Zaloguj się, aby obserwować  
pitors89

Napisy.org zamknięte!

243 postów w tym temacie

Nie ta strona to inna, będą powstawać następne. A sprawę zamykania w pace za napisy uważam za kabaret, a nie sukces polskiej policji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 15:45, Ardaren Ziom napisał:

Ja p[m] -.- Zamknijcie mnie tez w koncu tlumaczylem text piosenki na szubienice ze mna
:D Ahh ta Polska -.-

Używajmy jezyka polskiego. Ale tak przy okazji to nie Polska tylko UE i nasz traktat akcesyjny "wywalczony" przez SLD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kpina ... Niedługo posiadanie kompa w domu będzie nie legalne ... I co oni chcą tym osiągnąć ? Piractwa nie zlikwidują, bo filmy są i tak dla większości Polaków za drogie (50 zeta za film? - kpina). Jak zwykle ucierpią uczciwi klienci/nabywcy ... Czy już posiadanie napisów do filmu jest nie legalne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że istniało podejrzenie o piractwo, ponieważ napisy zostawały umieszczone w serwisie przed oficjalną premierą jakiegoś tłumaczonego filmu w Polsce. Wzbudziło to słuszne podejrzenia. W czasie akcji znaleziono wiele kopii pirackich filmów. Ale co do serwisu - sam w sobie jest legalny i zamykany być nie powinien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Czy już posiadanie napisów do filmu

Dnia 18.05.2007 o 16:44, kolektor napisał:

jest nie legalne ?

Jest legalne tyko nie możesz ich rozprowadzać, nawet bez pobierania opłat. Jedynie możesz mieć je na własny użytek, chyba jedynie możesz je dać członkom rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech oni sie wezmą za przestępców prawidziwych, bo na osiedlach krojonych jest co dzień mnóstwo ludzi i nic nie robią, na każdym rogu stoją goście z prochem i co nic im nie grozi- łapią wypuszczają i dalej sprzedają dzieciom w podstawówkach.Kupe problemów a oni się piratów czepiają a teraz jeszcze napisów org które serwisem nielegalnym napewno nie są, można robić napisy przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie. a mi sie wydawało ze prawo mówi, że nie wolno tłumaczyć dzieła bez zgody autora, jeśli czerpie się z tego zyski (poprawcie jeśli się mylę). a te napisy chyba można było pobrać za darmo, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że nie. Nawet dzisiaj w "Gazecie Wyborczej" w rozmowie Dr Wojciechem Machałą, specjalistą od prawa autorskiego przeczytałem słowa:
"/.../ To jest obojętne dla sprawy. Liczy się fakt wkroczenia w strefę chronioną prawem autorskim i nie ma znaczenia, czy dzieje się to dla osiągnięcia korzyści materialnych, czy np: w wyniku czyjejś działalności hobbystycznej. To mit, że nie narusza się prawa autorskiego, dopóki nie czerpie się z tego korzyści"
Tak stanowi prawo. Pobierać można było, ale umieszczać na serwerze nie, bo to karalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnikiem nie da się wyeliminować takich serwisów i tego typu działalności [i dobrze]. Jest tego sporo i myślę, że jeśli napisy.org zamknięto to użytkownicy swoją siłę skierują w inne strony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 17:19, blood2 napisał:

>Czy już posiadanie napisów do filmu
> jest nie legalne ?
Jest legalne tyko nie możesz ich rozprowadzać, nawet bez pobierania opłat. Jedynie możesz mieć
je na własny użytek, chyba jedynie możesz je dać członkom rodziny.

Jeśli idąc dalej tropem tej wypowiedzi dochodzimy do wniosku religijnego- w końcu każdy człowiek to brat czyli rodzina i umieszczanie napisów byłoby legalne.

Mój punkt wypowiedzi w tej sprawie jest na moim GSie więc powiem tylko tyle tutaj, że gdyby nie zamykali tego serwera wszystko "byłoby w porządku". Osobiście mam kilka zdań na ten temat:
a) Z jednej strony to dobrze, że został on zamknięty przez co niektórzy zrozumieją pracę tych tłumaczy i sami spróbują- poznają w mig angielski przez co wszystko będzie lepsze :)
b) To źle z innego punktu widzenia, w końcu spotykałem się z wypowiedziami, jakoby takie wolne tłumaczenia były lepsze od tych robionych "profesjonalnie" w studiu. Ja w to nie wątpię, w końcu inaczej się podchodziło do sprawy więc inne tłumaczenie.
c) To źle, że zamknięty został serwer napisy.org gdyż wiele osób albo nie chce tłumaczyć (brak tyle czasu/ leń - nie wnikajmy) lub po prostu nie jest orłem z języka Angielskiego i nie ma jak tego robić.

No i są jeszcze piraci, ściągający nie wnikajmy skąd filmy + napisy zaś drugi element był jakby nieodłączną częścią. Ten punkt widzenia już nie jest mój, dlatego go napisałem poza pozostałymi. Więc w takim razie jaki jest wasz pogląd na tą sprawę? Bo to co na razie tutaj czytam batalię między tymi dobrymi (niewinnymi) tłumaczami napisów a złą policją.Po prostu jak można przeczytać chodziło też o pirackie filmy a to już jest przestępstwo. Od razu oznajmiam: Nie twierdzę, że nasi Policjanci zasługują na jakiś medal, wręcz przeciwnie! Ostatnio trafia się wiele spraw w których "nasze orły białe" (zacytuje fragment sentencji Potockiego podczas obrad sejmu Konstytucji 3 maja określając Policję - w tej chwili nie mogłem sobie przypomnieć innego synonimu) wykazali się negatywnym podejściem i w końcu końców wiadomo jak się one kończyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja myślę, że Policja miała powód, aby zamknąć tę stronę.
Nawet wiem jaki.
Oczywiście, że słóżyła zwykłym ludzią, ale w więkrzości, to piratom.
Nie zaprzeczalnie była to strona, z której piraci czerpali napisy do filmów.
A ponieważ ostatnio rozgrywa się w Polscę akcja przeciwko piraceniu, to zamknęli tę stronkę, i koniec.
I to raczej dobże, gdyż zmniejszy to (chyba) piratctwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 18:26, cedricek napisał:

Cóż, ja myślę, że Policja miała powód, aby zamknąć tę stronę.
Nawet wiem jaki.
Oczywiście, że słóżyła zwykłym ludzią, ale w więkrzości, to piratom.
Nie zaprzeczalnie była to strona, z której piraci czerpali napisy do filmów.
A ponieważ ostatnio rozgrywa się w Polscę akcja przeciwko piraceniu, to zamknęli tę stronkę,
i koniec.
I to raczej dobże, gdyż zmniejszy to (chyba) piratctwo.

Co słowniki ortograficzne też pozabierali?? Co do tematu, to cóż... jest wiele osób które kupują filmy legalnie po angielskiemu (wiem że zły zwrot ale tak ma byc - bo tak) a potem potrzebuja napisow po polskich. Tym niemniej wiele osob korzysta ze stronki także przy okazji filmów pirackich. Mysle ze bardzije niz o sama strone chodzilo o pokazanie wszystkim "Policja bierze sie ostro za piratow". Czy to sie udalo nie wiem. Ale Ziobro & Kaczmarek beda mieli o czym mowic na konferencji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2007 o 18:30, Erton napisał:

Co słowniki ortograficzne też pozabierali??

Kolega jest dyslektykiem, mimo to jakoś sobie radzi. Sam widzę tutaj, że masz dostęp do Polskich znaków a nie zawsze z nich korzystasz... swojego to się nie widzi :P
>Co do tematu, to cóż...
Ciężko tutaj wyrazić najlepszą i najbardziej trafną opinię, prawda?

Dnia 18.05.2007 o 18:30, Erton napisał:

jest wiele osób które kupują
filmy legalnie po angielskiemu (wiem że zły zwrot ale tak ma byc - bo tak) a potem potrzebuja
napisow po polskich.

Jednak przewagą to oni nie są, niestety...
>Tym niemniej wiele osob korzysta ze stronki także przy okazji filmów pirackich.
Przy okazji? Chyba miałeś na myśli ściąganie napisów do pirackich filmów? Bo te zdanie o niczym innym nie świadczy.

Dnia 18.05.2007 o 18:30, Erton napisał:

Mysle ze bardzije niz o sama strone chodzilo o pokazanie wszystkim "Policja bierze sie ostro
za piratow". Czy to sie udalo nie wiem. Ale Ziobro & Kaczmarek beda mieli o czym mowic na konferencji
:)

O i to jest bardzo dobre, popsuli sobie Funkcjonariusze własną opinie o sobie i teraz desperacko o nią walczą. Może przesadzam, ale wydaje mi się, że z powodu ślepej staruszki przechodzącej na czerwonym świetle będą ucieszeni- zatrzymali przestępcę! Jednak przesadzam xD , jednak w tych słowach trochę prawdy jest w końcu- tylko przykład zły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 18:42, Fergi napisał:

O z mojego miasta ziomy...

Raczej nie masz powodu do mumy ze swoich "ziomów" ;P

Dnia 18.05.2007 o 18:42, Fergi napisał:

To nie powinien być komentarz (kategoria tematu) ?

? Nie! Ten temat nie był newsem w serwisie gram.pl więc nie może być też jako komentarz. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2007 o 18:38, patrYX93 napisał:

Kolega jest dyslektykiem, mimo to jakoś sobie radzi. Sam widzę tutaj, że masz dostęp do Polskich
znaków a nie zawsze z nich korzystasz... swojego to się nie widzi :P

No dobra, tak to można wszystko tłumaczyć. Można wkleic o Worda, Mozilla ma opcje poprawiania itp. Rozumiem jakies bledy w marginalnych wyrazach, ale "dobże"?? Dobra nie bede sie wiecej czepial. A co do mnie to: fakt pisania niepisania znaków znaczaco wpływa na predkosc pisania. Ponadto staram sie piszac nie patrzac w klawiature, a gdybym szukał Alt to bym chyba zwariował :)
>Jednak przewagą to oni nie są, niestety...
Fakt jest faktem, przyznam sie że też często korzystałem z napisy.org, ale nie powiem z którego powodu
>Przy okazji? Chyba miałeś na myśli ściąganie napisów do pirackich filmów? Bo te zdanie o niczym innym nie świadczy.
Przy okazji zakupu/sciagniecia filmu pirackiego korzysta sie z tej strony- o to chodzilo. Ale fakt zdanie troche kalekie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować