• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Clear

Fraps - duże rozmiary filmów...

Pytanie

Od jakiegoś czasu bawię się programem Fraps. Męczy mnie to, że filmiki mają bardzo duzą wage. Jak mogę zmniejszyć rozmiar pliku nie zmieniając jakości filmu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 19.06.2008 o 20:34, Clear napisał:

Od jakiegoś czasu bawię się programem Fraps. Męczy mnie to, że filmiki mają bardzo duzą
wage. Jak mogę zmniejszyć rozmiar pliku nie zmieniając jakości filmu ?

np kodując go do jakiegoś formatu (divx albo h.264) służy do tego między innymi virutal dump

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

oczywiście w windows movie makerze, każdy go ma i jest prosty jak budowa cepa :) Oczywiście mowa tu o przeróbce a nie nagrywaniu już w jakiejś kompresji....
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zajmuje 8 kilobajtów, ale jest projektem Windows Movie Maker, a mi chodziło, żeby był odtwarzany w All Playerze (lub innym normalnym programie typu Windows Media Player itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

hmmm, stop stop, stop, ^_^
1.nagrywasz normalnie we frapsie ( wtedy zajmuje: łomatko)
2. przeciągasz do windows movie makera, jako projekt
3. rzucasz tam na pasek czasu
4. W win xp przynajmniej, 3 opcja jest zakończ pracę nad filmem, klikasz "zapisz na moim komputerze" , wybierasz jaki format chcesz i zaczyna się kompresja ( avi , divix czy co tam chcesz), wtedy mnie z filmika 3.99 GB ( to max frapsa w pojedynczym pliku robi się avi o wadze 90- 130 MB w zależności od jakości filmu jaką wybrałem.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

U mnie jest tylko "Zapisz plik filmowy", zrobiłem to, zajmuje ponad 4 megabajty, ale nie ma obrazu ani dźwięku. Ale wypróbuję metodę sig.a, bo wcześniej na nią nie zwracałem uwagi. Pozdro i dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

1. przeciągasz filmik z frapsa tutaj, a potem na ten pasek
2.Gdy przeciągniesz na ten pasek czasu, opcja zapisz na moim komputerze staje sie aktywna, tam też klikasz
3.Otwiera Ci się takie okno, nadajesz tytuł itp ;) klikasz dalej
4.Otwiera Ci się takie cuś, tu najlepiej wybrać DV AVI PAL ( według mnie jest najlepszej jakości, ale możesz wybrać inne wedle uznania na przykład na potrzeby Youtube.
5.Filmik się konwerteruje i już możesz oglądać.

PS. Windows robi to w formacie WMV na Vista chyba można wybrać wyjściowy format, ale tu musiałbyś się wspomóc na przykład prostym w obsłudze Total Video Converter.
Pozdrawiam

20080730154215

20080730154231

20080730154241

20080730154252

20080730154305

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ufff... dzięki za pomoc i za wysiłek, ale u mnie nie ma takiej opcji. Poza tym WMM uwielbia mi się psuć. Ale w Virtual Dubie zapisałem w formacie XviD MPEG-4 Codec. Wszystko jest OK, tylko dźwięk strasznie charczy. Wiesz, jak to naprawić? Pytam się Ciebie, bo widzę, że znasz się na rzeczy :) A filmik właśnie chcę wrzucić na YouTube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

heh, z tym charczeniem filmików, to myślałem naprawdę sporo, kombinowałem z frapsem jak koń pod górkę, i chociaż to wina frapsa właśnie, rozwiązanie okazało się banalne.
Filmiki z frapsa "charczą" ponieważ są zazwyczaj za głośno, wejdź w "głośnik" systemowy i zmniejsz sporo głośność ( nie pamiętam czy główną, wave, czy głośność wejścia, ale główną powinno wystarczyć i to tak do połowy lub niżej. W grze zawsze możesz sobie pogłośnić na głośniczkach a wtedy powinno się nagrać "czysto"
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.06.2008 o 20:34, Clear napisał:

Od jakiegoś czasu bawię się programem Fraps. Męczy mnie to, że filmiki mają bardzo duzą
wage. Jak mogę zmniejszyć rozmiar pliku nie zmieniając jakości filmu ?


Skoro masz takie problemy to wypróbuj GameCam. To trochę bardziej zaawansowany program, ale nie obciąża tak jak Fraps i ma dużo więcej opcji niż Fraps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może to offtop lecz programem GameCam też mam duże rozmiary pojedynczego pliku , moze dlatego że jest to wersja trial , moze trzeba zakupić pełną wersję ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wielkie dzięki. Wszystko działa, filmik, który zajmował 1,6 GB zajmuje teraz 70 MB, dźwięk jest czysty jak łza. Masz u mnie wielkiego plusa :) Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli ma być zakwalifikowany jako film wysokiej jakości, a jego rozdzielczość wynosi minimum 640x480 pikseli to wybierz: Wideo dla sieci LAN (1 mb), jeżeli chcesz oszczędzać miejsce i czas wysyłania pliku znacznym kosztem jakości to wybierz: Wideo dla sieci szerokopasmowych (512 kb). Polecam jednak pierwszą opcję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować