Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 28.03.2008 o 21:59, Kalejdoskop86 napisał:

> O G3 można powiedzieć wiele, ale a ja wiem, czy od razu świetna. Powiem tak : rewelacją

> nie jest, ale można pograć^^.
Świetna to jest każda gra, ale wykonanie to co innego :) . Przy G3 chodziło mi właśnie
o to. Gra jest niezwykle dopakowana, ale niestety trochę na głównej fabule odjęli, a
jeszcze więcej przy samym dopracowaniu...


Na fabule odjęli dużo, a nie trochę ;D Gdyby nie fabuła to czepiali by się ludzie np. systemu walki ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 22:03, micol napisał:

Na fabule odjęli dużo, a nie trochę ;D Gdyby nie fabuła to czepiali by się ludzie np.
systemu walki ;p

Niby sama myśl jest taka sama, ale fakt, w trakcie gry można mieć wrażenie, że wszystko nie trzyma się kupy i się rozpada. Jest pewne powiązanie, ale z małej zmiany za bardzo dobajerowali fabułę, ale dla mnie zawsze będzie "trochę" odjęcia do póty, do póki sam nie zagram na dobrym kompie w pełną wersję, a nie w demo xD .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 był fajny ale sypal się starsznie i to jest fakt ,trzeba mieć naprawde nie normalnego kompa ,żeby to się wogle nie przycinało ,poprostu programiści nie dali sobie rady mam nadzieje ,że w przypadku 4 części tak nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 22:07, Kalejdoskop86 napisał:

> Na fabule odjęli dużo, a nie trochę ;D Gdyby nie fabuła to czepiali by się ludzie
np.
> systemu walki ;p
Niby sama myśl jest taka sama, ale fakt, w trakcie gry można mieć wrażenie, że wszystko
nie trzyma się kupy i się rozpada. Jest pewne powiązanie, ale z małej zmiany za bardzo
dobajerowali fabułę, ale dla mnie zawsze będzie "trochę" odjęcia do póty, do póki sam
nie zagram na dobrym kompie w pełną wersję, a nie w demo xD .


Fabułę w G3 można od razu wyśmiać. Chodzisz z miasta do miasta przejmujesz je lub pomagasz orkom. A gdy zdecydujesz się przejść grę inną ścieżką, 90% wykonywanych zadań jest taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 22:23, micol napisał:

Fabułę w G3 można od razu wyśmiać. Chodzisz z miasta do miasta przejmujesz je lub pomagasz
orkom. A gdy zdecydujesz się przejść grę inną ścieżką, 90% wykonywanych zadań jest taka
sama.

Albo to odnalezienie Artefaktów Adanosa... też mogliby jakoś to urozmaicić. Reszta jest taka sama, większość misji takich samych, tylko praktycznie koniec i trochę zadań jest innych. Głupie jest to, że możemy dokopać orkom, później się do nich przyłączyć i tłuc ludzi, aby potem rozwalić Magów Wody dla asasynów, by potem ich zabić i zostać paladynem... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 22:40, Kalejdoskop86 napisał:

> Fabułę w G3 można od razu wyśmiać. Chodzisz z miasta do miasta przejmujesz je lub
pomagasz
> orkom. A gdy zdecydujesz się przejść grę inną ścieżką, 90% wykonywanych zadań jest
taka
> sama.
Albo to odnalezienie Artefaktów Adanosa... też mogliby jakoś to urozmaicić. Reszta jest
taka sama, większość misji takich samych, tylko praktycznie koniec i trochę zadań jest
innych. Głupie jest to, że możemy dokopać orkom, później się do nich przyłączyć i tłuc
ludzi, aby potem rozwalić Magów Wody dla asasynów, by potem ich zabić i zostać paladynem...
xD


Tzn. można sobie wszystkich po kolei mordować i przechodzić na inną stronę.Są drobne szkopuły np. nie można rozmawiać z wodzem orków, gdy wyczyści się trzy miasta z orków, ale co z tego, gdyż nawet, jak to zrobimy będziemy mogli się ,,nawrócić'''' u Xardasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 22:44, micol napisał:

Tzn. można sobie wszystkich po kolei mordować i przechodzić na inną stronę.Są drobne
szkopuły np. nie można rozmawiać z wodzem orków, gdy wyczyści się trzy miasta z orków,
ale co z tego, gdyż nawet, jak to zrobimy będziemy mogli się ,,nawrócić'''' u Xardasa.

O to mi też chodziło... ale na prawdę, sprawę z gildiami trochę zmaścili :/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 22:47, Kalejdoskop86 napisał:

> Tzn. można sobie wszystkich po kolei mordować i przechodzić na inną stronę.Są drobne

> szkopuły np. nie można rozmawiać z wodzem orków, gdy wyczyści się trzy miasta z
orków,
> ale co z tego, gdyż nawet, jak to zrobimy będziemy mogli się ,,nawrócić'''' u Xardasa.

O to mi też chodziło... ale na prawdę, sprawę z gildiami trochę zmaścili :/ .


Z Beziego morderce zrobili, może robić mu się chce ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 22:23, micol napisał:

> > Na fabule odjęli dużo, a nie trochę ;D Gdyby nie fabuła to czepiali by się
ludzie
> np.
> > systemu walki ;p
> Niby sama myśl jest taka sama, ale fakt, w trakcie gry można mieć wrażenie, że wszystko

> nie trzyma się kupy i się rozpada. Jest pewne powiązanie, ale z małej zmiany za
bardzo
> dobajerowali fabułę, ale dla mnie zawsze będzie "trochę" odjęcia do póty, do póki
sam
> nie zagram na dobrym kompie w pełną wersję, a nie w demo xD .

Fabułę w G3 można od razu wyśmiać. Chodzisz z miasta do miasta przejmujesz je lub pomagasz
orkom. A gdy zdecydujesz się przejść grę inną ścieżką, 90% wykonywanych zadań jest taka
sama.


ogladales plyte ktora byla umieszczona w pudelku z gothicem 3 na ktorej jest wywiad z tworcami gotca mowia tam ze wypalili sie juz i miedzy innym dlatego zespul pirania sie rozpadl i gothica 4 bedzie robic inna grupa
wiec lepiej mudlmy sie o to zeby oni zrobili to dobrze bo pomysl grasz w gotica od czesci 1 do 3 znasz klimat gotica a tu w 4 czesci z gothica robia np morwinda lub blade of darknes!! gry sa fajne ale gotic to gothic a tym wlasnie moze sie to skonczyc poniewaz nowa grupa moze nie czuc tego klimatu co stara i zrobic go na swoj sposob i pomysl wiec mysle ciesz sie tym co jest i nie narzekaj :D pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 22:02, sebastian 7 napisał:

Na pewno bedzie lepszy od 3 i żeby były krótsze drogi :P

Długie dialogi to jest priorytet w grach RPG. W gothicu były super. Oby powtórzyli ten wyczyn. Nie wydaje mi się by aż tak skopali grę jak PB G3. Będzie to ich pierwszy RPG to na pewno podejdą do sprawy poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanko - czy Bezimienny wciąż będzie bohaterem?? Jeśli tak, to chciałbym żeby była polska pełna wersja z dialogami !
Pan Jacek Mikołajczak w każdej części podkładał głos Bezimiennemu i dla mnie przyjemnie było go słuchać.

A jak dla mnie to wymagania będą gdzieś takie:

2 giga ram (minimum) zalecane będzię 4 giga :)
dysk twardy gdzieś 10 GB
Procesor pewnie core 2 duo 2.2 GHz
Grafika 512 8800 (zalecana 1 gb 9600GT)

Trzeba jeszcze sobie zamówić przed premierą edycję kolekcjonerską :P

POZDRO!!! :)

20080406194936

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 19:50, vojdżek napisał:

Mam pytanko - czy Bezimienny wciąż będzie bohaterem?? Jeśli tak, to chciałbym żeby była
polska pełna wersja z dialogami !
Pan Jacek Mikołajczak w każdej części podkładał głos Bezimiennemu i dla mnie przyjemnie
było go słuchać.

Jakbyś troche poczytał w necie to byś wiedział ,że już bezimiennego nie będzie w 4 odsłonie.

Dnia 06.04.2008 o 19:50, vojdżek napisał:

A jak dla mnie to wymagania będą gdzieś takie:

Wątpię. Albo większe będą ,albo jakimś cudem mniejsze(w co wątpie). Jak gra wyjdzie w 2009 roku to można się spodziewać kosmicznych wymagań. Ale jak na razie cicho i nic nie słychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bezimiennego nie będzie w czwartej części gry. Trudno się temu dziwić - Gothic 3 można było zakończyć na mnóstwo różnych sposobów, przez co początek Gothic 4 jest niemal niemożliwy do ustalenia. Tak więc będzie to niestety zupełnie inna gra.

Wpinaj grafiki do postów tylko wtedy, gdy masz w tym jakiś sensowny cel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 19:56, mlynar911 napisał:

> Mam pytanko - czy Bezimienny wciąż będzie bohaterem?? Jeśli tak, to chciałbym żeby
była
> polska pełna wersja z dialogami !
> Pan Jacek Mikołajczak w każdej części podkładał głos Bezimiennemu i dla mnie przyjemnie

> było go słuchać.
Jakbyś troche poczytał w necie to byś wiedział ,że już bezimiennego nie będzie w 4 odsłonie.
> A jak dla mnie to wymagania będą gdzieś takie:
>
Wątpię. Albo większe będą ,albo jakimś cudem mniejsze(w co wątpie). Jak gra wyjdzie w
2009 roku to można się spodziewać kosmicznych wymagań. Ale jak na razie cicho i nic nie
słychać.

Z tego co wyczytałem to wymagania mają być bardzo zbliżone do tych z G3. Podobno gra ma być na tym samym silniku graficznym i grafika ma się niewiele różnić od grafy z G3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 09:41, maciek.mucha napisał:

Z tego co wyczytałem to wymagania mają być bardzo zbliżone do tych z G3. Podobno gra
ma być na tym samym silniku graficznym i grafika ma się niewiele różnić od grafy z G3

To troche lipa. Bo mnie ta grafa z G3 aż tak nie zachwyca. Jest średnia. Wolałbym coś lepszego. Bo na 100% wtedy będe miał takiego kombajna ,że każda gra będzie chodzić na nowym sprzęcie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Subskrybenci niemieckiego magazynu PC Games w najnowszym, czerwcowym wydaniu (nie za wcześnie?) znaleźli informacje dotyczące najnowszej, czwartej części gry Gothic. Informacjami tymi podzielili się z czeskim serwisem growym, Tiscali, a teraz dostęp do nich zapewniamy naszym czytelnikom. Pierwsza, i najważniejsza chyba wiadomość - podtytuł Gothica 4 to Arcania, a nie jak spekulowano wcześniej, Genesis.

Fabuła gry rzuci nas 10 lat po wydarzeniach, które miały miejsce w trzeciej części Gothica, przygody nasze rozgrywać się natomiast będą na różnych wyspach zlokalizowanych na południu - na każdej z nich istnieć mają różne strefy klimatyczne, jak również charakterystyczna dla nich flora i fauna. Gothic 4 zaoferować ma również specjalną, ukrytą lokalizację czasowo chronioną przez magiczną tarczę czy barierę. W grze obecne będą także zmiany pogodowe oraz pełen cykl dnia i nocy - ciekawie zapowiada się możliwość magicznej zmiany pory dnia (przykładowo rzucając czar możemy spowodować szybsze nadejście zmierzchu, co pomoże nam w przemknięciu się obok strażników).

Potwierdzono obecność w grze bohaterów niezależnych znanych z poprzedniej części Gothica, jak również zmieniony wygląd niektórych potworów. Nasz bohater będzie mógł się wspinać oraz dosiadać zwierząt wierzchowych. Co ważne, deweloperzy gry dość wnikliwie przeanalizowali sugestie graczy pojawiające się na oficjalnym forum Gothica i zapowiedzieli zaimplementowanie niektórych z nich - więcej niestety nic nie wiadomo.

Nieznany jest również termin wydania gry - jak zwykle w takich wypadkach pojawia się stwierdzenie, iż ukaże się ona na rynku kiedy będzie gotowa. Z kolejnych dobrych wiadomości - Gothic 4: Arcania zaprezentowany zostanie podczas tegorocznych targów Game Convention.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować