Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft potwierdza - trwają prace nad "zabójcą iPoda"

43 postów w tym temacie

Domek

Microsoft potwierdził to, o czym w kuluarach mówiło się już od pewnego czasu - w Redmond trwają prace nad serią urządzeń przenośnych, mających stanowić konkurencję dla słynnych iPodów Apple'a. Ciągle jednak nie wiadomo, czy staną one do walki również z DS-em i PSP.

Przeczytaj cały tekst "Microsoft potwierdza - trwają prace nad "zabójcą iPoda"" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 15:46, Filip92 napisał:

To źle a ciekawe ile to cude bedzie kosztować?

No cena mogłaby być neco niższa niż iPoda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 15:55, Tar The Dark napisał:

> To źle a ciekawe ile to cude bedzie kosztować?
No cena mogłaby być neco niższa niż iPoda :)

Jak bedzie niższa to ludzie beda kupować i konkurencja w wzrożnie. Microsoft słynie z drogiego oprogramowania. To watpie zeby to cos było tanie;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się tam specjalnie nie znam, ale jeśli tak ma wyglądać Zune, jak na zdjęciu, to bym już na miejscu MS prawników wynajmował. Na pierwszy rzut oka podróbka iPoda. Ja wiem, że znawca znajdzie pewnie 1234 różnic, ale dla takiego laika jak ja, to wyglada jak tania podróbka iPoda z Chin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, sytuacja podobna jak na gry.wp.pl. Ludzie jadą po Zune jak mogą itp itd, ale gdy był podany news o odtwarzaczu Sony to oczywiście same "Ah i Oh". Nie ma to jak fan boystwo, pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 15:56, Filip92 napisał:

> > To źle a ciekawe ile to cude bedzie kosztować?
> No cena mogłaby być neco niższa niż iPoda :)
Jak bedzie niższa to ludzie beda kupować i konkurencja w wzrożnie. Microsoft słynie z drogiego
oprogramowania. To watpie zeby to cos było tanie;(

No ale taki XBOX 360 chyba bedzie tańszy niż PS3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wi0or dla większości Microsoft kojarzy się tylko z Winshitem także nie ma co się dziwić że maja złe do niego podejście, ja też jakoś nie wróże dobrze MS, ale konkurencja pomaga bo inni musza zmniejszyć ceny i wtedy większaśc ilość ludzi stać na taki sprzet :) Nie lubie wszystkiego co jest MS, i jakby tylko dev zaczoł robić gry również na linuxa to nie miałbym dawno przerzuciłbym się, a tak jestem ograniczony przez monopoliste <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 16:09, AgayKhan napisał:

Ja się tam specjalnie nie znam, ale jeśli tak ma wyglądać Zune, jak na zdjęciu, to bym już
na miejscu MS prawników wynajmował. Na pierwszy rzut oka podróbka iPoda. Ja wiem, że znawca
znajdzie pewnie 1234 różnic, ale dla takiego laika jak ja, to wyglada jak tania podróbka iPoda z Chin.


Tez odnioslem takie wrazenie. Na pierwszy rzut oka to cos wyglada jak sprzedawane w hurtowych ilosciach odtwarzacze MP4 z dalekiego wschodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 16:51, Tar The Dark napisał:

> > > To źle a ciekawe ile to cude bedzie kosztować?
> > No cena mogłaby być neco niższa niż iPoda :)
> Jak bedzie niższa to ludzie beda kupować i konkurencja w wzrożnie. Microsoft słynie z
drogiego
> oprogramowania. To watpie zeby to cos było tanie;(
No ale taki XBOX 360 chyba bedzie tańszy niż PS3...

widziałem 1900zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni powinni pracować i ulepszać Viste a oni bawiąsie jakimiś odwarzaczami. Premiera Visty a tu pełno bugów.

Zresztą oni są od opragromowania do komputerów a nie od robienia Odwarzaczy i konsoli :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PioTRaS>>>
A czy to MS wina że robi najpopularniejsze systemy operacyjne i że firmom tworzącym oprogramowanie nie za bardzo się opłaca robić soft na Linuxa?
A co do "Winshitu" chyba każdy człowiek choć trochę znający sie na pożądnej informatyce przyzna że Winda jest obecnie najlepszym OS do zastosowań domowych na pecka...

A wracając do tematu: Faktycznie Zune przypomina IPoda, mi także wydaje się że jego (Zune''a) stylistyka jest od odtwarzacza Apple''a brzydsza. Różnica jest mniej więcej tak ja DS w porównaniu do PSP... Oby różnica cenowa także była podobna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2006 o 17:40, PNHR napisał:

A czy to MS wina że robi najpopularniejsze systemy operacyjne i że firmom tworzącym oprogramowanie
nie za bardzo się opłaca robić soft na Linuxa?

Może do zastosowań domowych, to mogę się zgodzić z Tobą. Ale w zastosowaniach serwerowych jest jakoś odwrotnie. Najpopularniejsze komercyjne bazy danych są Oracle i IBM ( Acces to nie jest baza danych, nie bądźmy śmieszni), mają ponad 70% rynku. I są wersje na Linuksa. Co jest dośc oczywiste, bo najbardziej wydajne serwery nie są wcale obsługiwane przez Windowsa. Owszem, serwer MS jest tańszy od takiego z Linuksem i Oracle ( PC+ Windows+sewer baza danych MS kontra komputer za 30 000 + Linux+ Oracle), ale wydajnościowo to różnica jest olbrzymia. Większośc serwisów internetowych jest na Linuksie ( Onet, Interia, WP) albo stosuje Linuksa jako bramę, służącą zwiększeniu bezpieczeństwa (WoW). Nie ma na Linuksa Photoshopa ( z drugiej strony jakiemu przeciętnemu juzerowi jest potrzebny program za kilka tysięcy) ale są zaawansowane programy do grafiki 3D. Chyba nie myślisz, iż Shreka dało się zrobić na PC-ecie? Wytwórnie filmowe na klastrach linuksowych lub makowych robia z filmów DVD blue-ray czy ten drugi format, jak się on zwie? w olbrzymiej rozdzielczości. Zaś na superkomputerach jest oczywiście Linux zainstalowany i są odpowiednie programy. Zresztą sam Ballmer powiedział, iż Windows jest daleko w tyle w programach naukowych i dziedzinie bezpieczeństwa w porównaniu do Linuksa.
Nastawienie programistów Linuksa idzie w tym kierunku. Jak sie ogląda freshmeat, to 80% oprogramowania na Linuksa to soft związany z netem. Bo to jest OS doskonale radzący sobie z tym radę. Mimo twierdzeń, iż Linux jest trudny, to skonfigurowanie iptables ( taki firewall) jest prostsze niz jakiegoś windziarskiego firewalla,
Widzę też różnicę w wydajności. Mi się po prostu ciężko pracuje pod Xp-ekiem na kompie z duronem 1.1 i 632 mega ramu. Mam porównanie z Linuksem i dla mnie Winda za bardzo muli. Internet ledwo zipie. Na Tremolousie ma pod Windowsem po 16 fps, na Linuksie 30-40 fps. Różnica jest.

Dnia 25.07.2006 o 17:40, PNHR napisał:

A co do "Winshitu" chyba każdy człowiek choć trochę znający sie na pożądnej informatyce przyzna
że Winda jest obecnie najlepszym OS do zastosowań domowych na pecka...

A jakie masz wymagania? To też Ci każdy znający się powie. Gry, to masz rację. Ale internet, to tylko DRM przeszkada. Multimedia? No, jak nie masz plików z DRM, to nie ma problemu. A na mój gust Amarok , MPlayer , Xine biją na głowę programy windziarskie.Ale to kwestia gustu. Ja obecnie gram jeno w Wormuksa, Nexuiza i Tremolousa.
A tak na marginesie: dlaczego nikt nie gra w necie w Nexuiza? Gra jest za friko, grafika może nie najpiękniejsza, ale co innego mi pójdzie na gf 2, duronie 1.1. Fajna gierka. Tylko boty mi się znudziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

imo ipod to tylko jedna wielka kampania reklamowa, bo ani nie oferuje lepszego dzwieku czy wiecej funkcji od innych odtwarzaczy mp3, od wiekszosci jest nawet gorszy.
po prostu ludzie widza takie rzeczy w tv, teledyskach (50cent zeby daleko nie szukac) i leca na takie rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 18:34, e-boy napisał:

imo ipod to tylko jedna wielka kampania reklamowa, bo ani nie oferuje lepszego dzwieku czy
wiecej funkcji od innych odtwarzaczy mp3, od wiekszosci jest nawet gorszy.
po prostu ludzie widza takie rzeczy w tv, teledyskach (50cent zeby daleko nie szukac) i leca
na takie rzeczy...

Ja mam odwarzać MP3 za 180zł z jakiejś nieznanej firmy i jeszcze 1gb, radio i dyktafon. Mam go miesiać jeszcze mi sie nie popsuł i jestem z niego zadowolny. a moj kolega kupił za 199zł tomshona 256mb i mu sie pobsuł na 3 dzień haaaaa. Tak naprawde tym Microsoft zależy tylko na konkurencji zeby ja zbić. A jakoś sprzętu mają gdszieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować