Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sniper Ghost Warrior 3 - marna sprzedaż i spadek cen akcji CI Games

6 postów w tym temacie

Mam wrażenie ,że w CI Games wszystkie decyzję podejmują ludzie którzy kompletnie nie mają pojęcia o branży gier . Trzecie podejście do tego samego tutułu i zamiast być lepiej jest gorzej. Szkoda ludzi którzy tam pracują. W Polsce spokojnie jest miejsce na 3-4 duże firmy o zasięgu globalnym.

Wydają mocno średnią produkcję (po raz kolejny) i liczą, że sprzeda się w "milionach" egzemplarzy? Może, gdyby wcześniej czymś błyszczeli i ludzie łykaliby ich produkcje jak pelikan rybę, to wtedy ok, ale w ich przypadku nastawianie się na dobrą sprzedaż trochę trąca czereśnią... Poprawa stanu technicznego nie pomoże grze, która ma biedny gameplay, puste mapy i jest słabą kalką lepszych produkcji - ale miło, że uważają inaczej: jest jak widać kilka jednostek przekonanych, że mają rację i będą w tym tkwili wiecznie. :/

Bitewniak napisał:

Mam wrażenie ,że w CI Games wszystkie decyzję podejmują ludzie którzy kompletnie nie mają pojęcia o branży gier . Trzecie podejście do tego samego tutułu i zamiast być lepiej jest gorzej. Szkoda ludzi którzy tam pracują. W Polsce spokojnie jest miejsce na 3-4 duże firmy o zasięgu globalnym.

Nie tylko ty masz takie wrażenie, ja jestem pewien że nie mają pojęcia o branży gier, o potrzebach rynku. Panowie z CI Games po co porywać się na duży projekt i ponosić równie dużą porażkę w przypadku niepowodzenia? Badajcie rynek małymi projektami i dobrymi pomysłami, a jeśli wydaje wam się że macie dobre pomysły to jesteście w błędzie.

1 godzinę temu, Arhoz napisał:

Nie tylko ty masz takie wrażenie, ja jestem pewien że nie mają pojęcia o branży gier, o potrzebach rynku. Panowie z CI Games po co porywać się na duży projekt i ponosić równie dużą porażkę w przypadku niepowodzenia? Badajcie rynek małymi projektami i dobrymi pomysłami, a jeśli wydaje wam się że macie dobre pomysły to jesteście w błędzie.

Być może państwo z CI Games nie będą mieli tego problemu (duże projekty - duże porażki) bo zwyczajnie zabraknie im pieniędzy na kolejną dużą grę. Już teraz DM BZWBK zawiesiło rekomendację dla spółki bo szacują, że gra może ledwo przekroczyć próg rentowności (700-800 tys. szt.). Boom na robienie i wydawanie gier boomem ale jak widać nie należy przesadzać z dmuchaniem balonika.

Dnia 9.05.2017 o 14:37, Bitewniak napisał:

To znaczy mają jako takie pojęcie mają tylko, problemem jest ich dziedzictwo. To firma, która zdobyła rozgłos poprzez robienie lub wydawanie gniotów za cenę w przedziale 10zł - 20zł. I próbują tą filozofię przelać na wyższy target cenowy, ale problem jest taki, że w przedziale 40$-60$ to już się czegoś oczekuje względem jakość/cena.

Edytowano przez Numenpl

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować