Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Air Soft Gun - hobby dla maniakow

3950 postów w tym temacie

Dnia 03.07.2008 o 13:59, Irc100 napisał:

Ale ja nawet snajperem nie jestem! A trafiam z mojego ak. Ale bycie snajperem wymaga
lepszej celności niż szturmowiec...


Wiesz, co to za problem wycelowac gdy spokojnie, wygodnie leżysz/kucasz i masz lunetę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 16:50, Szczur22 napisał:

Wiesz, co to za problem wycelowac gdy spokojnie, wygodnie leżysz/kucasz i masz lunetę?


O lol, może jeszcze na materacu? Bez jajec, ja pamiętam jak mi się jednorazowa zabawa w snajpera (z bronią kolegi) dała we znaki :) Gorzej niż normalne, parogodzinne bieganie :D

No i te cholerne mrówki/komary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 16:53, Fumiko napisał:

O lol, może jeszcze na materacu? Bez jajec, ja pamiętam jak mi się jednorazowa zabawa
w snajpera (z bronią kolegi) dała we znaki :) Gorzej niż normalne, parogodzinne bieganie
:D

No i te cholerne mrówki/komary...

Całkowicie przyznaję rację:P Zachciało mi się kiedyś być snajperem... Do dziś pamiętam jak chciałem się wspiąć na taką fajną górkę i strzelać z niej... Zanim się wspiąłem dostałem kulkę i spadłem:P... A co do insektów... Najgorzej jak przygnieciesz kolanem lub rękom dużą mrówkę a potem sie dziwisz, że takie mokre, po czym wąchasz i... Nikomu nie radzę wąchać kwasu mrówkowego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, skoro już jesteśmy przy wrażeniach kombatanckich: moje ukochane buty do wszystkich wycieczek terenowych mają dość niską cholewkę. Są ultrawygodne, ale właśnie przez tą niską cholewkę zawsze jestem pogryziona przez robactwo w okolicach kostek, tam gdzie jest cienka skóra. Drugie ukochane ich miejsce to kark, bo jak mam spięte na górze (pod hełm/chustę) włosy to mogą cholery wleźć pod kołnierz. Niezależnie od tego jakbym się nie owijała arafatką - zawsze jakąś dziurę znajdą.

A co do mrówek: spróbuj kiedyś "kampić" za mrowiskiem. Oprócz celowania do wrogów musiałam cały czas uważać, żeby się o nie nie oprzeć czy ręką czy kolanem, bo cudowne leśne mrówy by mnie za to chyba żywcem zżarły...

Edit: literówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to cm.028 z innym body więc mogę w 100% polecić tą replikę. Polecają ją w tematach (na wmasg.pl) w replikach do 600 zł więc to o czymś świadczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 21:03, Irc100 napisał:

Jest to cm.028 z innym body więc mogę w 100% polecić tą replikę. Polecają ją w tematach
(na wmasg.pl) w replikach do 600 zł więc to o czymś świadczy :)


Dzięki, wiem że jestem natarczywy, ale nie wiesz chyba jak ważna będzie dla mnie ta replika :P. Poprostu chcę sie upewnić że nie kupię jakiegoś szmelcu, planuję strzelać tylko semi-auto, a jeżeli seriami to rzadko, i seriami po 3 kulki. Czytałem zresztą że jeżeli strzela się ciągle serią to może coś w środku pójść w ... i trzeba wymienic, bo wtedy replika nie reaguje na spust:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo osób ma tą replikę i jest z niej zadowolona. Właściwie w swej cenie ma jednego konkurenta. G36c JG ( http://taiwangun.com/?str=product&prId=682)

Są porównywalne (cm.028 jest lekko mocniejszy ale różnica w zasięgu jest znikoma) więc wybór po między nimi jest chyba tylko kwestia tego czy wolisz starego poczciwego wujcia Kałasza czy nowoczesna broń. Dodam że obie repliki są w standardzie TM i CA więc można śmiało kupować magazynki markowych firm.

Ze swojej strony polecam cm.028 bo mam do czynienie z obiema replikami i cm.028 jest według mnie lepsze.

Aha niezależnie od tego która wybierzesz polecam jak najszybciej wstawić lufę precyzyjną i silikonową gumkę hop-up (oszczędzając ci wysiłku jaki ja włożyłem w przeczytanie o wszystkich możliwościach do obu karabinów najlepsze będzie gumka i lufa firmy Systema :>)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam że G36c jest o niebo łatwiejsze w transporcie (po złożeniu kolby ma 50cm, mieści się do plecaka), poręczniejsze w budynkach i ma szyny RIS, co ułatwia dalsze modyfikacje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 23:00, Szczur22 napisał:

Ja dodam że G36c jest o niebo łatwiejsze w transporcie (po złożeniu kolby ma 50cm, mieści
się do plecaka), poręczniejsze w budynkach i ma szyny RIS, co ułatwia dalsze modyfikacje
:P


Tu się zgodzę ale ja w moim cm.028 zamontowałem górną szynę ris pod kolimator/lunetę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to się zaczalem znowu zastanawiać nad G36C :P. Zależy mi na tym, ażeby moc była zblizona do 400 FPS (CM ma 380 ...), żeby się nie zepsuła po pierwszym lepszym strzelaniu, i właśnie na tym - żebym nie musiał nic w środku grzebać... Poprostu się na tym nie znam, nie chcę repliki rozwalić, jedyna modyfikacja jaką chce przeprowadzić to kupno Kolimatora ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CYMA z fps''ami ma różnie. Na pewno zawsze będzie mocniejsza od g36c ale np. moja ma 350 fps. Kolegi ma 360 fps. Niektórzy mają po 390 fps a niektórzy jeszcze mocniej. A w Airsofcie liczy się zasięg a nie moc. 400 fps spowoduje tylko tyle że będzie kogoś bardziej boleć a zasięg i tak się nie zwiększy za bardzo. Najlepiej po prostu po jakimś czasie albo od razu wstaw lufę precyzyjną systemy do AK i gumkę hop-up silikonową systemy (góra 150 zł razem będzie kosztować)

Tu masz linki do tych rzeczy:
1) http://taiwangun.com/?str=product&prId=871
2) http://taiwangun.com/?str=p roduct&prId=886

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 09:29, Irc100 napisał:

CYMA z fps''ami ma różnie. Na pewno zawsze będzie mocniejsza od g36c ale np. moja ma
350 fps. Kolegi ma 360 fps. Niektórzy mają po 390 fps a niektórzy jeszcze mocniej. A
w Airsofcie liczy się zasięg a nie moc. 400 fps spowoduje tylko tyle że będzie kogoś
bardziej boleć a zasięg i tak się nie zwiększy za bardzo. Najlepiej po prostu po jakimś
czasie albo od razu wstaw lufę precyzyjną systemy do AK i gumkę hop-up silikonową systemy
(góra 150 zł razem będzie kosztować)

Tu masz linki do tych rzeczy:
1) http://taiwangun.com/?str=product&prId=871
2) http://taiwangun.com/?str=p roduct&prId=886


Chodzi właśnie o to że ja nie mam zamiaru nic wstawiać, bo poprostu nie umiem, i nie chcę stracić gwarancji. Chcę dostać dobrą replikę, w której nic nie muszę zmieniać, i żeby jako tako strzelała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arghhh, i po co ci te 400fps na początek??!! Nieraz już było tu pisane, że ten wyścig fpsów kończy się źle w rękach nowicjuszy... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 12:31, Woko11 napisał:

Arghhh, i po co ci te 400fps na początek??!! Nieraz już było tu pisane, że ten wyścig
fpsów kończy się źle w rękach nowicjuszy... :/


mówię że około, w naszym ''gronie'' ASG wszyscy mają 370-430 FPS, więc ja zabardzo odstawać nie chcę... i dalej nie wiem jaką replikę wybrać, w każdym razie dolny próg FPS - 350... możecie coś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast za próg mieć FPSy miej celność, skupienie, niezawodność, wykonanie i trwałość. Jak coś to zawsze możesz replikę stuningować, a kupowanie np. metalowego body jest o wiele kosztowniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 12:56, Woko11 napisał:

Zamiast za próg mieć FPSy miej celność, skupienie, niezawodność, wykonanie i trwałość.
Jak coś to zawsze możesz replikę stuningować, a kupowanie np. metalowego body jest o
wiele kosztowniejsze.

Najważniejsza jest dla mnie Celnośc, Skupienie strzału, niezawodność i wykonanie. Na tym mi zależy najbardziej, body może być z ABS''u, ale oby się trzymało.
Mimo że M1chał, mówi że ta replika jest bardzo zawodna
http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-pol-1152190165-M4A1-III-Generacja-r eplik-JG-JGF6604.html#galeria
Patrząc po opiniach, jednak działa dobrze, i sam w końcu nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zapraszam na Wmasg - tam znajdziesz opinie o większości gunów, które ujrzały światło dzienne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 13:06, Woko11 napisał:

No to zapraszam na Wmasg - tam znajdziesz opinie o większości gunów, które ujrzały światło
dzienne. :)


A gdzie konkretniej? na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No raczej :) Forum -> AEG -> II klasa -> Opisy i informacje. Jeśli zaczniesz się interesować bardziej markowymi replikami to zobacz jeszcze recenzje broni (na stronie głównej po lewej stronie) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować