Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 14.08.2010 o 11:11, Undertaker napisał:

Tak z ciekawości. Dlaczego w Quick Matchu nie ma dostępnych wszystkich jednostek i budowli
z kampanii? Np. nie ma medyków.


Celem zachowania balansu w grach multiplayer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 11:11, Undertaker napisał:

Tak z ciekawości. Dlaczego w Quick Matchu nie ma dostępnych wszystkich jednostek i budowli
z kampanii? Np. nie ma medyków.

Medycy i firebaty(oraz inne jednostki) są to jednostki z sc1 które nie przeszły do sc2 ,są one dostępne tylko w kampanii bo gracze bardzo narzekali na ich brak w normalnej rozgrywce i zostały te jednostki wrzucone do kampanii.Każda rasa dostała nowe jednostki ,cześć została ,a cześć została usunięta i będę tylko dostępne w kampanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 16:08, luzac napisał:

ogólnie, granie Randomem to kupa funu, przynajmniej dla mnie.

Wszystko zależy od ligi. Na wyższych, to częściej kupa, jak fun ;) Na niższych jest fajnie - ponieważ ludzie są mało ogarnięci, to nie scoutują, i robią typowe buildy na rasę X - a potem się okazuje, że ty masz Y, no i zwycięstwo w kieszeni. Wyżej to nie przejdzie, bo w najgorszym razie robol podleci pare sekund wcześniej. Natomiast wychodzi na wierzch fakt, że każda rasa ma buildy dopracowane z dokładnością do sekund, a skakanie po trzech rasach bardzo utrudnia ich opanowanie. Sam wiem, że czasem się gubię i zapominam o niektórych ważnych rzeczach - głównie Chrono, bo Larva to absolutna podstawa, więc nie ma siły to pominąc, a Muły można zrzucić kilka, jeśli się zaśpi.

Ogólnie, random jest "fun", ale nowym bym tego nie polecał. Można się łatwo zirytować, ciężej opanować jakieś dobre sztuczki i taktyki, a przewaga z grania nieznaną rasą zupełnie zanika przeciwko dobrym graczom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 11:11, Undertaker napisał:

Tak z ciekawości. Dlaczego w Quick Matchu nie ma dostępnych wszystkich jednostek i budowli
z kampanii? Np. nie ma medyków.

Bo o ile podstawowe jednostki są jeszcze w miare normalne - i bardzo możliwe, że będą "dodane" w kolejnych kampaniach - to ich upgrady są kompletnie przegięte. Plus, dublują się w wielu przypadkach ze zwykłymi jednostkami. Po co firebaty jak są heliony. Medivac - Medic. Goliaty vs Thory. Wraithy przy Banshee/Vikingach - tu akurat dostajemy 2, ale znacznie lepsze w tym co robią, zamiast śmiechu wartego laserka robiącego 8 dmg na ground.
Plus jednostki niewidzialne są znacznie mniej popularne niż kiedyś z dobrego powodu - detekcja została znacznie znerfowana. U zerga wymaga specjalnej jednostki, zamiast bazowego Overlorda. Dodanie Vulture czy Wraithów zachwiałoby równowagą multiplayera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 09:57, B1SH0P napisał:

Jest ktoś chętny na jakieś 2v2?


Ja już wcześniej pisałem że jestem chętny. Napisz: nick: Cristian kod: #225

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. chcialem kupic starcrafta z keye.pl, ale przy wyborze platnosci w przelewach nie ma opcji zaplacenia przez IPKO. jest tylko PKO. czy oni to lacza czy po zakupie naprawde nie bede mogl zaplacic ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 12:42, Malevyn napisał:

mam pytanie. chcialem kupic starcrafta z keye.pl, ale przy wyborze platnosci w przelewach
nie ma opcji zaplacenia przez IPKO. jest tylko PKO. czy oni to lacza czy po zakupie naprawde
nie bede mogl zaplacic ???


Sprawdz. Jak sie nie uda nic nie tracisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 12:42, Malevyn napisał:

mam pytanie. chcialem kupic starcrafta z keye.pl, ale przy wyborze platnosci w przelewach
nie ma opcji zaplacenia przez IPKO. jest tylko PKO. czy oni to lacza czy po zakupie naprawde
nie bede mogl zaplacic ???

To samo.
Zresztą, nawet jeśli wybierzesz złą opcje płatności, to po prostu zajmie to dłużej - przelewałem swego czasu pieniądze z konta nie obsługiwanego przez keye i też doszło, tyle, że na następny dzień, bo pośrednik musiał "ręcznie" przetworzyć transakcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się na tym osiągnięciem:
"Medal za waleczność
Zdobądź wszystkie osiągnięcia z pierwszego przewodnika".
Co to jest ten "pierwszy przewodnik" - jakie tam wchodzą osiągnięcia?

PS Ktoś kiedyś zapodał dobrą taktykę jak zdobyć osiągniecie 7 szalonych Si przeciw graczowi. Może ktoś mi przypomnieć jak je najłatwiej zdobyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sciagam wersje angielska sc2 przez blizzard downloadera i mam pytanie czy po wylaczeniu komputera nadal bede mogl kontynuowac sciaganie w miejscu gdzie zakonczylem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 16:34, Malevyn napisał:

sciagam wersje angielska sc2 przez blizzard downloadera i mam pytanie czy po wylaczeniu
komputera nadal bede mogl kontynuowac sciaganie w miejscu gdzie zakonczylem?


Tak będziesz mógł , ale możliwe że będziesz musiał ściągnąć downloadera ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 16:16, Czternasty napisał:

"Medal za waleczność
Zdobądź wszystkie osiągnięcia z pierwszego przewodnika".
Co to jest ten "pierwszy przewodnik" - jakie tam wchodzą osiągnięcia?


To są wszystkie z tej listy którą widzisz. Po lewej masz różne kategorie (przewodniki?).

Dnia 14.08.2010 o 16:16, Czternasty napisał:

PS Ktoś kiedyś zapodał dobrą taktykę jak zdobyć osiągniecie 7 szalonych Si przeciw graczowi.
Może ktoś mi przypomnieć jak je najłatwiej zdobyć?


To chyba nie jest przeciw, ale w FFA (każdy na każdego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 14:49, B1SH0P napisał:

http://rapidshare.com/files/412891091/Atomowa_Paczka.rar

Jak ktoś chce zobaczyć najnowsze i najświeższe techniki walki w SC2, musi to zobaczyć!
(uwaga promieniowanie atomowe).



boze, co za nooby. nawet ten caly bishop nie grzeszy inteligencja


pytanie odnosnie replayow. czy da sie je zablokowac, zeby gra sama ich nie nagrywala, bo niepotrzebnie zajmuje mi miejsce. w warcrafcie 3 byla opcja po meczu zeby ZAPISAC replay, i to dawalo mi wybor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 17:27, Malevyn napisał:

pytanie odnosnie replayow. czy da sie je zablokowac, zeby gra sama ich nie nagrywala,
bo niepotrzebnie zajmuje mi miejsce. w warcrafcie 3 byla opcja po meczu zeby ZAPISAC
replay, i to dawalo mi wybor.


No nie przesadzaj, te replay''e wcale dużo miejsca nie zajmują.

Poza tym o ile się nie mylę, stare replay''e (tzn. te które nie zapisałeś/przeniosłeś do folderu multiplayer) są po jakimś czasie nadpisywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 18:00, Malevyn napisał:

no rzeczywiscie te replaye duzo nie zajmuja. wlasciwie to nie sa prawdziwe replaye tylko
komendy do odtworzenia przez komputer.


Gratuluję odkrycia Ameryki ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować