Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 13.12.2007 o 12:25, KrzysztofMarek napisał:

- zbyt duża ilość wersji. Starczyłyby dwie, góra trzy.


Prawdę mówiąc nigdy nie rozumiałem tego argumentu:P Przecież tych wersji nawet z uwzględnieniem tych z literką "N" nie ma nawet 10-iu. Dojscie do informacji, czym jedna wersja różni sie od drugiej nie stanowi żadnego problemu. A nawet jak nie wie się gdzie szukać, to choćby w sklepie takiej informacji (o ile nie ma się pecha:) powinni udzielić.
Linux ma kilkaset dystrubucji i większość zdecydowana jego użytkowników (pomijając tych co go odpalili raz czy dwa z liveCD, czy zainstalowali na 10 min. by raptem popatrzeć na surowy, roboczy pulpit) nie narzeka na nadmiar wyboru. Wręcz sobie taką sytuacje chwali.
Oczywiscie można wydać jedną, czy dwie wersje (biznas i do chałupy;) jak najbardziej okrojone i potem dokupywać (przy odrobinie szczęścia "doćiągać" udostepnione za darmo) dodatkowe składniki, tylko po co? Czyż nie lepiej mieć wszystko (uwzględniając, że "wszystko" nie ma takiego samego znaczenia we wszystkich OS-ach:) na sttarcie pod ręką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie dlaczego w windows vista ultimate po aktualizacji biosu do nowszej wersji pendrive''y nie sa wykrywane automatycznie? rzecz jasna mozna je sobie samodzielnie doinstalowac wskazujac miejsce skad ma win doinstalowac drivery (czyli system32) jednakze ejst to jak dla mnie zaskakujace (szczegolnie ze w menagerze urzadzen pendrive jest poprawnie wykrywany - tj jest poprawna nazwa itd)

czy ktos z was ma moze drukarke laserowa canon lbp 5200 ? jesli tak to jakie masz ustawienia RGB/Gamma by drukarka drukowala dokladne kolory z ekranu (tak jak ma to miejsce w xp?) u mnie zamiast niebieskiego jest fioletowy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 15:07, Dux napisał:

> /.../Czyż nie lepiej mieć wszystko (uwzględniając, że "wszystko" nie ma takiego samego
znaczenia we wszystkich OS-ach:) na sttarcie pod ręką?

Na pewno lepiej mieć wszystko pod ręką w jednej wersji. Tylko ta najlepsza kosztuje 1900 zł. Jak by nie liczyc, trochę dużo, tym bardziej, ze kokurencjny system operacyjny, ogólnie szybszy (niestety, jeszcze nie do gier) mozna mieć za 500 zł. Mówię o Leopardzie od Apple, który z reguły da się zainstalować na większości PeCetów. I od razu zawiera kupę aplikacji gotowych do pracy. A Vista - no cóż, według danych opublikowanych przez Next, 80% posiadaczy komputerów ma WinXP, 11% ma Vistę, 3,5% Win2000, 1,6 MacOS X, 0,8% Linux, 3,1 pozostałe.
Vista ma przyszłość, ale tylko jako system 64 bitowy, za 32 bitowca nie warto tyle płacić... a najlepiej, to poczekać na następcę Visty, ma być już w 2009 roku (czytaj: + dwa lata obsuwy= 2011)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 20:59, fajlozof napisał:

Nie wiem co wy w tej viscie widzicie? Ja nie widze sensu kupowania tego systemu:)


Następny mędrzec.
Używałeś? Czy kumpel, który ma procesor 1,2GHz, 256MB RAMu i grafikę GF FX5500 Ci powiedział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 19:17, KrzysztofMarek napisał:

Na pewno lepiej mieć wszystko pod ręką w jednej wersji. Tylko ta najlepsza kosztuje 1900 zł. (...)


Dlatego podział na wersję full, lekko okrojoną, bardziej okrojoną itd. wydaje mi się pomysłem rozsądnym. Przynajmniej w przypadku systemów komercyjnych. No chyba, że się mylę co do tych wersji i tego krojenia (pomijając jeszcze podział na biznes i home). Vistą sie tylko trochę interesowałem, gdy wychodziła. Potem juz nie i mogę mieć tu trochę niepełną (bądź błędną) wiedzę. No ale po co się w temat wgłębiać, gdy się szaleje na Duronie 1,3 GHz i 512 RAM :DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak w Viście wyłączyć prześpieszenie sprzętowe dla dźwięku? W XP to było po prostu w dxdiag, ale w Viście... a potrzebne mi to do gry w NWN2, bo przez to postacie przestały mi mówić (tak samo miałem też na XP, wyłączenie zawsze pomagało).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 21:46, GanD napisał:

Wie ktoś jak w Viście wyłączyć prześpieszenie sprzętowe dla dźwięku? W XP to było po prostu
w dxdiag, ale w Viście... a potrzebne mi to do gry w NWN2, bo przez to postacie przestały mi
mówić (tak samo miałem też na XP, wyłączenie zawsze pomagało).

jeżeli o to chodzi to

panel sterowania- dzwięk - wybierasz urządzenie - potem zakładka zaawansowane - i tam jesto opcja - zezwalaj na dodatkowe przetwarzanie sygnału itd - nie wiem czy to masz na myśli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki mam pytanie. Jak ustawic w Vicie zeby odsteopy miedzy ikonami na pulpicie nie byly takie duze. Bo zmniejszyc ikony potrafie ale tej odleglosci miedzy nimi nie bardzo. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło o to, ale w końcu udało mi się to załatwić, więc napiszę rozwiązanie dla potomności:

Panel Sterowania/Dźwięk/Dane Urządzenie/Właściwości/Zaawansowane

odhaczyć opcję "nadaj priorytet aplikacjom w trybie wyłączności" i mamy z powrotem odgłosy postaci

Dlaczego tak to z NWN2 działa, nie mam pojęcia, niezbadane są ścieżki Windows...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2007 o 21:32, GanD napisał:

Dlaczego tak to z NWN2 działa, nie mam pojęcia, niezbadane są ścieżki Windows...

to raczej wina samego sterownika, osobiście nie miałem takiego problemu:) ale niezbadane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to bedzie jakos tak:

Panel Sterowania -> Personalizacja -> Kolory i wyglad okien -> Otworz wlasciwosci wygladu klasycznego, aby uzyskac wiecej opcji kolorow -> Zaawansowane -> i zmniejsz wartosci przy Rozmieszczenie ikon (poziome i pionowe) na 35. U mnie wyglada to wtedy tak

PS. Strasznie to zagmatwane troche, ale sobie poradzisz ;)...
PS2. Tylko pamietaj by zostawic wlaczona opcje 'Wyrownaj do siatki' jak klikniesz prawym przyciskiem myszy na pulpicie i wejdziesz do menu 'Widok'

20071222121246

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, by chodziło o sterownik, bo na tryech różnych komputerach (na dwóch XP, na trzecim Vista) występował ten sam problem, więc to raczej błąd samej gry. Jest zresztą opisany w dziale pomocy technicznej gram.pl, tyle że bez rozwiązania pod Vistę, stąd wynikl mój problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś napisać skąd masz takie ładne addony na pasku bocznym? Te co były w Windows zaraz po instalowaniu to takie paskudztwo, że od razu je wyłączyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne.

Zegarek jest... standardowy ;). Tylko zmienilem skorke w opcjach tego gadgetu. Gadget pogodowy ... tez jest standardowy. Ale, zeby dzialal trzeba sciagnac poprawke do polskiej Visty:
http://www.vista.pl/download/folder,86,plik,1135/ - Vista 32bit
http://www.vista.pl/download/folder,86,plik,1136/ - Vista 64bit
(na stronce tej znalezc mozna tez kilka innych gadgetow)

Reszta to:
iStat wireless oraz MultiMeter (D) (dla prockow dwurdzeniowych) - obydwa do znalezienia tutaj: http://www.gadgetsforvista.net/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 14:06, Piotrek K. napisał:

W Home premium jest tutaj:
> Watpie by bylo inaczej u ciebie ;)...


Dzięki. Nie zwróciłem nawet uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego jest też oczywiście w Panelu sterowania, tylko że nazywa się to troszkę inaczej niż w XP. Niestety nie mogę w tej chwili sprawdzić jak, bo w domu rodzinnym mam tylko XP, ale szło to jakoś tak: Programy i... i coś jeszcze. A o tym, co napisał Piotrek K., to dowiedziałem się dopiero teraz, wcześniej nigdy nie zwróciłem na to uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 14:11, Galadin napisał:

> W Home premium jest tutaj:
> > Watpie by bylo inaczej u ciebie ;)...

Dzięki. Nie zwróciłem nawet uwagi.

Panel sterownia->programy i funkcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować