Zaloguj się, aby obserwować  
kubos2006

Dysk twardy

208 postów w tym temacie

Dnia 16.12.2008 o 16:29, kubos2006 napisał:

Czy warto kupic dysk o pojemności 1000gb ?

a zdołasz go zapełnić choćby w połowie? ja mam 160 gb i dość dużo wolnego miejsca.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 21:47, sig. napisał:

> Czy warto kupic dysk o pojemności 1000gb ?
a zdołasz go zapełnić choćby w połowie? ja mam 160 gb i dość dużo wolnego miejsca.....

Jeśli ty nie umiesz zapełnić, to nie oznacza, że ktoś ma tego nie zrobić, c''nie? O_o A 1TB się przyda chociażby przy robieniu filmów w HD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 16:29, kubos2006 napisał:

Czy warto kupic dysk o pojemności 1000gb ?

Nie chcę się bawić w moderatora, ale tego posta napisałeś już co najmniej kilka razy w różnych topikach.
Naucz się może korzystać z forum, ok? To nie jest trudne ;)

Odnośnie pytania: w dzisiejszych czasach w zupełności wystarczy pojemność 500GB z pamięcią podręczną 32MB. Sam takowy dysk kupiłem (wcześniej miałem 160GB, który przestawał mi wystarczać dopiero po dwóch latach). Osobiście mam kilkanaście gier po 6-8GB każda, mnóstwo materiału w 720p HD plus kilkaset kawałków we flacu z moich płyt (a taki flac ma zazwyczaj 30-40MB per utwór), do tego fotki, dokumenty i pobrane demka a także sporo innych głupotek + 40GB na system i nadal mam około 50% wolnego miejsca. Tak więc ja jestem zadowolony :) Nie wiem, może potrzebujesz więcej miejsca ;) Ale też cenowo najbardziej opłacalnym zakupem jest tylko i wyłącznie pojemność 500GB, ew. 640GB, ale nic powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 19:34, kubos2006 napisał:

Jeżeli kupie dysk twardy w USA to bendzię działać?

a niby czemu miałby nie działać? tyle że z ew gwarancją (jak jednak nie będzie działał ale to niezależnie od miejsca zakupu) może być problem, nawet jeśli chodzi o gwarancję światową (bo takowa "dziwnych" krajów typu Polska potrafi nie objąć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 21:49, mcQba napisał:

Jeśli ty nie umiesz zapełnić, to nie oznacza, że ktoś ma tego nie zrobić, c''nie? O_o
A 1TB się przyda chociażby przy robieniu filmów w HD.

Yhy, robieniu filmów HD :P Nazywajmy piractwo po imieniu :) Normalny człowiek raczej nie jest w stanie zapełnić 1 TB powierzchni dyskowej, przynajmniej nie w czasie krótszym niż dajmy na to 10 lat. Jedynie ludzie korzystający z pirackiego softu, filmów i muzyki potrzebują aż takich ogromnych HDDeków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 21:49, mcQba napisał:

> > Czy warto kupic dysk o pojemności 1000gb ?
> a zdołasz go zapełnić choćby w połowie? ja mam 160 gb i dość dużo wolnego miejsca.....

Jeśli ty nie umiesz zapełnić, to nie oznacza, że ktoś ma tego nie zrobić, c''nie? O_o
A 1TB się przyda chociażby przy robieniu filmów w HD.

robieniu, czy ściąganiu?

na zwykłe domowe potrzeby nie trzeba Tb. Ale to zalezy od Ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.01.2009 o 22:00, sig. napisał:

> Jeżeli kupie dysk twardy w USA to bendzię działać?
>
a niby czemu miałby nie działać? tyle że z ew gwarancją (jak jednak nie będzie działał
ale to niezależnie od miejsca zakupu) może być problem, nawet jeśli chodzi o gwarancję
światową (bo takowa "dziwnych" krajów typu Polska potrafi nie objąć)



Toshiba i HP uhonoruję gwarancję w Polsce. Obecnie w USA coraz więcej owych produktów również przychodzi z instrukcją obsługi w języku polskim od razu w pudełku. Sklepy takie jak www.bestbuy.com w miejscach zagęszczonych przez np: Polaków, jak w Chicago, zatrudniają bardzo dużą kadrę Polaków, lub Amerykanów polskiego pochodzenia mówiących po Polsku. Nie żaden problem, wystarczy przeczytać samą treść gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HP? od kiedy? bo brat ma pavilona sprowadzonego właśnie z usa i mu 2 lata temu gwarancji nie uznali (dołączony pilot nie chciał działać). mimo że komp był praktycznie newką, przywiózł mu znajomy i zaraz na drugi dzień odkrył ten problem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 22:19, sig. napisał:

HP? od kiedy? bo brat ma pavilona sprowadzonego właśnie z usa i mu 2 lata temu gwarancji
nie uznali (dołączony pilot nie chciał działać). mimo że komp był praktycznie newką,
przywiózł mu znajomy i zaraz na drugi dzień odkrył ten problem....


Niestety za niektóre [gwarancje] trzeba dopłacić. Już wysłało się kilka do Polski, ale żaden się nie popsuł. A gwarancja jeżeli nie jest przedłużona to praktycznie na rok tylko.
Jeżeli myślisz że mogę być w czymś pomocny, to napisz na maila. Jak się da, to pomogę/doradzę.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie warto kupować 1000GB nigdy tego nie zapełnisz. 500GB w zupełności ci starczy. To jest moje zdanie. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 23:24, yerko napisał:

moim zdaniem nie warto kupować 1000GB nigdy tego nie zapełnisz. 500GB w zupełności ci
starczy.


To jest moje zdanie. :]
I tym podważyłeś całą swoją powyższą wypowiedź.
każdy ma inne potrzeby, przez co może potrzebować różnego rozmiaru dysku twardego .
Może potrzebować większego dysku, dla przechowywania dużej ilości danych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam 2x500GB zamiast 1x1000GB - dwa dyski podłączyć w RAID 0 i dzięki temu działa prawie 2x szybciej. Miejsca nigdy nie jest dość - w tej chwili mój katalog ze steam''em (razem z grami) zajmuje 26GB, a gdzie reszta gier?? W tej chwili mam dysk zapełniony w 30%, a nie posiadam żadnych filmów full hd i kompa mam od 2 miechów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 22:05, Quatre napisał:

> Jeśli ty nie umiesz zapełnić, to nie oznacza, że ktoś ma tego nie zrobić, c''nie?
O_o
> A 1TB się przyda chociażby przy robieniu filmów w HD.
Yhy, robieniu filmów HD :P Nazywajmy piractwo po imieniu :) Normalny człowiek raczej
nie jest w stanie zapełnić 1 TB powierzchni dyskowej, przynajmniej nie w czasie krótszym
niż dajmy na to 10 lat. Jedynie ludzie korzystający z pirackiego softu, filmów i muzyki
potrzebują aż takich ogromnych HDDeków.

Aha ok. Jeśli robię filmy, które sam kręcę, to jestem piratem? Thx. Pomyśl czasem -_-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 23:52, Tokix napisał:

> moim zdaniem nie warto kupować 1000GB nigdy tego nie zapełnisz. 500GB w zupełności
ci
> starczy.

To jest moje zdanie. :]
I tym podważyłeś całą swoją powyższą wypowiedź.
każdy ma inne potrzeby, przez co może potrzebować różnego rozmiaru dysku twardego .
Może potrzebować większego dysku, dla przechowywania dużej ilości danych ...


Tokix ma rację. Wszystko zależy od potrzeb. Właśnie zakupiłem 1TB po mimo że w kompie mam 500GB. Obecnie mam ponad 60 giga muzyki, ponad 15,000 zdjęć i kilka filmów. Z drugiej strony nie chciałem się bawić z rozdrabnianie i archiwizowanie na 3 mniejszych. A jeżeli tak dalej pójdzie to przewiduję że do końca roku 1TB będzie wykorzystany.

Tak na boku, to dzięki archiwizacji już 2X uniknąłem katastrofy. Wszystko można przeżyć, ale utratę zdjęć!? NIGDY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 01:04, mcQba napisał:

Aha ok. Jeśli robię filmy, które sam kręcę, to jestem piratem? Thx. Pomyśl czasem -_-''

Aha ok - każdy statystyczny użytkownik komputera kręci filmy i to w HD na dodatek! Jak mogłem o tym zapomnieć?!? Myślę i to często, a z tego myślenia wyszło, że duże dyski twarde są w 99% przypadków wykorzystywane przez ludzi właśnie do przechowywania pirackiego stuffu, a często wręcz do rozpowszechniania go na szerszą skalę proprzez udostępnianie zasobów w sieci. Smutne, acz prawdziwe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować