Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Historia dzieje się na naszych oczach - Bethesda ujawni nowego Fallouta

54 postów w tym temacie

Dnia 02.06.2015 o 22:23, Silvaren napisał:

Bethesda nie napisała dobrego scenariusza od czasów Morrowinda.

A co tam było dobrego? :P Złodzieje jajek? ^.^

Mam dziwne deja vu co do pewnej gry jak ze Skyrimem.
Super, przegrałem 20000h wow tyle zadań pobocznych, smoki, ta epickość.
Rok później hajp opadł. Nie, z tą grą jest coś nie tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Jeżeli F4 będzie utrzymany w stylu F3 to po tym co pokazał Wiedźmin 3 (produkt idealny,
>
> > na którym powinny wzorować się inne studia) po fallouta 4 nawet nie sięgnę (:
>
> Jedno z drugim nie ma praktycznie nic wspólnego. Nie żebym hejtował nasz narodowy skarb
> gamingowy, bo gra jak widać jest bardzo popularna i co za tym idzie - dobra. Jednak wiele
> osób gra w nią raczej ze względu na klimat (i sentyment do poprzednich części). Mnie
> np. mieczyki i bieganie po fantastyczno-średniowiecznych polanach w ogóle nie kręci.
> Z resztą tak samo nie kręci mnie TES. Z kolei postapokaliptyczny, retrofuturystyczny
> świat chłonę jak dziecko i dlatego jakaś zupełnie inna gra nie będzie mi wyznaczać tutaj
> standardu. Wiedźmin, oceniając moim chłodnym okiem kuleje głównie w walce, poruszaniu
> się postacią, jak i dialogach (wszystkie 3 aspekty są strasznie sztuczne). Skoro już
> mamy widok z trzeciej osoby to mogliby uczyć się od Rockstar Games, bo Wiedźminem w porównaniu
> do GTA porusza się jak drewnianą kukłą (szczególnie podczas biegu). System walki w Falloucie
> jest zupełnie inny, więc tutaj nawet nie ma co porównywać (tym bardziej, że w wiedźmińskim
> szału nie ma), a jeżeli chodzi o dialogi i cutscenki, to tutaj nie spodziewam się rewolucji
> i pewnie będą tak samo denne (wiesiek=fallout).
>
> Z Falloutem będzie tak samo jak z Wiedźminem, czyli wiele osób będzie w niego grać ze
> względu na klimat i sentyment i szczerze wątpię (bo dla mnie to zupełnie nielogiczne)
> by porównywać ze sobą obie gry.


Rozumiem, nie grałeś w grę bo to nie twoje klimaty, oglądałeś tylko filmiki i na ich podstawie oceniasz movement, walkę i dialogi - czyli te cechy, które w grze są najważniejsze i w sumie uznane za przygotowane rewelacyjnie.

Ja zresztą uważam, że system walki w Wiedźminie 3 jest na prawdę świetny, polecam pograć na najwyższym poziomie trudności - wtedy dopiero można poczuć jak system walki został przygotowany, odmienność sytuacji i sposobu walki w zależności od przeciwników (ich ilości, typu, itp.) - no ale żeby się wypowiadać to najpierw trzeba grać - ty nie grałeś, oglądałeś może walkę na YT albo Twitch na niskim poziomie trudności, gdzie jak mniemam sieka się tylko mieczem na prawo i lewo bez obaw o śmierć. To dla Twojej wiadomości - takie machanie mieczykiem na najwyższym poziomie trudności kończy się śmiercią w ciągu 6-10 sek. nawet podczas walki ze zwykłymi potworami czy bandytami - o Potworach Questowych nawet nie wspomnę bo to zupełnie inny poziom, coś na poziomie Dark Souls i Lords of the Fallen gdzie najmniejszy błąd może skończyć się szybko twoją śmiercią.

Dialogi są słabe? Powiedz mi co przez to rozumiesz bo moim zdaniem (i nie tylko moim) rodzaj dialogów, problemy podejmowane w tematach rozmów, sposób przekazu i ekspresji postaci - to wszystko w większości wygląda fenomenalnie - czego nie mogę powiedzieć o bezosobowych i mdłych falloutach od 3 wzwyż (:

A, no i jeszcze sztuczne poruszanie się Geralta, jak kukła? Nie wiem co oglądałeś, na jakiej podstawie wysnuwasz takie wnioski ale to są totalne bzdury. To wszystko o czym napisałeś uświadcza mnie w przekonaniu, że nie masz pojęcia o W3 (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yyy, oceniam na podstawie kilku godzin gry, a nie żadnych filmików (z resztą nie wiem skąd to założenie).

Teatralność scenek i dialogów nie została tylko dostrzeżona przeze mnie.

Z kolei Twoja opinia przekonuje mnie tylko o tym, że jesteś kolejną osobą, która uważa nowego Wiedźmina za najlepszą grę, jaka kiedykolwiek powstała, bo przecież... to polska gra i tak super doceniona za granicą to nic lepszego już nie ma i teraz w ogóle ciężko jej dorównać i ojej, oh, ah xD.

I dlatego sobie napiszę, że nie kupię i nie zagram w nowego Fallouta, bo przecież nie ma opcji, żeby dorównał naszemu superaśnemu wieśkowki! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2015 o 11:38, jellybe4r napisał:

Ja zresztą uważam, że system walki w Wiedźminie 3 jest na prawdę świetny, polecam pograć
na najwyższym poziomie trudności

Tak jak na najwyższym poziomie trudności powinno wyglądać, bo jak niby inaczej? W00t?
Tam jest o poruszaniu się w walce, cokolwiek to znaczy - bo ja np nie wiem co z stamtąd wydedukować.

Dnia 03.06.2015 o 11:38, jellybe4r napisał:

wtedy dopiero można poczuć jak system walki został

"Wtedy dopiero". Kurde.
Już zapomnieliście od czego jest poziom trudności?

Dnia 03.06.2015 o 11:38, jellybe4r napisał:

przygotowany, odmienność sytuacji i sposobu walki w zależności od przeciwników (ich ilości,
typu, itp.) - no ale żeby się wypowiadać to najpierw trzeba grać - ty nie grałeś, oglądałeś
może walkę na YT albo Twitch na niskim poziomie trudności, gdzie jak mniemam sieka się
tylko mieczem na prawo i lewo bez obaw o śmierć.

Generalnie zawsze się dba o Śmierć. Tylko potrzebujesz mniej środków zaradczych/musisz używać konkretnego stylu gry ;p

Dnia 03.06.2015 o 11:38, jellybe4r napisał:

To dla Twojej wiadomości - takie machanie mieczykiem na najwyższym poziomie trudności
kończy się śmiercią w ciągu 6-10 sek.

"Jakie"? A jak miałoby niby być? Miałby być sukces na "najwyższym poziomie trudności"?
Huehuehuehueheue

Dnia 03.06.2015 o 11:38, jellybe4r napisał:

nawet podczas walki ze zwykłymi potworami czy bandytami - o Potworach Questowych nawet nie
wspomnę bo to zupełnie inny poziom, coś na poziomie Dark Souls i Lords of the Fallen
gdzie najmniejszy błąd może skończyć się szybko twoją śmiercią.

Ja, super. Niemoszliffe.

Dnia 03.06.2015 o 11:38, jellybe4r napisał:

Dialogi są słabe? Powiedz mi co przez to rozumiesz bo moim zdaniem (i nie tylko moim)
rodzaj dialogów, problemy podejmowane w tematach rozmów, sposób przekazu i ekspresji
postaci - to wszystko w większości wygląda fenomenalnie - czego nie mogę powiedzieć o
bezosobowych i mdłych falloutach od 3 wzwyż (:

Daj jakiś przykład. Ja mogę dać, ale w drugą stronę ;p
A czytać "nic o wszystkim" nie bardzo lubię. Znaczy lubię, ale dla beki.
I nie, przykłady u was TAKŻE murzynów biją mnie, nie przekonują.

Dnia 03.06.2015 o 11:38, jellybe4r napisał:

A, no i jeszcze sztuczne poruszanie się Geralta, jak kukła? Nie wiem co oglądałeś, na
jakiej podstawie wysnuwasz takie wnioski ale to są totalne bzdury. To wszystko o czym
napisałeś uświadcza mnie w przekonaniu, że nie masz pojęcia o W3 (:

Przecież napisał, że podczas biegu. I tak, bieg ma po prostu drewniany z kołkiem we wiadomym miejscu.
Całe szczęście NIE gorzej jak Shepard w ME3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Yyy, oceniam na podstawie kilku godzin gry, a nie żadnych filmików (z resztą nie wiem
> skąd to założenie).
>
> Teatralność scenek i dialogów nie została tylko dostrzeżona przeze mnie.
>
> Z kolei Twoja opinia przekonuje mnie tylko o tym, że jesteś kolejną osobą, która uważa
> nowego Wiedźmina za najlepszą grę, jaka kiedykolwiek powstała, bo przecież... to polska
> gra i tak super doceniona za granicą to nic lepszego już nie ma i teraz w ogóle ciężko
> jej dorównać i ojej, oh, ah xD.

>
> I dlatego sobie napiszę, że nie kupię i nie zagram w nowego Fallouta, bo przecież nie
> ma opcji, żeby dorównał naszemu superaśnemu wieśkowki! :D

Nie wierzę, tematyka fantasy, mieczyki, itp. ciebie nie kręcą ale "kupiłem Wiedźmina 3 tylko po to, żeby pograć kilka godzin i wytknąć błędy"? No cóż, ruch godny pochwały, brawo za wspieranie polskich producentów gier :D

Tak, uważam, że Wiedźmin 3 to najlepsza gra jaka kiedykolwiek powstała do tej pory - według mnie więc jest to opinia subiektywna i nikomu nie karzę się z nią zgadzać.
Do W3 podchodziłem z dużym dystansem, czekałem na kartę graficzną, żeby pograć na full a tu słyszę z lewa i prawa "g****ana grafika, downgrade, bugi", itp. więc miałem spore obawy o efekt końcowy - jak się jednak okazało zupełnie niepotrzebnie. Jak już wspomniałem, moim zdaniem jest to gra idealna, bije na głowę to co powstało do tej pory a zdanie takie sobie wyrabiam nie dlatego, że serwisy branżowe dają 9,5/10 czy 10/10 a dlatego, że od 4 dni czyli momentu kiedy zacząłem grać nie tykam żadnego innego tytułu ponieważ Wiedźmin 3 wciągnął mnie całkowicie. Oszałamia swoim rozmachem, opowiadaną historią (tak wątkiem głównym jak i pobocznymi), grafiką, systemem walki, ogólną stroną techniczną i mimo niektórych opinii również dopracowaniem. Tylko ja to wynoszę z (narazie) ponad 40h spędzonych przy grze (tak, 40h w ciągu 2 dni weekendowych i 2 dni w tygodniu) a nie po jak to rzekłeś wysokich ocenach w serwisach branżowych i zasadzie "polskie to 10/10".

Dodam tylko, że mówię o wersji PC.

Oczywiście, nie twierdzę, że nie ma żadnych niedoróbek, są gdzieniegdzie błędy graficzne i drobne bugi ale która gra się ich ustrzegła?

Tak patrzę, że to wy podchodzicie do sprawy w sposób "gra zagraniczna AAA - rewelacja", "gra polska - uwaga drzewo unosi się metr nad ziemią, gniot, ocena 4/10"...

@laplacenoma
Twojego postu nawet nie skomentuję bo jest godnym politowania przykładem problemów egzystencjalnych gimnazjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2015 o 13:07, jellybe4r napisał:

Tak patrzę, że to wy podchodzicie do sprawy w sposób "gra zagraniczna AAA - rewelacja",
"gra polska - uwaga drzewo unosi się metr nad ziemią, gniot, ocena 4/10"...


A coś takiego w ogóle powiedziałem? Umiesz czytać?

Napisałem, że to bardzo dobra, doceniona na świecie gra, ale jej ubóstwianie kojarzy mi się tylko z tymi wszystkimi pseudo-patriotycznymi postami, jakoby "ohoho, Polacy pokazali jak się robi gry i wszystko inne to kupa" - co z resztą wynikało z Twojego pierwszego wpisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Tak patrzę, że to wy podchodzicie do sprawy w sposób "gra zagraniczna AAA - rewelacja",
>
> > "gra polska - uwaga drzewo unosi się metr nad ziemią, gniot, ocena 4/10"...
>
> A coś takiego w ogóle powiedziałem? Umiesz czytać?
>
> Napisałem, że to bardzo dobra, doceniona na świecie gra, ale jej ubóstwianie kojarzy
> mi się tylko z tymi wszystkimi pseudo-patriotycznymi postami, jakoby "ohoho, Polacy pokazali
> jak się robi gry i wszystko inne to kupa" - co z resztą wynikało z Twojego pierwszego
> wpisu.
A z Twojego postu wynikało, że w grę nie grałeś bo nie lubisz tej tematyki i jej nie ruszysz. No i czy ja napisałem cokolwiek o patriotyzmie, itp.? Napisałem dokładnie o własnych odczuciach po spędzeniu już w sumie dłuższego czasu w grze (mimo, że przed premierą wprowadzono wiele niepokoju) a ty mi tu wyjeżdżasz ze stronniczą oceną "bo polskie"...

Zresztą ciągle siedzi mi w głowie to "drewniane poruszanie". Nie wiem czego oczekujecie ale tak płynnej animacji ruchów, pochyleń, różnego ułożenia tułowia w zależności od tempa poruszania, ruchu bioder, rąk, głowy, itp., itd. to ja nie kojarzę w innych grach. Sam Geralt jest dopracowany niesamowicie a wy tu piszecie jakieś herezje więc nie dziw się mojemu zaskoczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to jednak faktu, że większość ludzi tutaj o czym świadczą posty (a pewnie i ogólnie) ma dość gry, która tylko zmienia czas i miejsce - zewnętrzną powłokę, a mechanikę ma identyczną jak pozostałe (od Obliviona po ostatniego Fallouta, wszystko to samo) - no błagam, ile można tego wytrzymać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2015 o 13:37, jellybe4r napisał:

Nie zmienia to jednak faktu, że większość ludzi tutaj o czym świadczą posty (a pewnie
i ogólnie) ma dość gry, która tylko zmienia czas i miejsce - zewnętrzną powłokę, a mechanikę
ma identyczną jak pozostałe (od Obliviona po ostatniego Fallouta, wszystko to samo) -
no błagam, ile można tego wytrzymać...


Co Ty w ogóle gadasz? Jak mechanika Obliviona i F3/FNV jest taka sama, a zmienia się tylko miejsce i czas? No chyba Cię pogieło do granic możliwości. Idąc tym tokiem rozumowania to każda gra z danego gatunku to to samo, tylko inne miejsce i czas. Mechanika różni się znacząco, są pewne podobieństwa, w końcu robi to ten sam zespół i korzystają z swoich narzędzi, ale bez przesady. Takie gadanie to czysta ignorancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to spalili... uach! Popisowo! Error 502, czekam, przeładowuję, wreszcie jest strona, ufff, ok, ok, będzie dobrze... tylko spokojnie... "news", pusto, nic, przeładowuję: "brak wiadomośći spełniających kryteria", no to znowu na główną "Please stand by", ech jeszcze raz... po piętnastu minutach i n próbach są wiadomości :) No to klik! w #PleaseStandBy i co? Zmiękłem: ACCESS ERROR Vault-Tec Central Mainframe has been restarted. Please attempt re-access. Have a pleasant day. Ech, kiepski początek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować