Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 19.09.2008 o 23:17, Solstheim napisał:

GANGSTERR -> Jeżeli poczułeś się urażony to sory. Miałem na myśli z tym "Taki"
ze jesteś zwykłym człowiekiem takim jak on, a nie mistrzem O/C który pobił wszystkie
rekordy świata i jak ktoś chce i ma odrobine samozaparcia to może osiągac podobne rezultaty.


wystarczyło użyć słowa "na przykład" lub zwrotu "patrz chociażby na xxx" i po kłopocie. Akurat ja stawiałem na to co napisałeś, ale trafisz na osobe ktora z tego powodu rzuci sie na ciebie z przeklenstwami i bedziesz mial problem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2008 o 23:26, Solstheim napisał:

Zasilacz no racja, ale nie wiem czy nie taniej by wyszło kupic przejśćiówke 2molex->
6PIN(Ja do swoich asusów miałem po jednej takiej, licząc że do każdej by dodali + 1 z
zasilacza potrzeba by było dokupic tylko 1).

ja do swojego HD 4870 od powercolora przejsciowki nie miałem :( musiałem zakosic od 9600 GT. 650 TX jest droższy o 40 zł od 550 VX, poza tym, edytowałem posta i napisałem o mozliwosci przejsciowki

Dnia 19.09.2008 o 23:26, Solstheim napisał:

Co do kręcenia proca, ja to wiem ale tłumacz to jemu nie mi, bo to on nie chce podkręcac
chcąć CF 4850.

no w głownej mierze to było do niego, może nie dokładnie napisałem, sorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 23:26, GANGSTERR napisał:


> GANGSTERR -> Jeżeli poczułeś się urażony to sory. Miałem na myśli z tym
"Taki"
> ze jesteś zwykłym człowiekiem takim jak on, a nie mistrzem O/C który pobił wszystkie

> rekordy świata i jak ktoś chce i ma odrobine samozaparcia to może osiągac podobne
rezultaty.

wystarczyło użyć słowa "na przykład" lub zwrotu "patrz chociażby na xxx" i po kłopocie.
Akurat ja stawiałem na to co napisałeś, ale trafisz na osobe ktora z tego powodu rzuci
sie na ciebie z przeklenstwami i bedziesz mial problem ;p


Może trafie też na osobę która zrozumie moje słowa w bardziej pozytywnym aspekcie:). Nie ma co gdybać, a odpowiedzieć komuś też potrafię ;].
BTW Wracając do wczorajszej rozmowy, próbowałem ale nie udało mi się przebić tych 20k puntków w 3d marku 06.. Zmiana pamięci spowrotem na 1012, podkręcenie kart na 810/1100(nominalne 750/900) nic, dało 0 lub przyrost może kilku punktów. Wychodzi na to że to procesor ogranicza karty i mimo że działają szybciej nie dostają więcej "papu". Tak więc chyba trzeba będzie wrzucić 4,2-4,3ghz na potrzeby testów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2008 o 23:31, Solstheim napisał:

puntków w 3d marku 06.. Zmiana pamięci spowrotem na 1012, podkręcenie kart na 810/1100(nominalne
750/900) nic, dało 0 lub przyrost może kilku punktów. Wychodzi na to że to procesor ogranicza
karty i mimo że działają szybciej nie dostają więcej "papu". Tak więc chyba trzeba będzie
wrzucić 4,2-4,3ghz na potrzeby testów.


ale to juz chyba musisz miec szczęscie co do dobrej sztuki procesora zeby podkręcić na te 4,2-4,3 Ghz to średnio C2D osiaga kres przy 4 - 4,1 Ghz. Chyba, ze juz podkrecałeś do tych wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 23:42, GANGSTERR napisał:


> puntków w 3d marku 06.. Zmiana pamięci spowrotem na 1012, podkręcenie kart na 810/1100(nominalne

> 750/900) nic, dało 0 lub przyrost może kilku punktów. Wychodzi na to że to procesor
ogranicza
> karty i mimo że działają szybciej nie dostają więcej "papu". Tak więc chyba trzeba
będzie
> wrzucić 4,2-4,3ghz na potrzeby testów.

ale to juz chyba musisz miec szczęscie co do dobrej sztuki procesora zeby podkręcić na
te 4,2-4,3 Ghz to średnio C2D osiaga kres przy 4 - 4,1 Ghz. Chyba, ze juz podkrecałeś
do tych wartości.

Nie aczkolwiek patrząc na to że 4ghz wskoczyło ładnie(Bo tylko przestawiłem fsb) i sprawnośc benchmarkowa już była(Czyli 3d mark się odpalił i wytestował bez zwiechy) dopiero chcąć uzyskac sprawność Orthosową zwiększyłem napięcie na 1.35(Bo przy Auto w orthosie lubiał się sypnąc). Tak więc sądze że 4,2-4,3 jako sprawnośc benchmarkową na 100% uzyskam, biorąć pod uwagę także fakt że proc nie przekracza 50''C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2008 o 17:34, ziptofaf napisał:

Athlon X2 5600+, Radeon HD4850
Przesada :) Po co wydawać kasę na mocniejszy procek, skoro słabszy bez niczego można
do tego poziomu podkręcić.
Radeon HD4850 = GeForce 9800GTX+. Jest o jakieś 400% szybsza od twojego GeForce''a, wiec
to chyba spora poprawa :) Dołożenie do GTX-a 260 lub Radeona HD4870 nie ma sensu. Żaden
Athlon X2 nie pozwoli na wydobycie z nich pełni mocy. Tylko podkręcone Phenomy X4 i Core
2 Duo z serii E8xxx to potrafią.

Dzięki ziptofaf dużo mi pomogłeś. Narazie zdecydowałem, że zostane przy procku a zakupię karte. Jeśli można czy jakiegoś konkretnego producenta bądź model Radeona HD4850 polecasz?
Ewentualnie czy duża jest różnica pomiędzy Asusem EN9600GT a Radeonem HD4850 (bo cenowo to chyba jakieś 100 zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2008 o 23:50, Solstheim napisał:

> do tych wartości.
Nie aczkolwiek patrząc na to że 4ghz wskoczyło ładnie(Bo tylko przestawiłem fsb) i sprawnośc
benchmarkowa już była(Czyli 3d mark się odpalił i wytestował bez zwiechy) dopiero chcąć
uzyskac sprawność Orthosową zwiększyłem napięcie na 1.35(Bo przy Auto w orthosie lubiał
się sypnąc). Tak więc sądze że 4,2-4,3 jako sprawnośc benchmarkową na 100% uzyskam,
biorąć pod uwagę także fakt że proc nie przekracza 50''C


pożyjemy, zobaczymy ;] życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jeśli można czy jakiegoś konkretnego producenta bądź model Radeona HD4850 polecasz?

Dnia 19.09.2008 o 23:53, Zand79 napisał:

Ewentualnie czy duża jest różnica pomiędzy Asusem EN9600GT a Radeonem HD4850 (bo cenowo
to chyba jakieś 100 zł)


jeśli kupujesz kartę referencyjna (czyli praktycznie każda poniżej 500 zł) nie ma żadnej różnicy jaka firma, bo karty różnią się tylko naklejką na chłodzeniu. HD 4850 jest na poziomie GF 9800 GTX, wiec porównaj sobie wydajność 9600 GT z 9800 GTX ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 23:53, Zand79 napisał:


> Athlon X2 5600+, Radeon HD4850
> Przesada :) Po co wydawać kasę na mocniejszy procek, skoro słabszy bez niczego można

> do tego poziomu podkręcić.
> Radeon HD4850 = GeForce 9800GTX+. Jest o jakieś 400% szybsza od twojego GeForce''a,
wiec
> to chyba spora poprawa :) Dołożenie do GTX-a 260 lub Radeona HD4870 nie ma sensu.
Żaden
> Athlon X2 nie pozwoli na wydobycie z nich pełni mocy. Tylko podkręcone Phenomy X4
i Core
> 2 Duo z serii E8xxx to potrafią.
>
Dzięki ziptofaf dużo mi pomogłeś. Narazie zdecydowałem, że zostane przy procku a zakupię
karte. Jeśli można czy jakiegoś konkretnego producenta bądź model Radeona HD4850 polecasz?
Ewentualnie czy duża jest różnica pomiędzy Asusem EN9600GT a Radeonem HD4850 (bo cenowo
to chyba jakieś 100 zł)

Wydajnościowo hmm z 30% gdzieś naprawde cięzko to porównać. Bierz model jaki chcesz mimo że nie jestem Ziptofafem to ja bym brał wersję od TOXIC od sapphire, zmienione chłodzenie + firmowo podkręcona a różnica między zwykłym modelem to z 50-60zł. Jeżeli jednak to cię nie interesuje to bierz zwykłego Hd4850 jakiejkolwiek firmy. Jeżeli model jest referencyjny(czyli bez zmian co do orginału) to argumentami jest wtedy tylko cena. Odradzam natomiast niereferencyjne modele Hd4850 w od Palita gdyż mają one problemy z chłodzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 23:53, Zand79 napisał:

Dzięki ziptofaf dużo mi pomogłeś. Narazie zdecydowałem, że zostane przy procku a zakupię
karte. Jeśli można czy jakiegoś konkretnego producenta bądź model Radeona HD4850 polecasz?

Wszystko w cenie do 480 zł oprócz PowerColor. Ewentualnie można też nieco dopłacić (do 530) i kupić Sapphire Toxic albo Palit Sonic. Obie mają zmienione chłodzenie i wyższe taktowania (są o ok. 10% szybsze)

Dnia 19.09.2008 o 23:53, Zand79 napisał:

Ewentualnie czy duża jest różnica pomiędzy Asusem EN9600GT a Radeonem HD4850 (bo cenowo
to chyba jakieś 100 zł)

9600GT jest o 15% słabszy od 8800GT. 8800GT ustępuje o jakieś 20% temu Radeonomi. A więc różnica to jakieś 35%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 00:12, GANGSTERR napisał:

a przepraszam, co masz do PowerColor''a ?


A to, że wydał sporą ilość skopanych HD4870. Ponoć z niektórymi HD4850 też występują problemy. Dlatego lepiej tej firmy profilaktycznie unikać - jeżeli uszkodzonych (czyt. zawieszających komputer...) jest choćby 1% kart, to lepiej nie ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2008 o 00:38, ziptofaf napisał:


A to, że wydał sporą ilość skopanych HD4870. Ponoć z niektórymi HD4850 też występują
problemy. Dlatego lepiej tej firmy profilaktycznie unikać - jeżeli uszkodzonych (czyt.
zawieszających komputer...) jest choćby 1% kart, to lepiej nie ryzykować.

problemy są ale tylko z niereferencyjnymi kartami (i to chyba w słynnym furmarku gdzie nvidia tez ma problemy). Niereferencyjne mozna brac bez problemu (ja mam taki i jest ok)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem zamierzam kupić nowy komputer i mam 3 takie blaszaczki: Chodzi mi głownie o procesor i karte

Pierwszy:
Procesor: Intel Core2 Quad Q9550 2,83 GHz
Karta: NIVIDIA Geforce 9800 Gtx+ 512mb

Drugi:
Procesor: Intel Core 2 Quad Q9300 2,5 Ghz
Karta: Zotac Geforce 8800 Gtx 768 Mb

Trczeci:
Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 2,40
Karta:Nividia Geforce 9600 GT 512 mb


Która kombinacja najlepsza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 08:29, Davidskrk napisał:

Mam problem zamierzam kupić nowy komputer i mam 3 takie blaszaczki: Chodzi mi głownie
o procesor i karte

Pierwszy:
Procesor: Intel Core2 Quad Q9550 2,83 GHz
Karta: NIVIDIA Geforce 9800 Gtx+ 512mb

Drugi:
Procesor: Intel Core 2 Quad Q9300 2,5 Ghz
Karta: Zotac Geforce 8800 Gtx 768 Mb

Trczeci:
Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 2,40
Karta:Nividia Geforce 9600 GT 512 mb


Która kombinacja najlepsza??

Imho żaden, niby najnowsze procesory 4 rdzeniowe do starych kart graficznych. Wychodzi na to ze kupujesz gotowy zestaw. Odpuśc podaj kwote jaką masz a dostaniesz tutaj kilka propozycji zestawów wydajniejszych od tych i napewno tańszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 20.09.2008 o 08:29, Davidskrk napisał:

Która kombinacja najlepsza??

Żaden. Procesor pełni istotną funkcję, ale tutaj albo połączono go z za słabą kartą graficzną (zestaw drugi i trzeci), albo z kolei wsadzono za mocny (zestaw pierwszy). Najlepszą kombinacją (moim zdaniem) byłby Q9300 + Radeon HD4870/GeForce GTX260 (cena podobna do tego pierwszego). Byłby zdecydowanie najszybszym konfigiem w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, dzięki za rady. Przespałem się z tymi informacjami i sądzę, że chyba 2x Radki to lekkie przegięcie, więc zdecyduje się na jednego. 500 złoty w kieszeni więcej, można spożytkować na jakiś inny cel. Tylko mam nadzieję że da rade w roździelczości 1600x1200 :) Solstheim podasz może jakiś przykład obiegu powietrza w kompie? Zależy mi na niskiej temperaturze w kompie. Ile wiatraków wystarczy? Jestem w tym zielony więc prosze o rady... po prostu chce sobie złożyć komp marzeń bo katowanie na Sempronie 2800+ to normalnie mordęga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 10:29, burczynski napisał:

Dobrze, dzięki za rady. Przespałem się z tymi informacjami i sądzę, że chyba 2x Radki
to lekkie przegięcie, więc zdecyduje się na jednego. 500 złoty w kieszeni więcej, można
spożytkować na jakiś inny cel. Tylko mam nadzieję że da rade w roździelczości 1600x1200
:) Solstheim podasz może jakiś przykład obiegu powietrza w kompie? Zależy mi
na niskiej temperaturze w kompie. Ile wiatraków wystarczy? Jestem w tym zielony więc
prosze o rady... po prostu chce sobie złożyć komp marzeń bo katowanie na Sempronie 2800+
to normalnie mordęga :)

Jak taka rozdzielczośc, to wez Hd4870 wkońcu jest te 10-15% wydajniejszy od HD4850 a 1600x1200 to już niska rozdzielczośc nie jest. Zostanie ci wtedy te 300zł w kieszeni ale komp dłużej pożyje(EW. Teraz wziąc płyte z crossfire i jednego 4850 a później dołozyć drugiego, ale ja bym wybrał rozwiązanie nr.1 czyli HD4870).
Zależy od obudowy. Ja mam CoolerMaster ELite no i jeden wiatraczek na samym dole z przodu który wsysa zimne powietrze z przed obudowy. W środku Wielki 120mm Wiatraczek na Radiatorze od procka(Pentagram Freezona Karakoum) dodatkowo popycha ciepłe powietrze do wylotu. Na koncu u góry(Bo ciepłe powietrze leci do góry:) 120mm wiatraczek wyrzuca je z budy. Może nie jest super bo mogłby być jeszcze 1 na bocznej ściance + jeszcze jeden z przodu. Ale wtedy musiałbym brać inną obudowę powyżej 250zł.

Jeśli moge coś zaproponować to jak już mówiłem, zamiast jednego Hd4850 bierz 4870 dodatkowo na procesor weź chłodzenie Pentagram Freezone Karakoum(75zł) i jakąs lepszą paste termoprzewodzącą(np. Natańsza z tych dobrych czyli Arcitc Silver 5, ja z nią + Karakoum mam po 4X''C na podkręconym procku w stresie). I pamiętaj żeby nie bać sie podkręcania bo nie można niczego zepsuć(Dopóki nie zmieniasz napięć nic się nie stanie, a napięcia to sie zmienia przy dośc mocnym O/C) Jeżeli masz jednak wstręt do O/C i dasz sobie ręce i nogi odciąć by tego nie zrobić(W co nie wierze bo posiadanie C2D kusi by podkręcać) to muszisz pomyśleć by kupić droższy procesor (E8500 firmowo na 3,16 lub E8600 firmowo na 3,33 z tym że ten E8600 jest drogi strasznie a w jego cenie można kupić już nowe Quady z serii 9XXX(700zł))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 10:29, burczynski napisał:

Dobrze, dzięki za rady. Przespałem się z tymi informacjami i sądzę, że chyba 2x Radki
to lekkie przegięcie, więc zdecyduje się na jednego. 500 złoty w kieszeni więcej, można
spożytkować na jakiś inny cel. Tylko mam nadzieję że da rade w roździelczości 1600x1200
:) Solstheim podasz może jakiś przykład obiegu powietrza w kompie? Zależy mi
na niskiej temperaturze w kompie. Ile wiatraków wystarczy? Jestem w tym zielony więc
prosze o rady... po prostu chce sobie złożyć komp marzeń bo katowanie na Sempronie 2800+
to normalnie mordęga :)


Polecam lekturę mojego wpisu na GS, tam znajdziesz kompleksowe informacje na temat chłodzenia. Ewentualnie zwróć się o radę w wątku chłodzenie kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się