Zaloguj się, aby obserwować  
Lampek

Niedocenione, zapomniane gry...

110 postów w tym temacie

Proszę o przykłady gierek, które przeszły bez echa i zostały niedocenione lub zapomniane. Podajcie jakieś przykłady i napiszcie co było takiego fajnego w tej gierce- przedstawcie ją nam. Może to być temat na fajną dyskusję:D Jeśli taki temat jest to proszę o link a moderatora o wyłączenie tego tematu. Pzdr :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takiego tematu chyba nie ma. Swoją drogą niedoceniona wydaje mi się zdecydowanie gra "Darkstone". Wyszła kilka lat temu i jakoś tak przeszła bez echa. A to bardzo przyjemna cRPG. Ciekawa choć standardowa fabuła a grafika tez niczego sobie jak na tamte czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat. Beyond Good & Evil jest bardzo niedocenione. Podobnie seria Metal Gear Solid moim zdaniem w Polsce. Jest zbyt mało znana i nigdzie nie mogę dostać 2 i 1 części na kompa :( w niektórych sklepach wysyłkowych chyba jest ale po 169 zł....a gry mają już kilka latek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno słowo: Freespace. Na jego dźwięk ciarki mi przechodzą po plerach. Wyszła w bodajże 1990 roku i był to taki niby zwykły arcadowy shooter w przestrzeni kosmicznej. Właściwie arcadowa była tylko prostota z jaką można było latać i niszczyć. Miała ciekawą fabułę, pełną zwrotów akcji. Powiem w skrócie(taaa...jasne) o czym ona była.
Wcielaliśmy się w rolę pilota Imperium Terrańskiego. Byliśmy dowódcą skrzydła alfa(czasem beta). Skrzydło- max 4 statki. Pierwsze misje opowiadają o walkach Terran z Vasudanami-rasą obcych. Z czasem dochodzi jeszcze jedna rasa- Shivanie.Stanowią wielkie zagrożenie, Terranie i Vasudanie łączą siły. Standard? To nie wszystko. Gra oferuje więcej wątków np. walka ze zbuntowanymi Vasudanami. Pierwsze starcia z Shivanami są chaotyczne, giną ludzie a wroga nie da się nawet trafić. Cała gra opowiada o zmaganiach z dużo lepszą technologią Shivan, utożsamiasz się z własnym pilotem, płaczesz gdy giną Twoi skrzydłowi. Fabuła jest naprawdę niezła, aż do ciekawego zakończenia.
Mechanika gry to przede wszystkim widowiskowe walki. Przed każdą misją możesz dowolnie wybrać uzbrojenie.
Grę przeszedłem 4 razy(!!!) a potem zabrałem sie za FreeSpace 2. Jest tak samo dobre.
P.S mimo, że to gra z ''99 grafa jest całkiem, całkiem a pójdzie na każdym kompie(ja grałem na P133,32 Ram bez akceleratora grafiki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie TES: Morrowind przeszedł bez echa. Choć gazety wystawiłu mu świetne noty to nie był tak reklamowany jak BG lub NWN z dodatkami. A ja uważam, że jest to najlepsze RPG. Swoboda, super grafa, mnóstwo lochów. Przecież o to chodzi w RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 17:58, Uther_Lightbringer napisał:

Ciekawy temat. Beyond Good & Evil jest bardzo niedocenione.

Dodajmy, ze niedawno wyszlo w "gazetowym" wydaniu w b. niskiej cenie. (20 zl o ile dobrze pamietam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arcanum. Nigdzie w sklepie nie możnabyło go dostać. Wielki świat, questy i kupa(nie g***) zabawy:D
Gdyby nie pewne pisemko to bym jej nie miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam bardzo ciekawą gre "Heart od darkness" (czy jakoś tak). To dopiero była fajna gra. A teraz... Nigdzie jej nie można znaleźć. Pozostają torrenty ale to nie dla mnie. A poza tym nielegalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Thief i Thief II- może nie tyle przeszły bez echa, ale chyba są raczej zapomniane, a szkoda bo to był pierwszy i najlepszy symulator złodzieja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam to przy każdej takiej okazji: Sacrifice. Gra świetnie wyglądająca, wciągająca, nowatorska i niezwykle klimatyczna. Szkoda że nie udało mi się póki co uruchomić jej pod Win XP.

W mniejszym stopniu - Giants: Obywatel Kabuto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 18:34, Valed napisał:

Total Anihilation - Best strategy ever made. (gram w nią do dziś)


Wow best to nie powiem, ale fajna byłą to fakt :P
Najlepsze były ataki bombowe.

Ja dodam jeszcze Homeworld II super strategia naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 18:10, Elwro napisał:

> Ciekawy temat. Beyond Good & Evil jest bardzo niedocenione.
Dodajmy, ze niedawno wyszlo w "gazetowym" wydaniu w b.
niskiej cenie. (20 zl o ile dobrze pamietam)


COO??? Gdzie? Jest jeszcze? Czemu nic nie wiedziałem? Co za gazeta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 18:36, Uther_Lightbringer napisał:

COO??? Gdzie? Jest jeszcze? Czemu nic nie wiedziałem? Co za gazeta?

Kupilem jakies 2 tygodnie temu w krakowskim Empiku. (na stoisku z pismami.) To byla jakas Nowa Gra/ Super Gra/ Extra Gra/ Hiper Gra (zapomnialem, bo natychmiast wyrzucilem, gdyz nie zawieralo zadnej tresci), zupelna lipa, po prostu z niewiadomych powodow nie wydali tego w normalnym pudelku. Powinna chyba jeszcze byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 18:43, Elwro napisał:

> COO??? Gdzie? Jest jeszcze? Czemu nic nie wiedziałem? Co za gazeta?
Kupilem jakies 2 tygodnie temu w krakowskim Empiku.
(na stoisku z pismami.) To byla jakas Nowa Gra/ Super Gra/ Extra Gra/ Hiper Gra (zapomnialem, bo natychmiast wyrzucilem,
gdyz nie zawieralo zadnej tresci), zupelna lipa, po prostu z niewiadomych powodow nie wydali tego w normalnym pudelku. Powinna
chyba jeszcze byc...


Boże, widzisz a nie grzmisz! Takie dobre gry lądują gdzieś bez echa na stoiskach po 20 zł pewnie razem z rózowymi pisemkami. Musze to załatwić. Dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować