Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Forza Motorsport 6 - recenzja

16 postów w tym temacie

Minus za to że strartuje się z 12 miejsca?
A w Real Racing 3 z 22 pozycji co mam powiedzieć?
Wiem że porównałem z mobilną produkcją,ale Forza nie jest taka trudna żeby dogonić lidera,jeśli kogoś tym uraziłem,przepraszam. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Minus za to że strartuje się z 12 miejsca?
> A w Real Racing 3 z 22 pozycji co mam powiedzieć?
> Wiem że porównałem z mobilną produkcją,ale Forza nie jest taka trudna żeby dogonić lidera,jeśli
> kogoś tym uraziłem,przepraszam. ;-)
czytaj ze zrozumieniem,chodzi o to że zaczynasz 12 i zawsze kończysz pierwszy,czyli niski poziom trudności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Braku kalendarza osobiście nie uznaję za minus. W poprzednich Forzach kalendarz i tak "kończył się" gdzieś po 10-15 godzinach gry, a później katowało się od góry do dołu tabelkę z eventami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Minus za to że strartuje się z 12 miejsca?
> A w Real Racing 3 z 22 pozycji co mam powiedzieć?
> Wiem że porównałem z mobilną produkcją,ale Forza nie jest taka trudna żeby dogonić lidera,jeśli
> kogoś tym uraziłem,przepraszam. ;-)

W tekście jest dokładnie wyjaśnione, o co chodzi. ;) I nie o to, że Forza jest trudna czy że trudno dogonić stawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Grając na kierownicy instynktownie czuję czy przypadkiem nie jadę za szybko przed następnym zakrętem. W Forzie często dowiaduję się o tym dopiero wchodząc w zakręt, ale i tak pod tym względem jest lepiej niż w poprzednich częściach."

To znaczy że gra była testowana kierownicą czy to tylko odniesienie do innych gier?

W mojej wersji gry dźwięki auta są zbugowane, na starcie praktycznie nie słychać naszego silnika, opon, dopiero jak odjechać stawce to wiadomo chociaż kiedy biegi zmieniać. Na forum T10 jest o tym sporo, tak samo jak o problemie zbyt oddalonego fotela kierowcy i braku regulacji FOV co sprawia że często trzeba wsiąść na maskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> To znaczy że gra była testowana kierownicą czy to tylko odniesienie do innych gier?

Odniesienie do innych gier. Niestety FM6 nie testowałem na kierownicy ze względu na brak sprzętu współpracującego z Xbox One póki co.

> W mojej wersji gry dźwięki auta są zbugowane, na starcie praktycznie nie słychać naszego
> silnika, opon, dopiero jak odjechać stawce to wiadomo chociaż kiedy biegi zmieniać. Na
> forum T10 jest o tym sporo, tak samo jak o problemie zbyt oddalonego fotela kierowcy
> i braku regulacji FOV co sprawia że często trzeba wsiąść na maskę.

U mnie nie ma problemów z dźwiękiem, od samego początku - jeszcze przed startem - słyszę obroty silnika. Nie rzuciło mi się też w oczy, by fotel był zbyt oddalony, a gram tylko z widokiem z wnętrza pojazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kierownic współpracujących jest kilka z X1, rozumiem że nie pod ręką akurat były. Niewielka strata podpowiem, FFB jest kiepskie, nic z tym nie zrobili w sumie od dekady. W FM4 i CSR było lepiej.

Polecę moją reckę zatem, testowane Fanatec Clubsport i Thrustmaster TX.
http://simrace.pl/index.html/_/simracing/gamenews/10-lat-copypaste-recenzja-forza-motorsport-6-r131

Z dźwiękiem myślałem że to moja wina (przestrzenne słuchawki) ale na forum jest sporo zgłoszeń jako "niesłyszalny dźwięk auta".


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Kierownic współpracujących jest kilka z X1, rozumiem że nie pod ręką akurat były. Niewielka
> strata podpowiem, FFB jest kiepskie, nic z tym nie zrobili w sumie od dekady. W FM4 i
> CSR było lepiej.

No zbieram powoli na G920, żeby mieć jeden sprzęt i pod PC i pod X''a. ;)

Twój tekst czytałem dziś zanim jeszcze dałeś linka, znalazłem w sieci. Trochę mnie zasmucił, bo miałem nadzieję, że może na kierze poślizgi aut są trochę bardziej przewidywalne. Okazało się, że nie, a grać trzeba tak, jak na padzie - trochę się poduczyć, potem na pamięć. Szkoda. :)

> Z dźwiękiem myślałem że to moja wina (przestrzenne słuchawki) ale na forum jest sporo
> zgłoszeń jako "niesłyszalny dźwięk auta".

A to dziwne. Osobiście nie dotknął mnie ten problem ani razu, a gram już kilkanaście dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest cudowna, ale... Moim zdaniem mogłaby być jeszcze lepsza, gdyby nie cykl wydawniczy. Dać Turn10 masę czasu na dopracowanie KAŻDEGO auta w Autovista, aby w każdym aucie można było zobaczyć silnik oraz (jeżeli jest) bagażnik, jeżeli pozwala na to licencja, również dodać wizualizację ulepszania silnika - w miarę dokupywania nowych części żeby się wygląd zmieniał - wstawisz turbinę, widać turbinę, wstawisz sprężarkę dwuśrubową, masz. Nie ma czegoś tak podstawowego jak wybór wzoru fabrycznych felg, czy koloru wnętrza (było to w pierwszym TDU :c ) Modyfikacja samego wnętrza - wstawiam kierownicę jaką chcę, kubełki, zegary itp. Kolejna dziwna rzecz - brak możliwości dobrania osobnego koloru dla felg (chyba, że jest, a jestem ślepy :P), czy różnego wzoru felg na różnych osiach. Do tego WSZYSTKIE TORY z trybem nocnym i ze zmienną pogodą (śnieg, deszcz, mgła, upał), nawet jeżeli to byłby absurd - Yas Marina w śniegu :P Do tego kwalifikacje i różne tryby w singlu (chociażby opcjonalne zawody driftingu).
Gdyby posiedzieli nad Forzą 7 długo i wypuścili coś takiego, jak ja napisałem to byłaby to dla mnie wyścigowa gra idealna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem tylko przez chwilkę, gdyż gra cały czas się jeszcze pobiera ale jest fajnie, łatwiej niż w Driveclub, więc to gra dla mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję zagrać. Lubiłem tą serię na 360tce, sporo się zagrywałem w 3 i 4. Gra jest... okej. Przepraszam, ale po tym co prezentuje sobą Driveclub nie jestem w stanie przesiąść się na coś innego. Wielki plus za ilość aut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2015 o 15:45, Damianuss1 napisał:

Miałem okazję zagrać. Lubiłem tą serię na 360tce, sporo się zagrywałem w 3 i 4. Gra jest...
okej. Przepraszam, ale po tym co prezentuje sobą Driveclub nie jestem w stanie przesiąść
się na coś innego. Wielki plus za ilość aut.


W Driveclub udało mi się tylko jeden wyścig ukończyć na podium ;) Zbieram tam jakieś punkty ale o wygrywaniu mogę zapomnieć + zablokowane wozy i multum płatnych DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2015 o 15:50, lis_23 napisał:

W Driveclub udało mi się tylko jeden wyścig ukończyć na podium ;) Zbieram tam
jakieś punkty ale o wygrywaniu mogę zapomnieć + zablokowane wozy i multum płatnych DLC.

Powiem tak. Grając w Forzę od samego początku szło mi nawet nieźle, a z czasem to już w ogóle sztuczną inteligencję ogrywałem jak chciałem. W DC nie mogłem stanąć na podium przez dłuższy czas, ale nie wzruszało mnie to bo i tak byłem nagradzany. Z czasem na wysokim poziomie zacząłem grać dość dobrze. Poziom trudności w DC jest dość wyśrubowany do tego stopnia, że sami twórcy dali w jakiejś łatce możliwość jeszcze łatwiejszej gry bodajże. Zablokowane wozy to istna bolączka do tego jest ich mało. Stan poprawił się kiedy kupiłem season pasa dzięki któremu mam sporo nowych wozów. I tak warto się w niego zaopatrzyć jeśli chce się ciągnąć grę w DC, GT jak za rok wyjdzie to będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Kierownic współpracujących jest kilka z X1, rozumiem że nie pod ręką akurat były.
> Niewielka
> > strata podpowiem, FFB jest kiepskie, nic z tym nie zrobili w sumie od dekady. W
> FM4 i
> > CSR było lepiej.
>
> No zbieram powoli na G920, żeby mieć jeden sprzęt i pod PC i pod X''a. ;)
>
> Twój tekst czytałem dziś zanim jeszcze dałeś linka, znalazłem w sieci. Trochę mnie zasmucił,
> bo miałem nadzieję, że może na kierze poślizgi aut są trochę bardziej przewidywalne.
> Okazało się, że nie, a grać trzeba tak, jak na padzie - trochę się poduczyć, potem na
> pamięć. Szkoda. :)
>
> > Z dźwiękiem myślałem że to moja wina (przestrzenne słuchawki) ale na forum jest
> sporo
> > zgłoszeń jako "niesłyszalny dźwięk auta".
>
> A to dziwne. Osobiście nie dotknął mnie ten problem ani razu, a gram już kilkanaście
> dni.
>

Właśnie napisałem reckę podsumowującą yt testy i opinie userów z usa gdzie Logitech jest już dostęny. Kiera wygląd na lifta G27 i szczególnie w tej cenie nie jest konkurencyjna do TX/T300RS. To ciągle zębatka, terkotanie i deadzone w środku ;(

Dzięki za miłe słowa, niestety znając T10 jakiejś poprawki większej nie będzie, to nie SMS które zadeklarowało 2 lata supportu pCARS. Zresztą T10 nigdy jakiś większych zmian nie wprowadza, najbliższa to...Forza 7 za 2 lata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować