Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Minecraft 2 nie powstanie? "Nie wiem, czy to ma sens"

15 postów w tym temacie

nie wiem kto pracuje w tym majkrosofcie, ale niezle tam maja. sequela wydac nie chca, lecz skupiac sie wokol spolecznosci oryginalu ktory lata swietnosci i szczytu popularnosci ma juz dawno za soba.
2 miliardy hmm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem kto pracuje w tym majkrosofcie, ale niezle tam maja. sequela wydac nie chca,
> lecz skupiac sie wokol spolecznosci oryginalu ktory lata swietnosci i szczytu popularnosci
> ma juz dawno za soba.
> 2 miliardy hmm??

Po co mają na siłę robić kontynuację czegoś co samo w sobie ma potencjał. Nigdy nie grałem w Minecrafta i nie ogarniam tej gry, ale facet mówi dobrze: jest sens? ja nie widzę. Niektóre gry są tak dobre, że lepiej już tego nie ruszać, bo można zwyczajnie spieprzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2014 o 17:39, Pomson15tk napisał:

nie wiem kto pracuje w tym majkrosofcie, ale niezle tam maja. sequela wydac nie chca,
lecz skupiac sie wokol spolecznosci oryginalu ktory lata swietnosci i szczytu popularnosci
ma juz dawno za soba.
2 miliardy hmm??

Minecraft akurat się raczej wdzięcznie starzeje. Ta gra bazuje nie na grafice i wypaśnych efektach ale na kreatywności i możliwościach tworzenia czego się chce a to się raczej nie starzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2014 o 20:56, Namaru napisał:

Kontynuacja będzie spokojnie. Microsoft tego nie odpuści i doda pewnie trochę mikrotransakcji
:)


Dwójki nie będzie bo co zmienią? Grafikę? Silnik? Bez sensu już lepiej aktualizować obecną wersję. A mikrotransakcje już są, texturepacki oraz skiny pod konsole są płatne. Jak wprowadzą to pod PC to ludzie ich wyśmieją i na tym więcej stracą niż zyskają. W ich biznesie jest zachować klientów, więc sądzę, że obecny Minecraft będzie rozbudowywany.

Ewentualnie serwery będą pod kontrolą MIcrosoftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft przejmuje Mojang
> Nieee, Notch się sprzedał! Zaraz powstanie Minecraft 2 z mnóstwem DLC!
Microsoft: "Nie wiemy czy MC2 ma sens"
-> Niee, dlaczego?! Przecież Minecraft umiera!
Microsoft: skoro tak...

Prosta taktyka, słowa MS to 100% PR i nie zamykają sobie nimi żadnej drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze powiedziane. Nie ma celu tworzenie drugiego Minecrafta. Jeśli jednak Microsoft chciałby wydoić więcej kasy, mogli by stworzyć inną grę o podobnym schemacie, tak jak twórcy Terrarii stworzyli Starbound

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No ja też nie widzę sensu tworzenia Minecraft 2, przecież już bardziej sześcian-owe to
> być nie może. ;]
Gorzej jakby wpadli na pomysł ulepszenia grafiki. Znane są takie przypadki w historii gier, gdzie z legendy robili kaszanę. Choćby Wormsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2014 o 12:00, Pomson15tk napisał:

Wiec powiedzcie mi wszyscy: czemu 2 miliardy za to? nie ogarniam jak to ma im się zwrócić.

Wystarczy przejść się po sklepach. W sprzedaży są dziesiątki książek, zabawek i ciuchów z Minecrafta. Warner Bros robi film kinowy. Po trzech latach od "premiery", gra ndal sprzedaje miliony na dziesiątkach platform. Oni nie kupili gry - kupili markę z gigantycznym potencjałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2014 o 21:06, Isildur napisał:

> Kontynuacja będzie spokojnie. Microsoft tego nie odpuści i doda pewnie trochę mikrotransakcji

> :)

Dwójki nie będzie bo co zmienią? Grafikę? Silnik? Bez sensu już lepiej aktualizować obecną
wersję. A mikrotransakcje już są, texturepacki oraz skiny pod konsole są płatne. Jak
wprowadzą to pod PC to ludzie ich wyśmieją i na tym więcej stracą niż zyskają. W ich
biznesie jest zachować klientów, więc sądzę, że obecny Minecraft będzie rozbudowywany.

Ewentualnie serwery będą pod kontrolą MIcrosoftu.


Powiem jedno: patrz kazus Sims.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2014 o 10:34, Levario napisał:

> No ja też nie widzę sensu tworzenia Minecraft 2, przecież już bardziej sześcian-owe
to
> być nie może. ;]
Gorzej jakby wpadli na pomysł ulepszenia grafiki. Znane są takie przypadki w historii
gier, gdzie z legendy robili kaszanę. Choćby Wormsy.


Mi tam Worms 3D bardziej się podobały od wersji 2D. Jedyną irytującą rzeczą była odwrócona oś X bez możliwości jej zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować