Zaloguj się, aby obserwować  
Torquemada_Varenkorn

Crusader Kings II: Mroczne Wieki

94 postów w tym temacie

14 lutego 2012 ( światowa data premiery )
20 kwietnia 2012 ( data wydania w Polsce )

Demo w wersji PL:
http://www.download.cenega.pl/download_system/?ID=1524

Crusader Kings II: Mroczne Wieki to kontynuacja popularnej gry strategicznej autorstwa szwedzkiego studia Paradox Interactive. Podobnie jak pierwsza część tytuł ten stanowi adaptację mechanizmów zabawy znanych z serii Europa Universalis na potrzeby średniowiecznych realiów.
Tytuł przenosi gracza w schyłkowy okres Mrocznych Wieków, na tereny niestabilnej politycznie i rozdartej przez zwaśnionych królów Europy. Lordowie przeciwstawiają się swym władcom, którzy starają się utrzymać kontrolę nad swoimi królestwami. Papież nawołuje do krucjat w celu obrony wpływów chrześcijaństwa w Ziemi Świętej, a jednocześnie sam chce utrzymać kontrolę nad inwestyturą biskupów i związanymi z tym bogactwami. Jest to idealny czas dla ambitnych jednostek. Poszerzaj swoje terytoria i zadbaj o bezpieczną przyszłość swojej dynastii. Musisz gromadzić bogactwa, mianować wasali, niszczyć zdrajców i heretyków, ustanawiać prawo i utrzymywać kontakty z setkami hierarchów kościelnych i szlachciców, z których każdy kieruje się własnymi celami.

Każdy dobry władca musi mieć wsparcie przyjaciół. Zachowaj jednak czujność, gdyż wierni wasale mogą zmienić się w rozgoryczonych rywali, a lojalność niektórych z nich może wcale nie być tak wielka, jak się wydaje... Bądź w gotowości i zdobywaj prestiż, by na całym świecie szeptano Twoje imię z szacunkiem, ale i ze strachem. Crusader Kings II: Mroczne Wieki eksploruje jeden z najbardziej znaczących okresów w historii ludzkości, będąc tytułem opracowanym przez mistrzów globalnych gier strategicznych. Ta epicka gra przywraca średniowieczną Europę do życia, pełną rycerzy, monarchów i intryg...

Cechy gry:

* Rozgrywka rozpoczyna się w dowolnym momencie między rokiem 1066 a 1337 i przebiega aż do roku 1453.
* Wybierz chrześcijańskiego lorda i zapewnij przetrwanie jego dynastii, sterując nim i jego potomkami na przestrzeni dziejów.
* Zyskuj prestiż, utrzymując tron przez pokolenia i powiększaj chwałę swojej dynastii.
* Rozszerzaj swoje posiadłości ziemskie i chroń je przed rozpadem.
* Rozwikłuj intrygi swoich dworzan i wasali, z których każdy kieruje się własnymi celami i interesami.
* Walcz z Maurami, Poganami i Heretykami w imię Krzyża.
* Broń królestwa przed napadami hord mongolskich jeźdźców.
* Rywalizuj z Papieżem o kontrolę nad biskupami.
* Przywróć średniowiecze do życia walcząc przeciwko nawet 32 graczom w trybie multiplayer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paradox tworzy chyba największą ilość DLC obecnie. Przykre. Szkoda, że tworzenie własnych władców i królestw będzie jako płatne DLC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, tworzy. Ale z drugiej strony żadne DLC tak naprawdę nie wpływa na jakość gry w podstawową wersję gry. Herby, Mongolskie twarze:), soundtrack...Jak ktoś ma zajawkę to kupi. Jeśli nie, to nic nie traci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że polska premiera jest po 4 (słownie: CZTERECH!) miesiącach od premiery światowej, to gra jest wydana bez żadnego DLC na pocieszenie. I jak Cenega chce mnie, uczciwego gracza przekonać, że nie warto sięgać po piraty!!! Cztery miesiące i żadnego bonusa?! Gdyby nie wielki szacunek dla ludzi z Paradoxu... ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj CK II w wersji Complete na Steamie, zawiera wszystkie DLC oprócz tego nowego dodatku. Jest nawet polska wersja, ale niestety zarówno w polskiej jak i angielskiej pojawiają się jakieś dziwne błędy typu NO_TEXT_BUTTON itp. Zwykle nie przeszkadza, ale czasem pojawia sioę info o zdarzeniu, a w treści tylko jakiś bełkot i nie wiadomo co się dzieje. Ktoś miał podobny problem i znalazł rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2013 o 11:09, walgierz napisał:

Kupiłem wczoraj CK II w wersji Complete na Steamie, zawiera wszystkie DLC oprócz tego
nowego dodatku. Jest nawet polska wersja, ale niestety zarówno w polskiej jak i angielskiej
pojawiają się jakieś dziwne błędy typu NO_TEXT_BUTTON itp. Zwykle nie przeszkadza, ale
czasem pojawia sioę info o zdarzeniu, a w treści tylko jakiś bełkot i nie wiadomo co
się dzieje. Ktoś miał podobny problem i znalazł rozwiązanie?


