Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Obrady na temat gram.pl i potrzebnych zmian

871 postów w tym temacie

Dnia 19.09.2015 o 22:17, Muradin_07 napisał:

Ale dobra, dzięki także za to. Sam też przejrzałem kilka innych miejsc, może uda mi się
także to porównać z jakimiś statystykami naszymi, bo z całym szacunkiem do Rob006
i jego statystyk - nie są one do końca miarodajne.


Masz jakieś inne źródło, z którym można te statystyki porównać? Ostatnio w statystykach liczba postów pisanych miesięcznie tak drastycznie spadła, że zastanawiam się, czy coś się faktycznie nie skopało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2015 o 00:22, rob006 napisał:

Masz jakieś inne źródło, z którym można te statystyki porównać? Ostatnio w statystykach
liczba postów pisanych miesięcznie tak drastycznie spadła, że zastanawiam się, czy coś
się faktycznie nie skopało.


Czy mam to się okaże, dlatego napisałem "jakimiś naszymi", bo zapewne jakieś narzędzia tego typu istnieją do pomiaru ruchu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu musisz chyba uderzyć do trolla/boba albo bezpośrednio do Pawła, bo to oni maja pełen panel programisty do podglądu. Bankowo jest tam gdzieś jakiś info-log z dziennikiem aktywności. Pytanie na ile on jest czytelny i szczegółowy. Na zdrowy, chłopski rozum powinien być stosunkowo prosty i przejrzysty, takie narzędzia przeważnie mają standardowy "kolumnowy" wypis aktywności i czasem opcjonalnie wykresy okresowe [tak, żeby sobie podejrzeć zmiany aktywności na przestrzeni np 6-12-24 mcy itp itd]
Coś jak narzędzia diagnostyczne na YT.
Btw - fajnie by było, gdyby na nowym forum dali też nam do podglądu taki panel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2015 o 15:48, Muradin_07 napisał:

Tym samym taka zniżka dla niego nie jest aż takim wielkim powodem, aby faktycznie udzielać
się w społeczności.


I dlatego aktywność (aktywna aktywność, w przeciwieństwie do biernej aktywności ;) ) powinna być nagradzana. O tym, że za korzystanie z forum mogą wpaść jakieś przywileje powinno się trąbić na prawo i lewo, powinna być o tym informacja przy zakładaniu konta, w przypiętym wątku "wprowadzającym" na forum. Każdy użytkownik powinien być świadomy tego, jakie mogłyby być potencjalne korzyścy zostania tu na dłużej. Przyjmuje się, że każdy nowy użytkownik zapoznał się z Regulaminem - czemu nie przyjąć, że posiada również wiedzę o tym, że na forum są rangi?

Dnia 19.09.2015 o 15:48, Muradin_07 napisał:

Takich tematów nie pojawia się już aż tyle jak jeszcze dobrych kilka lat temu.


Pozwolę sobie się z tym nie zgodzić. Mamy dziś niedzielę, popatrzmy zatem, ile zamkniętych tematów pojawiło się w tym tygodniu:
9 zakłódeczkowanych wątków na głównym forum.
1 zakłódeczkowany wątek w Multiplayerze
1 wątek przeniesiony do Multiplayer
1 zakłódeczkowany wątek w Pomocy Technicznej

Jak na tak niewielką aktywność nowych uczestników forum, jest to naprawdę dużo. A mówimy tylko o JEDNYM TYGODNIU.

Dla porównania - na forum knives.pl, w dziale "Na początek" jest wątek specjalnie dla "nowych", przeznaczony do zadawania najczęściej spotykanego pytania - jaki nóż kupić na początek. W tym samym okresie (czyli 14-20.09) w tym temacie pojawiło się 5 zapytań o to, co kupić. Liczba zakłódeczkowanych tematów na forum głównym - 1 (słownie: JEDEN). I to ewidentnie temat jakiegoś trolla, a nie gościa, który nie doczytał regulaminu czy coś w tym stylu.

Czyli jednak wyodrębnienie działu dla "nowych" oraz jasne i przejrzyste kierowanie ich do niego na początku ich "kariery" na forum, sprawdzają się całkiem nieźle. I tego właśnie brakuje na gramie - działu dla początkujących, który sprawi, że okres błędów i wypaczeń, który chyba każdy z nas przechodził na początku swojego pobytu tutaj, nie będzie psuł zabawy stałym bywalcom, którym nóż się w kieszeni otwiera, gdy widzą po raz n-ty temat "a pójdzie mi gra ABC?".

Dnia 19.09.2015 o 15:48, Muradin_07 napisał:

Na głównym forum jak teraz to działa - podpięte są tematy ważne lub konkursy.


Z tym również pozwolę sobie się nie zgodzić. Otóż nie, nie są. Podpiętymi tematami (najlepiej z tytułem napisanym WOŁAMI i adnotacją "zajrzyj tu, jeśli jesteś nowy!") powinny być "Jaką grę radzilibyście kupić?", "Wątki z ogłoszeniami", "Wyszukiwarka" oraz "Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie". To są tematy, które powinny być pierwszą rzeczą, jaką zobaczy nowy użytkownik. Powiem więcej - jeśli powstanie podforum dla nowych (czyli odpowiednik "Na początek..." z knivesów), powinno ono otwierać się jako pierwsze każdemu nowemu użytkownikowi, a przejście na forum główne powinno od niego wymagać kliknięcia w odpowiedni link (tak, jak teraz przechodzi się między działami).

Dnia 19.09.2015 o 15:48, Muradin_07 napisał:

I teraz wrócę do tego tematu "nabij rangę, weź udział" - to nie sprawdza się właśnie
w momencie, kiedy user kompletnie nie udziela się na forum, a udziela się tylko i wyłącznie
w newsach.


Być może to, co powiem, zabrzmi trochę brutalnie, ale... to jego wybór i jego decyzja. Ja raczej nie mogę liczyć na to, że będę brał udział w promocjach Porsche czy Ferrari, jeśli mój kontakt z nimi sprowadza się do ślinienia się przez szybę, prawda? Jeśli ktoś chce czerpać jakieś korzyści z bycia członkiem danej społeczności, to raczej nie oczekujemy chyba zbyt wiele, jeśli uznamy, że powinien być AKTYWNYM członkiem tej społeczności i wnosić coś od siebie.

Niejednokrotnie sam kląłem pod nosem, bo gram robił giveaway jakichś kluczy, wracałem do domu z roboty i okazywało się, że na 1000 dostępnych kluczy, na forum jest już 5000 wpisów, z czego 3 należą do forumowiczów, których kojarze, a reszta to jednorazowe konta. Rozumiem, że gram jest dla wszystkich i każdy powinien mieć prawo z niego korzystać, ale powinny być jednak pewne granice - chcesz czytać, czytaj, ale jak chcesz coś z tego mieć, zostań tu, udzielaj się, pisz...

Dnia 19.09.2015 o 15:48, Muradin_07 napisał:

dla porównania gramowy fanpage na fb obserwuje jakieś ok 60 tyś osób


Nie obraź się, ale przypomina mi to trochę prasówki EA czy innych firm, twierdzących, że w grze XYZ mają już kilka milionów kont. Ale słowem nie wspomną, że z tych kilku milionów większość została utworzona, odpalono grę, skasowano ją i konto nigdy nie zostało ponownie ruszone. Ile z tych 60 tysięcy tu zagląda? Przecież na pewno macie jakieś statystyki otwierania strony, jestem w tym temacie lajkonikiem, ale chyba powinno się dać ustalić, ile wejść macie na stronę (oczywiście licząc n wejść z tego samego adresu jako jedno).

W tej chwili ludziom nie opłaca się zakładać kolejnego konta na kolejnym forum. Bo niby po co? Poczytać mogą i bez tego, a jak rzucicie kody do jakiejś bety, to i tak się na nie załapią. Natomiast gdyby były konkursy dla stałych gramowiczów, regularnie udzielających się na forum, zapewne okazałoby się, że nagle pojawiła się cała zgraja nowych twarzy. I nawet, gdyby jeden na 10 miał coś rozsądnego do powiedzenia, to i tak byłoby to chyba lepsze, niż wałkowanie kolejnych tematów z tymi samymi 5 czy 10 userami. A tak to właśnie obecnie wygląda. Jeśli w jakimś temacie wywiąże się dyskusja, z prawie stuprocentową pewnością można założyć, że weźmie w niej udział np. Lis_23, Braveheart, Zekzt czy ja. I bardzo często będzie tak, że dyskusję będą prowadziły te 2 czy 3 osoby. A ci jednorazowi klikacze lajków na fejsie pewnie nawet jej nie przeczytają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2015 o 13:16, Ring5 napisał:

I dlatego aktywność (aktywna aktywność, w przeciwieństwie do biernej aktywności ;) )
powinna być nagradzana. O tym, że za korzystanie z forum mogą wpaść jakieś przywileje
powinno się trąbić na prawo i lewo, powinna być o tym informacja przy zakładaniu konta,
w przypiętym wątku "wprowadzającym" na forum. Każdy użytkownik powinien być świadomy
tego, jakie mogłyby być potencjalne korzyścy zostania tu na dłużej. Przyjmuje się, że
każdy nowy użytkownik zapoznał się z Regulaminem - czemu nie przyjąć, że posiada również
wiedzę o tym, że na forum są rangi?

Dlatego też mówię o tym, że jeśli Forum będzie elementem oddzielonym od części serwisowej to faktycznie możemy próbować takie rzeczy robić. Poza tym nie ma wcale pewności, że tak jak mówisz - ten, który będzie tutaj się udzielał faktycznie będzie z dobrodziejstwa inwentarza korzystał. Ostatecznie doszlibyśmy do tego, że ktoś by powiedział "za mało, dajcie więcej".

Dnia 20.09.2015 o 13:16, Ring5 napisał:

Pozwolę sobie się z tym nie zgodzić. Mamy dziś niedzielę, popatrzmy zatem, ile zamkniętych
tematów pojawiło się w tym tygodniu:
9 zakłódeczkowanych wątków na głównym forum.
1 zakłódeczkowany wątek w Multiplayerze
1 wątek przeniesiony do Multiplayer
1 zakłódeczkowany wątek w Pomocy Technicznej

Jak na tak niewielką aktywność nowych uczestników forum, jest to naprawdę dużo. A mówimy
tylko o JEDNYM TYGODNIU.

Dla porównania - na forum knives.pl, w dziale "Na początek" jest wątek specjalnie dla
"nowych", przeznaczony do zadawania najczęściej spotykanego pytania - jaki nóż kupić
na początek. W tym samym okresie (czyli 14-20.09) w tym temacie pojawiło się 5 zapytań
o to, co kupić. Liczba zakłódeczkowanych tematów na forum głównym - 1 (słownie: JEDEN).
I to ewidentnie temat jakiegoś trolla, a nie gościa, który nie doczytał regulaminu czy
coś w tym stylu.

Czyli jednak wyodrębnienie działu dla "nowych" oraz jasne i przejrzyste kierowanie ich
do niego na początku ich "kariery" na forum, sprawdzają się całkiem nieźle. I tego właśnie
brakuje na gramie - działu dla początkujących, który sprawi, że okres błędów i wypaczeń,
który chyba każdy z nas przechodził na początku swojego pobytu tutaj, nie będzie psuł
zabawy stałym bywalcom, którym nóż się w kieszeni otwiera, gdy widzą po raz n-ty temat
"a pójdzie mi gra ABC?".

To może inaczej - w tym tygodniu może i tak, bo znalazło się kilku co może z dwa-trzy tematy zrobili, bo laptopa szukali. Gdyby tego było więcej jak za czasów spamu o Margonem czy innych troll akcjach to temat powraca, a tak szkodliwość tego jest... no nie za duża żeby od razu wprowadzać bramki, czytniki rang i inne tego typu numery. Jeśli, ale mówię "jeśli", wraz z nowym forum przyjdzie większa ilość osób to wtedy można zacząć myśleć o tym czy faktycznie będą potrzebne tego typu akcje. A tak to doprowadzamy do tego, że i tak w miejscu, gdzie ruch jest mały osoba, która chce się o coś spytać, a nie do końca zna to miejsce z automatu jest blokowana. Więc mówi sobie "pff, to sobie pójdę gdzie indziej". I tak user odchodzi.

Dnia 20.09.2015 o 13:16, Ring5 napisał:

Z tym również pozwolę sobie się nie zgodzić. Otóż nie, nie są. Podpiętymi tematami (najlepiej
z tytułem napisanym WOŁAMI i adnotacją "zajrzyj tu, jeśli jesteś nowy!") powinny być
"Jaką grę radzilibyście kupić?", "Wątki z ogłoszeniami", "Wyszukiwarka" oraz "Czy gra
uruchomi się na moim sprzęcie". To są tematy, które powinny być pierwszą rzeczą, jaką
zobaczy nowy użytkownik. Powiem więcej - jeśli powstanie podforum dla nowych (czyli odpowiednik
"Na początek..." z knivesów), powinno ono otwierać się jako pierwsze każdemu nowemu użytkownikowi,
a przejście na forum główne powinno od niego wymagać kliknięcia w odpowiedni link (tak,
jak teraz przechodzi się między działami).

Ale ja mówiłem o sytuacji jaka jest teraz i jaka może być po wprowadzeniu nowego Forum, czyli w poszczególnych podforach będą także podpięte inne tematy. To znaczy - zakładam, że tak będzie. Na głównej forum podpięte będą ogłoszenia ogólne, a w przypadku np. podforum pomocy technicznej podpiąłbym temat o tym, czy dana gra pójdzie na danym sprzęcie.

Dnia 20.09.2015 o 13:16, Ring5 napisał:

Być może to, co powiem, zabrzmi trochę brutalnie, ale... to jego wybór i jego decyzja.
Ja raczej nie mogę liczyć na to, że będę brał udział w promocjach Porsche czy Ferrari,
jeśli mój kontakt z nimi sprowadza się do ślinienia się przez szybę, prawda? Jeśli ktoś
chce czerpać jakieś korzyści z bycia członkiem danej społeczności, to raczej nie oczekujemy
chyba zbyt wiele, jeśli uznamy, że powinien być AKTYWNYM członkiem tej społeczności
i wnosić coś od siebie.

A pamiętasz jak było to za czasów starego gramu? Nie było zniżek dla aktywnych userów (to znaczy - ja nie pamiętam takich akcji), a były wPLNy za kupione gry w retailu i wpisanie kodu na stronie. I tak jak napisałem wcześniej - załóżmy teoretycznie, że coś takiego się pojawi to ile osób będzie faktycznie zadowolonych z tego, co dostanie? Jedni się ucieszą, inni powiedzą "napluli mi w twarz". Nawet myślałem czy np. za wartościowe wypowiedzi czy teksty tygodnia na Gramsajtach nie powinny się pojawić jakieś takie "punkty", które się zbiera i potem sobie możesz to wymienić na coś... Ale jeśli do tej pory nic się nie zmieniło to pytanie czy coś zmieni się później? To już naprawdę zależy bardziej od osób zajmujących się sklepem jeśli chodzi o zniżki czy inne bajery. Natomiast co do konkursów społecznościowych to od tego, czy jest co rozdać.

I tak jak jest co rozdać to pojawia się konkurs, jak nie ma to nie ma.

Dnia 20.09.2015 o 13:16, Ring5 napisał:

Niejednokrotnie sam kląłem pod nosem, bo gram robił giveaway jakichś kluczy, wracałem
do domu z roboty i okazywało się, że na 1000 dostępnych kluczy, na forum jest już 5000
wpisów, z czego 3 należą do forumowiczów, których kojarze, a reszta to jednorazowe konta.
Rozumiem, że gram jest dla wszystkich i każdy powinien mieć prawo z niego korzystać,
ale powinny być jednak pewne granice - chcesz czytać, czytaj, ale jak chcesz coś z tego
mieć, zostań tu, udzielaj się, pisz...

Powtarzam jeszcze raz - to jest rozdawnictwo newsowe, z którego korzystają wszyscy użytkownicy gram.pl. Ci, którzy czytają i ci, którzy się udzielają. Nie można mieć wszystkiego, prawda? Swego czasu jak były promocje na gramie bardzo limitowane, a ja byłem w szkole to mi po prostu znikały i no... zawód był, ale to nie oznacza, że nie będzie czegoś nowego. Poza tym tak jak zresztą rozmawialiśmy w innym temacie - niektórzy z nas dopóki zaczęli się udzielać na gram.pl poważniej potrzebowali roku czy dwóch, aby to w ogóle zacząć.

Dnia 20.09.2015 o 13:16, Ring5 napisał:

Nie obraź się, ale przypomina mi to trochę prasówki EA czy innych firm, twierdzących,
że w grze XYZ mają już kilka milionów kont. Ale słowem nie wspomną, że z tych kilku milionów
większość została utworzona, odpalono grę, skasowano ją i konto nigdy nie zostało ponownie
ruszone. Ile z tych 60 tysięcy tu zagląda? Przecież na pewno macie jakieś statystyki
otwierania strony, jestem w tym temacie lajkonikiem, ale chyba powinno się dać ustalić,
ile wejść macie na stronę (oczywiście licząc n wejść z tego samego adresu jako jedno).

No ile zagląda na Forum? To sprawdzę prawdopodobnie po weekendzie, natomiast na sam serwis czy też newsy mogę sprawić to dość łatwo. Niestety nie mogę jednak tych danych podać do wiadomości publicznej, bo są takie rzeczy, których nie można wynosić po za pewną strefę. To, że rozmawiam tutaj z Wami jako "zielony" nie oznacza, że mogę mówić o wszystkim co dzieje się za kulisami ;)

Dnia 20.09.2015 o 13:16, Ring5 napisał:

W tej chwili ludziom nie opłaca się zakładać kolejnego konta na kolejnym forum. Bo niby
po co? Poczytać mogą i bez tego, a jak rzucicie kody do jakiejś bety, to i tak się na
nie załapią. Natomiast gdyby były konkursy dla stałych gramowiczów, regularnie udzielających
się na forum, zapewne okazałoby się, że nagle pojawiła się cała zgraja nowych twarzy.
I nawet, gdyby jeden na 10 miał coś rozsądnego do powiedzenia, to i tak byłoby to chyba
lepsze, niż wałkowanie kolejnych tematów z tymi samymi 5 czy 10 userami. A tak to właśnie
obecnie wygląda. Jeśli w jakimś temacie wywiąże się dyskusja, z prawie stuprocentową
pewnością można założyć, że weźmie w niej udział np. Lis_23, Braveheart, Zekzt czy ja.
I bardzo często będzie tak, że dyskusję będą prowadziły te 2 czy 3 osoby. A ci jednorazowi
klikacze lajków na fejsie pewnie nawet jej nie przeczytają.

Dlatego powtórzę to po raz n-ty: w momencie, kiedy Forum byłoby oddzielone od sfery newsowej to możemy faktycznie coś takiego próbować zrobić, potem ogłaszać to jako "community event"... ale dopóki nie wiem dokładnie jak będzie wyglądała sytuacja po wprowadzeniu nowych rzeczy nie wymagajcie ode mnie jednoznacznego stanowiska "to wprowadzimy na pewno". To jest jakaś wizja, pomysł i nie mówię że mi się to nie podoba lub też "mówicie źle". Tylko w momencie, kiedy wszystko działa "po staremu" zostawmy to tak jak jest do momentu wprowadzenia nowego. Dopiero wtedy możemy zacząć ruszać, będę mógł powiedzieć co faktycznie możemy tutaj zrobić z tego, o czym rozmawiamy, bo cały czas rozmawiamy na starym podwórku przed remontem o zbudowaniu czegoś, co potem będzie trzeba albo przenieść, albo zburzyć nie daj Boże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2015 o 14:04, Muradin_07 napisał:

No ile zagląda na Forum? To sprawdzę prawdopodobnie po weekendzie, natomiast na sam serwis
czy też newsy mogę sprawić to dość łatwo. Niestety nie mogę jednak tych danych podać
do wiadomości publicznej, bo są takie rzeczy, których nie można wynosić po za pewną strefę.
To, że rozmawiam tutaj z Wami jako "zielony" nie oznacza, że mogę mówić o wszystkim co
dzieje się za kulisami ;)


To taka tajemnica? Przecież wczoraj podałem Tobie dane dwóch stron z okresu ostatnich 15 minut. Oni jakoś nie robią problemu z podaniem ile osób siedzi na stronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że zgadam się z Tobą co do rzeczy, które wymieniłeś, obecna sytuacja z kilkoma użytkownikami ma swoje plusy. Mianowicie podczas ewentualnej organizacji zlotu będziemy mogli pić Don Perignon zamiast wody z kranu i zagryzać kawiorem zamiast ciemnej kaszy ;)

No i miejscówka będzie zacniejsza, minimum 4 gwiazdki :D Skoro będzie 10 osób, to nie ma sensu, żeby się fundusz zlotowy zmarnował ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2015 o 18:05, maniekk napisał:

To taka tajemnica? Przecież wczoraj podałem Tobie dane dwóch stron z okresu ostatnich
15 minut. Oni jakoś nie robią problemu z podaniem ile osób siedzi na stronie :)


Nie chodzi mi o dane z forum, a dane ze strony/newsów/etc. i o tym mówię. Co do statystyk z Forum to wydaje mi się, że poza to co oferują staty Roba nie wyjdzie nic więcej, ale zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2015 o 18:40, maniekk napisał:

Czyli wkomponujecie Robo-protezę w nowe forum tak to ma być? :)


O tym nic nie mówiłem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2015 o 18:05, maniekk napisał:

To taka tajemnica? Przecież wczoraj podałem Tobie dane dwóch stron z okresu ostatnich
15 minut. Oni jakoś nie robią problemu z podaniem ile osób siedzi na stronie :)


Nie. Pewnie Muradin nie ma zwyczajnie dostępu z poziomu swojego konta do panelu admina/programisty.
My jako moderatorzy - nie mamy. Nasz panel to też odrębny [lub okrojony wzgledem wersji pełnej administratora] "twór" narzędziowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż nic bardziej mylnego... mam dostęp tam, gdzie inni nie mają :>

A na serio - to nie, do panelu programisty nie, bo kompletnie nie wiem z czym to się je -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę leciwość forum - zapewne najbardziej z walką z błędami - mniej lub bardziej oczekiwanymi w momencie dokonywania zmian =)
No i w sumie na nowym forum mogły by sobie latać takie dane statystyczne na dole strony, tj odsłon dziś XXXX, postów napisanych XXXX, nowych użytkowników XXXX itp itd.
Dogodził by wszystkim, ba nawet ja czasem z czystej ciekawości na forach zaglądam wykres aktywności ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2015 o 23:06, Zekzt napisał:

Dogodził by wszystkim, ba nawet ja czasem z czystej ciekawości na forach zaglądam wykres
aktywności ^^


Na razie patrząc po statach Roba, to trochę kiepsko się robi - każdego miesiąca ubywa userów, a ten miesiąc to ogromny spadek - jak patrzyłem to trochę ponad 600 userów na forum się we wrześniu wypowiedziało. Na początku roku było ponad 1000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2015 o 14:04, Muradin_07 napisał:

Ostatecznie doszlibyśmy do tego, że ktoś by powiedział "za mało, dajcie więcej".


Patrząc na to w ten sposób, równie dobrze możemy stwierdzić, że jakiekolwiek zmiany nie mają sensu, bo zawsze znajdzie się ktoś, komu będzie mało. Koloryzuję, ale tylko troszkę.

Dnia 20.09.2015 o 14:04, Muradin_07 napisał:

szkodliwość tego jest... no nie za duża żeby od razu wprowadzać bramki, czytniki rang i inne tego typu numery.


To w którym momencie szkodliwość staje się na tyle duża, by wprowadzić jakieś ograniczenia? Jeden post tygodniowo to za mało, dziesięć to za mało, ale sto to już za dużo? Tu chyba nasze opinie również się różnią, bo dla mnie nawet jeden taki wątek to już za dużo, oznacza bowiem, że forum nie jest na tyle przejrzyste, by nowy gramowicz od razu zorientował się, co i jak.

Dnia 20.09.2015 o 14:04, Muradin_07 napisał:

doprowadzamy do tego, że i tak w miejscu, gdzie ruch jest mały osoba, która chce się o coś spytać, a nie do końca zna to miejsce z automatu jest blokowana


Teoretycznie tak. Tylko zauważ, że jeśli osoba nie zna miejsca, to (jak napisałem wyżej) oznacza to, iż nie otrzymała odpowiednich informacji na początek. Jasne, możemy tu się martwić tym, by nie urazić uczuć "nowych", ale fakty mówią same za siebie - tam, gdzie jest podforum dla nowych użytkowników, gdzie są jasno i wyraźnie opisane tematy dla nich z najczęściej zadawanymi pytaniami, tam spada liczba spamerskich postów i wątków.

Dnia 20.09.2015 o 14:04, Muradin_07 napisał:

Ale ja mówiłem o sytuacji jaka jest teraz


Ja również mówię o sytuacji, jaka jest teraz i powtórzę to raz jeszcze: najważniejsze tematy NIE SĄ podpięte. Nie wiem, czy jest to niemożliwe czy aż tak trudne do wykonania, ale zamiast przypinać wątki o screenach (serio? Naprawdę zasługuje na przypięcie? O_o), powinno się przypiąć te wspomniane przeze mnie. Nie po zmianach. Już teraz. Bo to są tematy, które zawsze, cały czas, powinny być na pierwszym miejscu.

Dnia 20.09.2015 o 14:04, Muradin_07 napisał:

ile osób będzie faktycznie zadowolonych z tego, co dostanie?


Odnoszę wrażenie, że zanim jeszcze do czegokolwiek doszło, już zakładasz, że będą z tym problemy ;) Nie wiem, ile osób będzie zadowolonych. Ale mogę powiedzieć jedno: nawet jeśli zadowolona będzie jedna osoba, bo jakiś program lojalnościowy ruszy, to już będzie sukces. A pamiętaj, że jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.

Dnia 20.09.2015 o 14:04, Muradin_07 napisał:

To już naprawdę zależy bardziej od osób zajmujących się sklepem jeśli chodzi o zniżki czy inne bajery.


To może warto by było, aby te osoby czasem tu zajrzały, zobaczyły, co ma do powiedzenia społeczność, jak wygląda rzeczywistość, a nie ich wyobrażenia o niej.

Dnia 20.09.2015 o 14:04, Muradin_07 napisał:

Nie można mieć wszystkiego, prawda?


Oczywiście. Ale, to z kolei ja powtórzę ponownie, sytuacja, w której stali bywalcy "przegrywają" na rzecz osób, które założyły dwadzieścia kont tylko po to, by zgarnąć kody i sprzedać je po piątaku na allegro, jest po prostu niesprawiedliwa względem "weteranów".

Dnia 20.09.2015 o 14:04, Muradin_07 napisał:

Niestety nie mogę jednak tych danych podać do wiadomości publicznej,


No to nie podawaj (choć akurat nie wiem, czemu z czegoś takiego robić tajemnicę), odpowiedz sobie na pytanie sam - ile z tych 60 tysięcy codziennie zagląda na gram?

Dnia 20.09.2015 o 14:04, Muradin_07 napisał:

Dlatego powtórzę to po raz n-ty: w momencie, kiedy Forum byłoby oddzielone od sfery newsowej
to możemy faktycznie coś takiego próbować zrobić, potem ogłaszać to jako "community event"...


Ok, spoko, rozmawiamy tu o propozycjach nie tylko na "już", ale także na "kiedyś".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2015 o 10:10, Ring5 napisał:

Patrząc na to w ten sposób, równie dobrze możemy stwierdzić, że jakiekolwiek zmiany nie
mają sensu, bo zawsze znajdzie się ktoś, komu będzie mało. Koloryzuję, ale tylko troszkę.

Bardziej chodzi mi o to, że w tym momencie możemy dać "tyle i tyle". Czy będzie więcej? Ciężko jest powiedzieć

Dnia 21.09.2015 o 10:10, Ring5 napisał:

To w którym momencie szkodliwość staje się na tyle duża, by wprowadzić jakieś ograniczenia?
Jeden post tygodniowo to za mało, dziesięć to za mało, ale sto to już za dużo? Tu chyba
nasze opinie również się różnią, bo dla mnie nawet jeden taki wątek to już za dużo, oznacza
bowiem, że forum nie jest na tyle przejrzyste, by nowy gramowicz od razu zorientował
się, co i jak.

No właśnie - teraz forum nie jest na tyle przejrzyste. Nie oznacza tego, że nowe nie będzie i wtedy będziemy działać co można usprawnić na nowym podwórku, czyż nie?

Dnia 21.09.2015 o 10:10, Ring5 napisał:

Teoretycznie tak. Tylko zauważ, że jeśli osoba nie zna miejsca, to (jak napisałem wyżej)
oznacza to, iż nie otrzymała odpowiednich informacji na początek. Jasne, możemy tu się
martwić tym, by nie urazić uczuć "nowych", ale fakty mówią same za siebie - tam, gdzie
jest podforum dla nowych użytkowników, gdzie są jasno i wyraźnie opisane tematy dla nich
z najczęściej zadawanymi pytaniami, tam spada liczba spamerskich postów i wątków.

Dobra, to powiedz mi - ile osób faktycznie czyta takie informacje? Garstka, bo raczej fora są do siebie zbliżone w wielu sprawach. I tak jeśli chodzi o ogólne problemy z grami jak w temacie w pomocy technicznej - ok, ten temat można podać. Ale jeśli ktoś ma problem z daną grą to zawsze będzie tak, że napisze "MAM PROBLEM Z HIROŁSAMI!!!oneone" i potem trzeba go przenieść do odpowiedniego tematu dla odpowiedniej gry. Tego nie znajdzie w poście przypiętym, powinien użyć wyszukiwarki. No chyba że mamy zrobić bazę danych o grach, co w sumie nie byłoby aż takim złym rozwiązaniem. Choć w przypadku gramu działa to różnie, bo niekiedy mamy temat o serii gier, a niekiedy mamy o danej grze zakładane przez userów. I to sprawiałoby problem.

mówię o sytuacji, jaka jest teraz i powtórzę to raz jeszcze: najważniejsze

Dnia 21.09.2015 o 10:10, Ring5 napisał:

tematy NIE SĄ podpięte. Nie wiem, czy jest to niemożliwe czy aż tak trudne do wykonania,
ale zamiast przypinać wątki o screenach (serio? Naprawdę zasługuje na przypięcie? O_o),
powinno się przypiąć te wspomniane przeze mnie. Nie po zmianach. Już teraz. Bo to są
tematy, które zawsze, cały czas, powinny być na pierwszym miejscu.

Zauważ, że przypięte posty na górze forum są oznaczone jako "ogłoszenia", więc nie są to tematy z podforów. Natomiast co do screenów to od siebie powiem tak - swego czasu jak temat powstał, a dokładniej Myszasty go założył, myślałem że jest on takim tematem związanym z jakimś artykułem. Wiesz - zbieranie jakiegoś materiału w postaci screenów itd. Teraz z tego wyszedł taki temat no... o wrzucaniu screenów. Jak tak bardzo to Ciebie boli to zapytam się czy ten temat możemy ściągnąć z ogłoszeń.

Dnia 21.09.2015 o 10:10, Ring5 napisał:

Odnoszę wrażenie, że zanim jeszcze do czegokolwiek doszło, już zakładasz, że będą z tym
problemy ;) Nie wiem, ile osób będzie zadowolonych. Ale mogę powiedzieć jedno: nawet
jeśli zadowolona będzie jedna osoba, bo jakiś program lojalnościowy ruszy, to już będzie
sukces. A pamiętaj, że jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.

Patrząc na to jaka dyskusja pojawiła się na temat rang to... no ciężko jest tak nie sądzić i nie zakładać, nawet w żartach, że "albo nas pokochają, albo nas zlinczują" ;]

Dnia 21.09.2015 o 10:10, Ring5 napisał:

To może warto by było, aby te osoby czasem tu zajrzały, zobaczyły, co ma do powiedzenia
społeczność, jak wygląda rzeczywistość, a nie ich wyobrażenia o niej.

Ty to wiesz, ja to wiem, inni też wiedzą... I chyba resztę możesz sobie dopowiedzieć ;)

Dnia 21.09.2015 o 10:10, Ring5 napisał:

Oczywiście. Ale, to z kolei ja powtórzę ponownie, sytuacja, w której stali bywalcy "przegrywają"
na rzecz osób, które założyły dwadzieścia kont tylko po to, by zgarnąć kody i sprzedać
je po piątaku na allegro, jest po prostu niesprawiedliwa względem "weteranów".

Tutaj już niestety nie mogę odpowiadać za mentalność tych co sprzedają kody, ale i także kupują z czego niesamowicie się śmiałem jak widziałem sprzedawany dostęp do bety Heroes of the Storm za jakieś 120 zł. Ale nie w tym rzecz - po prostu takie są uroki rozdawnictwa ogólnego na drobne rzeczy. Niekiedy rozdajemy także grubsze jak ostatnio na facebooku poszedł kod na The Taken King do Destiny i chyba trzy kody (chyba, nie jestem pewny) na Forzę Motorsport 6. Co do konkursów tutaj to tak jak wspomniałem - postaram się pogadać z naczelnym o tym, aby robić także w momencie wystartowania nowego Forum konkursów tylko dla użytkowników tutaj udzielających się.

Dnia 21.09.2015 o 10:10, Ring5 napisał:

No to nie podawaj (choć akurat nie wiem, czemu z czegoś takiego robić tajemnicę), odpowiedz
sobie na pytanie sam - ile z tych 60 tysięcy codziennie zagląda na gram?

To tak na logikę - w zależności od chodliwości tematu wiadomo, że tekst o Wiedźminie sprzedaje się lepiej i wtedy liczby są zbliżone ;)

Dnia 21.09.2015 o 10:10, Ring5 napisał:

Ok, spoko, rozmawiamy tu o propozycjach nie tylko na "już", ale także na "kiedyś".

I z tego też się cieszę, bo na już to przyznam bez bicia - mało co będzie zrobione na tym, co tutaj mamy. Bardziej spodziewałbym się wielu elementów na nowym Forum, a na pewno o wiele łatwiej będzie niektóre rzeczy sprawdzić czy będą działały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2015 o 11:31, Muradin_07 napisał:

Dobra, to powiedz mi - ile osób faktycznie czyta takie informacje?


Nie wiem, ile osób je czyta. Ale, patrząc na doświadczenia innych for, chyba jednak coś dają, skoro nowi forumowicze, którzy przygodę z danym forum dopiero zaczynają, trafiają do właściwych tematów i tam zadają swoje pytania.

Odnoszę wrażenie (mam nadzieję, że mylne), że do niektórych kwestii podchodzisz na zasadzie "to i tak nic nie da", "to się nie uda" itp. Rzeczywiście, jeśli z góry założy się, że to się nie uda, to na pewno tak będzie. Ale nawet jeśli z 10 nowych forumowiczów, 2 czy 3 przeczyta przypięty post i zastosuje się do zawartych w nim rad, to chyba już będzie sukces, nie sądzisz? Bo tych 2 czy 3 nie założy nowego tematu, moderatorzy nie będą musieli go zamykać, stałych bywalców nie będzie zalewała krew, że znowu na głównej jest kilka nowych wątków o Margonem... A to już coś.

Dnia 21.09.2015 o 11:31, Muradin_07 napisał:

Jak tak bardzo to Ciebie boli to zapytam się czy ten temat możemy ściągnąć z ogłoszeń.


Pozwolę sobie zauważyć, że troszkę odwracasz tu kota ogonem. Ja piszę o tym, że w tym dziale brakuje przypiętych najistotniejszych tematów (a nazwę działu chyba raczej da się zmienić, z "Ogłoszeń" na, chociażby, "WAŻNE!"), do których linki, raz za razem, podaje się gdy ktoś założy nowy temat (bo praktycznie za każdym razem odpowiedź w nim wygląda tak samo: nie tworzymy nowych wątków, zapytaj we właściwym temacie [link], użyj wyszukiwarki [link]). Może zatem pytać, czy tamten temat można ściągnąć z ogłoszeń, zapytaj, czy można podczepić tam te 2 czy 3 wątki, o których wspomniałem. To chyba da więcej pożytku.

Dnia 21.09.2015 o 11:31, Muradin_07 napisał:

Patrząc na to jaka dyskusja pojawiła się na temat rang to... no ciężko jest tak nie sądzić
i nie zakładać, nawet w żartach, że "albo nas pokochają, albo nas zlinczują" ;]


Pewnie tak. Ale odpowiem tak: lepiej, żeby mieli takie podejście, niż gdyby mieli być obojętni. Bo takie skrajności oznaczają, że ludziom gram obojętny nie jest.

Dnia 21.09.2015 o 11:31, Muradin_07 napisał:

Ty to wiesz, ja to wiem, inni też wiedzą... I chyba resztę możesz sobie dopowiedzieć ;)


Owszem. To norma w chyba każdej instytucji. Tyle tylko, że na post zwykłego szaraczka, jakim jestem, pies z kulawą nogą nie zwróci uwagi, ale gdy wspomni o tym "zielony", może ktoś zada sobie choć tyle trudu, by przeczytać, o co biega.

Dnia 21.09.2015 o 11:31, Muradin_07 napisał:

Tutaj już niestety nie mogę odpowiadać za mentalność tych co sprzedają kody


Oczywiście. Ale można temu przeciwdziałać. A ograniczenie udziału w takich "imprezach" do bardziej zasłużonych forumowiczów (nawet od Robotnika wzwyż) będzie oznaczało, że w końcu takie prezenty zaczną trafiać tam, gdzie będzie z nich jakiś pożytek (czyli do gramowiczów), a nie masowo na allegro. Bo komu by się chciało rozwijać 150 kont do rangi Robotnik, tylko po to, by zdobyć kod?

Dnia 21.09.2015 o 11:31, Muradin_07 napisał:

po prostu takie są uroki rozdawnictwa ogólnego na drobne rzeczy.


Ale o tym, jakie owe uroki są, decydują osoby, które coś rozdają. I mogą one zadecydować, że nie rozdajemy na pałę, zamieszczając generator kluczy pod artykułem, tylko, powiedzmy, rozsyłamy je do osób, które się po nie zgłoszą w komentarzach. I tu już z "segregowaniem" nie ma problemu, bo w pierwszej kolejności można wyłuskać osoby udzielające się na forum, a jeśli zostaną jakieś klucze, wysłać je dronom tworzącym 1500 nowych kont jednorazowego użytku.

Żeby była jasność - ja naprawdę nie przychrzaniam się dla samej przyjemności z przychrzaniania się, proponuję jedynie rozwiązania, jakie (moim zdaniem) mogą sprawić, że gram stanie się miejscem bardziej przyjaznym dla użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2015 o 07:00, Ring5 napisał:

Odnoszę wrażenie (mam nadzieję, że mylne), że do niektórych kwestii podchodzisz na zasadzie
"to i tak nic nie da", "to się nie uda" itp. Rzeczywiście, jeśli z góry założy się, że
to się nie uda, to na pewno tak będzie. Ale nawet jeśli z 10 nowych forumowiczów, 2 czy
3 przeczyta przypięty post i zastosuje się do zawartych w nim rad, to chyba już będzie
sukces, nie sądzisz? Bo tych 2 czy 3 nie założy nowego tematu, moderatorzy nie będą musieli
go zamykać, stałych bywalców nie będzie zalewała krew, że znowu na głównej jest kilka
nowych wątków o Margonem... A to już coś.

Biorę to pod uwagę przy dzisiejszym forum i jego obłożeniu, które i tak jest małe i wypowiadają się tutaj teoretycznie "stali bywalcy". Później, jeśli będzie więcej nowych osób można o tym myśleć, żeby był porządek.

Dnia 22.09.2015 o 07:00, Ring5 napisał:

Pozwolę sobie zauważyć, że troszkę odwracasz tu kota ogonem. Ja piszę o tym, że w tym
dziale brakuje przypiętych najistotniejszych tematów (a nazwę działu chyba raczej da
się zmienić, z "Ogłoszeń" na, chociażby, "WAŻNE!"), do których linki, raz za razem, podaje
się gdy ktoś założy nowy temat (bo praktycznie za każdym razem odpowiedź w nim wygląda
tak samo: nie tworzymy nowych wątków, zapytaj we właściwym temacie [link], użyj wyszukiwarki
[link]). Może zatem pytać, czy tamten temat można ściągnąć z ogłoszeń, zapytaj, czy można
podczepić tam te 2 czy 3 wątki, o których wspomniałem. To chyba da więcej pożytku.

To, co jest istotne z Twojego punktu widzenia dla kogoś innego jest zawalaniem miejsca i koniecznością przescrolowania o te pół rolki w dół. Piszę o tym dlatego, że kiedyś ktoś się na to skarżył... dawno temu, ale było. Ale tak jak mówię - teraz zamiana nazwy byłaby zapewne kłopotliwa. Zresztą sam widzisz - ktoś majstrował przy skinach do forum, teraz nie ma niczego, więc czekałbym z takimi rzeczami do nowego Forum.

Dnia 22.09.2015 o 07:00, Ring5 napisał:

Pewnie tak. Ale odpowiem tak: lepiej, żeby mieli takie podejście, niż gdyby mieli być
obojętni. Bo takie skrajności oznaczają, że ludziom gram obojętny nie jest.

Albo też niektóre reakcje są nieco za skrajne. Przecież tak jak mówiłem - raczej nikt nikomu krzywdy nie robi zmianami ;]

Dnia 22.09.2015 o 07:00, Ring5 napisał:

Owszem. To norma w chyba każdej instytucji. Tyle tylko, że na post zwykłego szaraczka,
jakim jestem, pies z kulawą nogą nie zwróci uwagi, ale gdy wspomni o tym "zielony", może
ktoś zada sobie choć tyle trudu, by przeczytać, o co biega.

Kiedyś też prowadziliśmy Gramik jako "takie tam szaraczki" i okazało się, że coś się zmieniło. Tak czy inaczej tak jak mówiłem wiele rzeczy podrzucam wyżej. Co będzie działo się z tym dalej to niestety ode mnie nie zależy ;/

Dnia 22.09.2015 o 07:00, Ring5 napisał:

Oczywiście. Ale można temu przeciwdziałać. A ograniczenie udziału w takich "imprezach"
do bardziej zasłużonych forumowiczów (nawet od Robotnika wzwyż) będzie oznaczało, że
w końcu takie prezenty zaczną trafiać tam, gdzie będzie z nich jakiś pożytek (czyli do
gramowiczów), a nie masowo na allegro. Bo komu by się chciało rozwijać 150 kont do rangi
Robotnik, tylko po to, by zdobyć kod?

Ale nadal mówisz o forumowiczach, a nie o użytkownikach gram.pl. Tak jak mówię nie każdy udziela się na forum i to nie jest wymóg, aby otrzymać kod na jakiś pakiet broni, który mu kompletnie nie przyda się w grze, ale i tak fajnie go mieć, bo każdy lubi jak się dostaje coś za darmo. Albo na dostęp do bety, która jest wszędzie i po prostu ze względu zapewne na stress test serwerów zostaje robiony rzut do "zamkniętej" bety.

Dlatego nie zamykajmy wszystkiego tylko na Forum, bo mamy także tą sferę serwisowo/redakcyjną gramu - ludzie czytają, wcale nie muszą się udzielać tutaj. Nie róbmy z tego rozdawania kluczy musu "farmienia kont", bo ok - jedno rozdawnictwo, może dwa przejdą. Ale przy trzecim faktycznie będziesz miał wysyp kont na Przodownikach, którym już faktycznie się należy i wtedy z tym kompletnie nic nie zrobisz. Wtedy zostaje tylko podwyższenie do WT... aw wait...

Dnia 22.09.2015 o 07:00, Ring5 napisał:

Ale o tym, jakie owe uroki są, decydują osoby, które coś rozdają. I mogą one zadecydować,
że nie rozdajemy na pałę, zamieszczając generator kluczy pod artykułem, tylko, powiedzmy,
rozsyłamy je do osób, które się po nie zgłoszą w komentarzach. I tu już z "segregowaniem"
nie ma problemu, bo w pierwszej kolejności można wyłuskać osoby udzielające się na forum,
a jeśli zostaną jakieś klucze, wysłać je dronom tworzącym 1500 nowych kont jednorazowego
użytku.

Już z tymi dronami to już nie przesadzajmy, bo cały czas wszystko się wokół tego kręci... to tak samo jak kiedyś była obsesja na punkcie tego ile kont ma faktycznie Ostrowiak i wszyscy o tym gadali. Tak czy inaczej z wysyłaniem kluczy ręcznie jest też taki problem że zajęłoby to faktycznie jeszcze więcej czasu, a osoba która znajdzie możliwość zdobycia takowego (nie mówię o botach, mówię o userach z krwi i kości) chce dostać klucz, zacząć ściągać i już grać. Więc to byłoby naprawdę ciężkie w przypadku no jakby nie patrzeć... pierdółek. Gdyby to było coś większego jak chociażby jakaś większa gra to faktycznie można to zrobić na jakieś 100 nawet 500 kluczy. Ale to musi być coś naprawdę dużego, a nie jestem pewny czy taki dostęp do bety to faktycznie "big deal".

Tak jak powiedziałem - tu nie tylko osoby, które wystawiają klucze na sprzedaż robią to źle, tutaj działa także to że ktoś to jednak kupuje. Dlaczego? Nie mam pojęcia, tym bardziej że są to rzeczy, które potem będą darmowe. Psychologia tego, że "ja mam, a ty nie?"? Prawdopodobnie... ale nie wiem czy kupiłbym taki dostęp za 120 zł mając w głowie, że coś będzie za darmo niedługo.

Dnia 22.09.2015 o 07:00, Ring5 napisał:

Żeby była jasność - ja naprawdę nie przychrzaniam się dla samej przyjemności z przychrzaniania
się, proponuję jedynie rozwiązania, jakie (moim zdaniem) mogą sprawić, że gram stanie
się miejscem bardziej przyjaznym dla użytkowników.

Nie nie, nawet tego nie odbieram. To dyskusja, fakt ciągnie się od jakiegoś czasu ale to akurat może i lepiej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2015 o 10:11, Muradin_07 napisał:

Biorę to pod uwagę przy dzisiejszym forum i jego obłożeniu, które i tak jest małe i wypowiadają
się tutaj teoretycznie "stali bywalcy". Później, jeśli będzie więcej nowych osób można
o tym myśleć, żeby był porządek.


Ale dlaczego nie można tego zrobić teraz, aby później nie męczyć się z przestawianiem? Lepiej robić zmiany, kiedy jest mniej użytkowników, czy kiedy teoretycznie będzie ich więcej i może być więcej przez to pracy?

Dnia 22.09.2015 o 10:11, Muradin_07 napisał:

> Pozwolę sobie zauważyć, że troszkę odwracasz tu kota ogonem. Ja piszę o tym, że
w tym
> dziale brakuje przypiętych najistotniejszych tematów (a nazwę działu chyba raczej
da
> się zmienić, z "Ogłoszeń" na, chociażby, "WAŻNE!"), do których linki, raz za razem,
podaje
> się gdy ktoś założy nowy temat (bo praktycznie za każdym razem odpowiedź w nim wygląda

> tak samo: nie tworzymy nowych wątków, zapytaj we właściwym temacie [link], użyj
wyszukiwarki
> [link]). Może zatem pytać, czy tamten temat można ściągnąć z ogłoszeń, zapytaj,
czy można
> podczepić tam te 2 czy 3 wątki, o których wspomniałem. To chyba da więcej pożytku.

To, co jest istotne z Twojego punktu widzenia dla kogoś innego jest zawalaniem miejsca
i koniecznością przescrolowania o te pół rolki w dół. Piszę o tym dlatego, że kiedyś
ktoś się na to skarżył... dawno temu, ale było. Ale tak jak mówię - teraz zamiana nazwy
byłaby zapewne kłopotliwa. Zresztą sam widzisz - ktoś majstrował przy skinach do forum,
teraz nie ma niczego, więc czekałbym z takimi rzeczami do nowego Forum.


No nie, tak jest wam drogi każdy user, że stajecie na głowie, żeby go zadowolić? mowa o tym scrollowaniu? Kto jest takim pro userem? :D Zawalenie miejsca, bo są wypisane podstawy korzystania z forum.
Nie przesadzasz aby? :)


Dnia 22.09.2015 o 10:11, Muradin_07 napisał:

> Oczywiście. Ale można temu przeciwdziałać. A ograniczenie udziału w takich "imprezach"

> do bardziej zasłużonych forumowiczów (nawet od Robotnika wzwyż) będzie oznaczało,
że
> w końcu takie prezenty zaczną trafiać tam, gdzie będzie z nich jakiś pożytek (czyli
do
> gramowiczów), a nie masowo na allegro. Bo komu by się chciało rozwijać 150 kont
do rangi
> Robotnik, tylko po to, by zdobyć kod?
Ale nadal mówisz o forumowiczach, a nie o użytkownikach gram.pl. Tak jak
mówię nie każdy udziela się na forum i to nie jest wymóg, aby otrzymać kod na jakiś pakiet
broni, który mu kompletnie nie przyda się w grze, ale i tak fajnie go mieć, bo każdy
lubi jak się dostaje coś za darmo. Albo na dostęp do bety, która jest wszędzie i po prostu
ze względu zapewne na stress test serwerów zostaje robiony rzut do "zamkniętej" bety.

Dnia 22.09.2015 o 10:11, Muradin_07 napisał:

Dlatego nie zamykajmy wszystkiego tylko na Forum, bo mamy także tą sferę serwisowo/redakcyjną
gramu - ludzie czytają, wcale nie muszą się udzielać tutaj. Nie róbmy z tego rozdawania
kluczy musu "farmienia kont", bo ok - jedno rozdawnictwo, może dwa przejdą. Ale przy
trzecim faktycznie będziesz miał wysyp kont na Przodownikach, którym już faktycznie się
należy i wtedy z tym kompletnie nic nie zrobisz. Wtedy zostaje tylko podwyższenie do
WT... aw wait...


No tak, czyli znowu wracamy do ogólnej ilości kont, bo to najważniejsze. Przecież Ring nie mówi o tym, żeby każde rozdawnictwo było tylko i wyłącznie dla forumowiczów. Jest mowa o tym, aby czasem dać tym co siedzą na forum. No chyba, że chodzi o liczbę kont, a nie faktycznie użytkujących. Wtedy róbcie co tydzień jakieś rozdawanie kodów i będzie można patrzeć z dumą jak rośnie liczba nowych obywateli. Co z tego, że to tylko jednorazowe konto, ważne że liczba ich stale rośnie. :)
No i będzie można powiedzieć, że gram się rozwija, bo co tydzień przyrost userów jest o 100%. A potem: nagrody, promocje, awanse, ordery dla pomysłodawców tak wspaniałego rozwiązania :D:D:D cholera idę pracować w marketingu :D:D

Dnia 22.09.2015 o 10:11, Muradin_07 napisał:

Tak jak powiedziałem - tu nie tylko osoby, które wystawiają klucze na sprzedaż robią
to źle, tutaj działa także to że ktoś to jednak kupuje. Dlaczego? Nie mam pojęcia, tym
bardziej że są to rzeczy, które potem będą darmowe. Psychologia tego, że "ja mam, a ty
nie?"? Prawdopodobnie... ale nie wiem czy kupiłbym taki dostęp za 120 zł mając w głowie,
że coś będzie za darmo niedługo.


Ty może byś nie kupił, ale zawsze trafi się jeleń co tak zrobi, ba tych jeleni jest bardzo dużo. W takim razie po co pre-ordery z jakimiś giftami, skoro i tak potem się okazuje, są dostępne dla wszystkich.
To coś jak fanboje Appla, z telefonu korzysta tylko do dzwonienia, no ale wstyd pokazać się ze starym modelem.
Taka psychologia grupy, każdy chce do jakiejś należeć, czuć się doceniony, ba dla niektórych to forma poprawy samopoczucia, bo ma coś szybciej niż inni, którzy zazdroszczą.

Tak sobie pomyślałem, że może jakieś info jak sprawy stoją by się przydało: np. rozważamy punkty te i te, tych nie rozważamy, bo koszty byłby za duże, itp. itd. Teraz to jest jedna wielka tajemnica ze wszystkiego, czyli jest jak zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2015 o 12:17, maniekk napisał:

Ale dlaczego nie można tego zrobić teraz, aby później nie męczyć się z przestawianiem?
Lepiej robić zmiany, kiedy jest mniej użytkowników, czy kiedy teoretycznie będzie ich
więcej i może być więcej przez to pracy?

Prosty powód - stare forum jest tak stare, że każde ruszenie czegoś w nim oznacza posypanie się całości ;]

Dnia 22.09.2015 o 12:17, maniekk napisał:

No nie, tak jest wam drogi każdy user, że stajecie na głowie, żeby go zadowolić? mowa
o tym scrollowaniu? Kto jest takim pro userem? :D Zawalenie miejsca, bo są wypisane podstawy
korzystania z forum.
Nie przesadzasz aby? :)

Nie, nie przesadzam - była taka akcja kiedyś tylko nie pamiętam kto dokładnie zwrócił uwagę na to, że jest za dużo jakichś tematów związanych z targami lub też podpiętych i nie można znaleźć "tematów dla niego ważnych".

Dnia 22.09.2015 o 12:17, maniekk napisał:

No tak, czyli znowu wracamy do ogólnej ilości kont, bo to najważniejsze. Przecież Ring
nie mówi o tym, żeby każde rozdawnictwo było tylko i wyłącznie dla forumowiczów. Jest
mowa o tym, aby czasem dać tym co siedzą na forum. No chyba, że chodzi o liczbę kont,
a nie faktycznie użytkujących. Wtedy róbcie co tydzień jakieś rozdawanie kodów i będzie
można patrzeć z dumą jak rośnie liczba nowych obywateli. Co z tego, że to tylko jednorazowe
konto, ważne że liczba ich stale rośnie. :)
No i będzie można powiedzieć, że gram się rozwija, bo co tydzień przyrost userów jest
o 100%. A potem: nagrody, promocje, awanse, ordery dla pomysłodawców tak wspaniałego
rozwiązania :D:D:D cholera idę pracować w marketingu :D:D

Ale przecież powiedziałem, że takie rzeczy tylko dla forumowiczów lub też gramsajtowiczów możemy spróbować ogarniać i to nie raz. Tylko mówię o tym, że rozdawnictwo ogólnoserwisowe nie może być ograniczane, bo każdy ma dostęp do newsów taki sam jak Ty, ja i inni. A naprawdę nie wiem czy jest sens niekiedy walczyć o takie no... bzdury, które są rozdawane masowo. Dla mnie naprawdę one nimi są i nie - nie dostaję kodów "dla siebie" żebym mógł sobie wykorzystać i dlatego mogę sobie tak mówić. Po prostu kłócenie się o takie rzeczy jest naprawdę dziwne. Gdyby faktycznie rozdawane były pudełka z grami czy kody na pełne wersje gier to faktycznie - dziwnym jest że 9/10 użytkowników, którzy wzięli kody to robotnicy bez stażu... Ale kody na bety/itemy bez większej wartości... Come on guys! Naprawdę jest o co denerwować? I pytam poważnie, ale nie o grubsze konkursy tylko o rozdawnictwo drobiazgów.

Dnia 22.09.2015 o 12:17, maniekk napisał:

Ty może byś nie kupił, ale zawsze trafi się jeleń co tak zrobi, ba tych jeleni jest bardzo
dużo. W takim razie po co pre-ordery z jakimiś giftami, skoro i tak potem się okazuje,
są dostępne dla wszystkich.
To coś jak fanboje Appla, z telefonu korzysta tylko do dzwonienia, no ale wstyd pokazać
się ze starym modelem.
Taka psychologia grupy, każdy chce do jakiejś należeć, czuć się doceniony, ba dla niektórych
to forma poprawy samopoczucia, bo ma coś szybciej niż inni, którzy zazdroszczą.

No ale też doceniony tym, że mam jakąś kapotę w darmowym MMO, której inny nie ma to tak... Eh, może powoli stary się robię, ale zawsze nie przywiązywałem do tego wielkiej wagi tak samo jak do dostępów do jakichś wcześniejszych wersji darmówek - dostęp do Heroes of the Storm dostałem z kolejnego rzutu kluczy, podobnie było z Hearthstone. Betę Heart of the Swarm i Diablo III wygrałem w konkursach na gram.pl. Co do reszty to jeśli wiem, że nie będę grał to nawet nie klikam "wygeneruj kod", a jeśli to zrobię to po prostu daję go komuś innemu - tak było z Wildstarem, tak było z R6:Siege.

Ale nie w tym rzecz - po prostu to już jest temat dla każdego z osobna co robi z kluczem, który dostaje i też kto go kupuje. To, że zrobimy tak czy inaczej wcale nie oznacza, że ograniczymy tego typu praktyki, bo tak jak mówię - ograniczymy to do jakiejś tam rangi to za dwa rozdawnictwa będziemy mieli to samo na Forum. Tak więc nie tędy droga.

Dnia 22.09.2015 o 12:17, maniekk napisał:

Tak sobie pomyślałem, że może jakieś info jak sprawy stoją by się przydało: np. rozważamy
punkty te i te, tych nie rozważamy, bo koszty byłby za duże, itp. itd. Teraz to jest
jedna wielka tajemnica ze wszystkiego, czyli jest jak zawsze.

Na razie czekam cały czas na odpowiedzi, z niektórymi zapytaniami wstrzymuję się do momentu, gdy zobaczę coś w sprawie samego nowego Forum.

Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że poruszyłem wyżej kwestię tych rzeczy związanych stricte z naszym community (nazwałem to community event - te rozdawnictwa i inne sprawy). Podrzuciłem także kwestię sklepu tak jak zresztą mówiłem o tym wcześniej Ringowi. O tym w tym momencie głównie rozmawiamy. Natomiast resztę zapisuję i trzymam do momentu, kiedy pojawią się pierwsze grubsze informacje odnośnie wyglądu forum i funkcjonalności. Niestety jednak nie wiem kiedy to dokładnie nastąpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować