii tłumaczenia i rozpowszechniania materiałów, których podłożem są własności audiowizualne, z prostego powodu jest ona z lat 80 XIX-wieku :\
Aktualniejsza i dotycząca tematu jest ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych, również są tu uwzględnione wyroki Trybunału dotyczące interpretacji i niezgodności w ustawie. Ogólnie uważam, że powinna być uaktualniona, mamy przecież 21 wiek.
http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU19940240083

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 23:53, greg_f napisał:

> Chodzi mi o Twoje rozumowanie, a nie o samą sprawę serwisu.

Prosiłbym jaśniej... czy jest coś nie tak z moim sposobem rozumowania?

Tak. Poczytaj o utworach nieopublikowanych.

Dnia 18.05.2007 o 23:53, greg_f napisał:


Jeśli zaś chodzi o aktualność konwencji to chodziło mi, że nijak się ona ma do kwestii tłumaczenia
i rozpowszechniania materiałów, których podłożem są własności audiowizualne, z prostego powodu
jest ona z lat 80 XIX-wieku :\

Ale jest zaktualizowana i ratyfikowana przez Polskę.

Dnia 18.05.2007 o 23:53, greg_f napisał:

Aktualniejsza i dotycząca tematu jest ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych, również
są tu uwzględnione wyroki Trybunału dotyczące interpretacji i niezgodności w ustawie. Ogólnie
uważam, że powinna być uaktualniona, mamy przecież 21 wiek.
http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU19940240083

Owszem. Ustawa zawiera prawa zawarte w konwencji. Jednak konwencja jest pełniejsza pod pewnymi względami (stoi w pewnych paragrafach ponad ustawą, dlatego poleciłem konwencję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ANSI to nie wiem czego się boją... wszystko jest tam legalne
A propos Hatak.pl :Niech napiszą skąd mieli pliki źródłowe tych odcinków właśnie ":)" hyhy, a nie wypisują jakieś teksty o "twórczości"... Jeśli chodzi o zarzuty... to nie jest tak, że po 24 godzinach powinien prokurator je złożyć? Jak to zrobi, to całą tą sprawę pierwsze zbada Zespól do Spraw Przeciwdziałania Naruszeniom Prawa Autorskiego i Praw Pokrewnych, a potem pewnie będzie jakaś sensowna rozprawa...
@Hans olo >> wiem o co Ci chodzi i faktycznie była nowelizacja w 2006 roku :] jednak te 14 godzin na nogach robi swoje (czyt: płaszczenie tyłka przed kompem)
@malpka >> nie chcę już z Tobą na ten temat dyskutować... załóż może osobny topic o bezpłatnej telewizji, pewnie będziesz miał duży ruch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zamknięcie stron udostępniających tłumaczenia tekstów piosenek. W zasadzie od momentu gdy mam tłumaczenia całej dyskografii Kyuss nie odczówam ochoty by kupić ich płyty.
Idźmy dalej. A co ze spolszczeniami gier? Idę o zakład że lokalizacje Civ4, KoTOR 2, Thief 1 i 2 a ostatnio Fahrenheit napędziły piratom tłumy klientów. No i nie zapomnijmy o tłumaczeniach gier konsolowych z Final Fantasy 7 i 9 na PSX na czele. Nie dość że spolszczenia powstały bez zgody autorów softu, to są jeszcze rozpowszechniane i przez instalację ingerują w kod programu. Ojej, to chyba przestępstwo. Ale, skoro ten proceder trwa tak długo, to dlaczego ty i twoi koledzy krzyżowcy nie zawiadomili o tym kogo trzeba? Nie walczysz o lepszą polskę dla nas wszystkich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

troche to dziwne jesli np ściagam sobie z jakiejs strony film,anime itd (ściagam nie udostepniajac to legalne jest) ktorego w polsce nie ma to dlaczego nie moge sobie sciagnac sobie polskich napisow.A tak wogole czy jesli tworze napisy do filmow itd. to ja mam do nich prawa autorskie, prawda? to jesli je udostepniam w sieci to jest przestepstwo ze udostepniam moje dzielo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawo autorskie i licencje na filmy i muzykę są pełne durnych paradoksów. Fryzjer płaci ZAiKSOWi haracz za to że w pracy słucha radia. W zasadzie każdy film w licencji ma wyszgególnione zakazy: nie wolno wypożyczać, kopiować, robić publicznych pokazów. I jak trafi się prokurator/policjant analfabeta to posadzi człowieka który pożycza jak leci swoim znajomym film/płytę z muzyką lub robi imprezę na kilka bloków. W tym ostatnim przykładzie, mjąc wyjątkowego pecha, podpadnie pod imprezę masową i posadzą go za niepłacenie tantiem ZAiKSOWi.

A najciemniej pod latrnią. Nie jest tajemnicą że policjanci i strażnicy miejscy dostają pirackie oprogramowanie, muzykę i filmy od handlży na rynkach tylko dlatego by dali im spokój. Na wielu posterunkach policjanci pracują na własnych przyniesionych z domu kompach. Nie sądzę by mieli na nich oryginalny Windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować