Lucas_the_Great

Ekipa Gram.pl
 • Zawartość

  3468
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

1 obserwujący

O Lucas_the_Great

 • Ranga
  Redakcja gram.pl
 1. Nie bez powodu napisałem o tym, jako o nowej grze, czyli dodatek nie jest doklejony. Po pierwsze zmienia mechanikę, więc musi działać od samego początku. Tak samo nowi wrogowie wzbogacają siły przeciwnika, a nie pojawiają się później. Nowe frakcje poznajesz też od razu, zresztą pierwszego z Wybrańców w sumie też. Poprzednie DLC są całkowicie fakultatywne. W sumie fajnie je mieć, ale najlepiej jak trafi się jakaś promocja.
 2. Zgodnie z naturą felietonu, potraktowałem temat lekko, choć odniosłem się do konkretnych, znajdujących odbicie w piśmiennictwie, wydarzeń (vide wjazd w Bizancjum). Mamy też całkiem niezłe datowanie pojawienia się konkretnej kultury na naszych ziemiach dzięki archeologii. To naprawdę nic strasznego, że przybyliśmy tu jako kolejna fala. Taka jest cała Europa. Dzięki temu, że jako szeroko pojęci Europejczycy jesteśmy mieszanką genetyczną i kulturową, okazaliśmy się niesamowicie skuteczni w zderzeniu z innymi cywilizacjami.
 3. Mała podpowiedź, która chyba po części wygasza temat: http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/felieton;3900278.html https://pl.wikipedia.org/wiki/Felieton "krótki utwór dziennikarski (prasowy, radiowy, telewizyjny) utrzymany w osobistym tonie, lekki w formie, wyrażający - często skrajnie złośliwie - osobisty punkt widzenia autora. Charakterystyczne jest częste i sprawne "prześlizgiwanie" się po temacie." Niemniej dziekuję za dwa obszerne komentarze, również utrzymane w adetkwatnym do felietonu tonie :)
 4. Nikt nie jest doskonały, kaleka kalka mi się na mózg rzuciła w ferworze pracy. Już poprawiłem, dzięki.
 5.  Stój, nie wyrzucaj mi na blat kart z rękawa trzymanych na później ;)
 6. Niedługo się i tym zajmę - na razie ponarzekałem, ale nie zamierzam marudzić bez końca :)
 7. Jeśli ktokolwiek czekał, to przepraszam za brak felietonu w tym tygodniu. Temat zaczał mi sie rozrastać i w efekcie nie wyrobiłem się. Tyle dobrego, że mam teraz dwa kolejne w zasadzie gotowe i zaczątki do kilku innych. Więc od następnej soboty pojedziemy bez kolejnych przerw.
 8. W następnym na pewno nie, ale prędzej niż później SF się pojawi, bo kilka pretekstów się szykuje. Od nowego ME począwszy, na drugiej serii The Expanse (która niedługo powinna mi wpaść na Netfliksa) kończąc. Póki co mam już w głowie tematy na najbliższe dwa tygodnie.
 9. Wiesz, akurat miałem okazję pogadać i się trochę rzeczy dowiedzieć. Zawsze cenię te chwile, gdy w branżuni można poczuć się prawziwym dziennikarzem ;) Dziś już bardziej klasycznie: http://www.gram.pl/artykul/2017/01/23/wykwity-rozkwitu-zwiedzilismy-kolejny-obszar-w-nowym-tormencie.shtml
 10. > Technicznie więc rzecz ujmując, jest już po ptakach. Nie uaktualnili strony. To jest 100% oficjalna informacja prosto od organizatorów: do 27 czerwca jeszcze można. Był płacz, więc przedłużono :)
 11. 1. Ten stream spowodował wycięcie dużej części tekstu. Bo nie będę opisywał rozgrywki, skoro ją pokazali. Puścili go pół godziny przed zejściem embargo na tekst. Strasznie słaby ruch, bo należałoby się spodziewać, że ciągnięcie mnie 1,5 tysiąca kilometrów ma więcej sensu, nie? 2. Gadaliśmy pół-prywatnie, po tym jak udzielił tony wywiadów. Z imienia i nazwiska mogłem go przedstawić mając oficjalny wywiad, w tej sytuacji, ot tak z imienia, mniej. Nie wiem czy nadążasz :)
 12. Warunki pogodowe (w granicach rozsądku) i porę dnia się ustawia przed startem. Tak więc można jechać w nieco nietypowych okolicznościach przyrody :)
 13. > PS: klikając na link portet Myszastego mówi, że nie ma takiej strony... Gdzie, co, jak? Jaki portret Myszastego?
 14. > Lucas, czy przypadkiem nie pisywałeś do takiego czasopisma Gry Komputerowe? Lubiłem tam > teksty, i po latach wcale nie zapamiętałem tego czasopisma jako tego, co dawało crapy > jako pełniaki :D Oczywiście, pomagałem Jasiowi w tym procederze :)