Zaloguj się, aby obserwować  
Wiadroman

Popsuty explorer

9 postów w tym temacie

Mam problem z explorerem w windows xp od wczoraj. Otoz po poludniu windows zaczal mi wyswietlac, ze komputer mi sie zarazil jakims robakiem, czy cos takiego. Do tego na pulpicie pojawilu sie jakies 4 pliki, ktore napewno nie zostaly tam umieszczone pzreze mnie Wlaczylem Ad-Aware SE, zeby znalazlo tego robaka. Po jakims czasie, gdy przeskanowalo juz caly dysk, zaznaczylem, zeby wszystko usunal i zakonczylem prace z Ad-Aware. Jesli uzywacie tego programu, to pewnie wiecie, ze po zakonczeniu pracy wylacza na chwile explorera, po czym wlacza go ponownie. Wlaczyl, ale explorer sie zwiesil. Zresetowalem kompyter, po czym sytuacja sie powtorzyla... Wylaczylem explorer''a, a wszystko odpalam poprzez menadzera zadan.Wszystko oprucz explorera dziala poprawnie, ale nie jest to wygodne... Zdolalem usunac te poliki z pulpitu, ale nic nie pomoglo. Przeskanowalem antywirusem, nie pomoglo. Jeszcze kilk razy przeskanowalem Ad-Aware, nie pomoglo... Juz brak mi pomyslow... Prosze o szybka pomoc! Z gory dzieki!

PS. Jak mozna oproznic kosz w xp jesli nie am sie explorera...? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Fajniej by było gdybyś dopisał się tu: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&u=415
2. Sprawdź jeszcze Spybotem Search & Destroy
3. Sprawdź HiJackThis
4. Na jakie strony wchodziłeś, na których mogło to być ?
5. Jeśli nie działa to jeśli masz dostęp do innego kompa to możesz zamienić plik explorer.exe - nie wiem czy komp to przeżyje :/
6. W ostateczności format...

Dnia 29.10.2005 o 15:20, Wiadroman napisał:

PS. Jak mozna oproznic kosz w xp jesli nie am sie explorera...? :)


Kasować rzeczy tak żeby nie używać kosza ;)
Zaznaczasz plik i SHIFT+DELETE lub ustawić w systemie tak żeby kosz był omijany w procederz kasowania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci proponowal przesiadke na np. opere. Jesli IE nie jest ci konieczny i mozesz sie przestawic to polecam. Pod opera nie ma ww historii , mozesz zablokowac pop-up`y reklamy itp. Opera jest za friko na stronie producenta :] pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 16:11, SmoQ napisał:

Ja bym ci proponowal przesiadke na np. opere. Jesli IE nie jest ci konieczny i mozesz sie przestawic to polecam. Pod opera
nie ma ww historii , mozesz zablokowac pop-up`y reklamy itp. Opera jest za friko na stronie producenta :] pozdro


Nie, chodzi mu o explere''ra, podprogramik Windowsa, odpowiedzialny za wyświatlanie folderów, ikon, wszystkiech pasków itp. oraz za ich obsługę, a nie o Internet Explorer''a, przeglądarkę internetową (chociaż te dwie rzeczy są ze sobą zintegrowane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może skorzystać z przywracania systemu (jeśli nie wyłączyłeś)? A drugi sposób to instalacja w trybie naprawczym. Proponuję też uruchomić msconfig i zobaczyć jakie programy mają się uruchamiać przy starcie - możliwe, że wystarczy odznaczyć te pozostałości po robalu i będzie OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 09:12, Vel Grozny napisał:

A może skorzystać z przywracania systemu (jeśli nie wyłączyłeś)? A drugi sposób to instalacja w trybie naprawczym. Proponuję
też uruchomić msconfig i zobaczyć jakie programy mają się uruchamiać przy starcie - możliwe, że wystarczy odznaczyć te pozostałości
po robalu i będzie OK.


Eee... Przywracanie systemu? Na czym to polega i jak to wlaczyc? Dodam, ze na koncie moich siostr wszystko dziala poprawnie (jedynie u jednej nie pokazuje tapety)... Nie rozumiem pzrez to tym bardziej co sie stalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 14:21, Wiadroman napisał:

Eee... Przywracanie systemu? Na czym to polega i jak to wlaczyc?
Dodam, ze na koncie moich siostr wszystko dziala poprawnie (jedynie u jednej nie pokazuje tapety)... Nie rozumiem pzrez
to tym bardziej co sie stalo...

Jest w Start - > narzędzia systemowe. Ja mam to zawsze wyłączone, więc nie wiem jak to działa (nie korzystałem). Ale skoro u innych jest OK, to wątpię, ze to pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 14:21, Wiadroman napisał:

Eee... Przywracanie systemu? Na czym to polega i jak to wlaczyc?


jeżeli nie wiesz nawet co to jest to zapewne tego nie wyłączałeś chyba że to ktoś za ciebie zrobił,więc możesz mieć to włączone, bo jak się system zainstaluje to ta opcja jest zawsze włączona, ja raz z tego przypadkiem skorzystałem, ale dawno temu jak mi się system zwalił, podczas uruchamianiu kompa pojawił mi się ekran a na nim kilka możliwości uruchomienia windowsa, tryb awaryjny itp. i jedną z tych możliwości było coś w stylu "uruchom ostatnią dziqałającą konfigurację" nie pamiętam jak to dokładnie było, pojawiło mi się to samo, nie wiem jak to wymusić, musisz poszperać trochę

Dnia 31.10.2005 o 14:21, Wiadroman napisał:

Dodam, ze na koncie moich siostr wszystko dziala poprawnie (jedynie u jednej nie pokazuje tapety)... Nie rozumiem pzrez
to tym bardziej co sie stalo...


to może spróbuj sobie zrobić nowe konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować