Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2007 o 17:54, Ryan Kam napisał:

Mam pytanie gdzie mozna kupic kabelek dzieki czmu możemy podlaczyc konsolke od wieży czy do
głosnikow 5.1 ?


Nie musisz kupować drugiego kabla, wystarczy Ci ten standardowy, dołączany do PS2. Kabel ten kończy się trzema wtykami chinch - jeden żółty, jeden biały i jeden czerwony. Żółty odpowiada za obraz, natomiast pozostałe dwa - za dźwięk. Żółty zatem musisz podłączyć pod TV, a czerwony i biały pod wyjścia w wieży/głośnikach.

>Oraz gdzie moza kupic kalwiature i mysz od ps2 .

Np. na allegro, ale generalnie nie polecam takich urządzeń - po pierwsze nie są one kompatybilne ze wszystkimi grami, a po drugie za ich pomocą wcale nie gra się wygodniej niż na padzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 17:45, Uspatente napisał:

Ale rozrasta się ta nasza polemika:)
Powiem tak - ciekawe wobec tego jak się czuje te bodajże 80-100 mln właścicieli "szaraka" i
PSO. Oni też powinni być łakomym kąskiem dla branży, ale w dwa lata po premierze PS 2 z "dużych"
wydawców jedynie EA wyrzucała nową FIFA, reszta to jakieś słabe gierki a`la Midas :)Przekartkuj
(jeśli masz) Neo Plus czy PSXE z 2001/2002. Podobna sytuacja będzie w przypadku PS 2 i później
PS 3.

Logiczne jest, że nie będą oferować nowych (nie chodzi mi o świeże tytuły, leczo o nowe w sensie nieużywane) w nieskończoność, ale z rok, dwa, może nawet trzy na pewno. Za ten czas cena PS3 spadnie do jakiegoś rozsądnego poziomu i będzie się można przesiadać. To tak jak z seriami wydawniczymi geir komputerowych: po co kupowac premierę za 100zł, jeżeli za pół roku będzie w Platynie za niecałę 60, a po roku jeszcze taniej :]

Dnia 03.08.2007 o 17:45, Uspatente napisał:

Chciałem zasygnalizować tylko, że raczej nie opłaca się kupywać odchodzącej konsoli z
myślą, że jeszcze coś dobrego na nią wyjdzie. Tak samo jest z innymi technologiami. Kto kupuje
teraz magnetofon czy magnetowid? :)

Dlatego właśnie ja nie twierdzę, że będą nowe gry wychodzić - ja mówię, że jest bardzo duży zapas starych dobrych gier :) Ostatnio grałem w Trzecią Erę, gra ma już kilka lat, a nawet dziś gra się świetnie. Gry nextgenowe nierzadko mają tylko fajniejszą grafikę, a w samej rozgrywce niewiele się zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w Polsce nie może być takich sklepów ?
http://www.gamestation.co.uk/
10 Ł za 4 używane gry - będąc w UK kupiłem sobie 4 dobre tytuły - stan igła. 50 zł za 4 gry to się nawet dla polaków opłaca a co dopiero dla angoli ? Pocieszeniem jest że gry na PC są ciut tańsze u nas - ale odnosząc to do ich zarobków to i tak ich zakup to groszowa sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 19:17, Evil Khan napisał:

Dlaczego w Polsce nie może być takich sklepów ?
http://www.gamestation.co.uk/
10 Ł za 4 używane gry - będąc w UK kupiłem sobie 4 dobre tytuły - stan igła. 50 zł za 4 gry
to się nawet dla polaków opłaca a co dopiero dla angoli ? Pocieszeniem jest że gry na PC są
ciut tańsze u nas - ale odnosząc to do ich zarobków to i tak ich zakup to groszowa sprawa.


Zobacz

www.game.co.uk
www.play.com
www.amazon.co.uk
www.virginmegastores.co.uk
www.hmv.co.uk

na Gamestation i Game.co.uk promocje sa eleganckie. ;] ostatnio zaopatrzylem sie w Oba MGSy na PS2. Tony Hawk''a, XIII i GTA3 ;)

jest dobrze jest!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 19:45, Wiecha14 napisał:

na Gamestation i Game.co.uk promocje sa eleganckie. ;] ostatnio zaopatrzylem sie w Oba MGSy
na PS2. Tony Hawk''a, XIII i GTA3 ;)

Kupujesz w UK czy z przesyłką do Polski ? Jest w ogóle taka opcja (przesyłki) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 21:49, Evil Khan napisał:

> na Gamestation i Game.co.uk promocje sa eleganckie. ;] ostatnio zaopatrzylem sie w Oba
MGSy
> na PS2. Tony Hawk''a, XIII i GTA3 ;)
Kupujesz w UK czy z przesyłką do Polski ? Jest w ogóle taka opcja (przesyłki) ?


kupuje w UK... teraz.. a tak to przez rodzinke i przywoza. bo tak co 3 miechy ktos do Polski przyjezdza to mi przywoza te gry. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kogoś kto posiada Grand Theft Auto 3 (ale i z VC i SA też mogą być) aby podał mi sterowanie jakie jest na padzie. Gram na komputerze na padzie w "trójkę", ale sterowanie jest domyślnie takie:
Lewy analog - chodzenie
Prawy analog - kamera

Akcja/Samochód
Krzyżyk - podskoczenie / hamulec
Kółko - sprint / gaz
Trójkąt - strzał / ?
Kwadrat - wejście do samochodu / wyjście

R1 - zmiana broni / spójrz w bok
R2 - ? / hamulec ręczny
L1 - zmiana broni / spójrz w bok
R2 - ? / zmiana stacji radiowej

Select: klakson

Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w SA i mam takie:
X- sprint/gaz
Kwadrat - skok/hamulec
Kółko - atak
Trójkąt - wejście do pojazdu
Lewy analog - chodzenie/jeżdżenie|
Prawy analog - kamera
L1 - chyba tylko strzał, jakbyś miał niewygodnie do Kółka :]
R1 - ręczny/namierzanie (jak nie jesteś na pojeździe)
R2 - następna broń/ spójrz w bok
L2 - poprzednia broń/ spójrz w bok
L3- klakson
R3 - spójrz w tył (gdy nie jesteś w pojeździe)
Select - zmiana kamery
Przycisk w górę i w dół - stacje radiowe

To chyba wszystko, jak mi się coś przypomni to dopiszę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 09:58, master matrox napisał:

(...)

Eee czy to jest domyślne sterowanie z SA na Playstation 2? Bo chyba nie, bo skąd się wziął
L3 i R3??

Tak, domyślne z każdego gta na PS2. L3 i R3 to po prostu "klik", czyli jak masz lewy analog i nim klikniesz, to jest L3. Wciśnięcie Prawego analoga to R3 (chodzi o normalne wciśnięcie, tak jak inne przyciski :] )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 09:24, sathorn1 napisał:

Ok, mam pytanie. Czy opłaca się bardziej kupić RE4 na PS2, czy na PC? Co polecicie?


Na Ps2 bardziej się opłaca. Mimo, że wyszedł teraz patch poprawiający grafikę na PC to i tak ciężej jest grać klawiaturą.No chyba, ze masz joypada do kompa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 11:21, Moras1990 napisał:

> Ok, mam pytanie. Czy opłaca się bardziej kupić RE4 na PS2, czy na PC? Co polecicie?

Na Ps2 bardziej się opłaca. Mimo, że wyszedł teraz patch poprawiający grafikę na PC to i tak
ciężej jest grać klawiaturą.No chyba, ze masz joypada do kompa :)


A jak porównasz ceny obu wersji, to wyjdzie na to, że taniej kupić wersję na PC oraz dokupić pada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 18:03, Quatre napisał:

A jak porównasz ceny obu wersji, to wyjdzie na to, że taniej kupić wersję na PC oraz dokupić
pada :D


No w sumie to tak... ale nieraz na allegro są ciekawe oferty. Raz widziałem RE4 na PS2 za 60zł. Niestety wtedy akurat dwa dni wcześniej zamówiłem sobie Mercenaries i nie miałem już pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.08.2007 o 18:03, Quatre napisał:

A jak porównasz ceny obu wersji, to wyjdzie na to, że taniej kupić wersję na PC oraz dokupić
pada :D

Ale to już chyba nie ten klimacik :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 13:38, Evil Khan napisał:

Co sądzicie o tym:
http://www.allegro.pl/item222234137_xploder_hdtv_player_hdtv_na_konsoli_ps2_okazja.html
Ma to prawo zadziałać ? Na opakowaniu napisano że działa z 95% gier na PS2...


Kup i sie przekonaj, a później powiedź nam czy działa :P Jeżeli tak to i ja sobie to zakupie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 13:43, Moras1990 napisał:

> Co sądzicie o tym:
> http://www.allegro.pl/item222234137_xploder_hdtv_player_hdtv_na_konsoli_ps2_okazja.html

> Ma to prawo zadziałać ? Na opakowaniu napisano że działa z 95% gier na PS2...

Kup i sie przekonaj, a później powiedź nam czy działa :P Jeżeli tak to i ja sobie to zakupie
:D

Znalzałem jeszcze taki opis tego cudeńka:
http://konsole.cdrinfo.pl/news/10297
http://www.sklep.psxextreme.pl/product_info.php?products_id=3208
http://www.testeo.pl/testy-produktow/xploder-hdtv-player-420612.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 14:02, Evil Khan napisał:


Ciekawie to wygląda. Bardzo by pomogło, gdyby dali jakieś zdjęcia, z użyciem tego i bez użycia. Wtedy można by porównać efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować