Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Silent Hill powraca, przywitajcie się z Piramidogłowym!

36 postów w tym temacie

Podejrzewam, iż opowiastka o 21-letnim weteranie wojennym będzie komedią ;)
Grałem w 1, 2 i z kumplem grałem w 3, i 4 i według mnie najstraszniejsza była 3, a najlepsza 2. Gra pewnie była by lepsza gdyby była robiona od początku przez tą firmę co zrobiła poprzednie wersje. Tak to jest egranizacja filmu, który był bardzo słaby.
Pozdrawiam fanów serii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 21:05, Nif21 napisał:

Oj słaba ta gra, nie polecam, Dead Space jest o wiele lepszy.


Według mnie to nie należy porównywać tych gier, ponieważ (bynajmniej części poprzednie) Silent Hill nie są strzelanką tylko tak jak by bardziej przygodową grą (no przesadziłem trochę ), ale na pewno nie shooterem. Tam trzeba więcej myśleć, niż strzelać. Przynajmniej tak mi się wydaje ;)

Piramidogłowy? Pytam się po co on tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Silent Hill tworzony przez amerykanów to profanacja serii. Zapewne możemy spodziewać się wielu hollywoodzkich rozwiązań ala z najlepszych filmów akcji... Najgorsze jest to, że główną rolę odgrywały będą tutaj walki z przeciwnikami. Grając w poprzednie części praktycznie wcale nie używałem broni/przedmiotów. Widać, zę amerykańcy nie do końca zrozumieli o co chodzi w tej serii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za często w tym tekście pojawia się słowo "piramidogłowy"... mimo narzekań niektórych, grę za jakiś czas kupię, żeby sprawdzić wszystko na własne oczy i mieć pełną kolekcję ;).
Gra już nie jest, aż takim hitem jak części 1-3, więc podejrzewam że więcej głosów zachwytu wywołała by wiadomość o reedycji poprzednich odsłony SH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej części zdecydowanie nie trzeba myśleć ;) a jeśli chodzi o samą straszność to DS. wygrywa zdecydowanie, do tego dochodzi perfekcyjna walka w DS, bo w SH pojedynki to BIEDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reklamowanie tej części Piramidogłowym jest troche niefortunne bo wszyscy fani( w tym ja) sądzą że został on tu wciśnięty na siłe, w SH2 miał on jakiś sens. Tam był on sumieniem i katem bohatera tutaj jest tylko po to aby narobić szumu. Gra nie jest złym horrorem ale jak na miano Silent Hill jest za słaba, za dużo walki, za mało zagadek, i fabuła jest zbyt spójna(tutaj to minus) praktycnzie bez niedomówień. Jak narazie pozostaje nam wracać do starszych części które są jednak lepsze(nawet 4 uważana za gorsza od poprzednich jest lepsza od 5).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co także,autorzy wprowadzili urozmaicenie walk... przecież on się ma ich bać a nie robić im "Street Fighter" :P Jestem fanem serii, ale tej gry nie kupię. Za duże pieniądze, może w wersji kolekcyjno-kolekcyjnej (?);P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dosyć mieszane są moje uczucia w zwiazku z nowym twórcą ... już teraz wiadomo, że gra będzie nastawiona bardziej na akcje, niż poprzenie części, co rzeczywiście może wpłynąc na spłycenie zawartości ( symboliki która występowała w poprzednich odsłonach ). Jednak z drugiej strony seria Sillent Hill potrzebuje, odmiany, świerzości bo jej formuła jest już mocno skostniała. Pomimo, że zamuja się tym ameryknie, jestem dobre myśli i uważam, że nie powinno się tej produkcji skreślać jeszcze przed w przedbiegach.

PS: Co do Dead Space''a .... ta gra to dobry shooter, ale raczej słaby horror ( przynajmniej mnie ciarki po plecach nie przechodzily podczas gry ), więc porównania z SH są słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Silent Hill 2 > all... twórcy SH: Homecoming ograbili grę z najważnieszego... swobody... ten przerażającej swobody i uczucia osamotnienia... idziesz po nitce i nie ma bata, żebyś się zgubił... klimacik na początku ciekawy, ale to nie to samo... do tego save pointy tak beznadziejnie umieszczone jak nigdzie indziej...ogólnie gra słaba.. to już nie SH...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że nie będzie to gra na poziomie czwartej części serii, która według mnie jest najgorsza, grałem w 1, 2 i 3, w czwórkę też, aczkolwiek tą ostatnią odstawiłem po kilku godzinach, poprzednie przeszedłem i świetnie się bawiłem w Silent Hill szczególnie miło wspominając drugą część.

Szkoda tylko, że Polscy dystrybutorzy mają tak spóźnione reakcje, bo gra na zachodzie miała już dawno temu swoją premierę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć co jest strasznego w Piramidogłowym? Ten pajac z kawałkiem metalu na łbie mnie jakoś nie straszy. Jakby zamiast głowy miał dymiącego stolca albo spróchniały pień drzewa to może byłby straszniejszy, ale tak to niebardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci którzy mówią ze porównanie DS. do nowego SH jest słabe, mogę napisać tylko tyle że grałem już w oba i DS. jest dla mnie straszniejszy, jeśli się na nim nie baliście to na pewno nie będziecie się bali na nowym SH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować