Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 17.06.2008 o 16:35, Kapizak1 napisał:

Jako, że nikt nie udzielił odpowiedzi na moich pytań kilka, powtórzę (czyt. skopiuję)
to, co napisałem wcześniej, ponieważ komputer zamierzam kupić w bardzo niedalekiej przyszłości
i muszę znać odpowiedź.
Lepiej kupić to:
http://allegro.pl/item376187193_vist_dual_core_e2180_gma3000_ram_2gb_400w.html i dorzucić
GF 9600GT, czy wszystkie części z osobna i GA-P35-DS3L?? Czy między tymi dwoma płytami
głównymi jest jakaś duża różnica??


Wszystkie z osobna , ta plyta w zestawie to padlina do kompow biurowych.
P35 bedzie znacznie lepsze jakosciowo i odrobinke wydajnosciowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie miałbym jeszcze pytanko co do tego monitora :)

Co by było gdybym w windzie miał rozdizałke nominalną (1280x1024) a w grach ustawiał 1024x768?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 09:55, FlankerD napisał:

W zasadzie miałbym jeszcze pytanko co do tego monitora :)

Co by było gdybym w windzie miał rozdizałke nominalną (1280x1024) a w grach ustawiał
1024x768?


Oprocz wiekszych rozmarow obrazu to nic. Ja bym pewnie widzial pixele ale tak to juz jest jak jest sie patrzy w monitor 16 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ja jakieś 11 lat, ale ciagle w monitor kineskopowy, więc nie mam wielkego pojęcia o lcd ;) Mam kilka gierek bardziej wymagających do przejścia i nie chciałbym, żeby monitor zepsuł mi zabawe przez kiepski obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 10:00, FlankerD napisał:

Rozumiem, ja jakieś 11 lat, ale ciagle w monitor kineskopowy, więc nie mam wielkego pojęcia
o lcd ;) Mam kilka gierek bardziej wymagających do przejścia i nie chciałbym, żeby monitor
zepsuł mi zabawe przez kiepski obraz.


Wiesz najlepiej jest korzystac (grac pisac czytac itp) z monitora w jego natywnej (domyslnej) rozdzielczosci. Ja tak robie juz od dluższego czasu i jest wszystko Ok. Fakt jesli ktos nie ma dobrego komputera zeby pograc w np natywnej rozdzialce monitora to moze ja zmniejszyc. Ale obecne karty graficzne pozwalaja na bardzo komfortowa zabawe w rozdzialce 1280x1024. Ja sam osobiscie gram w 1680x1050 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój komp: Sempron 2,8ghz; 1,5GB RAM 400mhz; Radeon X1950PRO 512mb DDR3
Na CRT w rozdzielczości 1024x768 grałem w demko Crysisa na medium i nie było proeblemów, Bioshock natomist w tej samej rozdzielczości i z detalami na maksa też nie sprawiał problemów (tzn. czasem były sekundowe zaciachy).

Kumpel ma np. GF 7600GT i lcd 32 calowy, widziałem u niego Crysisa na medium, ale nie wiem w jakiej rozdzielczości grał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak myślicie, uderzać już w karte Geforce 280 gtx, czy czekać na ewentualny spadek cen (o ile taki w ogóle może nastąpić). Mam obecnie kompa w serwisie (spalona płyta główna) i jak go będę odbierał to chciałem przy okazji już wymienić karte graf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 10:23, Skwarek pl napisał:

Hej, jak myślicie, uderzać już w karte Geforce 280 gtx, czy czekać na ewentualny spadek
cen (o ile taki w ogóle może nastąpić). Mam obecnie kompa w serwisie (spalona płyta główna)
i jak go będę odbierał to chciałem przy okazji już wymienić karte graf.


ja bym poczekal az troche ceny spadna. Sam mysle nad 280GTX ale poczekam gdyz ida wakcje tytulow fajnych brak 9800GTX SSC daje rade w obecne gry. Raczej w tym roku bedzie Egipt + 40" SAMSUNGA LCD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spadek cen to normalna kolej rzeczy. Przykład 8800gtx w grudniu kosztował jeszcze ponad 2000zł sa teraz chyba połowe tego. To zależy jaką masz teraz i czy będziesz potrzebował takiego potwora ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 10:28, FlankerD napisał:

Spadek cen to normalna kolej rzeczy. Przykład 8800gtx w grudniu kosztował jeszcze ponad
2000zł sa teraz chyba połowe tego. To zależy jaką masz teraz i czy będziesz potrzebował
takiego potwora ;).

Tak, pamiętam ceny 8800gtx''a w granicach 2000-2500, jednak nie chce czekać tye czasu na spadek ceny 280-tki, chodziło mi raczej o jakiś drastyczny minimalny spadek (jak np było swego czasu z pamięciami 2x1GB Kingston cl4). Obecnie mam G8800 gtx z lekkim oc no i niestety, ale nie daje rady w gierkach typu AoC, CoH czy chociażby Crysis (a przynajmniej nie daje rady w takich ustawieniach jakie mu narzucam:). Cóż w takim razie poczekam jeszcze z tydzień, dwa i wtedy uderze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba masz naprawde cos zle ustawione. Znajomy ma standardowego 8800GTX od EVGA i wszystko chodzi mu super. Pytanie co z reszta twojego kompa?? Powiedz co masz to ci powiem co nalezy zmenic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 10:40, MLODY2K6 napisał:

To chyba masz naprawde cos zle ustawione. Znajomy ma standardowego 8800GTX od EVGA i
wszystko chodzi mu super. Pytanie co z reszta twojego kompa?? Powiedz co masz to ci powiem
co nalezy zmenic.

hehehe, spokojnie nie jestem amatorem, na sprzęcie znam się dobrze ;]. Definicji "chodzi max" czy też "chodzi dobrze" jest tyle co ludzi ;] Mi też wszystko chodzi super jeżeli wyłącze AA i FA, nie wspominając o przezroczystym wygładzaniu a bez tych opcji cała ta grafa wygląda brzydko. Procek to C2D 6750 @ 3.2 (tutaj dokupie lepsze chłodzenie i będe próbował kręcić wyżej), 4gb Kingston cl4, Striker Ex, SB X-fi f.e.g. Tak jak pisałem ,komfortowo grać się na tym w maksymalnych ustawieniach nie da (AA i FA itd) :[ w 3d marku 06 mam 11800 albo 12k, nie pamiętam dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hmm, nie wiem czy jest opłacalne teraz kupować 280 gtx. Stosunek przyrost wydajności względem poprzedniej generacji - cena, nie wychodzi korzystnie, a przynajmniej nie teraz jeszcze. Jeślibyś się zdecydował, to nie zapomnij, że ta karta wymaga (jeśli dobrze pamiętam) minimum 500W PSU, a wiadomo, że lepiej mieć trochę zapasu ;) Druga sprawa: jaki masz monitor? Jeśli grasz w 1280x1024, to nie widzę sensu kupowania takiego potwora, będzie overkill na chwilę obecną, a kupowanie komputera, zwłaszcza kart graficznych na przyszłość, czyli 3-4 lata, niestety mija się z celem. Od siebie dodam, że mam 22" LG i w przyszłym tygodniu składam nowego kompa, w którym znajdzie się, wspomniana wcześniej przez MLODY2K6 , 9800gtx EVGA (tyle, że nie SSC niestety, gdyż nie mogę jej znaleźć w żadnym sklepie :P ; swoją drogą nic dziwnego skoro, z tego co mi wiadomo, na polski rynek ściągnięto tylko kilka sztuk). Dzięki programowi STEP UP w przeciągu 3 miesięcy mogę wymienić moją kartę na nowszą generację dopłacając tylko różnicę cen. Co prawda musiałbym to załatwiać przez Berlin (w Polsce nie ma przedstawiciela tego programu), ale to i tak kusząca propozycja ;) No i pozostaje też kwestia CPU. Jeśli będzie za słaby, nie da rozwinąć skrzydeł 280 gtx. O chłodzeniu chyba mówić nie muszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To masz bardzo podobnego kompa do mnie tyle ze ja na swoim bylej EVGA 8800GTX KO ACS3 z tym kompem co ma w podpisie smigalem we wszystko na max. Teraz tez smigam tyle ze z EVGA 9800GTX SSC. Jako tako nie widze sensu wymieniac karty graficznej gdyz 8800GTX nadal jest jedna z bardzo mocnych kart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 09:18, bzuq99 napisał:

Proszę was o pomoc złozycie mi komputer tak do 3000zł.


Procesor:
Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/
530 zł

Płyta główna:
Foxconn P35A-S /Intel P35/
275 zł

Pamięć RAM:
Corsair 4GB (2x2GB) PC800 CL4 XMS2 DHX
279 zł

Dysk twardy:
Western Digital 250GB 7200rpm 16MB cache SATAII [2500AAKS]
150 zł

Karta dźwiekowa:
Creative Labs X-Fi mX Xtreme Gamer
245 zł

Obudowa:
Cooler Master Dominator /bez zasilacza/
269 zł

Zasilacz:
Corsair 520W [CMPSU-520HXEU]
299 zł

Nie ma karty graficznej z jednego prostego powodu, teraz wychodzą nowe. Na GTX 260 już nie starczy (na allegro przedpremierowy kosztuje 1350 zł wiec cena zestawu pzrekroczyłaby te 3k zł o te 350 zł, no chyba, ze zrezygnujesz z karty dzwiękowej, wtedy to będzie kwestia 150 zł). Ewentualnie ATI Radeon HD 4870. Ta karta będzie dużo tańsza od GTX 260 nie mówiąc już o GTX 280, ale też słabsza od nich (ale powinna być znacznie szybsza od 9800 GTX), ale nie zmienia faktu, ze zapewni ci możliwość grania w najnowsze tytuły na maksa. Niestety, na nią też bedziesz musiał poczekać gdzieś do końca czerwca

EDIT:

Jeszcze co do płyty, teraz "wychodzą" płyty na P45 (przedpremierowe zamówienia). Z tych testów wynika, że takie MSI wypuści całkiem fajne płyty, tylko że będą znacznie droższe od płyt na P35 i też byś musiał z czegoś zrezygnować (np. wtedy musiałbyś zapomnieć o np. GTX 260 i brać HD 4870 a nawet 4850)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 11:04, bzuq99 napisał:

Sorka że sie powtarzam ale pomoże mi ktoś złożyć kompa w przediale cenowym 2500-3000zł.?


Procesor:
Intel Core2 Duo Penryn E8400 3.00 GHz BOX
550 zł

Płyta główna:
Foxconn P35A-S /Intel P35/
275 zł

Pamięć RAM:
A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition
240 zł

Dysk twardy:
WD Caviar SE16 320 GB (ATA/300, 16MB, 7200) WD3200AAKS
175 zł

Karta graficzna:
GeForce PCI-E 9800GTX Zotac ZT-98XES2P-FSP 512 MB TV-out / 2xDVI BOX (256-bit)
951 zł

Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-215 SATA (black)
110 zł

Obudowa:
Cooler Master Dominator /bez zasilacza/
269 zł

Zasilacz:
Corsair CMPSU-520HXEU - 520W
280 zł

System Operacyjny:
Zależnie czy XP czy VISTA, no chyba, że już masz :)

Bez Windy, monitora, myszki i klawiatury, głośników ~2800zł (z SO wyjdzie jakieś 3k). Jeśli już masz SO, to możesz jeszcze dokupić kartę muzyczną, zmienić obudowę (rzecz gustu) lub zostawić kasę na gry :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamówiłem mój pierwszy poważny komputer:) Kosztował 2780zł (razem z dodatkowymi komponentami) w sklepie apollo.pl. A oto on:
- karta Asus Geforce 8800GT TOP
- procesor Core 2 Duo E8400
- dysk Seagate Barracuda 7200 500GB 32MB ST3500320AS
- napęd Pioneer 215
- płyta główna Asus P5K
- obudowa CoolerMaster Dominator Black 690
- zasilacz Chieftec CFT-560A-12S 560W
- pamięć Patriot DDR2 2x2GB PC6400 800MHz Patriot CL4
A ponadto:
- myszka Logitech G5
- klawiatura Logitech OEM UltraX Premium
- głośniki Creative T3100

Mam nadzieję, że posłuży mi jeszcze przez długi, długi czas... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się