Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 20.09.2008 o 23:46, Sylwassss napisał:

> Jeżeli byś nie zauważył to ja ci tego amacroxa odradzam i proponuje przynajmniej
chieftaca.

Nie ma czegos takiego jak Chieftac jest Chieftec. Po drugie nie wiem czy wiecie, ale
firma Chieftec sprzedała prawa do produkcji jakiejś innej firmie i to nie jest już ten
tak dobry Chieftec co jeszcze 2 lata temu.
Ja bym proponował coś z Be-quiet (zasilacze są bardzo ciche i bezawaryjne) lub coś z
Tagana

Natura języka polskiego jest taka że cięzko to pisac przez "E" zamiast "a", zwróć uwagę że nie pisze Chieftac jako nazwa firmy tylko Chieftaca. Mógłbym chcąc to spolonizowac napisać Chiefteaca(Tak samo jak Nowaka, Chłopaka) zachowując orginalny człon i dodając polskie "-aka". Ale mając jakże chory umysł który jak widzi angielsko brzmiące słówka to zamienia "k" na "c" tak więc powstaje chieftaca. Dobra dość filologi Solstheimowej.
Tak może nie jest to już najbardziej high-endowa marka zasilaczy ale nadal jest b.dobra. No i nie ma sprawności w stresie na poziomie 70% jak te amacroxy(mówie o modelach serii Warrior gdyż amacrox ma także w ofercie modele ze sprawnością powyżej 85%).
Ziptofaf-> Właśnie to napisałem(Jak zacząłem to pisać to twego posta jeszcze nie było)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 08:01, blacklio2 napisał:

Kolego Amacrox Warrior jest na poziomie Modecoma MC i Chefa jak najbardziej, wersja Frei
Erde stoi jeszcze wyżej od tych wspomnianych

Dobra, przyznam się do małej pomyłki. Wszystko co napisałem wynikło z tego że patrzyłem na test z roku 2007. Wtedy zasilacz ten kosztował 190zł a porównywałem go z dzisiejszymi zasilaczami w przedziale 190-220. Tak więc wychodziło zawsze na korzyść tych innych.
Dzis zasilacz kosztuje 122zł, no a Frei Erde pisałem ze amacrox ma w ofercie zasilacze b.dobre ze sprawnościa 85%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 23:37, Solstheim napisał:

Hmm mają one 36miechów gwarancji i niby są jakieś firmy. Ale jak idzie wycztać w google
ich sprawnośc to 70-80%(i znając zycie najwyższa sprawnośc 80% jest osiągana przy najmniejszym
obciążeniu tak więc przy jakimś graniu z tych 500W zostaje nie 500, nie 400 a 350W mocy.)
Jakieś 39zł drożej masz choćby Chieftaca 560W ze sprawnoscią 80-85% czyli za 39zł więcej
otrzymujesz 448W mocy w maksymalnym obciązeniu.
448W-350W= 98W zysku co przy różnicy cen wynoszącej 39zł daje nam 2,51zł za 1W :_).
Jeżeli byś nie zauważył to ja ci tego amacroxa odradzam i proponuje przynajmniej chieftaca.


TO SA BREDNIE !!!

Sprawność zasilacza to stosunek mocy oddawanej do komputera w stosunku do mocy pobranej z gniazdka. I akarut dla malych obciazen jest mniejsza niz w gornym zakresie mocy.

Jeśli zasilacz ma 500 W to znaczy , ze jest w stanie oddać do kompa 500 W mocy na wszystkich liniach (tzn. te dobrej firmy gdzie producent nie oszukuje na tabliczkach znamionowanych). A nie jakiestam wziete z sufitu 70%*500.

Chociaz metoda parzystych bledow wniosek sluszny bo tez wole Chiefteca GPS niz Amacrox Warriora.

@Sylwass - Chieftec rebranduje zasilacze , seria GPS to produkcja delta elektronics czyli dobre i pewne zasilki , ale bez nadmiernych wodotryskow, wyzsze serie robi ktos inny (zapomnialem kto) , ale tez jedna z bardziej renomowanych fabryk na swiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Mam taki problem:
Częste resety komputera, świeci się dioda z pracy dysku, ale nie świeci z zasilania. czasami komputer zgaśnie na dłużej i wciskanie przycisku reset nic nie daje, trzeba wyciągnąć z wtyczki z zasilania i ponownie wystartować.
AMD Athlon 2400+ 2.0 GHz
1.75 GB RAM
ATI Radeon X1300 - z podwójnym zasilaniem.
Mustang 400W - Zasilacz
2x dysk i nagrywarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 17:27, Michaelius napisał:

> Hmm mają one 36miechów gwarancji i niby są jakieś firmy. Ale jak idzie wycztać w
google
> ich sprawnośc to 70-80%(i znając zycie najwyższa sprawnośc 80% jest osiągana przy
najmniejszym
> obciążeniu tak więc przy jakimś graniu z tych 500W zostaje nie 500, nie 400 a 350W
mocy.)
> Jakieś 39zł drożej masz choćby Chieftaca 560W ze sprawnoscią 80-85% czyli za 39zł
więcej
> otrzymujesz 448W mocy w maksymalnym obciązeniu.
> 448W-350W= 98W zysku co przy różnicy cen wynoszącej 39zł daje nam 2,51zł za 1W :_).

> Jeżeli byś nie zauważył to ja ci tego amacroxa odradzam i proponuje przynajmniej
chieftaca.

TO SA BREDNIE !!!

> Sprawność zasilacza to stosunek mocy oddawanej do komputera w stosunku do mocy pobranej

Dnia 21.09.2008 o 17:27, Michaelius napisał:

z gniazdka. I akarut dla malych obciazen jest mniejsza niz w gornym zakresie mocy.

Jeśli zasilacz ma 500 W to znaczy , ze jest w stanie oddać do kompa 500 W mocy na wszystkich
liniach (tzn. te dobrej firmy gdzie producent nie oszukuje na tabliczkach znamionowanych).
A nie jakiestam wziete z sufitu 70%*500.

Chociaz metoda parzystych bledow wniosek sluszny bo tez wole Chiefteca GPS niz Amacrox
Warriora.

@Sylwass - Chieftec rebranduje zasilacze , seria GPS to produkcja delta elektronics czyli
dobre i pewne zasilki , ale bez nadmiernych wodotryskow, wyzsze serie robi ktos inny
(zapomnialem kto) , ale tez jedna z bardziej renomowanych fabryk na swiecie.


W większości testów jakie czytałem było na odwrót , największa sprawnosc była przy najmniejszym obciążeniu.
A co do tego że są to brednie. Wychodzi na to że masz rację, na swoje usprawiedliwienie dodam tylko tyle że sam tego sobie nie wymyśliłem a widziałem to na kilku forach i myślałem że jest to dobrze. No nic człowiek uczy się przez całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopobodnie to zasilacz. Nawet jeśli nie - to i tak go wymień, bo taki Mustang to tak jak odbezpieczony granat w dłoniach epileptyka... Znaczy - jak mu się nie będzie chciało pracować - kompa ci spali. Całego.

Sorry za błędy, ale łeb mnie naparza i ledwo na oczy widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 18:33, szypek26 napisał:

> a wiecie może jak sprawdzić zasilacz bez płyty głównej?
w jakim sensie?

W sensie uruchomienia zasilacza, czyli załączenia go w celu dokonania pomiarów napięć, nie używając płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zewrzeć odpowiednie kabelki. Dokładnie Ci nie powiem o które chodzi, ale z tego co pamiętam to zielony z czarnym (GND). Zasilacz jednak musi być podłączony z jakimś urządzeniem - bez niego może się uszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 19:12, blacklio2 napisał:

20 zł wiecej masz Gainwarda z taktami 700/2200 ( 540 zł )



Tak, ale czytałem coś o bardzo głośnym chłodzeniu i piszczeniu karty więc dałem sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z 3 miechy temu kupiłem sobie głośniki Creative A300 (tak to chyba było ;P ) no i od czasu do czasu charczyły (ale od niedawna, od kupności ok było) . Teraz już przestały, może to przez to, że jak mama sprzątała to kabel mógł się lekko odłączyć od PC no i jak ruszyłem biurkiem i tym samym kablem to taki dźwięk był? Czy głośniki mnie się nie popsują i co byłoby ew. powodem tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się