To mi wygląda na braki plików tekstowych (po doświadczeniach moderskich z EUIII). A to mnie dziwi jeśli o steama chodzi (nie powinno się zdarzyć).

Tu się zapytaj:
http://forum.paradoxplaza.com/forum/forumdisplay.php?551-Crusader-Kings-II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2013 o 17:59, vonArnold napisał:

To mi wygląda na braki plików tekstowych (po doświadczeniach moderskich z EUIII). A to
mnie dziwi jeśli o steama chodzi (nie powinno się zdarzyć).

Tu się zapytaj:
http://forum.paradoxplaza.com/forum/forumdisplay.php?551-Crusader-Kings-II


No ja też miałęm takie podejrzenia i sprawdziłem spójność plików gry, ale bez rezultatów.
Dzięki za link, będę działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2013 o 21:53, walgierz napisał:

No ja też miałęm takie podejrzenia i sprawdziłem spójność plików gry, ale bez rezultatów.
Dzięki za link, będę działał.


No właśnie dziwi mnie, że na steamie ten problem, skoro jest spójność, ale tego rodzaju tekst wskazuje na jakiś brak w pliku/plikach zawierajacym nazwy czegokolwiek w grze. Pamiętam tego typu eksperymenty na EUIII, gra działała (bo napisy są zbędne), tylko oczywiście z brakami w tekście.

PS

Tylko nie zapomnij gry na forum zarejestrować, wtedy uzyskasz dostęp do wszystkich działów poza głównym od CK2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki problem, z tym bełkotem w stylu NO_BUTTON czy TEXT_. Mówicie, że rejestracja gry na forum Paradoxu jakoś pomoże? W ogóle, pomogło komuś danie zapytania w tej kwestii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2013 o 20:51, LubieWafle napisał:

Też mam taki problem, z tym bełkotem w stylu NO_BUTTON czy TEXT_. Mówicie, że rejestracja
gry na forum Paradoxu jakoś pomoże? W ogóle, pomogło komuś danie zapytania w tej kwestii?

Mam Pytanko rozwiązał kolega problem z brakiem Polskich tekstów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2013 o 01:31, Carter napisał:

Mam Pytanko rozwiązał kolega problem z brakiem Polskich tekstów ?

Niestety nie i nie wiem, czy go w ogóle można rozwiązać... :( Angielski umiem, ale wygodniej by mi się po polsku w tę grę grało po prostu spośród opcji dostępnych w menu. Tym bardziej, ze gra jest bardzo rozbudowana i co nie mówić - klimatyczna. Ogólnie kicha, że tak wyszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2013 o 01:32, LubieWafle napisał:

Niestety nie i nie wiem, czy go w ogóle można rozwiązać... :( Angielski umiem, ale wygodniej
by mi się po polsku w tę grę grało po prostu spośród opcji dostępnych w menu. Tym bardziej,
ze gra jest bardzo rozbudowana i co nie mówić - klimatyczna. Ogólnie kicha, że tak wyszło...

Szkoda bo ma swój specyficzny klimat może brakujące teksty są jak się ma dlc (taka teoria moja)
Cenega wydaje dlc kupujesz dostajesz tłumaczenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2013 o 06:23, Carter napisał:

Szkoda bo ma swój specyficzny klimat może brakujące teksty są jak się ma dlc (taka teoria
moja)
Cenega wydaje dlc kupujesz dostajesz tłumaczenie .

Hmm... warto by było znaleźć kogoś, kto to potwierdzi. Też czytałem, że przy okazji kupna DLC wiele niedoróbek czy błędów jest poprawianych w jego zakresie.
Jednak nie jestem pewien, czy poprawi to te krzaczki. Chociazby na pierwszej karcie informacyjnej w grze, w której dowiadujemy się m.in. o poganach i o ich zachowaniu. Wątpię, czy kupno The Old Gods czy the Sword of Islam załatwiło sprawę tłumaczenia, skoro - z tego co słyszałem - tekst w grze jest, ale gra go źle odczytuje, stąd mamy jakieś BUTTON_ czy PROVINCE_LOST albo inne dziwactwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem w plikach lokalizacyjnych i język Polski końcy się na paczu 1.9 a wersja jest 1.11 więc trzeba czekać aż dotłumaczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować