Zaloguj się, aby obserwować  
kubos2006

Dysk twardy

208 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2009 o 00:24, Quatre napisał:

Aha ok - każdy statystyczny użytkownik komputera kręci filmy i to w HD na dodatek! Jak
mogłem o tym zapomnieć?!? Myślę i to często, a z tego myślenia wyszło, że duże dyski
twarde są w 99% przypadków wykorzystywane przez ludzi właśnie do przechowywania pirackiego
stuffu, a często wręcz do rozpowszechniania go na szerszą skalę proprzez udostępnianie
zasobów w sieci. Smutne, acz prawdziwe :(

99 to nie 100 ;] Zresztą muzyki sporo też nagrywamy, formaty wav swoje ważą, programy swoje zajmują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 00:32, mcQba napisał:

99 to nie 100 ;] Zresztą muzyki sporo też nagrywamy, formaty wav swoje ważą, programy
swoje zajmują.

Ale z muzyką jest jak z tymi filmami - tylko garstka ludzi się tym zajmuje, znaczy tworzeniem własnej muzy. Większość korzysta jednak z cudzego dorobku :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 19:02, kubos2006 napisał:

Nie wiem jak tam teraz dolar stoi, ale na oko dysk wydaje się tani. pytanie jeszcze jak go przywieziesz do Polski,,,,,, jak wysyłka, to albo ryzyko uszkodzenia podczas transportu (jak nie będzie napisane co w środku) albo nasz vat + unijna akcyza (jak będzie napisane że to dysk). W zasadzie jedyna dobra i pewna metoda to ktoś to stamtąd przyjeżdża tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do dyskusji - 1TB jest niezapełnialny - ale jak długo?:) Nie mówcie, że nie pamiętacie jak tak samo mówiło się o dysku 2 GB kilka lat temu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 17:14, W.S.A.D napisał:

Co do dyskusji - 1TB jest niezapełnialny - ale jak długo?:) Nie mówcie, że nie pamiętacie
jak tak samo mówiło się o dysku 2 GB kilka lat temu :D

Nie przesadzaj z tym "kilka". Ja, kupując komputer 6 lat temu, miałem w nim dysk 60GB (w praktyce jakieś 52). A koledzy, którzy kupowali kompy wcześniej nierzadko mieli coś po 70-80GB, więc te twoje 2GB to z 10 lat temu co najmniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 17:11, kubos2006 napisał:

Jak działa dysk zewnętrzny?
Jak normalny dysk czy raczej jak pendrve?
pomocy jaki kupić dysk?
jaka pojemność?

jak normalny dysk, tyle że w większości przypadków notebookowy. to po prostu obudowa z "przejściówką" z usb/firewire na sata/pata i normalnym dyskiem twardym w środku. tak więc pojemność zależy tylko od dysku który oda ci się zmieścić do środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 06:58, sig. napisał:

> Jak działa dysk zewnętrzny?
> Jak normalny dysk czy raczej jak pendrve?
> pomocy jaki kupić dysk?
> jaka pojemność?
>
jak normalny dysk, tyle że w większości przypadków notebookowy. to po prostu obudowa
z "przejściówką" z usb/firewire na sata/pata i normalnym dyskiem twardym w środku. tak
więc pojemność zależy tylko od dysku który oda ci się zmieścić do środka

hmm dyski przenosnę są zazwyczaj kupowane do biznenu albo dla informatyków , programistów itp . lepiej kupić zwykły dysk bo przenośne są drogie :) i służa zazwyczaj do pracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu twardziela Seagate 1.5TB Barracuda 7200.11.Przeglądając sieć spotkałem się dosyć często z zarzutem,polegającym na tym,że podczas ciągłego transferu dysk się wiesza co 30 sekund.Jestem ciekaw czy ktoś z forumowiczów używa ten model i jakie ma opinie na jego temat.Jestem ciekaw czy warto go kupić,tym bardziej,że jego cena jest nie licha,tzn.w tej chwili 700 stów.Będę wdzięczny za wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam barracude 1tb i bardzo sobie ten model chwalę, a z tymi zastrzeżeniami, to pewnie od farta zależy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Segate powiadasz.... w ich dyskach był o ile pamiętam jakiś błąd w firmware, wydano nawet aktualizację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 17:49, sig. napisał:

Segate powiadasz.... w ich dyskach był o ile pamiętam jakiś błąd w firmware, wydano nawet
aktualizację

Dzięki.Dowiedziałem się,że ten błąd dotyczył egzemplarzy wyprodukowany pod koniec zeszłego roku.Dyski w tej chwili produkowane mają już nowy firmware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kupiłem ostatnio rewelacyjne chłodzenie do dysku za niskie pieniądze , dwa wiatraki 3500 obrotów na minutę , 15 Dcb głośność chłodzonko ekstra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 17:49, sig. napisał:

Segate powiadasz.... w ich dyskach był o ile pamiętam jakiś błąd w firmware, wydano nawet aktualizację

Był, był ;/ po niewiadomym czasie dysk stawał się niewidoczny dla BIOS-u, mimo że działał poprawnie(talerz się kręcił etc.), ale na szczęście wszystkie dane zostawały. Te ''tykające bomby''(bo nigdy nie wiadomo, kiedy mógł się zepsuć) sprzedawano bodajże do końca roku 2008... w egzemplarzach obecnie sprzedawanych ten błąd już wyeliminowali.

Skąd wiem? Bo sam przez to wszystko przeszedłem ;/ szkoda tylko, że o wadzie dysku dowiedziałem się po fakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś lista tych felernych Seagate''ów (numery seryjne, modele)? Tak się składa, że w zeszłym roku kupiłem dysk tej właśnie firmy (w sumie miałem dostać WD, ale akurat nie było, więc wziąłem Seagate''a zwłaszcza, że był w tej samej cenie :)) i nie chciałbym się nagle przekonać, że akurat mi się "poszczęściło".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 04.01.2009 o 01:08, NintendoPassion napisał:

mam 500GB. Obecnie mam ponad 60 giga muzyki, ponad 15,000 zdjęć i kilka filmów.


15 000 zdjęć!!!!!!!! Chodzi o to że to że masz 15k zdjęć na kompie!!!?? Czy o to że zajmują one 15 GB?

A tak po za tym jeśli chodzi o dysk, to sądzę tak: jeśli masz dużo kasy i kupujesz dużo gier czy innych rzeczy zabierających pamięć to proponuje dysk 1TB jeśli natomiast jesteś osobą, która kupuje gry z częstotliwością 1 gra na 1 miech, a przy tym starsze gierki odinstalowywuje to dysk 500GB wystarczy. Ja osobiście mam dysk 166 GB i w zupełności mi wystarcza. Mam kompa od 3,5lat i chyba jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się zająć połowy pamięci na tym dysku. Ale tak jak mówie wszystko zależy od ciebie i od twoich potrzeb. A te znasz już chyba tylko ty:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 18:46, Piterixos napisał:

>
> mam 500GB. Obecnie mam ponad 60 giga muzyki, ponad 15,000 zdjea i kilka filmów.


15 000 zdjea!!!!!!!! Chodzi o to ?e to ?e masz 15k zdjea na kompie!!!?? Czy o to ?e zajmują
one 15 GB?

A tak po za tym jeśli chodzi o dysk, to sądze tak: jeśli masz du?o kasy i kupujesz du?o
gier czy innych rzeczy zabierających pamiea to proponuje dysk 1TB jeśli natomiast jesteś
osobą, która kupuje gry z czestotliwością 1 gra na 1 miech, a przy tym starsze gierki
odinstalowywuje to dysk 500GB wystarczy. Ja osobiście mam dysk 166 GB i w zupe3ności
mi wystarcza. Mam kompa od 3,5lat i chyba jeszcze nigdy nie zdarzy3o mi sie zająa po3owy
pamieci na tym dysku. Ale tak jak mówie wszystko zale?y od ciebie i od twoich potrzeb.
A te znasz ju? chyba tylko ty:-D


Witaj,

1. KASA = praca, oszczędzanie, poszukiwanie dobrych promocji na necie
2. GRY = kupuje dużo, ale przeważnie retro, nowe mnie zbytnio nie interesują, mam w co grac
3. PC = do grania mam osobny, stary wysłużony PC z Win XP
4. 500GB = mam na drugim PC którego używam do codziennej pracy i obróbki graficznej
5. 15 000 = obecnie mam na PC grubo ponad 15 tysięcy fotografii
6. 1TB Seagate Barracuda STX-ST31000340AS (B)

Sam robię bardzo dużo zdjęć do moich innych stron internetowych. Czy to rodzinnych, produktów do allegro, czy też archiwizacja starych albumów. Używam również to zachowywania ważnych dokumentów, muzyki, maili, itp. itp. Dysk zostanie wykorzystany do końca roku na 100%. Wiec potrzeby mam ogromne.

20090304033258

20090304033305

20090304033310

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować