Lucas_the_Great

Ekipa Gram.pl
 • Zawartość

  3476
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

1 obserwujący

O Lucas_the_Great

 • Ranga
  Redakcja gram.pl
 1. ELEX - poradnik - przetrwanie na Magalanie

  W pewnym momencie trzeba, bo główna fabuła nie polezie dalej. Przeczytaj mój dzisiejszy poradnik, tam jest między innymi o tym, jak długo można się od tego wymigiwać
 2. Gothic po apokalipsie - recenzja gry ELEX

  Polecam mój dzisiejszy i jutrzejszy poradnik do ELEX - nawet jako przyczynek do dyskusji :)
 3. ELEX - poradnik - przetrwanie na Magalanie

  Po prostu nie lubię tracić kasy na pierdoły - tym bardziej, że na początek nie mamy ich zbyt wiele. Teraz na Ultra, robię build dość specjalistyczny, który przede wszystkim ma na celu jak najszybsze dochrapanie się niezłej sumki. Wiadomo: obniży wstępnie wartości bojowe, ale... jak już się rozwinę to nie będzie zmiłuj. :D Sorki: gram po angielsku, więc nie wyłapałem z tym mieczem. :) Pozdro i czekam na jutrzejszy artykuł. :D Z radością zobaczę jakieś wnioski z Ultra, bo sam na razie nie bedę miał czasu sprawdzać opcji total hardcore (TWWH Mortal Empiers czeka na zrecenzowanie). Wbijaj info w komentarzach, zachęcam - na pewno niejednej osobie co nieco pomożesz.
 4. ELEX - poradnik - przetrwanie na Magalanie

  Zdajemy spobie sprawę z problemów i to nie tak, że je ignorujemy. Póki co nawet ja kopiuję tekst przed naciśnięciem "dodaj". Inna sprawa, że spadek liczby komentarzy to zjawisko globalne, gadki przeniosły się z forów na FB...
 5. ELEX - poradnik - przetrwanie na Magalanie

  O wlatywaniu na szyt pierwszej miescówki jak najbardziej jutro będzie z detalami, zresztą o okolicach Małego Obozu też, w tym jak pozbawić życia i skroić do zera bandziorów  z pobliskiego fortu, jeszcze w drodze do Goliet :) O zatrutym mieczu z chaty Sindy pisze w tym tekście. Darmowe ciuchy to chociażby pancerz myśliwego do podwędzenia ze skrzyni od myśliwego Gerona (Teleport Ujście Rzeki). Z okolicami, gdzie jest Ignis Artifex jest związany większy przewał, o którym też wspomnę jutro. Fajnie dostać komentarz od innego cwaniaka, pozdrawiam :)
 6. Gothic po apokalipsie - recenzja gry ELEX

  Minus jest w zestawieniu i sa uwagi w tekście, bo trzeba o tym wspomnieć, ale nie brałem tego pod uwagę przy fianlnej ocenie. Bo zawsze można włączyć inną wersję i jak najbardziej nie można kopać twórców za to, co nie było ich udziałem. Also: sprostowałem w tekscie, że (jak sie oakzało) CDP nie miało nic do gadania prozy lokalizacji, laury idą całkowcie na konto 2K Nordic, które ogarnęło to na własną rękę.
 7. Gothic po apokalipsie - recenzja gry ELEX

  Wersja recenzencka nei miała takich umilaczy, doszły pewnie w 0day patch, czyli już po publikacji tekstu. Za to teraz jest już przycisk x10 nawet. Czyli słuchają opinii. Szkoda, że nie pomysleli o tym od razu.
 8. Gothic po apokalipsie - recenzja gry ELEX

  Bo na końcu jest lista zgrzytów. Nie zmienia to jednak faktu, że to gra otwarta tak jak Piranie to robią od czasu Gothic, z możliwością śmierci NPC, z pełnym przyzwoleniem, by gracz robił dowolnie głupie rzeczy i swobodą nie do znalezienia w innych produkcjach... Perełka, choć ze skazami.
 9. Nie bez powodu napisałem o tym, jako o nowej grze, czyli dodatek nie jest doklejony. Po pierwsze zmienia mechanikę, więc musi działać od samego początku. Tak samo nowi wrogowie wzbogacają siły przeciwnika, a nie pojawiają się później. Nowe frakcje poznajesz też od razu, zresztą pierwszego z Wybrańców w sumie też. Poprzednie DLC są całkowicie fakultatywne. W sumie fajnie je mieć, ale najlepiej jak trafi się jakaś promocja.
 10. Kodowanie popkultury: Ci dziwni Słowianie

  Zgodnie z naturą felietonu, potraktowałem temat lekko, choć odniosłem się do konkretnych, znajdujących odbicie w piśmiennictwie, wydarzeń (vide wjazd w Bizancjum). Mamy też całkiem niezłe datowanie pojawienia się konkretnej kultury na naszych ziemiach dzięki archeologii. To naprawdę nic strasznego, że przybyliśmy tu jako kolejna fala. Taka jest cała Europa. Dzięki temu, że jako szeroko pojęci Europejczycy jesteśmy mieszanką genetyczną i kulturową, okazaliśmy się niesamowicie skuteczni w zderzeniu z innymi cywilizacjami.
 11. Kodowanie popkultury: Ci dziwni Słowianie

  Mała podpowiedź, która chyba po części wygasza temat: http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/felieton;3900278.html https://pl.wikipedia.org/wiki/Felieton "krótki utwór dziennikarski (prasowy, radiowy, telewizyjny) utrzymany w osobistym tonie, lekki w formie, wyrażający - często skrajnie złośliwie - osobisty punkt widzenia autora. Charakterystyczne jest częste i sprawne "prześlizgiwanie" się po temacie." Niemniej dziekuję za dwa obszerne komentarze, również utrzymane w adetkwatnym do felietonu tonie :)
 12. Nikt nie jest doskonały, kaleka kalka mi się na mózg rzuciła w ferworze pracy. Już poprawiłem, dzięki.
 13. Kodowanie popkultury: Fantasy pozbawione fantazji

   Stój, nie wyrzucaj mi na blat kart z rękawa trzymanych na później ;)
 14. Kodowanie popkultury: Fantasy pozbawione fantazji

  Niedługo się i tym zajmę - na razie ponarzekałem, ale nie zamierzam marudzić bez końca :)
 15. Kodowanie popkultury: korporacyjne tabu i PTSD

  Jeśli ktokolwiek czekał, to przepraszam za brak felietonu w tym tygodniu. Temat zaczał mi sie rozrastać i w efekcie nie wyrobiłem się. Tyle dobrego, że mam teraz dwa kolejne w zasadzie gotowe i zaczątki do kilku innych. Więc od następnej soboty pojedziemy bez kolejnych przerw.